В області вакцинували від кору більше 20 тисяч школярів

12 березня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 12 березня 2019 року, за ініціативи департаменту охорони здоров’я, відбулася прес-конференція, присвячена захворюваності на кір, де об’єднались думки різних фахівців: спеціалістів практичної медицини та професорів ЛНМУ імені Данила Галицького. 

За словами в.о.начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Любомири Кутневич, у Львівській області триває спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей проти кору.

«Ми можемо говорити про подолання цієї інфекції лише в тому випадку, коли охоплення щепленням становитиме 95%. Захворюваність є надзвичайно контагіозним, а також має певну циклічність, повторюється кожні 5-6 років. Для нас  важливо щепити дітей в організованих колективах, аби зупинити спалах як в області, так і в Україні загалом. Дорослі та діти продовжують хворіти на кір, зокрема, до нас приєднуються інші області: Вінницька, Рівненська і місто Київ. Ми маємо понад 4200 хворих на кір, саме тому була організована ця спецоперація, яка триватиме ще до кінця цього тижня», - зазначил Любомира Кутневич.

Відтак, з початку акції, 18 лютого, вакцинацією потрібно було охопити понад 54 тисячі дітей. Ще до початку спецоперації було щеплено понад 11 608 дітей шкільного віку. На сьогодні щеплено понад 24 тисячі дітей.

«Незважаючи, на заходи, які тривають в області, все одно, є діти, які не мають жодної дози вакцини без поважної причини. І це ситуація, яка несе велику загрозу. 1 зі 1000 випадків кору – смертельний. Це прогресуюче захворювання від якого немає ліків. Тільки вакцинація є засобом захисту. Ризики від вакцинації в рази менші, ніж ризики від хвороби. Якщо батьки сумніваються щодо вакцинації, то вони завжди можуть розраховувати на фахову консультацію лікаря. Протипоказів до цієї вакцини дуже мало. Але діти з протипоказами мають також право на захист від кору. Це буде досягнуто в тому випадку, коли ті хто їх оточують будуть вакциновані», - наголосив професор кафедри клінічної імунології та алергології, завідувач педіатричного відділення ЗУСДМЦ, експерт департаменту охорони здоров’я з імунології Лариса Костюченко.

На важливості вакцинації наголосила професор, в.о.завідувача кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького Марія Кісельова.

«Вакцинація надзвичайно важлива. Питання кору в Україні зараз це питання стратегічної безпеки. Батьки мають бути достатньо проінформовані, щоб люди зрозуміли наскільки це важливо профілактувати, а не мати справу з ускладненнями», - зазначила Марія Кісельова.

«Більше 20 тис. школярів провакциновано в області за період спецоперації. Несприятливих подій після імунізації, які б потребували госпіталізації чи сприяли втраті працездатності – не було. Однак, за останній тиждень ще фіксуються випадки захворюваності на кір, їх близько 200. Провакцинувавши 40% школярів, ми досягли певного ефекту, але ми не зупинили хворобу. Циркуляція вірусу ще триває, щоб це зупинити, охопилення вакцинацією має сягати 95%», - завершила експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьова.

Ключові слова:

вацинаціякір

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook