На Львівщині зібрались фахівці, аби вирішити питання забезпечення ліками пацієнтів з ювенальним ідіопатичним артритом

24 січня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У середу, 23 січня, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі за підтримки департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА та Міжнародного фонду «Відродження» відбулася конференція «Ювенільний ідіопатичний артрит 18+». 

Мета заходу - поширити успішний досвід у забезпеченні лікування дітей і дорослих з цією хворобою, а також правильний рахунок потреби у лікарських препаратах та адвокації бюджетного фінансування, підзвітного та прозорого використання коштів.

В порівнянні з іншими областями, на Львівщині найкраща ситуація щодо доступу дорослих пацієнтів з ЮІА до лікування. Вони забезпечені на 100%. Такими є дані дослідження, проведеного  всеукраїнською громадською організацією «Радість руху», за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».  

За словами директора департаменту охорони здоров’я Ірини Микичак, цей успіх пояснюється  налагодженою співпрацею місцевих органів влади і закладів охорони здоров’я.

«Сьогоднішня зустріч - це символічний підсумок понад 10-річної співпраці фахівців ЗУСДМЦ, громадських організацій та департаменту охорони здоров’я. Для мене це зразок небайдужості та активності лікарів. Разом ми напрацювали обласну програму «Забезпечення дітей-інвалідів дороговартісною терапією». Це був один і з перших досвідів в Україні, коли на рівні обласного бюджету, ми взяли на себе відповідальність і розпочали фінансувати лікування. Тепер програма розширилася та включає в себе нові компоненти. Два роки тому ЛОР ухвалила програму «ЮІА 18+» для забезпечення терапії уже дорослих пацієнтів», - розповіла Ірина Микичак.

Лікар-ревматолог ЗУСДМЦ Ярина Бойко поділилась стратегією лікування ЮІА: раннє агресивне втручання, розробка нових терапевтичних стратегій комбінованого лікування, збільшення ймовірності ремісії або мінімальної активності захворювання, терапевтичні завдання змістились в бік досягнення неактивного стану хвороби.

За повідомленням головного експерта департаменту охорони здоров’я з ревматології Омеляна Синенького,  кількість пацієнтів ЮІА, що отримують ІБТ після досягнення 18-річного віку збільшується. Так, у 2016 році таких пацієнтів було 5,  в 2017р. – 14 осіб, а у 2018 році ця цифра вже досягла 26-ти.

Ключові слова:

артритліки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook