Територію ведмежого притулку «Домажир» озеленили та впорядкували
На території ведмежого притулку «Домажир» насадили модрину європейську, ялину, дуб, граб, бук, а також калину і барбарис.
Про це повідомили у Львівському обласному лісомисливському господарстві.
У ведмежому притулку «Домажир» відбулось озеленення та благоустрій. Нові алеї висадили представники Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ, учасники молодіжної ради, працівники лісгоспу. Долучилися до спільної справи також перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас, директор ДП «Рава-Руське лісове господарство» Антон Косовський.
Представники громадськості вже не вперше брали участь у висаджуванні дерев. На їхньому рахунку вже понад 5 га висадженого лісу.
Довідково
Ведмежий притулок "Домажир" , що займає площу 20 га. відкрився у жовтні 2017 року поблизу села Домажир, 15 км від м. Львів Він відповідає всім європейським стандартам закладів такого типу і створений за допомоги міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS.
Ведмежий притулок "Домажир" — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Тут умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр.
Новини за темою
У притулок «Домажир», що на Львівщині прихистили сім ведмедів-переселенців з Києва
7 березня 2022
Львівщина прийняла 7 ведмедів-переселенців. Клишоногих з притулку «Біла скеля», що під Києвом, прихистили у Ведмежий Притулок «Домажир». Тут їх забезпечили домівками, їжею і всім необхідним. Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. У суботу прибули 5 ведмедів із притулку «Біла скеля», що під Києвом – це наразі є небезпечним місцем. Вчора ввечері ще двох ведмедів з того самого притулку перевезли до притулку в «Домажир». «Окрім 29 ведмедів, які живуть у ведмежому притулку, ці 7 ведмедів можуть розраховувати на нашу турботу та догляд. Їхня безпека, а також безпека наших співробітників для нас є важливою. Крім того, наша команда оцінює ситуацію та планує подальші кроки для підтримки тварин, які, на жаль, все ще знаходяться в країні», - повідомили в «Домажирі». Допомогти тваринкам можна, зробивши пожертву за посиланням bit.ly/four-paws-ukraine
На Львівщині висадили 2,7 млн дерев у межах Програми Президента «Зелена країна»
25 листопада 2021
Станом на 23 листопада на Львівщині висадили майже 2,7 млн дерев. Таку екологічну акцію організували відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Про це повідомили під час засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки. З-поміж усіх 2 683 764 дерев більшість склали ті, котрі висадили державні лісогосподарські підприємства, а це 2 060 739 дерев. Участь у засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств, голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Василь Максимець та голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас. На початку засідання голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин вручив Подяку начальнику управління Анатолію Дейнеці за участь та підтримку міжнародної екологічної акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за одну добу», яка проходила 30 жовтня 2021 року у рамках глобального екологічного проєкту «Greening the Planet». У заходах Акції взяли участь майже 1000 учасників від громадських організацій, які спільно з лісівниками висадили цього дня понад 175 тис. сіянців. Подяки вручили і представникам лісогосподарських підприємств, які організували локації, де висаджували дерева: ДП «Боринський ЛГ», ДП «Бродівський ЛГ», ДП «Дрогобицький ЛГ», ДП «Жовківський ЛГ», ДП «Рава-Руський ЛГ», ДП «Радехівський ЛМГ», ДП «Стрийський ЛГ» та ДП «Старосамбірський ЛМГ». Голова колегії висловив підтримку спільних ініціатив з ГО «Добро.Дій», адже подібні заходи об’єднують, підвищують рівень екологічної свідомості, особливо серед молоді, а також дозволяють усім охочим ознайомитися із працею лісівників та процесом створення майбутніх лісів. На засіданні колегії згідно з порядком денним розглянули питання перспектив виконання планових виробничих завдань на 2021 рік. Колегія відзначила, що державні лісогосподарські підприємства забезпечують виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. Станом на сьогодні, при плані року 689,4 га висаджено 904,7 га лісових культур (131%). На даний час формуються плани лісокультурних робіт на 2022 рік. План збору лісового насіння головних лісоутворюючих порід у цьому році збільшився на 75%, і підприємства управління вже заготовили понад 40,5 т лісового насіння. На засіданні також затвердили орієнтовний план роботи колегії Львівського ОУЛМГ на 2022 рік.
«Захід сонця в Домажирі»: ведмежий притулок запрошує на ексклюзивну екскурсію
1 жовтня 2021
Завтра, 2 жовтня, о 18:00 год відбудеться екскурсія за особливим маршрутом у Ведмежому притулку «Домажир». Організатори обіцяють близьке знайомство з наймолодшими мешканцями, ви також зможете побачити підготовку ведмедів до зимового сну, зокрема новий барліг, який зробили собі Фрол та Фрося, та дізнатися що їдять клишоногі на вечерю. Вартість екскурсії – 350 грн з особи. Попередня реєстрація за посиланням http://surl.li/aiagz Після екскурсійного маршруту учасники повечеряють в затишній альтанці. На вибір страви із меню, а саме: «Домажирський перекус», «сирні палички» або салат, а з напоїв: чай, кава або глінтвейн. Зазначимо, що у Ведмежому притулку триває гарбузовий тиждень. Кулінари розробили спеціальні страви та десерти, які ви зможете скуштувати у кафе «Мед та Ягода». Гарбуз має багато поживних речовин та вітамінів, які є корисними не тільки для людей, а й для ведмедів також. Замовивши особливий тур за 300 грн, у групі до 4 осіб, ви побачите «ведмежу кухню», де ведмедям готують їсти; ветеринарний кабінет та роботу притулку за лаштунками. Екскурсовод розповість безліч цікавих фактів та відповість на ваші запитання. Також учасники отримають каву або ведмежий чай у подарунок. Нагадаємо, що з 1 жовтня змінено графік роботи Ведмежого притулку. На відвідувачів чекають з вівторка по неділю з 09:00 до 18:00, понеділок – вихідний. Довідково: Ведмежий притулок «Домажир» – це унікальний центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні, створений за підтримки міжнародного благодійного фонду «Four Paws», що базується у Відні. Також це освітньо-відпочинковий простір, розташований у мальовничому природному заповіднику «Розточчя». У притулку влаштовують цікаві екскурсії, різноманітні заходи та події, де можна гарно провести час із сім’єю та друзями.
На ці вихідні притулок «Домажир» організовує для охочих сніданок з ведмедями
10 вересня 2021
Упродовж 11-12 вересня ведмежий притулок «Домажир» запрошує на ранкову каву з клишоногими. Кількість місць обмежена. За словами організаторів на відвідувачів чекає ВІП екскурсія та смачна їжа у кафе «Мед і Ягода». Ви побачите як відбувається сніданок у ведмедів та що вони їдять, ветеринарний кабінет, кухню на якій ведмедям готують їсти та почути багато цікавих фактів про кожного з них. Зранку вони дуже активні і є більше шансів побачити усіх. Серед них і нову мешканку – сімнадцятирічну ведмедицю Марту, яку команда притулку привезла на початку тижня. Попри те що, для неї все навколо ще нове, вона є досить смілива. Ведмедиця досліджує та вивчає свою територію. Марта народилась у неволі, та в минулому виступала в ролі циркового ведмедя. Пізніше ведмедиця опинилась у закритому ресторані в селі Добрівляни. Її колишні власники добровільно погодилися передати ведмедя до притулку. Тепер Марта живе у своєму новому вольєрі, де в неї є басейн та іграшки, які для неї зробили доглядачі. Зазначимо, що 7 вересня у притулку відбулось відкриття туристичної стежини – продовження маршруту до вольєрів, де проживають ведмеді: Ласка, Міша, Лео та Меланка, Даша та Леля, Фрол та Фрося. Тварини чекають на відвідини. Початок екскурсії «Ранкова кава з ведмедями» у найближчу суботу та неділю о 09:00, тривалість близько двох годин. Вартість: 350 грн/особи. Дітям до 7 років знижка 50%. Реєстрація за номером телефону +380 67 509 3058.
Шість ведмедів, з них 4 – малюки, поповнили притулок «Домажир»
9 липня 2021
Цього тижня команда ведмежого притулку «Домажир», що на Львівщині, провела акцію порятунку трьох клишоногих малюків із контактного зоопарку Ясногородської страусиної ферми, що біля Києва. Усі вони ще ведмежата, мають по 6 місяців, наразі їм ще не дали імен. Інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. Перед приїздом до притулку біля Жорниськ малюки-ведмеді перебували на тимчасовому поселенні у центрі реабілітації «Біла скеля» (White rock Bear Shelter). Напередодні у другій половині червня до Ведмежого притулку привезли ще трьох нових мешканців із зоопарку біля гірського міста Сколе. «Це 13-річні Сірко й Рута, а також 6-місячний Андор, – зазначив директор Ведмежого притулку «Домажир» Ігор Николин. – Загалом у нас зараз 28 ведмедів. А четверо новоприбулих ведмежат зараз потребують особливої уваги, годування й догляду – це їм забезпечують наші працівники. По суті, вони стають вихователями». Заступник керівника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський відзначив активність притулку в основній його місії – порятунку, реабілітації ведмедів. А також зазначив, що «Домажир» є ще й одним із головних туристичних магнітів на захід від Львова. «Прокладаємо до нього велосипедний маршрут, він буде ознакований. Напередодні влаштували веломандрівку й випробували маршрут до «Домажира» разом із спільнотою Bike Sport Active. А у притулку для гостей на велосипедах облаштували спеціальний велопаркінг», - додав Тарас Лозинський.
Для дітей із Львівщини та Польщі організували мандрівку до ведмедів у «Домажир»
1 Червня 2021
Сьогодні, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Львівська ОДА спільно з Генеральним консульством Республіки Польща у Львові організували для дітей дозвілля у ведмежому притулку «Домажир». Привітали маленьких учасників заходу та побажали цікавої мандрівки перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик та Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Так, в межах мандрівки пів сотні дітей з дитячих будинків сімейного типу та з багатодітних сімей віком від 5 до 16 років відвідають ведмежий притулок «Домажир» в межах транскордонної акції «Чужих дітей не буває». Це реабілітаційний центр для клишоногих, яких врятували від жорстокого утримування із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Малеча передасть гостинці для ведмедів, а також стане учасниками майстер-класу «Ведмежий кулінар». Тут дітки приготують десерти для ведмедів та годуватимуть ними мешканців притулку. Для дітей проведуть екскурсію «В гостях у ведмедів» та майстер-клас з розпису яворівської іграшки. Малеча дізнається більше про місцеву народну творчість та зможе спробувати створити власну «Яворівську забавку», яку забере собі на згадку. Дякуємо ринку "Шувар" за надані солодощі!
«Завдяки акції «Озеленення планети» до висадки дерев може долучитися кожен охочий», - Максим Козицький
20 травня 2021
Організатори проєкту «Greening of the Planet» («Озеленення планети») Анна Крисюк і Сергій Гайдайчук вручили подяку голові Львівської облдержадміністрації Максиму Козицькому за участь та підтримку акції висадження дерев. Нагадаємо, 14 та 17 квітня Львівщина долучилася до всесвітньої акції - по області висадили близько 100 000 саджанців. Максим Козицький взяв участь у висадці саджанців у Верблянському лісництві ДП «Буське лісове господарство» разом з керівником Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Дейнекою, головою громадської організації «Добро.Дій» Ігорем Дулиним, волонтерами та школярами. Окрім того, на початку березня голова Львівської ОДА ініціював передання саджанців із Львівського селекційно-насіннєвого центру, що в Брюховичах, усім міністерствам та ОДА в Україні. Відтак, поступово дерева із Львівщини були висаджені в різних куточках нашої держави. Загалом, в межах проєкту висадили понад 5 млн дерев у 132 країнах світу та встановили Світовий рекорд. «Львівщина справді є прикладом озеленення планети. В першу чергу, завдяки роботі Львівського селекційно-насіннєвого центру, який працює, розвивається, і де кожного року вирощують 15 млн саджанців. Саме тому ми можемо допомагати іншим областям з саджанцями, адже висадка лісу – це робота не лише державних лісових господарств, це може бути й громадською ініціативою. Завдяки хорошій організації нам залишилося лише приєднатися та підтримати акцію», - сказав Максим Козицький. У зустрічі взяв участь керівник Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, який перебуває на Львівщині з робочим візитом. Він зазначив, що такі акції вже стають трендом в Україні і багато очільників обласних адміністрацій підтримують подібні екологічні ініціативи. Своїми враженнями від всесвітньої акції поділилися і вихованці львівського навчально-реабілітаційного центру «Мрія» - діти підготували малюнки на тематику висадження дерев, які голові Львівської ОДА та організаторам акції вручила координаторка БФ «Вище неба» Наталія Степаненко. Нагадаємо, ініціаторами проєкту «Озеленення планети» є найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу, «CEO Club Ukraine», засновником якого є Сергій Гайдайчук, та «Business Woman Club», президентом якого є Анна Крисюк. На Львівщині координатором акції є громадська організація «Добро.Дій» спільно з небайдужими громадськими активістами та волонтерами міста.
