На Львівщині презентували книгу науковця Андрія Сови про Романа Шухевича

4 квітня 2019р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 4 квітня, у приміщенні Львівського державного університету фізичної культури презентували книгу Андрія Сови «Роман Шухевич у громадсько-політичному житті Західної України 1920-1939 рр.: спогади, документи, світлини».

Участь у презентації взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Насправді те, що відібрана саме ця періодика – 20-35 рр. це дуже важливо. Якщо запитати пересічного львів’янина, українця хто такий Роман Шухевич – 99% скажуть, що командир УПА, мало хто згадає й інші його заслуги. Головним командиром УПА Роман Шухевич став у другій половині 1943 року – на той час йому було всього 36 років. Тому перш за все, хочу звернутись до студентів – ваші молоді роки не варто розмінювати на дрібниці, треба закладати фундамент, який насправді когось збереже у вічності, який установить українську позицію», - наголосив очільник Львівщини.

За словами автора видання Андрія Сови, публікації незнаних та малознаних досі документів, спогадів, нарисів, інтерв’ю, газетних публікацій, світлин про Романа Шухевича, дозволяють об’єктивно розкрити його життєвий шлях та актуалізувати чимало питань, які вирішуються на сучасному етапі українського державотворення.

“У книгу увійшло 73 документи з різних архівів, які висвітлюють аспекти діяльності та життя Романа Шухевича.  У книзі йдеться про Романа Шухевича як громадського діяча, багато уваги приділено його навчанню, організаціям, які боролись за українську державу УВО та ОУН”,  – зазначив Андрій Сова.

Більшість текстів публікується за матеріалами державних, громадських і приватних архівів та книгозбірень, частину – передруковано з важкодоступних видань.

“Хочу подякувати автору за таку вартісну роботу. Дійсно, про Романа Шухевича знають як про головного командира УПА. Подробиці його життя у той, міжвоєнний період – маловідомі. Це праця про молоді роки, про становлення Романа Шухевича як українського націоналіста. Про роки боротьби, праці, навчання”, - наголосив син Романа Шухевича Юрій Шухевич.

Ключові слова:

презентанція

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook