Пріоритети розвитку органічного сільського господарства розглянули в межах круглого столу

30 жовтня 2019р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У приміщенні Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА  Юлії Шопської відбувся круглий стіл: «Пріоритети розвитку органічного сільського господарства і державна підтримка виробників у Львівській області».

Серед учасників заходу також - керівництво та науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону, представники Львівської міської громадської організації «Екотерра», Львівської аграрної палати, ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», ДПДГ «Оброшино», Львівського національного аграрного університету, Львівського національного університету та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області та органічні оператори - виробники Львівської області.

Відтак, учасники обговорили питання важливості органічного виробництва, якості вирощеної (виробленої) продукції  та її переваг, а також підтримки виробників органічного виробництва, що здійснюють діяльність на теренах Львівщини.

«Ні для кого не секрет, що є 5 найголовніших переваг органічного землеробства: по-перше - це користь для організму людини, по-друге - органічні продукти вирощуються без ГМО і є безпечними для дітей, по-третє -органічне землеробство зберігає природне середовище, по-четверте – органічне виробництво – зберігання родючості ґрунту, і останнє - таке землеробство напряму забезпечує збереження біорізноманіття природних кліматичних зон. Органічне виробництво – є одним із пріоритетів обласної Стратегії, а відтак, Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2019 році  передбачено фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу», - зазначила Юлія Шопська. 

 

Довідково

Право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, що зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами.

Кошти обласного бюджету надаються таким суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання.

Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до Конкурсної комісії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (адреса: м. Львів, просп. В. Чорновола, 57, каб. № 59).

Термін подачі документів до 10 грудня поточного року.

Порядок використання коштів та перелік документів розміщується на офіційному веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації: www.loda.gov.ua (сторінка департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми»).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook