На Львівщині знижується рівень захворюваності на кір
Кількість випадків захворюваності на кір в області стрімко падає.
Про це сьогодні, 8 квітня, під час апаратної наради повідомила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.
«Минулого тижня на Львівщині зафіксували 134 випадки захворюваності на кір. Ми спостерігаємо динаміку до спаду. Адже тиждень перед тим було 156 випадків, а ще перед тим – 159 захворілих», - зазначила Ірина Микичак.
Окрім того, медики зазначають, що область забезпечена вакциною в повній мірі.
Новини за темою
Всесвітній тиждень імунізації: коли можна вакцинуватися від кору
29 квітня 2022
Кір – це гостре інфекційне захворювання вірусної природи з повітряно-краплинним механізмом передачі, надзвичайно заразне. Характеризується лихоманкою, розвитком катарального синдрому і характерним плямисто-папульозним висипом. Джерелом інфекції є хвора людина. У межах Всесвітнього тижня імунізації нагадуємо, що в Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Детальнішу інформацію можна дізнатися у сімейного лікаря. Чинниками зараження кором є – знаходження поряд з хворою людиною в закритому приміщенні, наприклад, квартира, офіс, громадський транспорт, шкільні класи, аптека, кафе, супермаркет, ринок тощо. Сприяє зараженню підвищена скупченість людей в одному приміщенні, коли вірус легко передається від хворого до здорового при кашлі, чханні, розмові. Так званий прихований період складає від 8 до 17 днів, у низці випадків – до 21 дня. Кір розпочинається гостро з підвищення температури тіла до 38 – 38,5 С з появи кашлю, нежиті. Ці ознаки хвороби наростають впродовж двох-трьох діб. З 4 – 5 доби хвороби з’являється висип плямисто-папульозного характеру, спочатку на обличчі та шиї, на плечах, наступного дня – на тулубі, післяцього- на нижніх кінцівках. Ця так звана етапність поширення висипу характерна для кору. З появою висипу стан хворих, як правило, погіршується. Температура тіла досягає свого максимуму до 39,5 – 40,0 С, виражений кашель, нежить. Для кору в цей період характерний кон’юнктивіт та світлобоязнь. В цілому обличчя хворого корі нагадує вид заплаканої дитини. Переконливе прохання не займатися самолікуванням. Кір-інфекція підступна, розвитком таких ускладнень, як пневмонія, отит, енцефаліт тощо. Тільки сімейний лікар, провівши огляд хворого, може запідозрити інфекцію і призначити лікування або направити в інфекційний стаціонар. Звертайтеся до медичних працівників вчасно! Надійний заходом профілактики на сьогодні є вакцинація, яку проводять у віці 1 та 6 років. Якщо пропустили - ніколи не пізно провакцинуватися! Людині для захисту необхідні 2 дози вакцини. Інтервал між ними - не менше 1 місяця. Інформацію, як отримати щеплення, можна дізнатися у сімейного лікаря. Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ
''Кількість дітей, яких госпіталізують в ''ОХМАТДИТ'', лише збільшується'', - Орест Чемерис
18 січня 2022
Епідситуація на території Львівщини погіршується, адже розпочалася чергова хвиля коронавірусної хвороби і її збудником є штам ''Омікрон''. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис. Він поінформував, що вчора госпіталізували 183 особи, а станом на сьогоднішній ранок вже 1118 осіб знаходяться на стаціонарному лікуванні. 87 пацієнтів перебувають у реанімаційних відділеннях та 33 хворих потребують підтримки апаратів ШВЛ. Також є велика кількість дітей, яких госпіталізують у Львівську обласну дитячу клінічну лікарню «ОХМАТДИТ» - лише за останні 3 дні 40 дітей поступили на стаціонарне лікування. Загалом 68 маленьких пацієнтів перебувають у цій лікарні. ''Вкотре наголошую, що зараз вкрай важливо дотримуватися усіх правил та норм карантину, адже під час тривалого святкового періоду багато хто нехтував цим, що і спричинило швидке поширення коронавірусної хвороби. Ми усвідомлюємо той факт, що кількість госпіталізованих осіб буде лише збільшуватися'', - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що станом на сьогодні лікарняна госпітальна база залишається попередньою - це 24 заклади, які можуть приймати пацієнтів хворих на ковід. Відповідними наказами департаменту охорони здоров'я 10 закладів перевели в режим очікування для того, щоб такі лікарні у будь-який момент були готові приймати пацієнтів з коронавірусом. Директор департаменту зазначив, що вакцинальна кампанія на Львівщині продовжується, зокрема, реалізується введення бустерної дози усім у кого пройшло понад 6 місяців з часу останнього щеплення. ''Зважаючи на досвід колег з-за кордону, бустерна доза попереджає захворюванню середнього ступеня тяжкості, а також важкого перебігу хвороби. Бустерні дози на Львівщині здійснюються двома вакцинами: "Pfizer" та "Moderna", яких в області є достатньо. Тому закликаю усіх, хто вакцинувався востаннє понад пів року тому, записатись та прийти до найближчого пункту щеплення для отримання бустерної дози'', - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, що станом на сьогодні понад 1 млн 900 тисяч мешканців області отримало одну дозу вакцини та понад 937 тисяч осіб пройшли повний курс вакцинації.
«Наступна хвиля захворюваності на коронавірус може бути стрімкішою», - Марія Озірковська
24 грудня 2021
Епідеміологічна ситуація на Львівщині щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію частково стабілізувалася і медики фіксують зниження рівня захворюваності. Проте цифри смертності утримуються на високому рівні. Про це сьогодні на брифінгу повідомила Марія Озірковська, заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Зокрема, на стаціонарному лікуванні перебувають 1188 осіб. За останню добу від коронавірусу у лікарнях Львівщини померли 13 осіб. «Ми повинні продовжувати дотримуватися всіх заходів адаптивного карантину та локдауну для невакцинованих, щоб захиститися від нового штаму «Омікрон», який найближчим часом вже циркулюватиме в Україні. За інформацією ВООЗ, цей штам поширюється набагато швидше від попереднього відомого штаму «Дельта». Тому цілком імовірно, що наступна хвиля захворюваності може бути стрімкішою», - зазначила Марія Озірковська. Вона також розповіла, що в Україні триває вакцинація третьою дозою. На Львівщині третьою дозою вакциновані вже 33 людини. Це люди з імуносупресією, які борються з ВІЛ-інфекцією, онкозахворюваннями та іншими важкими супутніми хворобами. «Окрім того, нагадаємо, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 грудня, в Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Наказ вступає в силу через місяць», - додала Марія Озірковська. Як повідомляли раніше у МОЗ, отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 місяців після другого щеплення від COVID-19. Для ревакцинальної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина. Отримання додаткової дози для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.
Епідемічна ситуація в Україні значно краща, ніж в європейських країнах – Віктор Ляшко
20 грудня 2021
Станом на сьогодні лише 2 із 25 регіонів України, Волинська та Запорізька області, не виконують умови виходу із червоного рівня епіднебезпеки. Решта 23 регіони або вже виведені із червоного рівня, або будуть виведені найближчими днями рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу. «Вже друга зима проходить в умовах пандемії, і часті подорожі та зустрічі в закритих приміщеннях створюють реальну небезпеку суттєвого зростання передачі вірусу. Цього року ситуація ще більш ускладнена тим, що в європейських країнах превалює варіант вірусу «Дельта», який і в Україні в жовтні – листопаді призвів до чергового і найбільшого спалаху хвороби», – зазначив міністр. Також очільник МОЗ нагадав, що пандемія коронавірусної хвороби не закінчилася, і нам загрожує новий його штам «Омікрон», який виявлений вже у більше ніж у 90 країнах світу. Можливі наслідки циркуляції та домінування нового штаму поки достеменно не відомі. Тому вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел: вебсайту МОЗ https: //moz.gov.ua/, вебсайту https://vaccination.covid19.gov.ua/.
На Львівщині на 17% зменшилася захворюваність на коронавірус
7 грудня 2021
Упродовж останніх двох тижнів в області відзначають стабілізацію і покращення епідситуації. Усі ключові показники, які визначені як індикатори для «червоного» рівня епіднебезпеки, є нижчими від крайніх показників «червоної» зони. Внаслідок цього, згідно з рішенням державної комісії ТЕБ і НС, Львівщину переведено до "жовтої" зони епіднебезпеки. Про це на сесії Львівської облради сьогодні доповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Захворюваність: «Станом на сьогодні в області зафіксовано 16 773 активних випадки захворювання на ковід. У всіх районах Львівщини спостерігається зниження захворюваності. Найбільш позитивні тенденції – в Золочівському і Самбірському районі. Загалом захворюваність в області зменшилася на 17,04%», - зазначив Орест Чемерис. Госпіталізація: Пацієнтів з ковідом приймають 24 заклади охорони здоров’я в області. Мережа ліжкомісць включає 5166 ліжок. Завантаженість ліжкомережі - 36,7% (1896 осіб). Вакцинація: Від початку вакцинальної кампанії в області проведено 1 693 304 щеплень. Першу дозу вакцини отримали 926 084 особи – 46,3 % дорослого населення (з них 767 220 – дві дози (38,4 %)). Серед районів лідерами за темпами вакцинації є Львівський і Стрийський. Найгірша ситуація у Самбірському і Золочівському районах. В області функціонують 182 пункти щеплень, 32 центри вакцинації та 102 мобільні бригади. «Чергову хвилю ковіду спричинила мутація вірусу. Навесні минулого року це був Альфа-штам, восени – Дельта, і зараз – Омікрон. За інформацією ВООЗ, до кінця ще не вивчено, на скільки цей штам є стійким проти існуючих вакцин, дослідження тривають. Щодо бустерної (третьої) дози, МОЗ декларує, що вакцинацію третьою дозою в Україні можуть запровадити вже з січня», - зазначив Орест Чемерис.
«Ми повинні неухильно дотримуватися умов карантину», - Орест Чемерис доповів про епідситуацію на сесії облради
9 листопада 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис проінформував депутатів про епідситуацію в області. Зокрема: Смертність від ковіду: крайня хвиля коронавірусу, яку спостерігаємо зараз, характеризується зростанням смертності від ковіду. Упродовж останнього тижня щодоби фіксують 45-50 померлих. Весною, під час попередньої хвилі, ця цифра не перевищувала 35. Захворюваність: упродовж останніх двох тижнів на Львівщині спостерігається незначне зменшення росту захворюваності, у порівнянні з попереднім двотижневим періодом – на 1,37%. У низці районів захворюваність продовжує зростати - у Золочівському, Червоноградському та Самбірському. Робота «екстренки»: бригади екстреної швидкої медичної допомоги мають надзвичайне навантаження. Упродовж останніх двох тижнів кількість викликів збільшилася. Щоденно надходить від 800 до 900 викликів, з них понад 200 викликів - до хворих на ковід або з підозрою на ковід. Ліжкова мережа: мережа «ковідних» закладів області включає 24 заклади охорони здоров’я: 23 з них – комунальні заклади, 1- лікарня Укрзалізниці . 92% ліжок (3800) - забезпечені киснем, решта 1100 ліжок забезпечені кисневими концентраторами. Кількість реанімаційних ліжок складає понад 20% від загальної кількості. Кількість апаратів штучної вентиляції легень в області – 241. Завантаженість ліжкомережі коливається від 66% до 69 %. Щодо можливого виходу Львівщини з «червоної» зони: для того, щоб вийти з "червоної" зони, необхідно, щоб хоча би три показники з п’яти, передбачених постановою Кабміну № 1236, були нижчими від показників «червоної» зони. По показниках Львівщини: 1) Коефіцієнт виявлення випадків ковіду відносно проведених тестувань – має бути нижче 20%. На Львівщині - в межах 21 - 23 %. 2) Кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення. Має бути менше 60, на Львівщині – 80. 3) Заповненість ліжок з киснем: крайній показник – 65%. На Львівщині - 72%. 4) Рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – на Львівщині зменшився на 3-5%. 5) Кількість проведених ПЛР-тестувань та експрес-тестів протягом останніх 7 днів на 100 тис населення має становити менше 300. Цей показник на Львівщині утримується в межах норми. «Ми маємо дотримуватися правил карантину і нарощувати темпи вакцинації. Під час попередньої хвилі у «червоній» зоні Львівщина пробула рівно місяць», - наголосив Орест Чемерис. Тестування на ковід: щоденно на Львівщині є можливість опрацювати 4000 зразків на наявність ковіду. Тестування проводять у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, Львівській лікарні швидкої медичної допомоги та у Центрі легеневого здоров’я. Забезпечення препаратами для лікування ковіду: минулого тижня за результатами централізованих поставок всі дороговартісні препарати, які використовують для лікування коронавірусу, доставили на Львівщину. Їх вже передали «ковідним» закладам. Окрім того, у межах Програми медичних гарантій збільшено кількість препаратів для «ковідних» закладів за ковідним пакетом. Про вакцинальну кампанію на Львівщині – за посиланням. Про забезпеченість лікарень області киснем для кисневозалежних пацієнтів – тут.
На Львівщині спостерігається погіршення епідситуації
5 листопада 2021
Щоденно в області збільшується коефіцієнт виявлення коронавірусної хвороби. Спостерігаються також високі темпи госпіталізації, що призводить до заповнення стаціонарних відділень лікарень. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис на цей момент 3317 осіб знаходяться на стаціонарному лікуванні, а заповненість ліжкомісць становить 67, 68%. «За вчорашню добу госпіталізовано 300 осіб, тобто, протягом останніх двох тижнів тенденція госпіталізації не спадає, а лише йде в сторону збільшення. В реанімаційних відділеннях знаходяться понад 200 осіб, 65 осіб під апаратами ШВЛ»,- повідомив Орест Чемерис. Спостерігається збільшення показника звернень до сімейних лікарів. «Ми повинні пам‘ятати, що правил карантину потрібно дотримуватися, адже часто люди ними нехтують, що і погіршує дану епідеміологічну ситуацію. Закликаю усіх вакцинуватися, адже іншої альтернативи окрім як вакцинації немає», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я. Як зазначив Орест Чемерис із 3317 пацієнтів з коронавірусною хворобою лише 146 є провакцинованими повністю, що складає лише 3% від усіх пацієнтів. У 97% випадків пацієнти, які госпіталізуються - невакциновані, що погіршує перебіг хвороби та процес одужання. Додамо, що загалом в області повний курс вакцинації пройшли більше 23% дорослого населення, а близько 35% - першою дозою. Щоденно вакцинують 18-22 тисячі мешканців Львівщини від коронавірусної хвороби.
«Ситуація з ковідом залишається напруженою», - Орест Чемерис
29 жовтня 2021
Збільшення кількості вагітних та дітей хворих на ковід, а також високий рівень захворюваності серед 30-річних – такими є тенденції теперішньої хвилі пандемії. Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА. «На жаль, ми продовжуємо спостерігати ріст захворюваності на коронавірусну хворобу. Клінічна ситуація залишається досить напруженою. Щоденно ми констатуємо велику кількість пацієнтів в яких діагностується ковід 19. Окрім того, ми спостерігаємо досить великий відсоток госпіталізації пацієнтів, наша ліжкова мережа продовжує заповнюватись»,- розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Саме за цими показниками цього тижня Державна комісія ТЕБ і НС запровадила на Львівщині «червону» зону. Нові карантинні вимоги почнуть діяти від завтра, 30 жовтня. Орест Чемерис зазначає, що таке рішення є цілком обгрунтованим. Введені обмеження та особиста відповідальність кожного, на думку керівника департаменту, дозволить стабілізувати ситуацію. «Щоденно у медичні стаціонари потрапляють від 280 до 380 людей з ковідом та підозрою на нього. Багато закладів практично заповнені, попри те, всі, хто має показання до госпіталізації госпіталізовуються. Та все ж, враховуючи напруженість ситуації, продовжуємо закликати кожного дотримуватись правил захисту та вакцинуватись», - наголосив Орест Чемерис. Керівник департаменту розповів, що теперішня хвиля демонструє особливо небезпечну динаміку. Так, сьогодні суттєво зросла кількість вагітних жінок, які хворіють на ковід. Якщо раніше це були поодинокі випадки, то станом на зараз в стаціонарах області лікуються більш як 30 майбутніх породіль з діагностованим коронавірусом, майже усі вони із серйозними пневмоніями. Небезпечний вірус і для дітей, їх вже понад 40 лікують стаціонарно, форма перебігу захворювання – складна. Як зазначив Орест Чемерис хвороба помолодшала, адже сьогодні високий рівень захворюваності серед людей віком 30-39 років. Ця категорія пацієнтів тепер друга після 60-69 років. Особливо уважними у час пандемії до власного здоров’я мають бути люди з хронічними недугами, цукровим діабетом, онкологічними захворюваннями тощо, адже саме вони є найбільш уразливими до хвороби. Керівник департаменту наголосив, що попри суттєвий ріст госпіталізації і захворюваності, тих, які вакциновані двома дозами у стаціонарах є дуже незначний відсоток. Здебільшого захворювання у таких людей проходить значно легше, вони не потребують реанімаційного лікування. Відтак, закликав мешканців області вакцинуватись. «Лише 183 хворих, які повністю вакциновані, знаходяться на стаціонарному лікуванні. Відсоток є низький, що говорить про те, що вакцинуватись потрібно. Вакцина є ефективна і справді захищає. Область забезпечена вакциною, люди також можуть обирати, якою вакциною хочуть щепитись, працюють пункти щеплення, центри вакцинації, мобільні бригади готові виїжджати до організованих колективів. Сьогодні кожен має можливість провакцинуватись. Наполегливо закликаємо не ігнорувати її», - наголосив Орест Чемерис.
«Показники рівня епіднебезпеки на Львівщині знаходяться в межах норми», - Орест Чемерис
7 травня 2021
На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що ситуація на Львівщині стабілізувалася, проте, після закінчення святкового періоду збільшилась мобільність населення, що може призвести до збільшення кількості захворювань вже наступного тижня. Разом з тим, показники, згідно з якими визначається рівень епідситуації на певній території, на Львівщині тримаються в межах норми: коефіцієнт виявлення нових випадків – близько 14 % (гранична межа – 20 %); кількість госпіталізованих на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів – 28 (гранична межа – 60 ); завантаженість ліжок з киснем – 43 % (гранична межа – 65 %). Показники граничної межі – це показники, при досягненні яких територію відносять до «червоної» зони епіднебезпеки. «Завантаженість ліжок складає 37,3 %. Ліжкова мережа по області не змінилася – це 4775 ліжок, з яких більше 90 % забезпечені киснем. 27 закладів охорони здоров’я визначено на Львівщині для прийому ковідних хворих, 3 з них – до роботи з пацієнтами ще не залучаються, оскільки кількість госпіталізованих з ковідом на разі зменшилася», - розповів Орест Чемерис. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 2789 осіб; станом на сьогодні в області провакциновано 56 580 осіб; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (87 704) та Дніпропетровської області (66 384); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» - 12 730, «Coronavac» - 3489, «Pfizer» - 1968 осіб. «Вірусом вражаються більше люди молодого і середнього віку, без супутніх патологій, вони поступають в лікарні з симптомами пневмонії у важкому стані або у стані середнього ступеня важкості. Як правило, такі пацієнти кисневозалежні. Особи, що перенесли ковід, часто мають постковідні наслідки, які проявляються з вираженими і стійкими проявами загальної слабкості та серцево-судинними захворюваннями. Ковід безслідно не проходить, тому вкотре наголошуємо, що потрібно берегти себе, щоб не наражати ні себе, ні близьких на небезпеку», - наголосив директор департаменту здоров’я Львівської ОДА.
