До уваги аграріїв - розширили перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які мають право на державну підтримку
Розширили перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які мають право на державну підтримку у 2019 році. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надається у розмірі 70 % вартості придбаного обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції без врахування сум податку на додану вартість, але не більше ніж 3 млн гривень на один кооператив.
Постановою КМУ від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2018р № 106. Відтак, відтепер в програмі фінансової підтримки можуть брати участь сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (далі – СОК) плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин в складі яких не менше 7 членів, з яких принаймні один має бути ФГ.
Для СОК молочарського і м’ясного напрямів умови щодо кількості членів та ФГ залишилися незмінними. До складу кооперативу мають входити не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
Для отримання фінансової підтримки СОК одночасно подають до регіональної комісії в паперовому вигляді, а до Мінагрополітики – в електронному вигляді такі документи:
- копію статуту СОК;
- баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою (нововведення);
- виписку з банку про обіг коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році) (нововведення);
- ідентифікаційні документи встановленого зразка, що видаються на тварину (для СОК молочарського напряму) (нововведення).
- відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для членів СОК;
- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;
- копію договору з постачальником обладнання;
- копію векселя, виписаного постачальнику обладнання;
- копії документів, що підтверджують оплату податку на додану вартість та 30 відсотків вартості придбаного обладнання;
- копії підтвердних документів щодо одержання СОК обладнання.
Детальну інформацію можна отримати в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 57 (5 поверх, каб. 53) або за телефоном 255-05-70.
Новини за темою
Сільськогосподарські кооперативи Львівщини можуть отримати фінансову підтримку: що необхідно
9 лютого 2022
Сільськогосподарські кооперативи Львівської області можуть відшкодовувати з обласного бюджету до 70 % вартості основних засобів, куплених у поточному році. Розмір такого відшкодування не може перевищувати 200 тис грн для одного кооперативу, Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. «Кооперація в сільському господарстві - єдиний шлях збереження конкурентоспроможності для середніх та дрібних виробників на внутрішньому ринку та зовні. Про це говорить досвід європейських країн. Ми впевнені, що масштабний кооперативний рух в Україні - це питання часу. Тому попри всі складності, пов’язані з об’єднанням аграріїв, ми вже не перший рік підтримуємо цей процес з обласного бюджету, відшкодовуючи левову частину витрат на закуплену техніку та обладнання», - говорить Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА. Станом на 1 січня 2022 року в області зареєстровано понад 40 діючих кооперативів, в основному молочного та плодово-ягідного напряму. У 2021 році таку підтримку з обласного бюджету отримали 4 кооперативи в загальній сумі 753,5 тис грн. Загальний бюджет Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки у 2022 році становить 20,7 млн грн. Для одержання фінансової підтримки кооперативи повинні подати заявку з визначеним переліком документів серед яких Проєкт розвитку кооперативу. Документи приймає департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів просп. В.Чорновола, 4, 9 поверх. Звертаємо увагу на те, що форми заявок та перелік документів, які подають для участі в Комплексній програмі визначені наказом директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації від 25.01.2022 №3-17 nakod/01-08/22 . За додатковою інформацією звертатись за номерами: +38 (032) 255-05-70, +38 (032) 255-50-62
Львівщина отримала рекордну суму державної підтримки за будівництво об’єктів тваринництва
30 грудня 2021
В межах Програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, с/г виробникам галузі тваринництва спрямували кошти державної підтримки за напрямом часткового відшкодування вартості об’єктів. Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України фінансову підтримку в сумі 82,1 млн гривень отримали 6 суб’єктів господарювання Львівщини у вигляді часткового відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції. Серед інших областей України Львівська є рекордсменкою з кількості введених в експлуатацію об’єктів тваринництва та сумі державної підтримки. Цьогоріч держава відшкодувала вартість будівництва та реконструкції прийнятих в експлуатацію трьох виробничих об’єктів (1- у скотарстві, 1- у птахівництві, 1-у козівництві) та трьох об’єктів переробки сільськогосподарської продукції, зокрема цехів забою птиці-бройлера потужністю 2000-8000 гол./год. «Сума часткового відшкодування - це лише невеличка частка допомоги держави сільгоспвиробникам, адже будівництво або реконструкція основних засобів виробництва потребують значних капіталовкладень. Шляхом введення в експлуатацію об’єктів збільшено потужності виробництва у галузі тваринництва на 150 голів корів, на 1,0 тис. голів кіз, на 32,0 тис. голів птиці - бройлера. Поряд з тим, зі збільшенням виробничих потужностей виробники розширюють власні потужності переробки вирощеної продукції, що веде до здешевлення її собівартості та збільшення рентабельності виробництва»,- прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Слід зазначити, що обсяг інвестицій, вкладених у будівництво і реконструкцію введених в дію об’єктів тваринництва, в області становить близько 300 млн грн.
Садівники області отримали понад 6 мільйонів гривень державної підтримки
21 грудня 2021
Суб’єктам господарювання області у галузі садівництва виплатили компенсації за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. А також за проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, придбання техніки, механізмів та обладнання. Кошти спрямували згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. «Садівництво - це та галузь, яка потребує немалих капіталовкладень, а фази вступу багаторічних насаджень у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка наших садівників у вигляді компенсації витрат сприятиме розвитку галузі, та одночасно стимулює їх до закладання нових площ багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур та збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції. Поряд з тим, садівники Львівщини мають можливість підвищити якість своєї продукції шляхом вкладання коштів у придбання мікробіологічних засобів для захисту та живлення багаторічних насаджень та вирощувати конкурентоздатну і безпечну для споживання продукцію», - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Отож, фінансову підтримку в сумі 6,3 млн грн за витрати в поточному році отримали 27 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: за придбаний садивний матеріал в кількості понад 1,8 млн плодово-ягідних насаджень на площу 103,5 га, за проведені роботи зі спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 22,2 га, за встановлення систем краплинного зрошення на площі 54,8 га та придбані 9 одиниць техніки, механізмів та обладнання для проведення робіт у садівництві. До слова, це вже другий транш фінансової підтримки у 2021 році за вищезазначені витрати садівниками у поточному році. Перший транш підтримки був спрямований у вигляді дофінансування компенсації витрат, за 2019-2020 роки. Довідково: У поточному році 38 садівників Львівщини отримали фінансову підтримку в сумі 51,4 млн грн. (31 суб’єкт - у вигляді відшкодування придбання садивного матеріалу, проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу, придбання техніки, механізмів та обладнання в сумі 9,5 млн грн та 7 суб’єктів - відшкодування вартості будівництва фруктосховищ та сортувальних ліній в сумі 41,9 млн грн).
Пасічники Львівщини отримали понад 8,4 млн грн у межах державної підтримки
30 листопада 2021
На Львівщині нараховується більше 4,1 тис пасік, в яких утримується понад 83,6 тис бджолосімей. Дотацію в сумі 8,4 млн грн у поточному році отримали 1843 пасічники за наявні 76,9 тис. бджолосімей. Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, згідно з постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні бджолосім’ї. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.11.2021 № 336 затверджено розподіл коштів на виплату пасічникам дотації за наявні бджолосім’ї. Як зазначає заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, державна підтримка суттєво вплинула на кількість офіційно зареєстрованих пасік. «Зокрема, у поточному році зареєстровано 2115 пасік, що складає 52 % до усіх пасік. У минулому році частка зареєстрованих пасік складала лише 31 %. А реєстрація пасіки – це гарантія щорічного ветеринарного обстеження бджолосімей, мінімальні ризики отруєння бджіл, а також забезпечення виробництва безпечної продукції для споживачів. Враховуючи, що 99% пасік зосереджені у приватному секторі, державна підтримка є важливим кроком у розвитку цієї галузі, сприяє підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва», - розповіла Людмила Гончаренко.
Садівники Львівщини отримають державну підтримку за витрати поточного року та 2019-2020 років
26 жовтня 2021
У департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного відбулося засідання обласної комісії з прийняття рішень щодо компенсації витрат суб’єктам господарювання у галузі виноградарства, садівництва і хмелярства. На засіданні комісії розглянули заявки та документи від 31 суб’єкта господарювання та визначили попередні обсяги компенсації витрат поточного року та/або дофінансування компенсації фактичних витрат за 2019 - 2020 роки. Це напрями: придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, закупівлі техніки, механізмів та обладнання для проведення робіт у садівництві. Комісія визначила попередні обсяги компенсації згідно з фактичними витратами, понесеними суб’єктами господарювання відповідно до затверджених Постановою розмірів відшкодування. «На Львівщині галузь садівництва характеризується великою кількістю малих та середніх виробників, які потребують немалих інвестицій у розвиток виробництва, а фази вступу садів у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат суб’єктам господарювання, особливо новоствореним, буде вагомою підмогою у розвитку виробництва зі створенням нових робочих місць та працевлаштуванням сільського населення, а збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції передбачає будівництво нових об’єктів для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції та розвитку галузі в цілому»,- зазначив Віталій Загайний. Як поінформувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман садівництвом на Львівщині займаються приблизно 180 суб’єктів господарювання. «Упродовж чотирьох останніх років сільгосппідприємства області заклали приблизно 750 га насаджень плодово-ягідних культур, у поточному році закладено нових насаджень на площі 104 га»,- зазначила керівник департаменту. За результатами засідання обласної комісії право на фінансову підтримку за вищезазначеними напрямами можуть отримати 31 суб’єкт господарювання, а попередній обсяг компенсації понесених витрат становитиме 19,2 млн гривень. Сума витрат за поданими заявками становить 35,2 млн грн. «Підтримка з боку держави є дуже доречною та сприятиме подальшому розвитку галузі, стимулюватиме наших садівників до розширення площ багаторічних насаджень та асортименту сортів плодово-ягідних культур», - наголосила Тетяна Гетьман.
МКІП запрошує взяти участь у конкурсі зі створення патріотичних серіалів
18 жовтня 2021
Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурс на виробництво та розповсюдження патріотичних серіалів за державної фінансової підтримки. Взяти участь у конкурсі можуть фізичні або юридичні особи, які займаються професійною діяльністю у сфері кінематографії. Патріотична спрямованість кінопроекту передбачає, що його зміст відповідає одній з таких ознак: - консолідація українського суспільства навколо ідей спільного майбутнього, розвиток національної свідомості, патріотичних почуттів, посилення відчуття гордості за власну державу; - популяризація української історії, культури, науки та спорту шляхом висвітлення визначних подій та явищ; - героїзація образів видатних постатей сучасної української історії; - ствердження ідеалів свободи, миру, загальнолюдських та сімейних цінностей; - зміцнення взаємної поваги і толерантності, культурного діалогу в українському суспільстві; - відображення визначальних подій здобуття Україною незалежності (з нагоди відзначення у 2021 році 30-ї річниці незалежності України). Усі, хто має бажання взяти участь у конкурсі, можуть ознайомитися з його умовами за посиланням.
Садівники Львівщини отримають державну підтримку за витрати 2019-2020 років
7 вересня 2021
Сьогодні, 7 вересня, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного відбулося засідання обласної комісії з прийняття рішень щодо компенсації витрат суб’єктам господарювання у галузі виноградарства, садівництва і хмелярства. Участь у засіданні комісії взяли представники департаменту агропромислового розвитку, державних установ податкової та аудиторської служб, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, наукових та громадських організацій. На засіданні комісії розглянули документи від 9 суб’єктів господарювання та визначили попередні обсяги компенсації та/або дофінансування компенсації фактичних витрат за 2019-2020 роки за напрямами придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, а також проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, які проводились згідно фактичних витрат, понесених суб’єктами господарювання у 2019-2020 роках відповідно до затверджених Постановою розмірів відшкодування. «На Львівщині галузь садівництва характеризується великою кількістю малих та середніх виробників, які потребують немалих капіталовкладень у розвиток виробництва, а фази вступу садів у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат суб’єктам господарювання за 2019-2020 роки, яка передбачена Програмою підтримки виноградарства, садівництва і хмелярства у 2021 році вперше, сприятиме збільшенню обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, та буде вагомою підмогою для аграріїв у фінансуванні будівництва нових об’єктів для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції і ведення прибуткового бізнесу», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. Як проінформувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман, садівництвом на Львівщині займаються більше 180 суб’єктів господарювання. Протягом трьох останніх років сільгосппідприємствами області закладено понад 600 га нових насаджень плодово-ягідних культур. За результатами засідання комісії право на фінансову підтримку за вищезазначеними напрямами отримали 9 суб’єктів господарювання, а сума попереднього обсягу компенсації складає 3,2 млн грн. Підтримка з боку держави є дуже доречною та сприятиме подальшому розвитку галузі, стимулюватиме наших садівників до закладання нових площ багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур.
“Новий законопроект створює сприятливі податкові умови для сільськогосподарських кооперативів”, - Юрій Бучко
3 грудня 2020
Уряд cхвалив законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів». Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, цей законопроект створює сприятливі податкові умови діяльності членів сільськогосподарських кооперативів, що стимулюватиме утворення нових об’єднань. Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, а саме: заміна термінів “сільськогосподарський виробничий кооператив” та “сільськогосподарський обслуговуючий кооператив” на терміни “сільськогосподарський кооператив, що діє без мети отримання прибутку”, та “сільськогосподарський кооператив, що діє з метою отримання прибутку”; запровадження нового терміну “патронажні дивіденди сільськогосподарського кооперативу, що діє з метою отримання прибутку”; додається положення, згідно з яким не сплачується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з коштів, отриманих фізичною особою-членом кооперативу, який діє без мети отримання прибутку, що повертаються йому як надлишково сплачена ним вартість наданих кооперативом послуг. Також не сплачується ПДФО з частки члена кооперативу у статутному капіталі і поворотного цільового внеску, що повертаються йому після припинення членства у кооперативі; визначаються особливості 3-х річного перехідного періоду до діючих сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів, а також кооперативних об’єднань, а саме приведення їх установчих документів у відповідність до вимог Закону №819. “Особливістю Львівщини є те, що більшу частину сільськогосподарської продукції виробляється особистими селянськими господарствами, об’єднання яких в кооперативи дасть можливість формувати товарні партії продукції та збільшити доходи виробників. Львівська обласна державна адміністрація планує суттєве збільшення підтримки сільськогосподарських кооперативів. Зокрема, в проекті Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2023 роки передбачено 1,2 мільйони гривень за напрямом «Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів для забезпечення діяльності з обслуговування членів кооперативу, а також для зберігання, переробки, транспортування сільськогосподарської продукції", - наголосив Юрій Бучко. Зазначимо, в області діє 40 сільськогосподарських кооперативів. У 2020 році створили ще два: СОК “Фермерська родина”, СОК “ Органік Гарден”. Оксана Буй
Аграрії і надалі зможуть користуватися програмами державної підтримки сільгоспвиробників
30 січня 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело селекторні наради «Роль і завдання банків в умовах ринку земель сільськогосподарського призначення». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Участь у нараді взяли директор департаменту Юлія Шопська, представники банківських установ у Львівській області та керівники сільськогосподарських підприємств. В межах селекторів заступник Міністра Тарас Висоцький анонсував програми підтримки сільськогосподарських виробників на 2020 рік. Це зокрема, підтримка галузі садівництва, тваринництва (відшкодування вартості будівництва/реконструкції тваринницьких приміщень, племінних генетичних ресурсів, а також дотація пасічникам), здешевлення 25% с/г техніки та обладнання, підтримка сільськогосподарських кооперативів та дорадництва, відшкодування ЄСВ для сімейних фермерських господарств, а також підтримка органічних виробників та здешевлення залучених кредитів. Що стосується програм здешевлення відсотків за залученими кредитами Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України представило 3 основні напрями за якими буде надаватись фінансова підтримка: - здешевлення кредитних коштів для малих сільгоспвиробників у яких чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн грн; - здешевлення кредитів залучених в галузь тваринництва; - здешевлення кредитів залучених на закупівлю земель сільськогосподарського призначення. За усіма трьома напрямами позичальник самостійно сплачує 5% за користування кредитними коштами, а решта нарахованих відсотків буде відшкодовуватись програмою. Компенсація надаватиметься лише за кредитами залученими в одному з банків, які будуть уповноважені на виконання державних програм. Окрім цього, аграрії можуть користуватись загальнонаціональною програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів.
