У церкві, де хрестили Михайла Вербицького, помолились за Україну
Сьогодні, 2 березня, у церкві св. Дмитра у с. Явірник-Руський чисельна українська делегація вшанувала пам'ять національного генія о. Михайла Вербицького та спільно молилась за Україну.
Також українці віддали шану полеглим воїнам УПА, похованим на цвинтарі неподалік.
Явірник-Руський – село в 40 км від Перемишля, мешканцями якого до початку Другої світової війни в основному були українці. Саме тут у 1815 році народився Михайло Вербицький.
Церква св. Дмитра зараз стоїть зачинена, її двері відчиняють двічі на рік: на день народження Михайла Вербицького та у листопаді – у день святого-покровителя.
Новини за темою
У Софії Київській духовенство помолилось за Україну
10 квітня 2022
У Софії Київській духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру. У спільній християнській молитві взяли участь: Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні; Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви. Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. До організації долучились Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла помолились за мир в Україні
25 березня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла священники здійснили молитовний чин посвяти українського і російського народу Непорочному Серцю Марії. До молитви долучився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Молитву у Львові провели у єдності із покаянним богослужінням, яке Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він посвятив Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт у Фатімі здійснив кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця. Нагадаємо, 13 березня, Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
Блаженніший Святослав запрошує до щоденної молитви за перемогу українського війська
11 березня 2022
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ запрошує усіх долучатися до спільної коліноприклонної молитви за перемогу українського війська. Молитву у прямому ефірі транслюють на «Живому ТБ» щоденно з 14:00 до 15:00, а також на сторінці Блаженнішого Святослава у Фейсбуці. «Єднаючись у спільному молитовному звернені, бажаємо випросити у Господа перемоги для нашого народу у цій війні через заступництво Архистратига Михаїла і усіх сил безтілесних. Ми разом будемо молитися Акафіст до Архистратига Михаїла, вибрані псалми та різні молитви. Щиро віримо, що наша спільна полум’яна молитва буде вислухана Богом!», - зазначив глава УГКЦ. Усі тексти можна знайти за цим посиланням https://bit.ly/3hKkQSn.
У Львівській катедрі провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні
10 березня 2022
Сьогодні у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася екуменічна молитва за Україну - про припинення війни та відновлення миру. Участь у молитві взяли папський розподілювач милостині, кардинал Конрад Краєвський, посланець Святішого Отця папи Франциска; архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський та Верховний архієпископ Києво-Галицький; митрополит Київський Святослав Шевчук, а також Високопреосвященний Макарій - Митрополит Львівський ПЦУ, Високопреосвященний Димитрій - Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, Високопреосвященний Філарет - Митрополит Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів - Єпископ Львівського обласного об'єднання Української Церкви ХВЄ, Валерій Марченко - Старший пастор Християнської Євангельської Церкви "Гефсиманія", отець-диякон Армен - диякон Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української Єпархії ВАЦ. Долучився до молитви і начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Нагадаємо, що в усіх храмах Львівщини проводять молитви за мир в Україні.
26 січня 2022 року – День молитви за мир в Україні
26 січня 2022
Папа Римський Франциск у контексті ситуації навколо України закликав усіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству, і запропонував, щоб середа, 26 січня 2022 року, була Днем молитви за мир. «З тривогою стежу за зростанням напруження, яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому Європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто прагне досягти своєї мети, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами», - сказав Папа Римський 23 січня. «Спільна молитва єднає нас у протистоянні брехні та тривозі, яка опановує серця багатьох. Спокій та взаємна підтримка мають залишатись незламним вектором нашого життя. Молитва разом не дозволить похитнути наш незламний дух єдності та віру, що все найкраще попереду. Тож закликю усіх вірних єднатися з цілим світом у молитві, до якої у своєму зверненні закликав Святіший Отець Папа Франциск», - зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький.
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
7 грудня 2021
Сьогодні, 7 грудня, виповнюється 151 рік з дня смерті українського композитора, хорового диригента, священника УГКЦ, громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» - отця Михайла Вербицького. Зокрема, представники влади, духовенство та активна громадськість Львівщини поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому. Опісля представники духовенства відслужили чин панахиди. Традиційно, до заходів з вшанування пам’яті о. М. Вербицького долучились школярі Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи № 3. Довідково: Отець Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священника. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55-ть років. Похований в с. Млини Республіки Польща, неподалік дерев’яної церкви, в якій був парохом. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
Біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
21 листопада 2021
Сьогодні, 21 листопада, у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса, спільною молитвою і покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні Львівщини, представники духовенства, влади, громадськості Львова та області. громадськість та духовенство. До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний. ''Ми, українці - великий народ. Нашим обов'язком є пам'ятати і вшановувати полеглих Героїв, пам'ятати їх вчинки і величний чин пожертви задля гідного теперішнього і майбутнього України. Сьогодні, згадуючи події українських революцій, усвідомлюємо необхідність єднання, щоб твердо стояти на захисті нашої держави, на захисті її незалежності, гідності, свободи. Слава Україні!'', - сказав Віталій Загайний. У пам’ять про Героїв присутні запалити лампадки. Також сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного з родинами Героїв Небесної Сотні Львівщини. Під час зустрічі було обговорено важливі напрями співпраці, розвитку і поглиблення діалогу між рідними загиблих учасників Революції Гідності та обласною владою.
У храмах Львівщини помолилися за Україну та її захисників
24 серпня 2021
Сьогодні, 24 серпня, у День 30-річчя Незалежності України, у храмах Львівщини провели спільні молитви за Україну. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький взяв участь у молитві у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові. У Богослужінні взяли участь чисельні парафіяни та представники влади. Очолив моління преосвященніший владика Михаїл Колтун (єпарх Сокальсько-Жовківський та Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви). Зазначимо, що з 2014 року, від початку російсько-української війни на Сході України, понад 300 захисників з Львівщини віддали своє життя за цілісність території та Незалежність України.
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
7 грудня 2020
Сьогодні, 7 грудня, на Львівщині вшановують пам'ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького. Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому у Львові та виконали Державний гімн України. «Сьогодні минає 150-та річниця з дня смерті видатного діяча української культури, композитора, отця Михайла Вербицького. Із великою вдячністю віддаємо йому шану - за цінний духовний спадок, прагнення підняти українську музику на професійний, європейський рівень. За самовіддану та натхненну працю заради утвердження самобутності і величі України. Дякуємо за мелодію національного Гімну України, який сьогодні окриляє український народ і надає сил нашим воїнам у боротьбі з російським агресором», - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. У 1856 році, Михайло Вербицький став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські. Марта Кудляк
205-та річниця від дня народження: у Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького
7 березня 2020
Сьогодні, 7 березня, минає 205-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Заходи розпочалися у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у с. Млини (Республіка Польща), де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Тут представники духовенства провели молебень. Опісля, у каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. У заходах взяв участь голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Отець Михайло Вербицький присвятив своє життя служінню: служінню Богу, Україні і її народу. Йому було написано стати одним із її видатних синів, стати творцем мелодії Державного Гімну України. Сьогодні, як ніколи, ця пісня окриляє український народ, надає нам сил у важкі хвилини протистояння з ворогом. Михайло Вербицький зайняв своє місце поряд із Шевченком, Франком, Сковородою та багатьма іншими духовними натхненниками, які стали поводирями українського народу, нашою силою і багатством, гордістю, пам’яттю і сумлінням», - зазначив очільник області. Також біля каплиці-пантеону відбулося віче з нагоди 205-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького. «Ми з вами горді, що наша земля є матір'ю великої кількості великих і по справжньому геніальних людей, що присвятили своє життя патріотичному вихованню української молоді, боротьбі за українську державність, стали прикладом для наслідування, зміцнили наш дух, об’єднали серця мільйонів українців. Ми відчуваємо їхню силу у важкі хвилини, вони допомагають нам у нашій боротьбі, вони наші герої, наші ангели охоронці. Вони наше минуле і наше майбутнє, наш щит від усього злого. Без них ми б не були тими ким ми є. Тому сьогодні ми віддаємо їм шану. Ми з вдячністю схиляємо свої голови на їхніх могилах. Вони живуть в наших серцях, житимуть у наших дітях і онуках»,- зазначив очільки області»,- наголосив Максим Козицький. Також представники делегацій взяли участь у молебені за Україну та український народ у с. Явірник Руський.
Сьогодні в усіх храмах області моляться за Україну
22 січня 2020
Львівщина святкує День Соборності України, 101-у річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР. Сьогодні впродовж дня у храмах області служать молебні «За Україну». До відзначення Дня Соборності України духовно долучились різні релігійні конфесії Львівщини. Нагадаємо, на Личаківському кладовищі сьогодні об 11:00 год вшановуватимуть пам'ять Героїв України, які віддали своє життя за волю та Незалежність нашої країни. О 17:00 відбудеться мистецька акція з нагоди відзначення Дня Соборності України у внутрішньому дворику Львівської обласної державної адміністрації.
На Львівщині вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука
14 січня 2020
У вівторок, 14 січня, у смт Красне Буського району вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука. Відтак, присутні спільно виконали Державний Гімн України, а також поклали квіти та запалені лампадки до могили головнокомандувача та до Меморіалу борцям за волю України. Опісля, усі учасники заходу спільно помолилися. Довідково: Василь Кук народився 11 січня 1913 року в м. Красне Золочівського повіту (нині Буського району Львівської області). У 1932 році закінчив Золочівську українську гімназію і вступив на юридично-економічний факультет Люблінського католицького університету. З 1929 р. по 1934р. – член юнацтва ОУН, провідник юнацтва Золочівського повіту, провідник Золочівської повітської екзекутиви ОУН. З 1934р. по 1936р. перебував у в’язниці (Золочів, Радом). У 1937р. на нелегальному становищі працював інструктором – вихователем робітничих і ремісничих кадрів ОУН м.Львова; організатором і провідником підпільної друкарні Краєвої екзекутиви ОУН (с.Угринів, Підгаєцького повіту); інструктором підпільних кадрів ОУН. З 1939 р. – оргреферент, член Проводу ОУН, член військового штабу ОУН, член Головного штабу УПА, провідник Проводу ОУН на Південно – східних українських землях, командир УПА – Південь, заступник головного командира УПА. З 1950р. – голова Проводу ОУН, головний командир УПА, генеральний секретар УГВР, а з 1952р. – генерал – хорунжий УПА. Впродовж життя Василь Кук видав та зібрав чимало цінних книг, серед них – історична, мистецька література, українська та зарубіжна класика, літературознавство. Він є автором багатьох наукових статей. Серед найвідоміших його праць «Пашні Буряки» (підручник з конспірації ОУН), «Колгоспне рабство» (аналітичний огляд функціонування колгоспної системи в Україні), цикл нарисів про життя Артема Веделя – відомого українського композитора, біографічні нариси про Степана Бандеру, Романа Шухевича, фундаментальний збірник документів «Українське державотворення. Акт 30-го червня 1941 року”. Частина його книжкової спадщини знайшла гідне місце в краєзнавчому музеї Красного та Красненській селищній книгозбірні. До останнього подиху свого життя Василь Кук боровся за незалежність України, вів активну громадську діяльність, спрямовану на відновлення історичної справедливості. Помер 9 вересня 2007 року. Останнє місце спочинку, за заповітом, знайшов він у рідному селищі Красне. У 2010 році на могилі Василя Кука встановлено символічний монумент роботи архітектора В.Нагірного. Впродовж життя Василь Кук видав та зібрав чимало цінних книг, серед них – історична, мистецька література, українська та зарубіжна класика, літературознавство. Частина його книжкової спадщини знайшла гідне місце в краєзнавчому музеї Красного, шкільній бібліотеці Красненської ЗОШ № 1 та бібліотеках Буської РЦБС. Чимало книг отримала Красненська селищна книгозбірня, частину колекції передано в Буську ЦРБ (У 2014 році нам подаровано понад 2 тис. книг). До 100 – річного ювілею головного командира УПА Василя Кука його племінниця Ольга Кук подарувала Красненській бібліотеці 36 книг з власної колекції.