Ведмежий притулок «Домажир» запрошує на ранкову каву з ведмедями
16 квітня 2021
Цієї неділі, 18 квітня об 9:00, у ведмежому притулку «Домажир» (с. Жорниська) відбудеться смачний сніданок на лісовій галявині та ексклюзивна екскурсія. Про це повідомляють у департаменті екології та природніх ресурсів Львівської ОДА. Під час екскурсії у всіх присутніх буде можливість побачити як відбувається сніданок у ведмедів та що вони їдять, оглянути ветеринарний кабінет, кухню, на якій ведмедям готують їсти, та почути цікаві факти про кожного з жителів притулку. Вранці вони найбільш активні і є більше шансів побачити усіх. По закінченню екскурсії гостям також готуватимуть смачну каву та пригощатимуть сніданком. Вартість участі – 350 грн/особа. Дітям до 7 років - знижка 50%. «Ваша #Ранковакава з ведмедями – підтримка притулку!», - зазначають у самому притулку "Домажир". Кількість місць обмежена. Зареєструватися на #Ранковакава можна за телефоном +380 67 408 2650. Сайт притулку - https://www.bearsanctuary-domazhyr.org/ua
Львівщина долучилась до міжнародного проєкту «Озеленення планети»
4 березня 2021
Сьогодні в області дали старт важливій екологічній ініціативі – Львівщина долучилась до міжнародного проєкту «Озеленення планети». Зокрема, на площі Соборній висадили дві ялинки, що стали першими деревами, висадженими у Львові в межах цього проєкту. Так, представники області та міста передали дерева у горщику в руки молоді, які між собою передавали ці ялинки до місця висадки: із пл. Ринок на пл. Соборну. Долучився до висадки дерев і голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ця ініціатива дуже важлива в наш час. Зокрема, у лютому цього року вийшла книга Білла Гейтса «Як уникнути кліматичної катастрофи», і вона одразу увійшла у п’ятірку книг, які найбільше читають. У книзі автор назвав боротьбу з кліматичними змінами найбільшим викликом, з яким стикалось людство. Відтак, висадка дерев – це не лише наш внесок в озеленення міста, області чи країни. Це наш внесок у боротьбу з глобальним потеплінням. І завдяки таким ініціативам кожен з нас може бути долучений до важливої справи», - зазначив очільник області. Також Максим Козицький розповів про лісорозсадницький комплекс із вирощування саджанців із закритою кореневою системою. Це перший такий комплекс в Україні і збудований він на Львівщині. Тут впроваджують сучасні європейські технології. Серед ідей - передати саджанці з інноваційного комплексу для висадки усім ОДА в Україні. Ініціаторами проекту «Озеленення планети» є найбільший діловий клуб, який об'єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine, засновником якого є Сергій Гайдачук та Національний проєкт Книга Рекордів України, генеральним директором якого є Анна Крисюк. В проекті задіяні усі області країни, відповідно висадка відбуватиметься одночасно по всій Україні, а також у 100 країнах світу. Зокрема, головними локаціями висадки у Львові стануть: центр міста, територія вздовж трамвайної колії на Сихів, вул. Богданівська, лікарня швидкої медичної допомоги, Личаківський, Франківський та Шевченківський райони. Глобальний екологічний проект «Озеленення планети» підтримують Львівська обласна адміністрація та Львівська міська рада. Зокрема, 20 березня планується висадка 1 млн дерев за 24 години у всіх куточках світу. Місією ініціативи на наступні 3 роки є висадка 100 млн дерев по всій планеті і поширення цієї теми серед усіх верств населення, аби змінити екосвідомість людей для шанобливого ставлення до природи. Довідка Минулого року в межах глобального екологічного проєкту «Озеленення України» та Акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка проходила 17 жовтня, було висаджено 1 831 333 дерев, в тому числі в Львівській області - 212 тисяч. Кількість видів дерев — 33. Також у знак солідарності до екопроєкту та України у 10 країнах світу було висаджено 115 дерев. Участь в акції взяли понад 50 000 учасників. Відповідно, було встановлено рекорд України, а результати внесено в Книгу рекордів України.
У ведмежому притулку поблизу Львова розпочався новий туристичний сезон
2 березня 2021
У Ведмежому притулку «Домажир» сьогодні відбулося відкриття 5-го за ліком туристичного сезону. З листопада 2020-го через обмеження карантину, локдаун та зимовий сон ведмедів центр до сьогодні не приймав відвідувачів. А відтепер працюватиме щодня, окрім понеділка з 09:00 до 18:00 год. Наразі в реабілітаційному закладі є 22 клишоногі, більшість із них уже прокидаються після тримісячного зимового сну. За словами директора реабілітаційного центру Ігоря Николина, до відкриття нового сезону працівники встановили новий вольєр із барлогами, підготували розвиваючі іграшки для ведмедів та по-новому облаштували територію для гостей. Кожен відвідувач може побачити ще сонних клишоногих, побувати на екскурсії, придбати сувеніри в крамниці, зайти у тутешнє кафе, а діти – відвідати лісову школу, спеціальну екскурсію, а також майстер-класи. «Свою роботу розпочала одна з найвизначніших еко-локацій Львівщини. Під час зустрічі з директором реабілітаційного центру Ігорем Николиним ми проговорили ряд ключових заходів та проєктів на 2021 рік»,- розповів заступник керівника управління туризму та курортів – начальник відділу розвитку туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, який одним з перших побував на відкритті нового сезону та привіз притулку гостинці для ведмедів. Він зазначив, що у спільних планах – велосипедний туристичний шлях зі Львова до ведмежого притулку. «Один із наших спільних для управління й притулку амбітних планів на майбутнє – це ознакування велосипедного туристичного шляху зі Львова до притулку «Домажир». Це полегшить орієнтування для велосипедистів, відвідування цього центру для них стане зручнішим. Таким чином намагаємось розвивати усі варіанти подорожей до притулку»,- розповів Тарас Лозинський. Також обговорили цікавинки центру. Зокрема, він розширює межі діяльності й стає одним із туристичних центрів. Зокрема, вже сьогодні відвідувачам пропонують майстер-клас яворівського розпису, смакування локальною кухнею, зокрема яворівським пирогом. Це дозволяє ознайомитись з елементами нематеріальної культурної спадщини регіону. «Нас тішить те, що центр стає цікавішим як для дітей, так і для дорослих. Кожен знайде тут для себе щось цікаве», - додав Тарас Лозинський. У 2021 році територію притулку планують розширити, тут встановлять нові лісові вольєри, які, своєю чергою, увійдуть до туристичного маршруту. «Хочемо прийняти в притулку 8 нових ведмедів, - розповіла менеджер з маркетингу ведмежого притулку «Домажир» Оля Федорів. - Маємо список клишоногих, які перебувають у поганих умовах. Є відповідальні за це особи, які весь час займаються моніторингом, доповнюють список, телефонують до власників і обговорюють питання передачі ведмедів, адже ми їх не купуємо. Окремим процесом, де також зайнято чимало людей, є власне перевезення ведмедя до притулку». Першого нового мешканця притулку, зазначив Ігор Николин, привезуть сюди у червні. Реабілітаційний центр приймає допомогу від усіх охочих – як фінансову, так і продукти для годівлі ведмедів. Детальніше про це за посиланням на сайті «Домажиру». Довідково Ведмежий притулок «Домажир» створений у жовтні 2017 року за підтримки благодійного фонду «FOUR PAWS» (Австрія). Розташований на захід від Львова поблизу села Жорниська за символічною адресою – вулиця Ведмежий край, 1.
Мешканців області запрошують на «гарбузові вихідні» у Ведмежому притулку «Домажир»
23 жовтня 2020
Цієї суботи та неділі, 24 та 25 жовтня, у ведмежому притулку «Домажир» відбудеться святкування Дня гарбуза. У ведмежому притулку підготували цікаві локації для всіх відвідувачів та прикрасили гарбузами фотозону для охочих зробити світлини. Для дітей проведуть майстер-клас з розпису гарбузів та приготування десерту для ведмедів. Кількість місць обмежена, деталі за телефоном +380 67 820 6403. Також впродовж цих вихідних діятиме акція «Привези гарбуз та отримай знижку на гарбузове меню у кафе».
Мандрівників запрошують відвідати ведмежий притулок
17 липня 2020
Найближчої неділі, 19 липня, на мандрівників знову чекає смачний сніданок на лісовій галявині та ексклюзивна екскурсія ведмежим притулком Домажир. На терасі ведмежого будинку з кавою, кожен охочий зможе поспостерігати за сніданком клишоногих та послухати спів місцевих птахів. Кожна #Ранковакава з ведмедями – підтримка притулку. Кількість місць обмежена. Початок о 9:00 год, тривалість до 2 годин. Зареєструватися на #Ранковакава можна за телефоном +380 67 82 06 406. До слова, на території притулку діятимуть особливі правила відвідування: 1. Обов’язково мати захисну маску 2.Дотримуватись соціальної дистанції 1,5м - 2м. 3.Дозволяється пересування по території притулку в групі не більше 8 осіб. 4. У Кафе «Мед і Ягода» працюватимуть лише літні тераси, за столиком може знаходитись не більше 4-х осіб.