Вокально-інструментальний ансамбль "Ватра" відсвяткував 40-річчя
У середу, 16 січня, свій 40-річний ювілей відсвяткував вокально-інструментальний ансамбль "Ватра".
Різдвяно-новорічна програма "Від Миколая - до Йордану" відбулась у приміщенні львівського цирку.
Серед святкового розмаїття пісень, що прозвучать, – колядки та щедрівки. Також були представлені маловідомі авторські колядки Ігоря Білозіра, написані в останній період творчості.
Концерт відбувся за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
Новини за темою
Оркестр Національної академії сухопутних військ провів концерт на якому зібрали кошти для ЗСУ
7 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вкотре провів благодійний концерт на підтримку українських військових. Головною метою заходу був збір коштів для потреб Збройних сил України. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова де усі охочі могли почути наживо відомі композиції у виконанні оркестру. Слухачі, серед яких також були внутрішньо переміщені особи, мали змогу насолодитися звучанням давно відомих та сучасних хітів. Усі зібрані кошти будуть передані на потреби Збройних сил України.
У Львівській філармонії відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері
6 травня 2022
Вчора на камерній сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері. Серед глядачів було чимало жінок із різних областей України, які тимчасово проживають на території Львівщини. Про їх присутність на концерті потурбувався департамент з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації. "Одним із першочергових завдань для нас сьогодні є через культурно-мистецькі та навчально-просвітницькі заходи сприяти українізації тих громадян нашої країни, які, на жаль, розмовляють російською. Показуємо їм красу та силу рідного слова в поезії та пісні, залучаємо і дітей, і дорослих до різноманітних проєктів та акцій, які організовуємо на наших майданчиках та в місцях проживання вимушено переселених осіб. Концерти "Найдорожче у світі ім'я" та "Мамо, я люблю тебе" - щирий музично-пісенний подарунок солістів нашої філармонії для всіх жінок з нагоди Дня Матері. Нехай принесе нам трішки радості, підтримає, підбадьорить та підніме дух. Бо з піснею йдемо до перемоги!" - відзначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. У концерті брали участь заслужені артисти України Маріанна Лаба, Любов Фітьо, Василь Понайда, солісти Оксана Ковальова, Ніна Карпінець, Віталія Голубнича, Наталія Грановська, Станіслав Гоян. Автор та ведуча - Лілія Вікарук.
Оркестр Національної академії сухопутних військ відіграв концерт на збір коштів для потреб ЗСУ
1 травня 2022
Військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відіграв благодійний концерт на підтримку українських захисників. Мета – підтримати бойовий дух українців та вимушено переселених осіб, які евакуювались на Львівщину. Концерт організували в одному з торгово-розважальних центрів Львова, під час якого відбувся збір коштів на потреби Збройних Сил України. Слухачами благодійного концерту стали сотні відвідувачів комплексу, які мала змогу послухати відомі композиції у виконанні військового оркестру. Особливо гучно зустрічали пісні «Доброго вечора, ми з України» та «Розпрягайте, хлопці, коней». Разом з цим, свою творчість дарував колектив танцівників Національної академії. Нагадаємо, раніше військовий оркестр відіграв концерт для тимчасово переміщених осіб. Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
Для тимчасово переміщених осіб військовий оркестр Нацакадемії сухопутних військ зіграв концерт
25 квітня 2022
У Світлий понеділок для вимушено переміщених осіб, які знайшли свій прихисток на Львівщині, організували концерт. Він покликаний підтримати людей, які в пошуках безпеки опинились у Львівській області та у Львові зокрема. Для усіх присутніх відіграв концерт військовий оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Слухачі радо зустрічали оплесками кожну пісню, знімали відео на згадку, підтанцьовували. Особливо раділи діти. «Вже близько місяця, як наша родина евакуювалася до Львова. Безумовно, ми сумуємо за своєю домівкою, але навіть не знаємо, чи маємо куди повертатись. Усі наші знайомі теж виїхали. Через війну ми так і не змогли відсвяткувати за родинним столом Великдень. Сьогоднішній концерт, ніби повертає нас у спокійні часи, коли ми просто могли танцювати, просто слухати музику, а не лякатись від звуків сирен. Ми пишаємось нашими захисниками!», - поділилась враженнями Ольга, яка евакуювались з Дніпропетровщини. Під власне аранжування військовослужбовці виконали чимало відомих композицій. Концерт складався як з українських, так і зарубіжних пісень. На завершення заходу, військовий оркестр виконав пісню, що стала символом незламності українського народу в боротьбі проти російського загарбника – «Ой, у лузі червона калина», а також твір-молитву «Боже, великий, єдиний». Дійство відбулося у парку, де нещодавно для вимушених переселенців облаштували житло у вигляді модульного містечка.
У Дрогобичі відбувся безкоштовний концерт для внутрішньо переміщених осіб за участі артистів української естради
18 квітня 2022
Вчора, 17 квітня, у концертному залі Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Дрогобичі, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва о’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Дрогобичі успішно відбувся другий такий концерт. Цього разу артисти заспівали для внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України, які зараз мешкають у Дрогобичі. На концерті панувала дуже тепла атмосфера - атмосфера єднання. Взагалі ми, як організатори різних мистецьких заходів, помітили, що люди зараз чудово реагують на такі ініціативи і дуже потребують цих світлих емоцій, які допомагають хоч на мить забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Тому ми з великим оптимізмом продовжуємо працювати на культурному фронті”, - розповідає директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
У центрі Львова відбудеться концерт до 180-ї річниці дня народження Миколи Лисенка
21 березня 2022
Війна кардинально змінила наше життя… У цей складний час дуже важливо, щоб музика не мовчала, адже це ще один невід’ємний фронт! Також не менш важливо захистити найцінніше, що у нас є – дітей, адже саме вони – майбутнє України. 22 березня о 12.00 на площі Ринок, 2 (навпроти кам'яниці Бандінеллі) відбудеться мистецька акція для батьків та дітей. Подія буде присвячена 180-річчю від дня народження видатного українського композитора Миколи Лисенка. Захід організовує Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика спільно з соціальною ініціативою «Діти Країни: розваги для відваги». Звучатимуть твори композитора у виконанні відомих львівських піаністів Оксани Рапіти, Мирослава Драгана, вокалістки Наталії Дитюк та чоловічого хору Львівської філармонії. Наприкінці у спільному виконанні усіх присутніх також прозвучить духовний гімн України “Боже великий, єдиний”, автором музики до якого є Микола Лисенко. Заплановані також і розваги для малечі: у події візьмуть участь дитячі аніматори. Ведучою події буде Марта Кузій. 22 березня виповнюється 180 років із дня народження корифея української музики – Миколи Лисенка (1842-1912). Саме Микола Лисенко є одним із формотворців нашої національної композиторської школи. Видатний композитор, піаніст, педагог, збирач фольклору та громадський діяч, Микола Лисенко левову частину свого життя присвятив вихованню юних музикантів та писав композиції для дітей. Найвідомішими з них є опери «Коза-Дереза», «Пан Коцький», «Зима і Весна». Впродовж тижня музиканти Львівської національної філармонії та волонтери-митці з соціальної ініціативи «Діти Країни», будуть організовувати мистецькі зустрічі, концерти і майстер-класи, присвячені творчості композитора та українській музиці. Події відбудуться у публічних просторах (для усіх охочих) і у локаціях, де перебувають вимушено переміщені діти.
Капела «Дударик» запрошує на концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»
21 лютого 2022
6 березня у Львівській філармонії Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» дасть концерт «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION». Початок концерту о 17:00 год. Про це повідомив дириґент, директор та художній керівник капели Дмитро Кацал. За його словами, «ШЕВЧЕНКО REVOLUTION»! – сучасний і важливий концерт, куди вартує прийти усією родиною, щоб багато зрозуміти про нього і, можливо, і про себе. «Змінюються покоління, але пріоритети і цінності незмінні. Ми влаштовуємо REVOLUTION у сприйнятті Шевченка, щоб відкрити у ньому свого сучасника, ровесника. Без апломбу, без … ґвалту й крику. ШЕВЧЕНКА - людину, Академіка, митця, поета, метеора - ми представимо його ж віршами у класичних та сучасних аранжуваннях. Цього року ми ще й шокуємо вас, представивши вкрадену українську музику і пісні, які … москалики що уздріли, то все очухрали», - зазначив Дмитро Кацал, який, до слова, є автором ідеї та аранжувань. Зазначимо, що на сцені виступатимуть «Дударик», «Rock Orchestra», фолк-діва Уляна Горбачевська, Юрій Йосифович та інші.
Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці Вольфганга Амадея Моцарта
24 січня 2022
Саме в січні народився відомий на весь світ австрійський композитор Вольфганг Амадей Моцарт. З цієї нагоди Львівська національна філармонія підготувала серію концертів, присвячених музиці віденського класика. «Святкування разом із музикантами Академічного симфонічного оркестру філармонії, які виступлять під батутою Теодора Кухара. Окрасою вечора стане вишукана гра Катерини Тітової та Едґара Вірсоцкі. Насолоджуйтесь чудовими віртуозними композиціями Моцарта у кращих виконаннях!», - зазначають у філармонії. Святкові концерти розпочнуться 27 січня і триватимуть до 30 січня. Виконавці: Катерина Тітова, фортепіано Едґар Вірсоцкі, фортепіано Академічний симфонічний оркестр ЛНФ Теодор Кухар, дириґент Програма: Вольфґанґ Амадей Моцарт Симфонія № 6 Фа мажор, К. 43 Фортепіанний концерт №10 (для двох фортепіано) Мі-бемоль мажор, K. 365 Симфонія № 34 До мажор, K. 338 Симфонія № 38 Ре мажор (“Празька”), K. 504
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
Максим Козицький привітав спільноту Франкового університету із 360-річчям з дня заснування закладу
21 жовтня 2021
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький взяв участь в урочистостях з нагоди 360-річчя з дня заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. “За ці 360 років Львівський національний університет імені Івана Франка багато чого досяг. Він є одним із найстаріших навчальних закладів України та Східної Європи і одним з найпрестижніших в Україні. Цьогоріч він увійшов у трійку найпопулярніших в Україні за кількістю поданих заяв на бакалаврат, поступившись місцем лише Київському національному університету імені Тараса Шевченка. На фасаді головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка розташовані наступні слова елементом герба «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»). І вони чи не найкраще відображають головну ідею Університету. Багато працівників органів влади, зокрема працівники нашої Львівської обласної державної адміністрації - це випускники ЛНУ Івана Франка”, - зазначив Максим Козицький. Також голова Львівської ОДА наголосив, що в часі війни з Росією університет імені Івана Франка не залишається осторонь в далекому тилу. Навпаки - на передовій. “Студенти, викладачі та випускники Львівського університету поклали свої життя на вівтар свободи і демократії. Пам’ятаючи подвиг наших Героїв, ми будуємо сильну й незалежну Україну, зміцнюємо віру в те, що наше майбутнє буде мирним. На завершення хочу сказати, що Університет - це не лише академічні знання, освіта, спільнота, але також й інфраструктура. Мені приємно, що державний бюджет не стоїть осторонь і за останній час ми бачимо майже оновлені спортивні майданчики на Черемшини, відреставровані фасади головного корпусу, будівництво гуртожитку на Пасічній”, - додав Максим Козицький. Очільник області зачитав привітання освітянам та студентам від імені Президента України. Також вручив грамоти Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації викладачам цього закладу.