Організація Української Молоді "Спадщина" відзначила 31-у річницю створення
Сьогодні, 30 березня, у LvivFilmCenter відсвяткували чергову річницю створення Організації Української Молоді «Спадщина».
«Коли розміняли четвертий десяток, то це вже доросла організація, що налічує уже три чи чотири покоління членів. «Спадщина» йде в ногу з часом і має дуже багато цікавих сучасних проектів. Організація є майже ровесницею нашої незалежності, і тому, зародившись тут, на Львівщині, є тим символом, що гуртує і веде за собою молодь. Будьте завжди тими першопрохідцями, які задають тон прогресивних змін», - звернувся до молоді директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.
Під час святкуання відбулось неформальне спілкування та спадщанські співи.
Довівдково:
Ідея створення організації виникла у серпні 1987 року у чотирьох студентів медучилища: Тараса Родцевича, Богдана Малєрика, Тараса Говзана та Ярослава Кашуби. Згодом до них приєднались Андрій Клімашевський, Андрій Холодян, Василь Бурий і Микола Кацал, Андрій Парубій.
Серед діяльності організації традиційними залишились відвідування маршів та мітингів, зокрема кожного року юнацтво та провід беруть участь у марші до Дня Героїв.
Спадщанці показали активну громадянську позицію на Революції гідності у 2013 році, зокрема, вони одними з перших стали учасниками мітингу 24 листопада. Безпосередньо під час зимових події на Майдані члени «Спадщини» брали участь в координації та створені загонів Самооборони не лише в Києві, а й у Львові; займалися пошуком та забезпеченням протестувальників необхідними речами, проводили агітаційні роботу.
Зараз організація активно підтримує військових в зоні АТО, а деякі спадщанці стали учасниками бойових дій на сході України. За роки свого існування ОУМ „Спадщина” модернізувала свою діяльність, успішно відповідаючи на виклики часу.
Новини за темою
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування: програма заходів
15 грудня 2021
16-17 грудня у Львові відбудуться заходи з нагоди відзначення 75-ти річчя Львівської національної академії мистецтв. В програмі – виставки, пов’язані з історією та сучасністю, офіційні урочистості, тематичні та студентські проєкти. Комплекс заходів, приурочених до ювілею, має на меті показати актуальний зріз життя Академії як лідера мистецької освіти та підкреслити її роль у вихованні творчої молоді. Програма святкувань: 16 грудня: 10:00 - відкриття виставки «Там, де співають птахи». Виставка естампів студентів кафедри графічного дизайну. Галерея «Пори Року». Львів (вул. Вірменська, 23). 14:00 - відкриття виставки «Сторінки історії: час «відлиги». Твори випускників Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва середини 1960-х рр. Музей ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38). 17:00 - відкриття студентського мистецького проєкту «ЩОЯКНАЙ». Музей-галерея сучасного мистецтва (10-го корпусу) на території !FESTrepublic. (вул. Старознесенська, 24-26). 17 грудня: 14:00 Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Львівський палац мистецтв, актова зала. ( вул. М. Коперника, 17). 17:00 «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв. Національний музей у Львові ім. А. Шептицького. (пр. Свободи, 20). Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ. Вхід на всі події вільний. Контакти: office@lnam.edu, info@lnam.edu.uaб тел. (032) 276-14-82, +38096 001 05 50 Довідково: Львівська національна академія мистецтв є одним з провідних закладів вищої освіти в Україні, де формуються творчі особистості. Офіційно заснована 1946 року на основі Львівської художньо-промислової школи. До 1994 року заклад функціонував як Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, згодом ‒ Львівська академія мистецтв, відтак 2004 року Указом Президента України закладу надано статус національного. Сьогодні Академія є активним творчим і дослідницьким середовищем, пропонує здобуття вищої спеціалізованої освіти на трьох рівнях – бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор мистецтва. Тут активно розвиваються різні напрями декоративного мистецтва (художня кераміка, художнє скло, художнє дерево, художній метал, художній текстиль), образотворчого мистецтва (монументально-декоративна скульптура, монументальний живопис, сакральне мистецтво, актуальні мистецькі практики), дизайну (дизайн середовища, дизайн одягу, графічний дизайн), реставрації творів мистецтва, культурології, історії і теорії мистецтва, менеджменту мистецтва.
Мешканців області запрошують на святковий концерт до 30-річчя Незалежності (ВІДЕО)
3 серпня 2021
За ініціативи голови Львівської ОДА Максима Козицького 24 серпня до 30-ї річниці Незалежності України у Львові проведуть великий святковий концерт. На сцені виступатимуть Аркадій Войтюк, NAVKA, PATSYKI Z FRANEKA, KALUSH, ALYONA ALYONA. Захід відбудеться на площі біля Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Стрийській. Вхід – вільний. Долучитись до святкувань запрошують кожного. Початок о 18:00 год. «Цьогоріч виповнюється 30 років з того часу, коли 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність. Тоді це рішення під парламентом вітали майже 50 тисяч людей. Дух демократичного піднесення панував і у Львові. На святкування ухвалення Акта про державну незалежність України наступного дня на вулиці міста вийшли сотні тисяч львів’ян. Наша область завжди відігравала вагому роль у здобутті української незалежності, була і продовжує залишатись осередком духовності, культури та національної ідентичності. І ювілейну річницю разом з усією Україною Львівщина відзначить масштабно. Запрошую відсвяткувати разом 30-річчя нашої Незалежності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальну програму заходів до Дня Незалежності опублікують ближче до дати святкування.
Понад вісім тисяч об’єктів спадщини на Львівщині переносять у ГІС України
26 березня 2021
У департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА переносять дані про об’єкти культурної спадщини на окрему електронну карту геоінформаційного порталу області та, водночас, до національної інфраструктури геопросторових даних. Сьогодні відбулася онлайн-конференція, під час якої фахівці розповіли і показали, як виглядає їхня робота. “Збір даних, їх обробка, верифікація, валідація та геоприв’язка - така послідовність дій. Всі дані про пам’ятки інтегруються на публічну карту та в електронний реєстр. Тобто вся інформація буде відображатися в кількох місцях одночасно, не створюючи при цьому дубляжу та зайвих копій. Також все про пам’ятки Львівщини, що ми зараз оцифровуємо, синхронізується до Національної інфраструктури геопросторових даних. Така національна інформаційна система запрацювала з 1 січня 2021 року. І тут Львівська область є пілотною територією для впровадження”, - каже начальник управління містобудівного кадастру та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Юрій Сало. Всі пам’ятки архітектури, археології та історії оцифровують і наносять на карти відповідно до нового територіального устрою. Так, фактично, ЛОДА зробить частину інвентаризації спадщини за самі громади. Це, однак, не виключає, що самі вони зможуть коригувати інформацію, зазначають фахівці. задумуються навіть над тим, аби дати можливість користувачам самим довантажувати у систему світлини об’єктів. На прикладі міста Угнів Юрій Сало показав, як саме відбувається оцифрування та перенесення інформації. Зокрема, наголосив, що загалом набір даних про населений пункт у галузі культурної спадщини міститиме - електронний реєстр паспортів об’єктів культурної спадщини, - електронний реєстр зон охорони пам'яток (охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту та зони охорони археологічного культурного шару), Тобто йдеться про зони регулювання забудови чотирьох категорій згідно з історико-архітектурним опорним планом. Кожна зона має режим і обмеження у використанні. Оцифрована інформація про пам’ятки буде корисна: Органам охорони культурної спадщини - щоб забезпечити збереження, використання об'єктів культурної спадщини, захист автентичного середовища. Органам місцевого самоврядування - для збереження та правильного використання пам’яток. Органам містобудування та архітектури – при розробці містобудівної документації, видачі містобудівних умов та обмежень. Громадським активістам та пам’яткоохоронцям, громадськості - для контролю за діяльністю органів влади, а також збереження пам’яток.
Збереження букових пралісів у Карпатах розглянули на Національної комісії у справах ЮНЕСКО
19 грудня 2019
Сьогодні, 19 грудня 2019 року, відбулося засідання Сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на 2020 рік. Участь у роботі сектору взяв Руслан Гречаник – директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністації. На засіданні розглядали питання виконання Плану заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій; організації урочистої церемонії вручення сертифікату ЮНЕСКО транскордонному біосферному резервату «Розточчя» та інші. Нагадуємо, що на 31-й сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 19 червня 2019 року ухвалили рішення про включення Міжнародного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя» до світової мережі біосферних резерватів. Загальна площа транскордонного українсько-польського резервату становить 371902 га, в тому числі ділянки площею 74887 га в межах Жовківського та Яворівського районів Львівської області. Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя. «Ми переконані, що при об’єднанні зусиль усіх зацікавлених сторін, біосферний резерват «Розточчя» може виступити каталізатором в питаннях реалізації спільних (з польською стороною) проєктів щодо вирішення у прикордонній зоні екологічних проблем, розвитку екотуризму і культурного спілкування населення, розвитку місцевих громад, відродження традиційних ремесел» - зазначив Руслан Гречаник Також варто зазначити, що Україна володіє унікальним природним об’єктом, який входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО – це «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», до складу якої входить цінна ділянка старовікових букових лісів площею 384,81 га природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині
Львівщина очікує на різдвяний період понад третину мільйона туристів
17 грудня 2019
Щороку відсвяткувати Різдво та Новий рік в область приїжджає майже 350 тисяч мандрівників. Найбільш популярними напрямками є гірські райони, курортні містечка Трускавець та Східниця, а також Львів. Про це сьогодні під час апаратної наради у Львівській ОДА розповіла начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Марина Якушева. «Серед іноземців лідирують за відвідуванням нашого регіону гості з Польщі, Білорусі, Туреччини та країн Балтії, серед українців до нас найчастіше їдуть кияни, одесити та харків’яни. Новорічно-різдяний період на Львівщині триватиме від 27 грудня. Святкування відбудуться по всій області. Із дітьми можна буде поїхати у Домажир, на фестиваль «Парад Вертепів» у Жовкві, у Дрогобичі готують кавер-коляду за участі рок-гурту «Рокаш», на Йорданське святкування запрошує Верещиця у Яворівському національному парку», - наголосила Марина Якушева. У Львові святкування розпочнуться уже завтра, коли перед Оперним театром запалять головну ялинку міста. Упродовж усіх свят у посиленому режимі працюватимуть поліцейські, пожежники та медики.
Сімейна козяча ферма на Сколівщині запрошує на святкування з нагоди річниці заснування
18 жовтня 2019
Козяча ферма Двох Катерин у с.Тухля Сколівського району, запрошує мешканців області взяти участь у святкуванні з нагоди третьої річниці заснування господарства. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. В межах святкування - безкоштовні екскурсії фермою, похід на гору Путище до пам'ятника Захару Беркуту, дегустації сирів, фермерські ігри та розваги, святкова ватра, вправи з луком і стрілами, обід біля ватри, благодійний аукціон на підтримку ферми. Свято триватиме упродовж суботи та неділі 19-20 жовтня з 12:00 до 20:00 год. За бажанням можна приїхати на ферму з наметами, або відпочити в садибах Тухлі. Контактна особа: співзасновниця господарства пані Катерина- 0967181339.
Понад 200 ліцеїстів-крутян складуть Урочисту Клятву на вірність Україні
10 жовтня 2019
У понеділок, 14 жовтня, відбудеться складання Урочистої Клятви ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Про це сьогодні, 10 жовтня, під час брифінгу повідомив Тарас Гривул, заступник начальника Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. «Це є Урочиста Клятва, яку цього року складають всі ліцеїсти, які цього року вступили у наш заклад. Це є понад 200 дітей, які вирішили у цей час одягнути військовий однострій і готуватися до нової ролі – захисника. Важливо, що серед цих дітей є близько двох десятків – це діти учасників АТО, а також син Героя Небесної Сотні», - зазначив Тарас Гривул. Окрім того, Тарас Гривул розповів, що ліцею вручать новий прапор. Його автори - група істориків, яка вивчає і розробляє військову символіку. Він нагадуватиме бойові прапори військових частин.
Завтра у Львові відбудеться святкування Курбан-Байраму
13 серпня 2019
У середу, 14 серпня, у Львові відбудеться святкування одного з найважливіших мусульманських свят – Курбан-Байраму (Ід аль-Адха). ВІдтак, о 18.00 годині розпочнеться офіційне відкриття заходу. У межах свята відбудеться організація розважальних заходів для дітей за участю акторів-аматорів, різноманітні конкурси та атракціони, приготування та частування національними стравами, майстер-класи з прикладних мистецтв. Організатор - ГО «Релігійна громада мусульман м. Львів». Програма: 15: 00 – початок; 15:30 – атракціони парку для дітей - тир, каруселі, батут; 17:00 – розважальна програма - куреш (боротьба), перетягування канату, конкурси, вікторини, лотерея, подарунки переможцям, фотозона; 18:00 – офіційне привітання організаторів та гостей свята, історія свята; 18:30 – традиційні святкування та солодощі (плов, шашлик, кава, пахлава). 20:00 – закриття. Вхід вільний. Довідково: Курбан-Байрам – одне з найважливіших мусульманських свят, пов’язане з обрядом паломництва в Мекку (хадж) до Будинку Господа. Хадж є одним із стовпів Ісламу і символізує єдність і рівність мусульман, покірність Богу і прощення гріхів. Свято відзначається на честь пророка Ібрахіма. Як говорить Коран, уві сні до нього з'явився ангел Джабраїл і повелів по волі Аллаха принести в жертву свого сина Ісмаїла. Готуючись до обряду, Ібрахім відправився в долину Міна, до місця розташування Мекки. Ісмаїл пішов за батьком, підкоряючись волі батька і Всевишнього. Під час жертвопринесення ангел Джабраїл дав пророку Ібрагіму в якості заміни барана. За відданість і душевну чистоту Ібрахіма Аллах дарував Ізмаїла життя.
Львівщина масштабно відзначила День молоді
30 Червня 2019
Сьогодні, 30 червня, на Львівщині відбулось масштабне відзначення Дня молоді. В межах заходу для гостей свята діяли десяток різноманітних локацій, квести, Міжнародний фестиваль культур, пластове містечко, концертна програма. Стартувало святкування квестом по місту для команд з області. Опісля свою роботу розпочали локація неформальної освіти, де усі охочі почули виступи цікавих спікерів і мотивуючі історії. На локації «Туристична кухня Львівщини» мешканці та гості області стали учасниками майстер-класу із приготування ковбаси та конкурсу з приготування барбекю. Фото на згадку відвідувачі локації зробили біля гастрономічної фотозони. Серед заходів святкування – медіа-квест, Міжнародний фестиваль культур, який презентував 12 країн світу, їх традиції та звичаї, інтелектуально-розважальна гра «Mind Game». Також у сквері «На Валах» діяли спортивна локація від турклубу «Манівці», дитяча локація та пластове містечко. Вечірню програму розпочав оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, а продовжили «No Limits», «Шосте чуття», «Lvivdanceclub», «DYHAY band». Хедлайнером вечора стала переможниця талант-шоу «Голос країни» Оксана Муха. Усі охочі мали можливість зафіксувати приємні спогади з Дня молоді і миттєво отримати надруковані світлини завдяки фотобоксу. Завершиться святкування кінопоказом.
Комісія описує витрати та позивається до суду стосовно ремонту у церкві Славська
16 травня 2019
При обласній державній адміністрації створена комісія, яка обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську, які здійснюються без відповідних дозволів і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської ОДА. Опісля огляду, комісія намагалась вручити настоятелю храму та голові церковного братства припис щодо припинення будь-яких робіт, проте представники релігійної громади відмовилися його отримувати. Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. Зазначимо, що до роботи залучені і правоохоронні органи, які займаються описом втрат. «Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт», - зазначила т.во. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. Зазначимо, що залишилась лише частина розписів, проте автентичні розписи митців Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка збили та винесли із храму разом із будівельним сміттям. «Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені»,- прокоментувала Оксана Ткачук. Вона також наголосила, що Львівська обласна державна адміністрація докладе максимум зусиль, щоб врятувати і не допустити нищення нашої історичної і культурної спадщини.
До Дня 100-річчя Соборності мешканців Львівщини закликають розгорнути державний стяг України
21 січня 2019
Завтра, 22 січня, Львівщина разом з усією Україною відзначатиме День Соборності – сторіччя Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Аби урочисто відзначити важливе для кожного українця свято, усіх мешканців Львівщини закликають прикрасити свої будинки, подвір’я чи офіси державними стягами. Зазначимо, у День Соборності в області відбудеться низка урочистих заходів. Час Захід Упродовж дня Молитва за Україну у всіх храмах області 11:00 Покладання квітів та запалення лампадок на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Екуменічна панахида. 11:20 Покладання квітів до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії на Личаківському кладовищі. 11:25 Запалення лампадок до могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, коменданта Січових Стрільців М. Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького 11:30 Запалення лампадок до могили учасника АТО В. Гурняка 11:40 Покладання кошика з квітами та лампадок до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича 11:45 Покладання лампадок до могил воїнів АТО на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища. Екуменічна панахида. 13:00 Відкриття меморіальної дошки, присвяченої 100-річчю формування першого Львівського піхотного полку імені князя Лева на будівлі ПВК «Захід». 17:00 Проведення мистецького дійства «100-річчя Соборності», громадського віча та акції «Живий стяг Соборності» на площі перед пам’ятником Т.Шевченку. 18:00 Урочиста академія з нагоди Дня Соборності України у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Гостей та мешканців Львівщини запрошують на святкування Різдвяних свят
10 січня 2019
До завершення Різдвяних свят жителів та гостей Львівщини дивуватимуть різноманітними мистецькими заходами. Святкуватимуть величне свято у всіх куточках області. Святкова коляда лунатиме у всіх селах і районах. «Поєднавши культурну та духовну спадщину з красою природи, Львівщина стає центром святкування. Адже тут можна усвідомити духовну велич Різдва, стати учасником різноманітних святкових дійств, а також глибше пізнати традиції, звичаї та обряди нашого народу», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Львівщина підготувала багато сюрпризів на зимові свята. Приїхавши в села, гості стануть учасниками святкової програми, матимуть можливість взяти участь у вертепах. Детальніше ознайомитися з програмою святкування можна тут.