Епідситуація ускладнюється: ліжкова мережа медзакладів області заповнена на 58%
16 березня 2021
Епідситуація в області ускладнюється. Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА. «На Львівщині ситуація із захворюваністю на ковід досить довго була стабільною. Проте зараз вона ускладнюється. Ми готувались до цього. І сьогодні в області для хворих на коронавірус є приблизно 4 тисячі ліжкомісць, 94% з них – забезпечені киснем», – заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він зазначив, що значний приріст хворих, тих, які госпіталізовують, природно зумовлює заповненість ліжкомісць в медзакладах. До прикладу, два опорні заклади області вже заповнені на понад 90%. Це Львівська обласна інфекційна лікарня та Центр легеневого здоров’я. Загалом станом на ранок в стаціонарах перебуває 2295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Нагадаємо, ще минулого тижня цей показник становив 50%. Як наголосив Іван Собко, вірус – підступний та агресивний, сьогодні він все частіше вражає молодих людей. «60% пацієнтів сьогодні – це молоді люди без жодних супутніх захворювань. Ковід мутує. Також, медики зазначають, що сьогодні для одужання хворі потребують більше ніж 14 днів», – наголосив Іван Собко. Він додав, що серед захворілих за останній час – набільше тих, хто доотичний до сфери освіти. Так, хворіють вчителі, діти, батьки. Нагадаємо, що з метою розірвання ланцюжка поширення хвороби 5 березня рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) закладам загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої та вищої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти, з 9 березня рекомендували перейти на віддалений режим навчання. Також з 15 березня здобувачам загальної середньої освіти організувати канікули. Додамо, що у Львові, де на сьогодні найвищий показник захворюваності в області, рішення про дистанційне навчання міська комісія прийняла лише вчора, 15 березня.
«Епідситуація в області є напруженою, проте контрольованою», - Орест Чемерис
16 жовтня 2020
Про ситуацію із захворюваністю на коронавірус в області йшлося сьогодні, 16 жовтня, під час брифінгу у Львівській ОДА. Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис епідситуація є напруженою, проте контрольованою. Він зазначив, що заповненість ліжкової мережі станом на ранок становить 52,7 %. «Епідситуація на Львівщині погіршується. Це ми констатуємо за кількістю підтверджених нових випадків коронавірусної хвороби, а також за кількістю заповнених ліжок в стаціонарі. Станом на сьогоднішній ранок на стаціонарному лікуванні знаходиться 1442 хворих. Найбільш завантаженими є Львівська обласна інфекційна лікарня, тут 178 хворих, 177 хворих у Центрі легеневого здоров’я, 162 хворих у госпіталі у Винниках, 175 хворих у Лікарні швидкої медичної допомоги, 85 у 8 міській клінічній лікарні»,- розповів Орест Чемерис. Серед районів Львівщини найбільш завантажена Стрийська міська лікарня, тут перебуває 110 пацієнтів, а також міська лікарня Стебника, тут станом на ранок лікують 85 хворих. Збільшується і кількість проведених тестувань на COVID-19 методом ПЛР. «Кількість тестувань збільшується. До прикладу, за минулу добу у Львівській області було проведено понад 2 тисячі тестувань. У 365 випадках підтверджено ковід. У попередні дні приблизно була така ж кількість проведених тестувань, проте більше підтверджених. Так кожна 3, кожна 5 людина, була носієм інфекції. І цей процес не спадає», - розповів керівник Львівського обласного лабораторного центру Роман Павлів. Загалом в області за увесь час провели понад 172 тисячі досліджень методом ПЛР, з них позитивних – понад 24 тисячі. Відтак, медики вкотре закликають мешканців області дотримуватися карантинних правил: носити маску, уникати масових скупчень людей, дотримуватися дистанції. Нагадаємо, що згідно з останнім рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста і райони Львівщини до червоної зони не потрапили. Область перебуватиме у помаранчевій, жовтій та зеленій зонах. Детальніше за посиланням.
На Львівщині вакцинували від кору 49% школярів
18 березня 2019
На момент оголошення спецоперації Міністерства охорони здоров’я на Львівщині було 54 170 невакцинованих дітей. Станом на 15 березня щепленням охопили 26605 дітей, що становить 49%. Про це сьогодні, 18 березня, від час апаратної наради повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. «Ми досягли результату, що перевищив наші прогнози. Ще близько тисячі дітей будуть вакциновані невдовзі, адже батьки уже надали згоду. Окрім того, було розгорнуто діяльність 66 мобільних бригад, що теж дало свої результати. Завдяки цій спецоперації ми очікуємо зрушення ситуації із іншими щепленнями», - наголосила Ірина Микичак. Медики фіксують спад рівня захворюваності на кір, минулого тижня на кір захворіли 139 осіб. Окрім того, в області на залишку є ще 113 тисяч доз бельгійської та американської вакцини.