Лісівники Львівщини запрошують долучитися до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019»
У 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН офіційно проголошено 21 березня міжнародним Днем лісів. Цього року він відбудеться під загальним гаслом «Ліси та освіта».
Саме з цього дня стартує громадська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до 20 квітня – Дня Довкілля.
Щороку учасниками акції на Львівщині є учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади та засобів масової інформації.
На цей час виявили бажання долучитись до заходів акції члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також працівники компанії «Пепсі кола» та магазину COLUMBIA Львів в межах співпраці компаній, які сертифіковані за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради). Вони планують приєднатись до посадки лісових культур на одному з державних лісогосподарських підприємств області.
Усі зацікавлені можуть також взяти участь у конкурсі-змагання з садіння лісу, що проходитиме на рівні державних лісогосподарських підприємств під девізом «Посади своє дерево», де враховуватиметься якість та час виконання лісокультурних робіт.
Окрему увагу буде приділено проведенню інформаційно-роз’яснювальних та ознайомчо-пізнавальних заходів. Для учнівської молоді проводимуть уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії, практичні заняття та різноманітні конкурси.16 квітня відбудеться обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв, де команди представлять виставку досягнень учнівських лісництв Львівщини та відбудеться відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства.
Більш детально з основними заходами акції, часом і місцем проведення, можна ознайомитись у «Орієнтовному плані проведення заходів акції Майбутнє лісу у твоїх руках» підприємствами Львівського ОУЛМГ». Плани заходів акції також висвітлені на сайтах державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ.
Щоб долучитися до заходів акції необхідно звернутися безпосередньо до лісгоспу або до обласного управління за телефоном відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ 297-61-21.
Лісівники Львівщини сподіваються, що проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019», відзначення міжнародного Дня лісів та Дня Довкілля приверне увагу кожного громадянина до спільного завдання – зберегти й примножити природні багатства рідної Землі.
Новини за темою
У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі майже 1400 гектарів
7 лютого 2022
У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі підбили підсумки роботи за 2021 рік, а також розповіли про подальші плани. Отже, торік вдалось реалізувати майже 700 тис. штук сіянців на суму майже 3 млн грн. Також того року переробили 79 тонн лісонасіннєвої сировини, з якої отримали майже 2 тони якісного насіння. Підприємство упродовж 2021 року сплатило до бюджетів усіх рівнів 2 млн 859 тис. грн податків та зборів (обов'язкових платежів). Це на 147,1% більше ніж у 2020 році. До бюджету Львівщини сплатили 864 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата зросла до 12 511 грн. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. Зокрема, у межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» - 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8 га. У межах реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. До слова, прослідкувати хід реалізації програми «Зелена країна», а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/. Нагадаємо, що торік у вересні відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Про це пресслужба Львівської ОДА писала раніше. Комплекс функціонує на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», яке застосовує сучасні технології в лісовому насінництві. Проєкт реалізували у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Міндовкілля України.
Молодіжний BusinessClub об’єднав HR-ів та студентів Львівщини
23 грудня 2021
15 грудня відбувся захід "Молодіжний BusinessClub". Зустріч реалізовувалась на Львівщині вперше і є результатом проєкту «Кар’єра+», що стартував у 2020 році. У тренінгу взяли участь голови студентських самоврядувань, працівники відповідальні за працевлаштування студентів у львівських закладах вищої освіти та працівники відповідальні за працевлаштування у провідних компаніях та підприємствах Львівщини. Захід провели, аби ознайомити учасників та учасниць з можливостями працевлаштування молоді в області та познайомити представників закладів вищої освіти Львівщини з HR-ами провідних підприємств та компаній Львівщини. Під час заходу HR-и представили власні інструменти співпраці та можливості працевлаштування для представників студентських самоврядувань та відділів працевлаштування у закладах вищої освіти, а також анонсували наявні вакантні місця та потреби у кадрах. «Ми можемо проводити разом зі студентами знайомства і лекції , оскільки вже мали кілька співпраць з університетом ім. Івана Франка, також у компанії є можливості проходження безкоштовних курсів програмування з подальшою перспективою працевлаштування», - зазначила Аліна Остроголова, HR з компанії «Media Service». Результатом заходу стало створення комунікаційного майданчика можливостей для спільного партнерства щодо працевлаштування молоді. «Точки дотику обов’язково потрібно знаходити. Ми створили раду роботодавців університету відповідно до наших освітніх програм, ми залучаємо максимально всіх зацікавлених сторін. Саме на таких заходах є можливість підбору унікальних кадрів і найголовніше це мотивувати працювати студента, подолати проблему страхів перед співбесідами у студентів. Проєкт цікавий та потрібний, будемо знайомитися та навчатись», - каже Богдан Галуг, начальник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького.
Сьогодні на Львівщині нагородили учасників Всеукраїнських змагань «Схід і Захід разом»
15 вересня 2020
Участь у змаганнях взяли 60 осіб - по 15 юних спортсменів у складі чотирьох команд Львівської, Донецької, Луганської та Івано-Франківської територіальних організацій Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Всеукраїнский спортивно-патріотичний проєкт відбувається у два етапи: влітку на Донеччині, а восени - на Львівщині. Присутніх привітав та відзначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. "Я радий бути сьогодні серед вас і хочу побажати вам великих спортивних і життєвих перемог. Разом із вами, я відчуваю, що Україна - велика, єдина і сильна держава. І якщо ми будемо діяти разом, ми переможемо не тільки у спорті. Завжди раді гостювати в інших регіонах і тішимося приймати вас у себе. Знаю, що хтось із вас приїде через кілька років до наших вищих навчальних закладів на навчання, хтось із нас поїде працювати чи вчитися на схід. Бо тільки так, у співпраці і дружбі, нам разом вдасться зберегти, розбудувати і розвинути нашу країну, в якій обов‘язково пануватиме мир", - зазначив Юрій Холод. Зустріч команд сільських школярів Донецької, Луганської, Івано-Франківської та Львівської областей «Схід і захід разом» організували: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та Львівська обласна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Діти змагалися у парковому волейболі, грали футбол на майданчику зі штучним покриттям, а також змагалися у настільному тенісі. У перерві між змаганнями для них організували екскурсії старим Львовом, Шевченківським Гаєм, стадіоном «Арена-Львів» та ін. «Ці змагання, перш за все, про комунікацію та налагодження дружніх відносин між молоддю східних та західних областей. Лише такими візитами, безпосереднім спілкуванням, спільними іграми та прогулянками можна формувати цінності загальноукраїнської солідарності та порозуміння, а особливо важливо робити це серед підростаючого покоління», – розповів начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зазначимо, що мета заходу - зміцнення дружніх стосунків між школярами сходу і заходу України, популяризації здорового способу життя, активного дозвілля, підтримки спортивних традицій та патріотичного виховання серед сільської молоді. Нагадаємо, наприкінці липня спортивно-іміджеві змагання «Схід і Захід разом» відбулись у Святогірську на Донеччині серед спортсменів сільської місцевості. Представники Львівщини на них вибороли командну бронзу.
На Львівщині відзначили працівників лісового сектору області
15 вересня 2020
У неділю, 20 вересня, в Україні відзначатимуть професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України – День працівника лісу. Зокрема, сьогодні напередодні свята, в межах засідання Ради лісового сектору при Львівській ОДА, привітали представників лісогосподарської галузі та підприємств лісового сектору Львівщини. Нагородив працівників галузі перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, який вручив присутнім почесні грамоти. Також він відзначив важливість роботи лісогосподарських підприємств, підприємств із виробництва виробів із деревини, її економічну і екологічну складову. Нагадаємо, що Раду лісового сектору при Львівській ОДА створили у жовтні 2016 року. Це постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган, утворений для напрацювання стратегічних підходів підвищення ресурсоефективності використання лісових ресурсів області та здійснення громадського контролю.
У лісогосподарських підприємствам області обстежують ліси
7 липня 2020
ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» спільно з лісівниками Львівщини проводять роботи з обстеження лісів у державних лісогосподарських підприємствах на предмет виявлення деревостанів, які мають ознаки природних лісів, старовікових лісів, пралісів та надання таким лісам відповідного охоронного статусу. На виконання положень Лісового кодексу України, методичних рекомендацій розроблених Мінприроди України щодо належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів, впродовж травня — червня 2020 року представниками ГО «Дунайсько-Карпатська програма» за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) та Національного лісотехнічного університету України, за координації Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, обстежено лісові масиви ДП «Сколівське лісове господарство», які можуть бути віднесені до пралісів, квазіпралісів або природних лісів. Робота розпочалась із вивчення лісотаксаційних характеристик старовікових насаджень (більше 120 років), їх розташування, можливої екологічної цінності для певної місцевості. Після чого були проведені польові обстеження лісів в натурі. Двотижневе спілкування безпосередньо в природному середовищі лісівників-практиків, науковців та активістів дало дуже багато емоцій, позитивних вражень, а також обговорено різні точки зору на ті чи інші проблеми у лісовому господарстві та їх вирішення. Обстеження лісів проведено на загальній площі 597 га в 5-ти лісництвах ДП “Сколівське лісове господарство” і виявлено 290,4 га квазіпралісів та 278,2 га природних букових і буково-ялицевих лісів. Найбільша їх кількість у Розгірчанському лісництві, в околицях села Розгірче — 233,8 га, в тому числі: квазіпраліси — 119,4 га та Дубинському лісництві, вище села Кам'янка між горою Лопатою та Набивки — 176,1 га, із них квазіпраліси — 61,2 га. За результатами проведених обстежень відбулася нарада, під час якої ДП «Сколівське лісове господарство» погодилося надати статус природних лісів і квазіпралісів виявленим ділянкам після отримання наукового висновку і виключення їх з планів рубок та забезпечення суворої охорони. Зазначимо також, що ділянки природних лісів, особливо в умовах змін клімату, відіграють вкрай важливу роль у забезпечення водного балансу гір, захищають населення від згубних наслідків повеней, паводків, зсувів і селів. Вони є унікальним осередком дикої природи, а з новим статусом матимемо гарантії, що цю роль вони успішно виконуватимуть і в майбутньому. На черзі спільні дослідження лісів ДП «Славське лісове господарство» і ДП «Боринське лісове господарство».
Борців за волю України вшанували пам’ятним заходом
6 лютого 2020
За кошти обласного бюджету було реалізовано захід із увічнення пам’яті борців за волю України, які загинули під час збройної агресії Російської Федерації. Захід відбувся в каплиці-пантеоні героям АТО (Тернопільська область). Відтак, встановлено 15 пам’ятних плит, на яких викарбовано імена 367 загиблих (прирівняних до загиблих) учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) та бійців-добровольців Львівщини.
На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
23 жовтня 2019
У державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ триває осіння лісокультурна кампанія. Упродовж цієї осені підприємства мають забезпечити лісовідновлення на площі 172 га. Відтак, на даний час від початку року лісогосподарськими підприємствами створено понад 950 га нових лісів. Завдяки якісному виконанню робіт із заготівлі деревини та очищення ділянок від порубкових решток, вдалося досягти якісного природного відновлення лісу, площа якого становить 792 га. На сьогодні проведено доповнення лісових культур на площі 1634,5 га. Упродовж літнього періоду доглянуто за 7323,8 га лісових культур. Окрім того, лісогосподарськими підприємствами проводиться підготовка ґрунту для садіння лісових культур у наступному році. Таку підготовку ґрунту вже провели на площі 29 га.
Мешканців Львівщини запрошують на свято «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома»
21 серпня 2019
Цими вихідними, 24 серпня о 17:00 год у с. Лопатин відбудеться захід під назвою «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома». На всіх учасників та гостей свята чекатиме феєрична програма, насичена різноманітними атракціями та майстер-класами: Малюнок на асфальті «Родинне дерево» Холі-фест «Радіймо разом» Ігрова програма «Кольорова фантазія». Ігри з парашутом Родинна гра «Естафета. Геометричні фігури. Цифри» Гра-естафета «Передай «картинку» далі» Тут кожен зможе відчути себе екстрималом і взяти участь у грі з парашутом, випробувати себе у ролі перукаря – конкурс «Зачіска для мами», поринути у світ кулінарного мистецтва і краси, ставши кондитером – «Солодкий зорепад», позмагатися у конкурсі «Найсильніший тато, наймудріша мама і найвеселіший я», «Моя родинна вишиванка», «Родинний поїзд». А також зможуть насолодитись усіма барвами української пісні та культурного перевесла від найкращих виконавців Радехівщини! Нагадаємо, що с. Лопатин стало одним із переможців Проекту «АКТИВУЙСЯ» в межах заходів «Культурно-мистецьке таборування для населення сільської місцевості та «Веселі канікули» християнсько-мистецького спрямування», а також відбуватиметься за фінансової підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
В Яворівському НПП відбувся захід «Дитина і природа»
1 липня 2019
У неділю, 30 червня, у відпочинковому осередку "Верещиця" Яворівського НПП відбувся захід "Дитина і природа". В програмі свята відбувся конкурс піскових фігур «Чарівне Розточчя» де брали участь цілі сім`ї, також учасниками свята були зіркові гості. Свято пройшло в іграх, танцях та забавах.
З початку року великий бізнес західного регіону сплатив 3,5 млрд гривень до бюджетів усіх рівнів
4 Червня 2019
З початку 2019 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС забезпечено збір платежів до Загального фонду Державного бюджету в розмірі 3,5 млрд гривень. До державної скарбниці додатково надійшло 33 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1,5 млрд гривень. Зокрема, протягом травня цього року великим бізнесом Заходу перераховано 974 мільйони гривень. У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 2 млрд гривень; податку на прибуток – 847 млн гривень та акцизного податку – 331 млн гривень. Крім того, до місцевого бюджету великі підприємства перерахували 586 млн гривень. Слід зауважити, що міський бюджет щомісяця додатково отримує мільйони гривень. Так, з початку року, великий бізнес понад запланованого перерахував 68 млн гривень.
На Львівщині відбудеться свято сім’ї «Буде РОДИНА, Буде УКРАЇНА»
21 травня 2019
26 травня у Львові пройде вже четверте свято сім’ї під гаслом "Буде родина-буде Україна!" в межах відзначення Міжнародного дня сім’ї. О 14.00 год організатори запрошують на віче-молитву біля пам'ятника Тараса Шевченка та святкову ходу від пам'ятника Кобзарю до площі біля пам’ятника Івану Франку. Опісля відбудеться концерт за участю родинних і дитячих колективів, а також відомих виконавців. У програмі свята: святкова молитва, цікаві дитячі забави, спортивні показові змагання, різноманітні майстер-класи, ярмарок. Мета заходу – пропагувати українські, традиційні, християнські сімейні цінності та популяризувати здоровий спосіб життя через духовні відносини, сімейні спортивні змагання, творчі дитячі виступи. Захід організовують ГО «Українська молодь - Христові», ХЄЦ «Гефсиманія» за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, СПГО«Майбутні батьки України», Центру творчості дітей та юнацтва Галичини. Довідково: Міжнародний день сім'ї (International Day of Families), що відзначається щорічно 15 травня, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Встановлення цього дня ставить на меті звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім'ї. На думку Генерального секретаря ООН, коли зневажаються основні права однієї сім'ї - єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Будучи одним з основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім'я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по- своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формуючи їх
«Кожен 4-ий долар від експорту надходить з деревообробної галузі», - Олег Синютка під нас наради з лісівниками
6 березня 2019
Сьогодні, 6 березня, у Національному лісотехнічному університеті України відбулась обласна нарада з питань виконання завдань і заходів «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки». «Левова частка нашого експорту – це продукти деревообробки. Кожен 4-ий долар від експорту надходить від деревообробної галузі. Мені приємно, що державі, у доволі непростих умовах вдалось відстояти прийняття мораторію на вивіз кругляка. Динаміка залучення інвестицій у деревообробну галузь сьогодні є найкращою за всі роки незалежності», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Із доповідями виступили також начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека та генеральний директор ОКСЛГП «Галсільліс» Володимир Мельник. Відтак, як повідомив Анатолій Дейнека, загальні обсяги відтворення лісів за 2018 рік склали 2264 га. Зокрема, створено 1145 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1119 га, що становить 49% від всього обсягу лісовідновлення. Для забезпечення підприємств управління високоякісним лісовим насінням, утворення його 5-8 річного запасу, в структурі Львівського ОУЛМГ створене спеціалізоване державне підприємство «Львівський лісовий селекційно - насіннєвий центр» - єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння. Значна робота проводиться для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід – в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 163 одиниць загальною площею 110 га, де вирощується понад 12 млн сіянців і саджанців.