Доходи місцевих бюджетів області торік зросли на 9%

5 лютого 2019р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

За підсумками 2018 року доходи місцевих бюджетів області сягнули 34 млрд 841 млн гривень.  Відтак, зафіксовано приріс 9% відносно минулого року. Про це під час засідання Колегії Львівської облдержадміністрації повідомив директор департаменту фінансів Олег Демків.

«Із цієї суми 15 млдр 102 млн – надходження від податків і зборів. Обсяг дотацій і субвенцій – загалом більше 19 млрд. Якщо говорити про надходження податків і платежів у динаміці, порівнюючи із попередніми роками, то, зокрема, податок не нерухоме майно зростає вже два роки поспіль, минулого року він склав 61%, а за три попередні роки, по суті, надходження збільшилось втричі. Схожу динаміку торік мав податок на прибуток, дуже позитивною є динаміка при надходження рентної плати за природні ресурси. Однак податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок мають зниження динаміки надходжень до аналогічного періоду минулого року», - наголосив Олег Демків.

За цих умов є перевиконання планових показників бюджету.

«Хочу зауважити відмінність виконання бюджетів у порівнянні із попередніми роками. 14 найбільших платників – це підприємства реального сектору економіки. Левова частка із них – інвестори, які прийшли на Львівщину за останні чотири роки. Це показник того, як реальний сектор економіки виконує свою роль у наповненні бюджетів», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Окрім того, середня заробітна плата по області зростає, на сьогодні вона становить більше 8 тисяч гривень.

Обсяг місцевих бюджетів за видатками минулого року склав 35,4 млрд гривень – це +14,2% до показників 2017 року.

«Бачимо також зростання видатків розвитку +21%, що теж є дуже важливим. За 4 роки бюджет розвитку зріс вдвічі – з 3,6 млрд грн у 2015 році до 7,4 млрд у 2018 році. Це насправді безпрецедентні цифри. Перед нами стоїть завдання стосовно раціонального використання цих коштів. У мене велике прохання до голів РДА, міських голів – використовували їх якомога ефективніше та оперативніше», - наголосив очільник Львівщини.

Із повною презентацією щодо стану виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2018 рік можна ознайомитись тут.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook