«Молнупіравір» застосовують у перші п'ять днів захворювання, - Орест Чемерис

11 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Епідситуація на Львівщині залишається контрольованою, але кількість хворих утримується на достатньо високому рівні. Окремі показники захворюваності, згідно з постановою КМУ №1236, досі є стабільно високими. Окрім того, Львівщина отримала препарат для лікування ковіду «Молнупіравір», який в Україну прибув вперше. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

«Високим залишається показник виявленої кількості хворих відносно кількості осіб, які пройшли тестування на ковід – 25% (норма – 20%).  

Також на високому рівні утримається показник кількості госпіталізованих осіб на 100 тис населення – понад 60 (норма – до 60). Упродовж останніх кількох днів тенденція до госпіталізації зменшується. Але це не свідчить про те, що чергова “хвиля” захворюваності відходить.

Зараз вкрай важливо дотримуватися карантинних обмежень та отримати бустерну дозу вакцини», - розповів Орест Чемерис.

Він також повідомив, що Львівщина отримала 2627 курсів (флаконів – ред.) препарату для лікування COVID-19 «Молнупіравір».

«Застосування препарату є ефективним у перші п’ять днів захворювання з моменту появи перших симптомів. Це препарат, який має застосовуватися на амбулаторному рівні, його не застосовують у стаціонарі, коли вже є ускладнення.

Відповідно розподіляємо курси серед закладів охорони здоров’я первинної ланки залежно від кількості декларантів і кількості населення. Сімейні лікарі видаватимуть їх хворим безкоштовно», - зазначив Орест Чемерис.

Додамо, що такі ліки в Україну прибули вперше. Згодом в Україну надійдуть ще 240 тис. курсів препарату, 75 тис. із яких прибудуть до кінця цього тижня.

Ключові слова:

вакцинаціяковідліки

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook