На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
У державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ триває осіння лісокультурна кампанія. Упродовж цієї осені підприємства мають забезпечити лісовідновлення на площі 172 га.
Відтак, на даний час від початку року лісогосподарськими підприємствами створено понад 950 га нових лісів.
Завдяки якісному виконанню робіт із заготівлі деревини та очищення ділянок від порубкових решток, вдалося досягти якісного природного відновлення лісу, площа якого становить 792 га.
На сьогодні проведено доповнення лісових культур на площі 1634,5 га. Упродовж літнього періоду доглянуто за 7323,8 га лісових культур.
Окрім того, лісогосподарськими підприємствами проводиться підготовка ґрунту для садіння лісових культур у наступному році. Таку підготовку ґрунту вже провели на площі 29 га.
Новини за темою
У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі майже 1400 гектарів
7 лютого 2022
У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі підбили підсумки роботи за 2021 рік, а також розповіли про подальші плани. Отже, торік вдалось реалізувати майже 700 тис. штук сіянців на суму майже 3 млн грн. Також того року переробили 79 тонн лісонасіннєвої сировини, з якої отримали майже 2 тони якісного насіння. Підприємство упродовж 2021 року сплатило до бюджетів усіх рівнів 2 млн 859 тис. грн податків та зборів (обов'язкових платежів). Це на 147,1% більше ніж у 2020 році. До бюджету Львівщини сплатили 864 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата зросла до 12 511 грн. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. Зокрема, у межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» - 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8 га. У межах реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. До слова, прослідкувати хід реалізації програми «Зелена країна», а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/. Нагадаємо, що торік у вересні відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Про це пресслужба Львівської ОДА писала раніше. Комплекс функціонує на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», яке застосовує сучасні технології в лісовому насінництві. Проєкт реалізували у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Міндовкілля України.
На Львівщині відзначили працівників лісового сектору області
15 вересня 2020
У неділю, 20 вересня, в Україні відзначатимуть професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України – День працівника лісу. Зокрема, сьогодні напередодні свята, в межах засідання Ради лісового сектору при Львівській ОДА, привітали представників лісогосподарської галузі та підприємств лісового сектору Львівщини. Нагородив працівників галузі перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, який вручив присутнім почесні грамоти. Також він відзначив важливість роботи лісогосподарських підприємств, підприємств із виробництва виробів із деревини, її економічну і екологічну складову. Нагадаємо, що Раду лісового сектору при Львівській ОДА створили у жовтні 2016 року. Це постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган, утворений для напрацювання стратегічних підходів підвищення ресурсоефективності використання лісових ресурсів області та здійснення громадського контролю.
У лісогосподарських підприємствам області обстежують ліси
7 липня 2020
ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» спільно з лісівниками Львівщини проводять роботи з обстеження лісів у державних лісогосподарських підприємствах на предмет виявлення деревостанів, які мають ознаки природних лісів, старовікових лісів, пралісів та надання таким лісам відповідного охоронного статусу. На виконання положень Лісового кодексу України, методичних рекомендацій розроблених Мінприроди України щодо належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів, впродовж травня — червня 2020 року представниками ГО «Дунайсько-Карпатська програма» за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) та Національного лісотехнічного університету України, за координації Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, обстежено лісові масиви ДП «Сколівське лісове господарство», які можуть бути віднесені до пралісів, квазіпралісів або природних лісів. Робота розпочалась із вивчення лісотаксаційних характеристик старовікових насаджень (більше 120 років), їх розташування, можливої екологічної цінності для певної місцевості. Після чого були проведені польові обстеження лісів в натурі. Двотижневе спілкування безпосередньо в природному середовищі лісівників-практиків, науковців та активістів дало дуже багато емоцій, позитивних вражень, а також обговорено різні точки зору на ті чи інші проблеми у лісовому господарстві та їх вирішення. Обстеження лісів проведено на загальній площі 597 га в 5-ти лісництвах ДП “Сколівське лісове господарство” і виявлено 290,4 га квазіпралісів та 278,2 га природних букових і буково-ялицевих лісів. Найбільша їх кількість у Розгірчанському лісництві, в околицях села Розгірче — 233,8 га, в тому числі: квазіпраліси — 119,4 га та Дубинському лісництві, вище села Кам'янка між горою Лопатою та Набивки — 176,1 га, із них квазіпраліси — 61,2 га. За результатами проведених обстежень відбулася нарада, під час якої ДП «Сколівське лісове господарство» погодилося надати статус природних лісів і квазіпралісів виявленим ділянкам після отримання наукового висновку і виключення їх з планів рубок та забезпечення суворої охорони. Зазначимо також, що ділянки природних лісів, особливо в умовах змін клімату, відіграють вкрай важливу роль у забезпечення водного балансу гір, захищають населення від згубних наслідків повеней, паводків, зсувів і селів. Вони є унікальним осередком дикої природи, а з новим статусом матимемо гарантії, що цю роль вони успішно виконуватимуть і в майбутньому. На черзі спільні дослідження лісів ДП «Славське лісове господарство» і ДП «Боринське лісове господарство».
Лісівники Львівщини запрошують долучитися до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019»
18 березня 2019
У 2012 році Генеральною Асамблеєю ООН офіційно проголошено 21 березня міжнародним Днем лісів. Цього року він відбудеться під загальним гаслом «Ліси та освіта». Саме з цього дня стартує громадська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до 20 квітня – Дня Довкілля. Щороку учасниками акції на Львівщині є учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади та засобів масової інформації. На цей час виявили бажання долучитись до заходів акції члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також працівники компанії «Пепсі кола» та магазину COLUMBIA Львів в межах співпраці компаній, які сертифіковані за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради). Вони планують приєднатись до посадки лісових культур на одному з державних лісогосподарських підприємств області. Усі зацікавлені можуть також взяти участь у конкурсі-змагання з садіння лісу, що проходитиме на рівні державних лісогосподарських підприємств під девізом «Посади своє дерево», де враховуватиметься якість та час виконання лісокультурних робіт. Окрему увагу буде приділено проведенню інформаційно-роз’яснювальних та ознайомчо-пізнавальних заходів. Для учнівської молоді проводимуть уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії, практичні заняття та різноманітні конкурси.16 квітня відбудеться обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв, де команди представлять виставку досягнень учнівських лісництв Львівщини та відбудеться відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства. Більш детально з основними заходами акції, часом і місцем проведення, можна ознайомитись у «Орієнтовному плані проведення заходів акції Майбутнє лісу у твоїх руках» підприємствами Львівського ОУЛМГ». Плани заходів акції також висвітлені на сайтах державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Щоб долучитися до заходів акції необхідно звернутися безпосередньо до лісгоспу або до обласного управління за телефоном відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ 297-61-21. Лісівники Львівщини сподіваються, що проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2019», відзначення міжнародного Дня лісів та Дня Довкілля приверне увагу кожного громадянина до спільного завдання – зберегти й примножити природні багатства рідної Землі.
«Кожен 4-ий долар від експорту надходить з деревообробної галузі», - Олег Синютка під нас наради з лісівниками
6 березня 2019
Сьогодні, 6 березня, у Національному лісотехнічному університеті України відбулась обласна нарада з питань виконання завдань і заходів «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017 – 2021 роки». «Левова частка нашого експорту – це продукти деревообробки. Кожен 4-ий долар від експорту надходить від деревообробної галузі. Мені приємно, що державі, у доволі непростих умовах вдалось відстояти прийняття мораторію на вивіз кругляка. Динаміка залучення інвестицій у деревообробну галузь сьогодні є найкращою за всі роки незалежності», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Із доповідями виступили також начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека та генеральний директор ОКСЛГП «Галсільліс» Володимир Мельник. Відтак, як повідомив Анатолій Дейнека, загальні обсяги відтворення лісів за 2018 рік склали 2264 га. Зокрема, створено 1145 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 1119 га, що становить 49% від всього обсягу лісовідновлення. Для забезпечення підприємств управління високоякісним лісовим насінням, утворення його 5-8 річного запасу, в структурі Львівського ОУЛМГ створене спеціалізоване державне підприємство «Львівський лісовий селекційно - насіннєвий центр» - єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння. Значна робота проводиться для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід – в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 163 одиниць загальною площею 110 га, де вирощується понад 12 млн сіянців і саджанців.
Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної кампанії 2019
27 лютого 2019
Сьогодні, 26 лютого відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств. У межах засідання присутнім розповіли про результати лісокультурного виробництва за 2018 рік та основні плани лісовідновлення державних лісогосподарських підприємств на 2019 рік. Відтворення лісів у 2018 році проведено на площі 2282 га, що становить 110% до завдання, в тому числі садіння лісових культур 1137 га (111%), природне поновлення лісу 1145 га (109%). У 2018 році проведено доглядів за лісовими культурами на площі 9221 га та доповнення лісових культур на площі 1912 га. У 2018 році підприємствами управління заготовлено рекордну кількість лісового насіння - 118972 кг, в тому числі хвойних 7585 кг, листяних 111387 кг, з них дуб 109281 кг. Добре налагоджена робота по заготівлі лісового насіння з об’єктів ПЛНБ. Було заготовлено 66498 кг насіння, що становить 56 % від загальний обсягів. Всі держані лісогосподарські підприємства управління склали проекти лісових культур та природного поновлення на 2019 рік, які були розглянуті та схвалені лісокультурною радою при Львівському ОУЛМГ. Так, протягом 2019 року заплановано відтворити лісів на площі 1802,2 га, а саме: лісових культур 906,3 га, природнього поновлення – 895,9 га. Для забезпечення лісокультурних робіт в лісових розсадниках підприємств вирощено 11 800 тис. шт. стандартного садивного матеріалу. Анатолій Дейнека наголосив, що основним завданням лісівників є створення лісів. 21 березня відзначається Всесвітній день лісу і стартує Акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках». Тому необхідно показати громаді як відновлювати ліси, і сповна висвітлювати роботу лісогосподарських підприємств в засобах масової інформації. На колегії розглянули питання вивчення міжнародного досвіду в лісокультурній справі і проведення рубок переформування в лісах. Голова колегії зазначив про важливість отриманого досвіду ведення лісового господарства в інших країнах і запровадження його на наших. підприємствах.
У ДП «Дрогобицький лісгосп» придбали нове обладнання для переробки деревини
18 лютого 2019
ДП «Дрогобицький лісгосп» активно розвиває деревообробний напрям. Відтак, підприємство придбало нове обладнання для переробки деревини. Зокрема, маючи сировину і враховуючи попит ринку на продукцію переробки, підприємство придбало багатопильний верстат WALTER 250 – 350 вартістю 916 тисяч грн, який введуть в експлуатацію на Бориславському лісокомплексі. Придбання обладнання прогнозовано збільшить обсяги виробництва і, відповідно, реалізацію продукції переробки деревини, а також дасть змогу створити додаткові робочі місця. Крім цього, сучасне обладнання дає змогу автоматизувати процес переробки деревини, розвантаживши працівників від важкої фізичної праці. Робота в напрямі збільшення деревообробних потужностей дасть позитивний ефект, адже кожен новий етап обробки пиломатеріалів збільшує додану вартість деревини, а додатково зароблені кошти залишатимуться в українській економіці. У перспективі, завдяки збільшенню обсягів переробки деревини, експорт України поступово перестане бути суто сировинним. Тому у ДП «Дрогобицький лісгосп» вважають нарощування деревообробних обсягів перспективним напрямом роботи.
Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів
14 січня 2019
Лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підводять підсумки роботи за попередній рік. Відтак, забезпечили лісовідновлення на площі 2282 га, з них на площі 1137 га створили лісові культури, а на площі 1145 га забезпечили природнє поновлення. За результатами осінньої інвентаризації - створили лісові культури 1-го класу якості – 442 га, 2-го класу якості – 647 га, 3-го класу якості – 48 га. Окрім того, здійснили доповнення існуючих лісових культур на площі 1738 га, провели догляди за лісовими культурами на площі 9181,0 га. Відповідно до «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівська обласна рада із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділила 3,5 млн гривень. За ці кошти, а це 2850 тис грн - створено 452,1 га лісових культур, іншу частину коштів - 650 тис грн використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. На даний час необхідна потреба у садивному матеріалі для заліснення складає від 12 до 15 млн сіянців у рік. З цією метою на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» створив лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою за проектом шведської компанії ВСС . Запроектована річна потужність лісорозсадницького комплексу становить 3,0 – 3,5 млн сіянців у рік.
Лісівники Львівщини обмінялись досвідом із польськими та словацькими колегами
13 листопада 2018
Працівники ДП "Сколівське лісове господарство" переймали досвід піклування про ліс у польських колег. Польські лісівники запросили українців, аби продемонструвати власні технології прочищення лісу, видалення пошкоджених та неефективних насаджень для вирощування якісних лісових культур. Іще 14 років тому представники Польщі, України та Словаччини започаткували спільні заходи із відновлення лісових масивів і залучили до цього лісові підприємства. Вперше захід відбувся у Польщі в околицях м. Бірча Перемишльського повіту в Підкарпатському воєводстві, на теренах місцевого лісового господарства. Всі наступні роки польські лісівники доглядали та охороняли ці насадження і наприкінці жовтня запросили українських та словацьких колег на демонстрацію своїх технологій. У першу чергу відібрали та позначили дерева, які підлягають зрізанню, потім їх зрізали, відсортували і склали. Дерева більшого діаметру згодом використають для опалення, тому це спільне насадження вже принесе деякий прибуток. Загалом роботи тривали близько чотирьох годин, а по закінченні лісівники Польщі, України та Словаччини спільно висадили саджанець дуба, вирощений за спеціальною технологією з тисячолітнього дерева. Він є символом спільних зусиль лісівників задля майбутнього Карпат.