Пріоритети розвитку органічного сільського господарства розглянули в межах круглого столу
30 жовтня 2019
У приміщенні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлії Шопської відбувся круглий стіл: «Пріоритети розвитку органічного сільського господарства і державна підтримка виробників у Львівській області». Серед учасників заходу також - керівництво та науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону, представники Львівської міської громадської організації «Екотерра», Львівської аграрної палати, ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», ДПДГ «Оброшино», Львівського національного аграрного університету, Львівського національного університету та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та органічні оператори - виробники Львівської області. Відтак, учасники обговорили питання важливості органічного виробництва, якості вирощеної (виробленої) продукції та її переваг, а також підтримки виробників органічного виробництва, що здійснюють діяльність на теренах Львівщини. «Ні для кого не секрет, що є 5 найголовніших переваг органічного землеробства: по-перше - це користь для організму людини, по-друге - органічні продукти вирощуються без ГМО і є безпечними для дітей, по-третє -органічне землеробство зберігає природне середовище, по-четверте – органічне виробництво – зберігання родючості ґрунту, і останнє - таке землеробство напряму забезпечує збереження біорізноманіття природних кліматичних зон. Органічне виробництво – є одним із пріоритетів обласної Стратегії, а відтак, Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2019 році передбачено фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу», - зазначила Юлія Шопська. Довідково Право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, що зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами. Кошти обласного бюджету надаються таким суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання. Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до Конкурсної комісії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (адреса: м. Львів, просп. В. Чорновола, 57, каб. № 59). Термін подачі документів до 10 грудня поточного року. Порядок використання коштів та перелік документів розміщується на офіційному веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації: www.loda.gov.ua (сторінка департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми»).
Сільськогосподарські кооперативи області налагоджують співпрацю з кредитними спілками
19 липня 2019
На базі агротуристичного кластера «ГорбоГори» за підтримки Проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП) відбулась зустріч представників кредитних спілок з усієї України. У межах заходу підписали Меморандум про співпрацю між ЦКС «Анісія» та СОК «ГорбоГори», який передбачає надання фінансових послуг для членів кооперативу та малих одноосібників, які тільки розпочинають свою справу. З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся представник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Андрій Олійник, який презентував регіональну Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області. Своїм досвідом створення кооперативу поділився Антон Мільчевич. «У 2017 році 5-ма членами агротуристичного кластеру створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», який на сьогодні об’єднує 33 учасники. Членами кооперативу стали фермерські господарства, фізичні особи та інші виробники сільськогосподарської продукції. З метою популяризації агротуристичного кластеру «ГорбоГори» коштами обласного бюджету розвитку і районного бюджету у 2017 році здійснено реконструкцію приміщення та відкрито фермерський магазин у м. Пустомити. Уже два роки поспіль проходить фестиваль «ГорбоГори» і ярмарок фермерської продукції «Добрі традиції Галичини». У 2018 році у фестивалі взяли участь більше 2 тисяч гостей та учасників», - розповів Антон Мільчевич. Він також запропонував відвідати господарства, що входять до СОК «ГорбоГори», зокрема, ФГ «Західний Равлик» та ФГ «Малинівка». Зазначимо, що Проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
Уряд затвердив Розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва
29 березня 2019
27 березня прийняли розпорядження Кабінету Міністрів України «Про розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2801540 «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» на 2019 рік». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на бюджетну програму 2801540 «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» передбачені видатки загального фонду у розмірі 3 500 млн грн. Розподіл коштів здійснили за наступними напрямами: - часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (рибництво) – 50 млн гривень; - часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів – 100 млн гривень; - спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності – 700 млн гривень; - спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби – 700 млн гривень; - часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме: телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок та сперми бугаїв і ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність – 250 млн гривень; - часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції – 850 млн гривень; - часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна – 850 млн гривень. Державна підтримка спрямовується для розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів’я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва, аквакультури (рибництва), а також залучення інвестицій у створення потужностей із зберігання та переробки с/г продукції, зокрема, зерна, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 (у новій редакції).