Перебування безробітних на обліку та отримання допомоги під час воєнного стану: детальніше
Одне з пріоритетних завдань Уряду та Міністерства економіки України – забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії. На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином:
- громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою Порталу або мобільного додатку Дія;
- отримати весь перелік послуг можна у найближчому працюючому центрі зайнятості;
- звернутись до Служби можливо за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку (телефон, чати підтримки у Telegram, електронна пошта, заповнення онлайн-форм).
Покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.
Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються в Телеграм та Viber каналах Державної служби зайнятості.
В областях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватись за допомогою АТ “Ощадбанкˮ. Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача. Також можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.
Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі
невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт.
Текст постанови https://bit.ly/3uD7XiR
Новини за темою
Люди, які покинули дім, можуть стати на облік внутрішньо переміщеної особи: куди звертатись
19 березня 2022
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Відповідно до цих зміни громадяни України, які вимушено покинули своє житло через бойові дії, можуть отримати довідку, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО. Хто може отримати довідку ВПО? На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану (24 лютого) перемістились із регіонів, які визначені Урядом: Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Запорізька область Київська область м. Київ Луганська область Миколаївська область Одеська область Сумська область Харківська область Херсонська область Чернігівська область Куди звертатись за отриманням довідки ВПО? Для отримання довідки особа може звернутися до управлінь та відділів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг, уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Також найближчим часом з’явиться можливість оформлення зазначеної довідки онлайн через вебпортал «ДІЯ» (за технічної можливості).
У січні, за допомогою служби зайнятості, більше тисячі мешканців області знайшли роботу
3 лютого 2022
Минулого місяця працедавці Львівщини, за посередництва служби зайнятості, активно шукали потрібний персонал, а тимчасово непрацюючі особи – роботу. Як інформують у Львівському обласному центрі зайнятості 1,9 тис фірм і компаній задекларували 6,3 тис вакансій, а допомоги у працевлаштуванні потребували 15,7 тис безробітних, з них з початку цього року звернулися - 2,9 тис. «На зареєстрованому ринку праці у січні поточного року, у порівнянні з аналогічним періодом торік, спостерігалися позитивні тенденції, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – В області з 1,8 до 1,9 тис зросло число працедавців, що заявили про потребу у робочій силі, з 6,2 тис до 6,3 тис одиниць збільшилася база вакансій, з 32,4 тис до 15,7 тис осіб зменшилися обсяги зареєстрованих безробітних, з 8 до 3 осіб скоротилося навантаження на одне вільне робоче місце або вакантну посаду, з 121 до 78 календарних днів зменшився середній термін пошуку роботи». Так, у січні, за скеруванням служби зайнятості, працевлаштували понад тисячу жителів області, у тому числі 0,9 тис безробітних. Ще 0,5 тис осіб охопили професійним навчанням. Вишкіл проводився за такими професіями як електрогазозварник, перукар, манікюрник, візажист, продавець непродовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва кат. А1, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, рибовод та адміністратор. На початку лютого цього року база вакансій обласної служби зайнятості налічувала більш як 4,5 тис пропозицій для працевлаштування, рівень оплати праці у яких в середньому становив 9367 грн (торік – 8381 грн). На обліку залишалося 13 тис безробітних, що на 55% менше, аніж станом на 1 лютого 2021 року (тоді було 29 тис).
З-поміж усіх безробітних по Львівській області понад 60% склали жінки: дані служби зайнятості
1 вересня 2021
За даними служби зайнятості, на початку серпня у Львівській області було 19,5 тисяч безробітних. Майже 62% з-поміж усіх склали жінки віком від 35 до 54 років. Слід зазначити, що жінки більш активні на ринку праці, охоче погоджуються на професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації, швидше повертаються до трудової діяльності. Про це свідчать статистичні дані Львівського обласного центру зайнятості. У січні-липні професійним навчанням охопили 1855 жінок, а чоловіків майже вдвічі менше – 980 осіб. Профорієнтаційними послугами фахівців служби зайнятості скористалися 24,6 тис. жінок і лише 16,4 тис. чоловіків. За темпами працевлаштування жінки також випереджають чоловіків. Упродовж семи місяців поточного року за сприяння служби зайнятості роботу знайшли 9,6 тис. жінок (54% всіх працевлаштованих), серед котрих 7,1 тис. (або 58%) становили жінки зі статусом безробітного. До слова, чверть колишніх клієнток служби зайнятості поповнили персонал сфери торгівлі та послуг, тоді як 51% чоловіків працевлаштовані робітниками з обслуговування устаткування і машин, а також кваліфікованими робітниками з інструментом.
Мисливські господарства Львівщини проведуть зимовий облік дичини
2 лютого 2021
У зимовий період усі користувачі мисливських угідь активно підгодовують дичину та готуються до зимового обліку. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства зобов’язало всі мисливські господарства провести облік до 10 лютого. “Управління призначило штатних працівників державної лісової охорони відповідальними за дотриманням методів та правильністю проведення облікових робіт. Кожний користувач мисливських угідь, до початку проведення обліків, подає Управлінню графіки проведення облікових робіт вказавши дату, місце та спосіб проведення обліку, відповідальних осіб за їх проведення, контактні телефони, час і місця збору обліковців. Для об’єктивного проведення обліку чисельності мисливських тварин, користувачі мисливських угідь повинні безперешкодно допускати для контролю за проведенням облікових робіт спеціалістів Львівського ОУЛМГ, представників департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Львівської області, органів місцевого самоврядування та громадськості”, - зазначив керівник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Згідно з чинними нормативними актами користувачам мисливських угідь доведено терміни та методи проведення обліків. Переважно обліки проводять методом шумового прогону на пробних площах або методом дворазового картування слідів. У гірських угіддях, - маршрутним методом обліку (за слідами на снігу) або повним візуальним обліком оленячих на стаціях перебування (місцях зимових скупчень) біля підніжжя гір, схилів, та на зрубах (вирубках). Облік червонокнижних та нечисленних мисливських видів звірів (зубр, ведмідь, вовк, рись, кіт лісовий, видра, глушець, тетерук та інші а також місць гніздування та токовищ глушців і тетеруків) проводять анкетно - опитувальним методом та за річними біофенологічними спостереженнями єгерської служби господарства. Після обліку користувачі мисливських угідь подають проекти лімітів добування мисливських тварин на наступний сезон полювання. Спеціалістам управління потрібно опрацювати ці проекти, перевірити та погодити і до першого березня надати Держлісагентству для затвердження лімітів добування мисливських тварин на наступний сезон полювання 2021 – 2022 років.
На Львівщині провели облік мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів
12 березня 2019
Відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 03.01.2018, № 03-16/30-18, у Львівській області користувачами мисливських угідь було проведено зимовий облік чисельності мисливських і червонокнижних видів звірів та птахів. Станом на 2019 рік у Львівській обласні налічується: зубр 101 голова, лань 98 голів, лось 100 голів, олень європейський 1759 голів, олень плямистий 49 голів, козуля 16294 голови, кабан 3834 голови, заєць русак 47594 голови, білка 6306 голів, ондатра 4826 голів, бобер 2662 голови, лисиця 3022 голови, вовк 163 голови, єнотовидний собака 109 голів, ведмідь 72 голови, норка вільна 20 голів, борсук 1464 голови, видра1240 голів, куниця лісова 3842 голови, куниця кам’яна 30 голів, тхір 1296 голів, кіт лісовий 68 голів, рись 89 голів, горностай 611 голів. У порівнянні з 2018 роком збільшилась чисельність таких видів як зубр на 17 голів, лось на 24 голови, козуля на 446 голів, заєць русак 518 голів. Зменшилась чисельність таких видів як кабан – 685 голів, олень європейський – 26 голів, куниця лісова – 113 голів.
Відкрити або розгорнути бізнес допомагає служба зайнятості
12 липня 2018
Львівський обласний центр зайнятості реалізовує низку програм, що націлені на підтримку підприємницьких ініціатив, розгортання бізнесу та створення нових робочих місць. Безробітні можуть отримати одноразове матеріальне забезпечення для відкриття власної справи. Для цього вони попередньо повинні пройти спеціальне тестування, освоїти основи ведення підприємницької діяльності, написати бізнес-план і захистити його на відповідній комісії в центрі зайнятості. Якщо презентована ідея актуальна, а головне – перспективна, то особі надаються кошти для започаткування бізнесу. Цього року цією програмою скористалися 86 безробітних. Із них 52 – молодь віком до 35 років, 33 жінки, 24 жителі сільських поселень, 17 учасників АТО. Загальна сума фінансової підтримки становила 1,6 млн грн. За словами директора Львівського ОЦЗ Василя Барилюка, посадовці центів зайнятості також активно залучають членів малозабезпечених родин і вимушено переміщених осіб до пілотного проекту «Рука допомоги». Один із напрямів експерименту – надання особі на поворотній основі безвідсоткової позики у максимальному розмірі до 70 тис. 480 грн на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для ведення бізнесу. З січня ц. р. дія експерименту поширилася на суб’єктів господарської діяльності, що готові за скеруванням центру зайнятості працевлаштувати не менш як двох малозабезпечених осіб, вимушених переселенців або учасників антитерористичної операції. Завдяки цій ініціативі Міністерства соціальної політики України комісія, що діє при Львівській ОДА, у січні-червні п. р. ухвалила позитивне рішення про надання фінансової підтримки 90 жителям Львівщини: у т. ч. 65 членам малозабезпечених сімей, 16 вимушеним переселенцям і 9 суб’єктам господарської діяльності. Учасникам програми центр зайнятості пропонує тренінги та семінари з питань підприємництва, навчання з основ ведення бізнесу, індивідуальні консультації, допомогу у написанні бізнес-плану та кваліфікований супровід на старті самостійного господарювання. – У нас є ще один інструмент фінансового стимулювання малого та середнього бізнесу, – зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості. – Це – повернення працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску у разі забезпечення безробітних новими робочими місцями. Упродовж шести місяців за цією програмою працевлаштовано 325 наших клієнтів, у т. ч. 140 осіб з числа квотних категорій. Працедавцям, які скористалися компенсаційним механізмом, відшкодовано 2,8 млн грн.
На Львівщині зменшується кількість безробітних
19 лютого 2018
У січні 2018 року за сприяння служби зайнятості в області роботу шукали 17,2 тисяч безробітних, що на 3,6 тисячі менше, ніж в аналогічному періоді торік. Найбільша частка вільної робочої сили зосереджена у Львові – 23%, ще 26% – мешканці Самбірщини, Старосамбірщини, Жидачівщини, Золочівщини та Турківщини. Порівняно з відповідним періодом попереднього року, цьогоріч у всіх районах, окрім Дрогобицького та Турківського, зменшилися обсяги зареєстрованого безробіття. Серед осіб, котрі визнані безробітними, 19,2% складають ті, хто відноситься до законодавців, вищих державних службовців, керівників і менеджерів, 14,4% – колишні працівники сфери торгівлі, 13,4% – робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин, 12,8% – професіонали, 12,5% – фахівці, 11,3 % – кваліфіковані робітники з інструментом. Решта – представники найпростіших професій, технічні службовці та кваліфіковані робітники сільського господарства. Кількість вільних робочих місць, заявлених працедавцями, порівняно з січнем торік, збільшилася на 2,3 тис і становила 11 тис одиниць. Станом на 01.02.2018 року актуальними залишалися 6210 вакансій, у тому числі 4519 – для робітників, 1113 – для службовців, 578 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки. У січні за сприяння служби зайнятості працевлаштували 3,7 тис жителів області, з них 2,9 тис або 79,3% повернулися у трудові колективи до набуття статусу безробітного. Для підвищення рівня конкурентоспроможності 1 тисяча клієнтів центрів зайнятості охоплено професійним навчанням, 117 – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
У Яворівському національному природному парку провели зимовий облік фауни
14 лютого 2018
На території Яворівського національного природного парку, наданої в постійне користування, провели облік чисельності мисливських тварин. Облік проводився методом подвійного картування. За результатами обліку зафіксовано: 75 козуль, 39 білок, 31 лисиця, 29 кабанів, 27 зайців, 10 куниць, 3 видри та 2 вовки.
У "Сколівських Бескидах" збільшилась чисельність зубрів
12 лютого 2018
У Національному заповіднику «Сколівські Бескиди» провели облік тваринного світу. Для цього в кожному лісництві були сформовані бригади з числа працівників служби охорони ПЗФ під керівництвом лісничих та працівників апарату парку. Бригади застосовували маршрутний облік звірів по слідах на снігу, метод картування слідів та анкетно-опитовий метод. На основі первинних матеріалів опрацювали зведені відомості чисельності фауни по лісництвах, дільницях та по установі в загальному. У цьому році по парку зафіксовано 414 особин оленя благородного, 411 особин козулі та 112 кабана. З хутрових звірів обліковано 18 особин вовка, 46 особин лисиці, 268 куниці тощо. Особливу увагу звертали на чисельність червонокнижних рідкісних та зникаючих видів. Є збільшення чисельності зубра - 33 особини, обліковано 27 особин ведмедя бурого, 23 особини рисі та 10 особин кота лісового.
Минулоріч в області понад 170 безробітних започаткували власну справу
9 січня 2018
Минулоріч 172 безробітних мешканці Львівщини стали підприємцями. Для успішного старту безробітні, які мріяли реалізувати власну ідею, отримали одноразову фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності. Як розповіли у Львівському обласному центрі зайнятості фінансовою підмогою на початках стала одноразова виплата допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності, розмір якої для кожного майбутнього бізнесмена у середньому становив 17,1 тис гривень. «Отримавши від посадовців кваліфіковану інформаційно-консультаційну підтримку, пройшовши професійне навчання за напрямом «Основи підприємницької діяльності» у Львівському центрі професійно-технічної освіти, відвідавши тематичні семінари: «Як розпочати власний бізнес?», «Від бізнес-ідеї – до власної справи», «Ефективне ведення сільського господарства», вони почали займатися улюбленими справами», - зазначила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. Серед підприємців-початківців 92 особи – це молодь віком до 35 років, 62 − жінки, 44– мешканці сільської місцевості, 73 – краяни, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у тому числі 17 осіб з інвалідністю. Свої ідеї підприємці-початківці втілили у сфері оптової та роздрібної торгівлі, будівництва, ремонту автотранспортних засобів, професійній, науковій та технічній діяльності, інформаційних та телекомунікаційних послугах, галузях освіти, охорони здоров’я, транспорту та інших. Окрім цього 13 осіб відкрили виробничі цехи, стільки ж працюють у галузі громадського харчування, 12 – реалізовують свої задуми у агробізнесі.