Лісівники Львівщини у Литві вивчали нову техніку для роботи в лісі
24 жовтня 2018
Фахівці Львівського обласного управління лісового та мисливського гсподарства взяли участь у показі-презентації інноваційного форвардера 208 F 10 WD - лісової машини, розробленої спеціально для роботи на понижених, зволожених ґрунтах. Презентація проходила у ландшафтному заповіднику в місці злиття річок Нямунас та Невежис в містечку Пунія (Литва). Спеціалістів з управління на презентацію запросили виробники форвардера – провідна німецька компанія у галузі виробництва лісових машин «HSM». Фахівці компанії презентовану машину розробили в рамках проекту “FORWARDER 2020”, а його базовою моделлю став форвардер 208F. Особливістю машини є нова система електроніки, нова розробка гідроакумулятора для роботи маніпулятора та додатковий міст до заднього тандему. Показ відбувався на вільховій лісосіці з дуже заболоченими ґрунтами – і навіть в таких умовах форвардер впорався зі своїми завданнями, а оператор показав найвищу майстерність і усі можливості нової машини. Важливою складовою зустрічі був нетворкінг та обмін досвідом. Усі учасники мали змогу поставити запитання виробникам лісової машини та оператору, поспілкуватися та перейняти досвід колег з різних країн. Такі заходи дають змогу дізнатися про нові можливості, налагодити контакти та в перспективі перейняти кращі практики та технології для ефективнішого ведення лісового господарства.
Лісівники Львівщини використовують принцип господарського підходу до ведення лісового господарства
18 жовтня 2018
У Низівському лісництві ДП"Жовківський лісгосп" насіння жолудя дуба звичайного висіяли у міжряддя однорічної сосни, щоб максимально раціонально використати землю. Навесні, коли жолуді якраз почнуть активно формувати коріння, сосну заберуть для створення лісових культур. Таким чином сіянці дуба матимуть більше місця для формування міцної кореневої системи. Рядки, в які висіяли жолуді, лісівники накривають агроволокном, щоб захистити насіння від гризунів та інших шкідників. Варто зазначити, що цьогорічний урожай жолудів на дібровах лісових масивів ДП «Жовківський лісгосп» дуже порадував лісівників підприємства - планову позначку в 3500 кілограм вже перетнули, а збір і далі триває. Заготівлю жолудя проводять усі лісництва у генетичному резерваті на постійній лісонасіннєвій ділянці В’язівського лісництва (кв.54, виділ 2). Саме там дубові велетні дають генетично стійке, якісне насіння.
На Львівщині відзначили працівників лісової галузі
15 вересня 2018
Сьогодні, 15 вересня, на території ландшафтного парку палацу баронів Гределів у місті Сколе стартував міжнародний фестиваль «Мисливська ватра». Метою заходу є розвиток та популяризація мисливської культури, ловецьких традицій, а також обмін досвідом учасників із України та закордону. В межах фестивалю відбулись урочистості з нагоди «Дня працівника лісу». Привітав лісівників області голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Для Львівщини лісова галузь є однією з найважливіших. Кожен четвертий долар експортної виручки на Львівщину приходить від експорту продукції лісового господарства. Українська держава чітко заявила, що ми будемо відстоювати протекцію для нашого лісового господарства, тих людей, які тут, на рідній землі, приносять добробут для своїх родин, для нашої Вітчизни. Ми маємо триматися разом, йти вперед, адже за нами велика країна, а перед нами – наша з вами перемога», - зазначив Олег Синютка. Також у вітальному слові очільник області закликав вшанувати українського воїна, який сьогодні героїчно боронить кордони України на Сході. «Сьогодні ми маємо можливість тут святкувати, радіти життю, молитися рідною мовою тому, що за тисячу кілометрів від Сколе, від Львівщини, стоїть українське військо, український солдат. Воїни, які пройшли українсько-російську війну, є також тут сьогодні з нами. Низький уклін нашим Героям, які сьогодні стоять за правду, віру та волю», - додав Олег Синютка. Олег Синютка вручив почесні грамоти кращим працівникам лісової галузі області. Зазначимо, що в межах фестивалю відбудеться конкурс мисливських колективів, мисливство очима художників та народних умільців, виставка, продаж картин, фотографій, виробів з дерева та шкіри, біжутерії та інших виробів, презентація книги І. Чудійовича «Мисливська «Атлантида» Львівських Карпат», дитячі вікторини, конкурси і забави, виступи художніх етнічних та професійних колективів, мисливська музика, виводка мисливських собак, виставка експонатів мисливської таксидермії, виставка мисливських трофеїв, мисливська та бойківська кухня. Завершеться фестиваль о 20:00 годині святковою вечерею біля «Мисливської ватри».