Будівництво еколого-просвітницького центру у Яворівському парку оглянув заступник Міністра екології
Сьогодні, 19 квітня, на Львівщині з робочим візитом перебувають заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко та начальник відділу охоронони біорізноманіття та біобезпеки Мінприроди Ганна Богданович.
Відтак, в межах поїздки заступник Міністра відвідав Яворівський НПП та ознайомився з роботою природоохоронної установи. Також, оглянув хід виконання робіт будівництва еколого-просвітницького центру та роботи з розвитку інфраструктури велотуризму в регіоні Розточчя у рамках міжнародного проекту "РовеЛове Розточчя – разом попри кордони".
Окрім цього, як зазначалась раніше, планується розширити територію Яворівського НПП. Про це сьогодні говорили на зустрічі з заступником Міністра екології та природних ресурсів Василем Полуйком спільно з директором департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Русланом Гречаником, начальником відділу охорони біорізноманіття та біобезпеки Ганною Богданович та директором Яворівського НПП Михайлом Біляком.
“Перспективи Розточчя - очевидні. Будівництво еколого-просвітницького центру, розширені горизонти для розвитку велеторизму, титанічна праця екосвітян щодо підвищення екологічної свідомості населення - всі ці речі свідчать про глобальні зміни та перспективи для Яворівщини”,- зазначив Василь Полуйко.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають бути обережними: навесні в лісах і парках активізуються кліщі
10 травня 2022
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА попереджає: навесні в лісах і парках активізуються кліщі, які можуть бути переносниками борелій (Borrelia burgdorferi) та ще кількох десятків потенційних патогенів. Коли людину кусає заражений кліщ, то борелії згодом потрапляють у кров, оселяються в організмі, викликають імунну реакцію та хворобу Лайма чи бореліоз. Не всі кліщі інфіковані бореліями, і не кожен укус інфікованого кліща призведе до хвороби Лайма. Крім цього, не кожен випадок хвороби починається з очевидного симптому — почервоніння місця укусу (еритеми). Хвороба Лайма - це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого. Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках. Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту.
На Яворівщині функціонує гаряча лінія щодо виплати допомоги на проживання ВПО
9 травня 2022
За минулий тиждень, на гарячу лінію Яворівської районної військової адміністрації надійшло понад 105 дзвінків від внутрішньо переміщених осіб з приводу виплат, а на обліку в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб Яворівського району зареєстровано близько 10 424 осіб. Про це повідомили у Яворівській РВА. Станом на 09.05.2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, управління соціального захисту населення Яворівської РВА опрацювало заявки та призначило щомісячну допомогу на проживання 7050 особам з числа ВПО. Зазначимо, допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали внаслідок війни, надається у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3 тис. грн; для інших осіб - 2 тис. грн. Від 24 лютого Яворівщина надала прихисток 19 тисячам вимушено переміщених осіб. Значна частина людей самостійно поселилися у приватному секторі. Отримати необхідну інформацію про виплати для ВПО, виплату допомоги з безробіття, соціальну підтримку можна зателефонувавши за номером: 03259-21380. Графік роботи гарячої лінії — щопонеділка з 10:00 до 12:00.
«Зберігаймо українські традиції»: на Яворівщині відбулися весняні гаївки
4 травня 2022
"Зберігаймо українські традиції" - під таким гаслом впродовж минулого тижня у селах та містах Яворівського району відбулися весняні гаївки. Люди різного віку, дорослі, діти танцювали, співали, веселились, щоб на мить забути про тривожні новини. Також у гаївках брали активну участь люди, які через воєнні дії змушені були покинути свої домівки. Місцеві мешканці ознайомили їх з давніми великодніми традиціями Яворового краю. "У непростий час, ми вкотре переконуємося, що без повернення до народних джерел неможливо виховати справжнього Українця. Адже, пам'ять про минуле, то шлях до нового, щасливого майбутнього" - розповідають мешканці Яворівщини. Зазначимо, весняні гаївки - це пісні, що виконуються у час великодніх свят, пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу та оптимізм і є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів, а спільні гаївки біля церкви завжди були символом єдності та взаєморозуміння.
На Яворівщині аграрії засіяли понад 18 тисяч гектарів ярих сільськогосподарських культур
30 квітня 2022
Через воєнну ситуацію в країні посівна кампанія у Яворівському районі розпочалась дещо пізніше, а саме у другій декаді березня. Попри те, суб’єкти господарювання вже завершили посів ярих культур. У 2022 році прогнозована площа ярих культур сягає 18 360 га, що на 3572 га більше ніж у 2021 році. Станом на сьогодні фермери району посіяли ранні зернові культури, що становить 100 % до прогнозованої площі: ярої пшениці 1663 га, вівса 114 га, ярого ячменю 25 га. Вже сьогодні місцеві аграрії розпочали активну підготовку до посіву технічних культур, які цього року складають майже 14 тисяч гектарів, що на понад 3, 5 тисячі гектарів більше ніж торік. Відносно прогнозу найбільше планують засіяти сої - 9 112 га, соняшнику - 4560 га, кукурудзи - 2159 га. Крім цього, у Яворівському районі відбулась посадка 15 га картоплі, 0,5 га огірків та 2,65 га помідорів. За оперативними даними відділу економіки, агропромислового розвитку та інфраструктури Яворівської РДА аграріями закуплено 1482,1 т мінеральних добрив, з них внесено 1 259, 1 т. Не зважаючи на воєнний стан аграрії Яворівщини продовжують працювати та максимально підтримувати продовольчу безпеку у районі.
На території Львівщини планують збудувати агро-фуд промисловий парк
13 квітня 2022
Проєкт Agro.Food.Tech Park – це індустріальний парк, який спеціалізується на переробці агропродуктів, на розробці та виробництві продуктів харчування та пов'язаних напрямках. Він передбачає створення єдиного в Україні центру синергії проривних технологій в сфері агро- і харчової промисловості. Центр генерації ідей з розробки нових типів продуктів харчування та організації серійного виробництва, продукція якого буде гідно конкурувати на українському, європейському та світовому ринках. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький наголосив на важливості реалізації подібних проєктів. ''Ми дуже зацікавлені в реалізації цього проєкту на території Львівщини, адже це не лише стане новим джерелом податкових доходів, але і новим роботодавцем та прикладом для нових інвесторів. Важливо щоб область розвивалася, тому наша адміністрація всіляко сприятиме у втіленні в життя такого роду проєктів. Впевнений, що ми зможемо стати прикладом для інших областей також'', – сказав Максим Козицький. Як зазначили розробники, проєкт вирішує одну з основних проблем сьогодення – релокація прифронтових підприємств. ''Українські території, які опинилися в зоні бойових дій зазнають руйнувань інженерної, житлової, соціальної, виробничої та логістичної інфраструктури. Це призведе до значної або повної зупинки економіки таких територій. Саме тому необхідно оперативно переносити їхні виробничі потужності, щоб економіка працювала, а бюджет – наповнювався'', – повідомили розробники. Реалізація проекту Agro.Food.Tech Park дозволить: • убезпечити виробничі потужності підприємств, які перебувають близько до зони бойових дій від можливого руйнування; • зберегти зайнятість для працівників підприємств та створити нові робочі місця; • зберегти працездатність підприємств на новій території. На території парку за проєктом повинні бути розміщені не лише промислові цехи та складські комплекси, але й виставковий центр, бізнес-парк, дитячий садок, школа, та житлові будинки з торгово-розважальним центром.
Національному природному парку «Бойківщина» - три роки
11 квітня 2022
Національний природний парк «Бойківщина» – природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, який створили відповідно до Указу Президента України від 11.04.2019 № 130/2019 на площі понад 12 тис га. «Парк створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Хоча парк і почав працювати нещодавно в його межах вже пролягають такі туристичні маршрути як: «Прикордонна веломандрівка Беньова-Боберка», «Як вирощують ліси: від насіння до великих дерев», «Історичні та природні таємниці урочища Бабінець» та «Краєвиди Бескидів»», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Руслан Гречаник. Детальніше про послуги, які надає парк можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/IFc3igZ або безпосередньо на сторінці парку у Facebook (https://cutt.ly/iFc3ka7). «Щиро вітаємо колектив НПП «Бойківщина» та всіх, хто долучився до його створення зі святом, хай парк розвивається, розширюється та досягає нових вершин, мирного неба та перемоги у цей військовий час!», - додав Руслан Гречаник.
Комісія екології Львівської облради підтримала створення дендрологічного парку «Львівська Софіївка»
4 листопада 2021
Вчора, під час засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради розглянули питання щодо проєкту створення дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка», який подано Львівською обласною державною адміністрацією. Дендрологічний парк «Львівська Софіївка» - це: 1,426 га в межах міста Львів; територія КЗ ЛОР Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕНТУМ); комплекс, який має історичну, культурну та природоохоронну цінність. Земельна ділянка, яка входить до проєктованого заповідного об’єкту, перебуває у постійному користуванні Львівської обласної ради з цільовим призначенням – обслуговування будівель і споруд Львівського обласного дитячого еколого-натуралістичного центру. «Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради підтримала питання створення природоохоронного об’єкта у місті Львів. Тепер проєкт розглядатимуть юристи, а опісля – депутати сесії Львівської обласної ради», - зазначила заступниця директора департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.
Представники департаменту освіти і науки відвідали Новояворівське вище професійне училище
9 березня 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска здійснив робочу поїзду на Яворівщину, в межах якої відвідав Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”. Зараз у закладі триває ремонт гуртожитку, який училище здійснює власними силами. Для комфортного та безпечного проживання учнів у гуртожитку поміняли вікна та двері, провели внутрішні роботи, триває робота з облаштування кімнат. Гуртожиток училища розрахований на 360 осіб, а контингент закладу становить понад шість сотень учнів. Під час візиту директор департаменту поспілкувався із керівництвом закладу, оглянув навчально-виробничі майстерні, поговорив із учнями. «Приємно бачити, що заклад активно розвивається, скеровує свої кошти на сучасні умови навчання та проживання. Варто такі заклади підтримувати та допомагати покращувати освітній процес. Якби всі наші заклади прагнули до такого рівня, наша професійно-технічна освіта була би на достойному рівні», - наголосив Олег Паска. Під час візиту обговорили також питання вирішення проблеми затікання даху та покращення матеріально-технічної бази. Участь у візиті взяли також начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус та начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Під час робочої поїздки представники департаменту також відвідали Завадівську школу та церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Завадові, де парохом був отець Михайло Вербицький.
Питання розвитку освіти області обговорили із освітянами Яворівщини
24 лютого 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із керівникам органів управління освітою Яворівського району, аби обговорити питання формування відділів освіти у новостворених громадах та узгодити деталі подальшої спільної роботи у напрямі розвитку освіти регіону. Подібні зустрічі відбулись уже в усіх районах області. Керівник департаменту поінформував присутніх про ухвалення минулого тижня Програми розвитку освіти області та наголосив на актуальності формування у громадах власних програм на основі затвердженого на сесії документу. «До квітня кожна громада повинна мати власну програму розвитку освіти, керуючись якою, можна буде втілювати наші задуми у життя. Важливо у своїх програмах особливо відповідально поставитись до навчання вчителів. Торік для підвищення навиків педагогів працювати на платформах для дистанційного навчання від кожної школи було делеговано по троє осіб. Цього року в межах нашого фінансового ресурсу зможемо навчити більше педагогів. Перш за все навчатимемо вчителів, чиї предмети є обов’язковим для здачі ЗНО», - акцентував Олег Паска. За словами очільника департаменту проект з вдосконалення умінь викладати предмети з допомогою дистанційних платформ розрахований на три роки і покликаний підвищити якісь віддаленого навчання. Із особливостями цьогорічного ЗНО керівників органів управління освітою ознайомила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. «У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів. Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти», - розповіла Лариса Середяк. Вона також наголосила на важливості підготовки проведення основної сесії ЗНО, адже пункти тестування мають бути забезпечені відповідними засобами захисту, а до пунктів має бути організовано доїзд. На нараді також порушили питання фінансування проєктів ДФРР. «Громада має визначитися з пріоритетами, адже ніхто не санкціонує п’ять чи десять проектів від однієї громади. Голови територіальних громад повинні показати, що розвиток освіти для них важливий. Ми поділили проекти, що фінансуються із фонду регіонального розвитку, умовно на три категорії, серед яких є розвиткові, здоров’язбергіаючі, завершення довгобудів тощо. Маємо спільно із департаментом економіки та народними депутатами працювати над втіленням різних проектів в освіті», - наголосив Олег Паска. Представників органів управління освітою також цікавили організація харчування у закладах освіти відповідно до вимог Санітарного регламенту, розподіл освітньої субвенції, механізм відшкодування за надання освітніх послуг в інклюзивно-ресурсних центрах, а також внесення змін в назви закладів та розробка власних статутів навчальних закладів. Окрім того, під час зустрічі обговорили питання потенційної заборгованості із виплати заробітної плати та встановлення трекерів на «Школярики», аби громади могли відстежувати та контролювати рух автобусів і споживання пального.
У Трускавці триває реконструкція центрального парку
11 січня 2021
У куротному містечку Трускавець реконструюють центральний парк. Загальна вартість робіт - понад 80 млн гривень. У 2020 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 589,1 тис грн. “Реконструкція парку триває з 2016 року. За цей час відновили сходи, замінили дощову та побутову каналізації, розпочали роботи з замощення головних та другорядних алей плиткою, реконструкцію підпірної стіни, частково виконали роботи з реконструкції зовнішнього освітлення – встановили 60 паркових опор та світильників”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Парк є окрасою міста Трускавця і основним місцем прогулянок для містян та відпочивальників. Цей заповідний об’єкт створили з метою збереження рідкісних видів місцевої флори і цінних інтродукованих видів рослин, джерел мінеральних вод, охорони та підтримання екологічного балансу міста та для оздоровчої рекреації. На сьогодні в парку налічується понад 160 видів та форм рослин, з яких 3 деревні види занесені до Червоної книги України – тис ягідний, береза темна та горобина. У 1984 році парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Курортний парк» оголосили об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Парк входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання. Зазначимо, у листопаді минулого року Президент України підписав Указ № 525/2000 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», яким парк оголошено парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Адамівка». Оксана Буй
На Яворівщині розширять паліативне відділення
19 листопада 2020
Обласні обранці підтримали проєкт рішення про передачу нерухомого майна “Реабілітаційного центру” в Немирові в управління Яворівської райради та Немирівської лікарні. Передача приміщення і земельної ділянки туберкульозного санаторію дозволить розширити паліативне відділення. Місцевій владі передали об’єкт терміном на рік без зміни цільового призначення та без права відчуження. «Аби цей обласний заклад не занепав, варто його раціонально використати. Поза тим, це може бути дуже прибутковим. Приміщення, які зараз пустують, можна використати з користю для людей, які потребують медичного догляду, соціальної та моральної підтримки. Є можливість створити тут 150 ліжок і сотню робочих місць», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Зараз на весь Яворівський район - одне паліативне відділення, розраховане лише на 20 людей. За попередніми розрахунками, якщо всі 150 місць будуть заповнені, видатки на утримання відділення будуть в межах надходжень від НСЗУ. Видатки на оновлення матеріально-технічної бази заклад планує провести за рахунок коштів НСЗУ, районного бюджету, міжбюджетних трансфертів та надходжень коштів благодійної допомоги. Прес-служба ОДА
У Верхньому Синьовидному створять парк-пам’ятку імені Тараса Шевченка
19 листопада 2020
Під час позачергової сесії обласної ради депутати підтримали ініціативу створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т. Шевченка» у с.Верхнє Синьовидне Стрийського району. “Проектований Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва – важливий парковий об’єкт, який потребує відновлення та підсилення рекреаційної функції. Об’єкт має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для селища, але і для природно-заповідного фонду Львівщини. На території, що відведена під парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т.Шевченка» зростає понад 40 видів трав’янистих рослин.”, - наголосив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Максим Василишин. Зазначимо, площа парку 1,7950 гектарів. Дослідження території та обґрунтування створення заповідного об’єкту провели науковці національного університету «Львівська політехніка». Оксана Буй