На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
Сьогодні, 4 березня,представники влади та громадськість вшанували пам'ять українського композитора отця Михайла Вербицького.
До пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому поклали квіти та спільно виконали Національний Гімн України. Опісля відбулося громадського віче.
"Михайло Вербицький ввійшов в історію нашої держави та світу, як велична постать, як творець символу Української держави. Ще у 1865 році Гімн України вперше прозвучав в Перемишлі 10 березня на святкування річниці Шевченка. Під звучання Гімну український народ до сьогодні виборював і виборює свою незалежність: у тюремних затінках, під час боротьби, під час заклику до бою, під час супротиву. Дякувати Богу ми можемо сьогодні вільно співати Гімн на повні груди, співаємо усім українським народом. І сьогодні наші воїни виборюють незалежність і становлення Української держави під Гімн. Будьмо єдині, будьмо як ніколи цілісні, щоб наші діти гордо та голосно могли співати Гімн вільної та незалежної держави ", - зазначила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська
Довідково:
Отець Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна». В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.
Ключові слова:
Михайло ВербицькийНовини за темою
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
7 грудня 2021
Сьогодні, 7 грудня, виповнюється 151 рік з дня смерті українського композитора, хорового диригента, священника УГКЦ, громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» - отця Михайла Вербицького. Зокрема, представники влади, духовенство та активна громадськість Львівщини поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому. Опісля представники духовенства відслужили чин панахиди. Традиційно, до заходів з вшанування пам’яті о. М. Вербицького долучились школярі Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи № 3. Довідково: Отець Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священника. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55-ть років. Похований в с. Млини Республіки Польща, неподалік дерев’яної церкви, в якій був парохом. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
7 грудня 2020
Сьогодні, 7 грудня, на Львівщині вшановують пам'ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького. Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, представники влади міста та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому у Львові та виконали Державний гімн України. «Сьогодні минає 150-та річниця з дня смерті видатного діяча української культури, композитора, отця Михайла Вербицького. Із великою вдячністю віддаємо йому шану - за цінний духовний спадок, прагнення підняти українську музику на професійний, європейський рівень. За самовіддану та натхненну працю заради утвердження самобутності і величі України. Дякуємо за мелодію національного Гімну України, який сьогодні окриляє український народ і надає сил нашим воїнам у боротьбі з російським агресором», - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. У 1856 році, Михайло Вербицький став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські. Марта Кудляк
205-та річниця від дня народження: у Млинах вшанували автора Гімну України отця Михайла Вербицького
7 березня 2020
Сьогодні, 7 березня, минає 205-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Заходи розпочалися у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у с. Млини (Республіка Польща), де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Тут представники духовенства провели молебень. Опісля, у каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. У заходах взяв участь голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Отець Михайло Вербицький присвятив своє життя служінню: служінню Богу, Україні і її народу. Йому було написано стати одним із її видатних синів, стати творцем мелодії Державного Гімну України. Сьогодні, як ніколи, ця пісня окриляє український народ, надає нам сил у важкі хвилини протистояння з ворогом. Михайло Вербицький зайняв своє місце поряд із Шевченком, Франком, Сковородою та багатьма іншими духовними натхненниками, які стали поводирями українського народу, нашою силою і багатством, гордістю, пам’яттю і сумлінням», - зазначив очільник області. Також біля каплиці-пантеону відбулося віче з нагоди 205-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького. «Ми з вами горді, що наша земля є матір'ю великої кількості великих і по справжньому геніальних людей, що присвятили своє життя патріотичному вихованню української молоді, боротьбі за українську державність, стали прикладом для наслідування, зміцнили наш дух, об’єднали серця мільйонів українців. Ми відчуваємо їхню силу у важкі хвилини, вони допомагають нам у нашій боротьбі, вони наші герої, наші ангели охоронці. Вони наше минуле і наше майбутнє, наш щит від усього злого. Без них ми б не були тими ким ми є. Тому сьогодні ми віддаємо їм шану. Ми з вдячністю схиляємо свої голови на їхніх могилах. Вони живуть в наших серцях, житимуть у наших дітях і онуках»,- зазначив очільки області»,- наголосив Максим Козицький. Також представники делегацій взяли участь у молебені за Україну та український народ у с. Явірник Руський.
У Млинах вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
9 грудня 2019
У суботу, 7 грудня, у селі Млини Республіки Польща відбулись урочистості з нагоди 149-річчя з дня смерті українського композитора, автора мелодії Гімну України отця Михайла Вербицького. Участь у заході взяла делегація із Львівщини. Заходи розпочалися із поминальної молитви в церкві Покрови Пречистої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Опісля представники делегації поклали квіти до каплиці-пантеону на могилі отця Михайла Вербицького та провели громадське віче. Захід відбувся з ініціативи Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. Довідково Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
На Львівщині вшанували пам'ять автора Державного Гімну отця Михайла Вербицького
6 грудня 2019
Сьогодні, 6 грудня, на Львівщині вшановують пам'ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького. Представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому та виконали Державний гімн України. Опісля відбулось громадське віче. «Пам'ять і шана – це ті речі, які рухають народ і націю до утвердження. Отець Михайло Вербицький – це, без сумніву, національний герой. Це людина, яка золотими нотами вписала своє ім’я в історію українського народу. Є два покликання, які творять, будують майбутнє – учитель і духівник. Михайло Вербицький поєднав у собі ці дві професії, й у ті далекі часи утверджував Україну», - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський. На завершення урочистостей присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний». Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
У церкві, де хрестили Михайла Вербицького, помолились за Україну
2 березня 2019
Сьогодні, 2 березня, у церкві св. Дмитра у с. Явірник-Руський чисельна українська делегація вшанувала пам'ять національного генія о. Михайла Вербицького та спільно молилась за Україну. Також українці віддали шану полеглим воїнам УПА, похованим на цвинтарі неподалік. Явірник-Руський – село в 40 км від Перемишля, мешканцями якого до початку Другої світової війни в основному були українці. Саме тут у 1815 році народився Михайло Вербицький. Церква св. Дмитра зараз стоїть зачинена, її двері відчиняють двічі на рік: на день народження Михайла Вербицького та у листопаді – у день святого-покровителя.
Півторатисячна делегація українців заспівала Гімн України на могилі о. Михайла Вербицького
2 березня 2019
4 березня минає 204-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Пам’ять великого українця у с. Млини, Республіка Польща, сьогодні, 2 березня, вшанувала чисельна делегація з України, зокрема Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини. Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець вшанували пам’ять та поклали квіти. Більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…» На завершення заходу відбулось віче. «Уявіть собі, що автор музики Гімну України отець Вербицький, коли писав музику до гімну, незалежна Україна буда лише в його мріях. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам'ять про тих людей живе, доти житиме і Україна. Ми повинні пам’ятати наше минуле, але не забуваймо, що історію творимо ми. Тут і зараз. В цій історії не буде ворожнечі – нам немає що ділити. Ми йтимемо вперед, у Європі, пліч-о-пліч», - наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич. Довідково: Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України "Ще не вмерла Україна" – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком. У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло. Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.
У Млинах вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
10 грудня 2018
У суботу, 8 грудня, у селі Млини Республіки Польща відбулись урочистості з нагоди 148-річчя з дня смерті українського композитора, автора мелодії Гімну України отця Михайла Вербицького. Участь у заході взяла делегація із Львівщини. Заходи розпочалися із поминальної молитви в церкві Покрови Пречистої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. Очолив богослужіння о. Богдан Степан із душпастирями УГКЦ м. Перемишля та м. Любачева. Опісля представники делегації поклали квіти до каплиці-пантеону на могилі отця Михайла Вербицького та провели громадське віче. Опісля, делегація відвідала цвинтар у с. Заліська Воля, де спочивають численні українці з-над Сяну. Захід відбувся з ініціативи Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння» та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
7 грудня 2018
Сьогодні, 7 грудня, Львівщина вшановує пам'ять отця Михайла Вербицького. Зокрема представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому та виконали Державний гімн України. Опісля відбулось громадське віче. «Я впевнений, що люди, які прийшли сьогодні вшанувати пам'ять отця Михайла Вербицького, достеменно знають хто є автором Національного, а тепер Державного гімну України. Також я хочу подякувати присутнім тут дітям, адже переконаний, що ви сьогодні разом із дорослими людьми, які давно зробили вибір у житті, пройшли через відновлення української державності, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності, а тепер захищають Україну кожен на своєму місці від Російської агресії, сьогодні наберетесь сили, натхнення, мужності і цей день для кожного з вас стане великими святом. Хай на цій дорозі вас завжди супроводжує добра доля і дорогі дітки завжди пам’ятайте, що за нашу землю, державу, віру, та мову завжди треба боротися і тоді ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»,- зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Наші урочистості, які розпочались тут сьогодні, біля пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому будуть завтра продовжені на місці його вічного спочинку, адже отець Михайло Вербицький не тільки творець величної мелодії нашого Національного Державного гімну, це галицький видатний композитор, який так би мовити взяв на себе ту нішу творення поважної музики в середині 19 століття, між Бортнянським і Лисенком, який продовжив українську музичну школу. Завтра біля могили отця Михайла Вербицького у селі Млини на березі річки Шкло будуть продовжені ці урочистості і ми вклонимось тлінному праху і вічній пам’яті отця Михайла Вербицького»,- зазначив голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа. На завершення усі присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний». Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика. Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку. В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років. 27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
На Львівщині триває IV фестиваль музичної спадщини отця Михайла Вербицького
7 жовтня 2018
Сьогодні, 7 жовтня, у с. Завадові Яворівського району розпочався ІV фестиваль музичної спадщини о. Михайла Вербицького “У музиці – молитва, у – молитві – музика”. «Небайдужі люди творять нашу історію. Небайдужі наші хлопці, які боронять кордони за тисячі кілометрів від нас із вами. Завдяки небайдужим ми сьогодні говоримо українською мовою, вітаємось «Слава Україні!». Одним із таких людей був отець Михайло Вербицький, який зі своїм талантом міг збагачуватись і жити задля самого себе, але обрав інших шлях – служіння Богу і народу. Тішить, що сьогодні серед нас є небайдужі люди – ті, хто організували цей фестиваль, його гості. Небайдужі – ми з вами, сьогодні цеглинка за цеглинкою будуємо Україну», - звернулась до гостей та організаторів фестивалю заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук. Учасниками фестивалю стала низка колективів, зокрема, жіночий вокальний ансамбль «Вербиченька» Народного дому с. Завадів, хор церкви Різдва Пресвятої Богородиці Народного дому с. Завадів, Народний вокальний ансамбль «Струмочок» Львівського відділення УТОСу, хор «Вервиця» Народного дому с. Домажир, завідувач бібліотекою с. Завадів Наталія Бурій. Захід розпочався з перегляду документально-ігрового фільму «Серце запалене любов’ю» про життя і творчість о. М. Вербицького. У головній ролі– Микола Береза – актор, режисер, директор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса. Під час заходу колективи виконають знані твори о. М. Вербицького, зокрема, духовний твір «Моліться люди», «Алилуя», «Отче наш», духовний твір «Слава Богу за все» та ін.