Дошкільнятам Львівщини розповіли про правильне сортування відходів
Сьогодні, 23 квітня, представники департаменту екології та природних ресурсів завітали до дошкільнят Підберізцівської громади та провели еколого-пізнавальне заняття щодо сортування відходів.
Під час екозаняття діткам розповідали про термін розкладу відходів та про необхідність сортування та переробки сміття.
“Наша малеча - це наше майбутнє, свідоме майбутнє. Тому дуже важливо вже з дитинства плекати почуття відповідальності за збереження довкілля",- наголоcили представники департаменту.
Зазначимо, що в межах заходу дошкільнята переглянули екологічний ролик про сортування побутових відходів та отримали тематичні зошити «Сортуй відходи правильно», надруковані за кошти фонду ОНПС.
Новини за темою
Декларацію про відходи можна буде подати повністю у режимі «peopleless» та «paperless»
11 травня 2022
Кабінет Міністрів прийняв постанову «Деякі питання подання декларації про відходи». Цим документом Уряд скасовує складний та застарілий спосіб звітування бізнесу у паперовій формі та взагалі виключає з цього процесу участь посадовців. Декларацію про відходи можна буде подати повністю через вебпортал ЕкоСистема у режимах «peopleless» та «paperless». За інформацією Міндовкілля алгоритм отримання послуги буде наступним: інформація про заявника автоматично перевірятиметься та підтягуватиметься з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; допустити технічну помилку при заповненні форми стане неможливо. Програма перевірятиме дані та вказуватиме на неточності у розрахунках; посадовець не братиме участі у перевірці декларацій та їх реєстрації, а отже зводяться «до нуля» потенційні маніпулювання, адміністративний тиск та корупційні ризики; термін реєстрації скоротиться з 5 днів очікування до кількох годин (все залежатиме від того, як швидко заявник заповнить форму); якщо всю інформацію внесено коректно, декларація автоматично з’явиться у реєстрі, а заявнику надійде відповідне повідомлення. Відповідно до постанови Уряду, Міндовкілля, Мінюст та Мінцифра до 1 липня повинні вирішити всі технічні питання та забезпечити функціонування відповідного сервісу. Нагадаємо, ЕкоСистема (https://eco.gov.ua/) – це національна платформа, де зібрано всі адміністративні екопослуги для бізнесу та всю екологічну інформацію для громадян. Також детальніше про засади надання електронних публічних послуг, публічних послуг, комплексних електронних публічних послуг, автоматичного режиму надання електронних публічних послуг можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/dHylKd0
Важлива інформація для підприємців щодо перевезення відходів Зеленого переліку через державний кордон
29 квітня 2022
У зв’язку з воєнним станом в державі та повномасштабним вторгненням росії наразі ускладнене проведення лабораторних досліджень відходів з метою їх перевезення за Зеленим переліком. Тому при поданні документів для отримання висновку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо того, чи підпадають відходи до Зеленого переліку відходів, які є об'єктом експорту або імпорту, можуть використовуватися звіти акредитованих лабораторій, які мають право проводити необхідні дослідження відповідно до ISO/ІЕС 17025:2017. Міндовкілля звертає увагу, якщо звіт лабораторії складено іноземною мовою, окрім оригіналу потрібно подати і його переклад на державну мову, офіційно завірений відповідно до вимог пункту 5.26 ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів». Нагадуємо, що до Зеленого переліку включено певні види відходів металів та металовмісні відходи, необроблені види пробкової та іншої деревини, сільськогосподарського та харчового виробництв, паперу, хутра, вичиненої шкіри або композиційної шкіри, деякі види гумових відходів тощо. Загалом перелік містить 127 видів, зазначених у переліку "В" Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням. Детальніше про зелений перелік відходів у Постанові КМУ від 13.07.2000 № 1120 за посиланням: https://cutt.ly/VGELcaZ. Пам’ятаємо, що заявники несуть персональну відповідальність за подання недостовірних даних. З переліком документів, необхідних для отримання адміністративної послуги можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/xGEJLV6
Львівська ОДА долучилась до реалізації проєкту "Нуль відходів у дії"
11 вересня 2020
Сьогодні під час бізнес-форуму презентували результати проекту «Модель «нуль відходів» в дії» («Zero waste»), який реалізується за грантові кошти (Програма розвитку ООН в Україні). Проєкт реалізують з метою запровадження і популяризація концепції «нуль відходів» у бізнес-середовищі Львівської області, створення ефективної моделі співпраці підприємств, які займаються збором і переробкою відходів, бізнес структур, які є найбільшими утворювачами відходів, органами влади, які визначають політику у сфері управління відходами та громадськістю, щоб забезпечити збір та переробку основних фракцій відходів, які продукуються цими бізнес структурами. Одним із партнерів проєкту є департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Облдержадміністрація співфінансувала заходи проєкту за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 657 тис гривень. Відтак, за ці гроші придбали подрібнювач для зелених відходів, який передали КП «Зелене місто» та успішно працює у парку «Високий замок». Окрім того, купили сепаратор для компосту, який очищатиме компост, вироблений станцією компостування органічних відходів на КП «Зелене місто». Також розробили та надрукували інформаційні матеріали для популяризації моделі «нуль відходів». “Реалізація проєкту «Модель «нуль відходів» в дії» стала прекрасним прикладом плідної співпраці органів влади з громадськістю на шляху до зменшення кількості побутових відходів. Також, це ще один крок до підвищення екологічної свідомості та культури громадян. Проведення таких заходів сприяє формуванню нового світогляду щодо ефективного використання ресурсів та вихованню нового покоління з бережливим відношенням до навколишнього середовища. форум є доброю нагодою набути та обмінятися досвідом в питаннях з практичних аспектів концепції «нуль відходів» для сфери харчування, гостинності та торгівлі”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Зазначимо, загальна вартість проекту понад 1, 5 млн гривень. Довідково: Проєкт «Нуль відходів в дії» реалізують Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, ТОВ «ГрінЕра Україна», ЛКП «Зелене місто», департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, ГО «Нуль відходів Львів». Ініціатива підтримується в рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку», що реалізується за фінансової підтримки Уряду Швеції.
Медичне сміття треба відсортовувати, - Юрій Холод
8 квітня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод перевірив потужності для утилізації медичних відходів на підприємстві “Екологічні переробні технології” у Львові. У період надзвичайного стану через загрозу масового зараження коронавірусом COVID-19, важливо знати точно: як наразі відбувається утилізація небезпечного сміття і яку кількість медичних відходів можна тут утилізовувати додатково. “Щодня маски та рукавички - обов’язкові для кожного мешканця нашої області, а особливо, мешканців міст. Ці відходи в умовах надзвичайної ситуації через загрозу зараження вірусом COVID-19 є небезпечні, мають бути відсортовані та утилізовані правильно. Тому ми пропонуємо розмістити спеціальні пункти збору рукавичок та масок на безпечній відстані (близько 50 м) від лікарень, але на їхній території. Відтак ці відходи можна утилізувати разом”, - пояснює Юрій Холод. Саме тому він, спільно з директором департаменту екології та природних ресурсів Русланом Гречаником та в.о. Начальника Державної екологічної інспекції на Львівщині Василем Стрищаком побували особисто на території підприємства, яке утилізовує відходи з медзакладів. “Наразі ТОВ “Екологічні переробні технології” є ліцензованою фірмою, має всі дозволи на ведення господарської діяльності та укладені угоди про утилізацію медичних відходів з усіма медзакладами в області. Тут відходи спалюють, наразі ми маємо лише таку можливість, хоча розуміємо, що треба думати про переробку”, - пояснює директор департаменту екології Руслан Гречаник. За годину на підприємстві утилізовують 300-400 кілограм медичного сміття. Угоди про з підприємством мають 33 медичні заклади області. Серед них - Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський обласний центр громадського здоров’я, Львівський обласний шпиталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи (Винники), Військовий медичний клінічний центр у Львові, Львівський обласний клінічний перинатальний центр, Львівський обласний центр крові, Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, 5-а міська Львівська клінічна лікарня, а також районні лікарні у Миколаєві, Новому Роздолі, Жовкві, Пустомитах, Жидачеві, Городку, Турці та інших містах області. За словами начальника виробництва ТОВ “Екологічні переробні технології” Романа Дзюрмана, це підприємство може приймати додаткові відходи і має для цього всі необхідні потужності. Наразі в районах області організовують логістику збору відходів. Управлінці та екологи зазначають, що сьогодні саме час задуматися про правильне поводження з відходами та закликають усіх відповідально ставитися до цієї теми.
У Львові відбувся круглий стіл «Харчові відходи: відповідальне споживання»
2 жовтня 2019
У залі засідань Національного університету «Львівська політехніка», що у Львові, відбувся круглий стіл «Харчові відходи: відповідальне споживання». Захід організований Всеукраїнською екологічною лігою. Участь у події взяв начальник відділу екологічної експертизи, нормування атмосферного повітря та поводження з відходами Назарій Сорока. Основними питаннями, які розглядалися під час круглого столу є: глобальний масштаб проблеми харчових відходів; ситуація з харчовими відходами в Україні: причини, джерела, масштаби та утилізація; нормативно-правове забезпечення управління харчовими відходами в Україні.
Для школярів Рава-Руської гімназії організували лекцію про стиль життя Zero Waste
11 вересня 2019
Для школярів 11 класу НВК «Рава-Руська гімназія» працівники РЛП «Равське Розточчя» організували урок-бесіду: "Життя в стилі нуль відходів (концепція Zero Waste"). Учні уважно слухали, а також розповідали від чого вони готові відмовитись заради збереження природи. Концепція Zero Waste починається з відмови від непотрібного, емоційних покупок, звички користуватися тим, що вже маєш. Варто просто замінити всі одноразові предмети на речі багаторазового використання, полагодити зламане та знайти призначення для всіх речей, органіку компостувати, а вторсировину здавати на переробку. Водночас нагадуємо, що Zero Waste ("нуль відходів") — глобальний рух, заснований французькою екоактивісткою Беєю Джонсон. Насамперед, Zero Waste полягає не в переробці сміття, а в запобіганні його появи у вашому будинку.
На Львівщині стартувала конференція на тему чистого довкілля
20 вересня 2018
Сьогодні, 20 вересня, розпочалась конференція "Чисте Довкілля - Здорове Життя. Досвід управління муніципальними відходами в Німеччині. Рекомендації для України". Захід відбувається за підтримки Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи та безпеки ядерних установок Німеччини. У відкритті конференція взяла участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. «Те, що подібна конференція відбувається у нашому регіоні, надзвичайно важливо, адже питання екології і поводження з відходами є у центрі уваги не лише Львівщини, а й усієї України. Нам дуже приємно, що ми можемо переймати досвід у розвинутих країн. А інвестиції, що надходять у наш регіон в сфері екології – це безперечно нові робочі місця та розвиток економіки. Під час сьогоднішніх дискусій обов'язково знайдуться механізми втілення тих завдань, які ми усі перед собою ставимо», - звернувалася до учасників конференції Оксана Стоколос-Ворончук. В межах заходу презентують сучасні німецькі технології поводження з відходами, а також обіняються думками на експертних дискусіях щодо ефективних моделей поводження з відходами, зменшення відходів, стандартів і технологій поводження з відходами тощо.
Подолано несанкціоновані скиди сміття: перевізників відстежують он-лайн
24 січня 2018
Обласна державна адміністрація щоденно відслідковує рух автомобілів підприємств-перевізників, що в свою чергу дало можливість припинити несанкціоноване скидування сміття поза межами полігонів ТПВ. Відтак, автомобілі, які здійснюють вивезення ТПВ з міста Львова, обладнані GPS-трекерами. "З 1 січня ми встановили контроль на усіх автомобілях, що вивозять сміття. Це дасть можливість ще більше посилити контроль за вивезенням сміття", - наголосив під час брифінгу директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Відтак, за допомогою запровадженої системи моніторингу Львівська ОДА віднайшла житомирського перевізника, який несанкціоновано вивантажив відходи поблизу Старого Яричева. Перевірника віднайшли в Рівненській області. Матеріали передані в правоохоронні органи, справа знаходиться на розгляді суду. Крім того, вдалося відстежити закарпатського перевізника, який за документами повинен вивантажити відходи на полігоні в Дніпропетровській області, натомість намагався незаконно викинути сміття на Івано-Франківщині. Матеріали цього випадку передані в правоохоронні органи. "Завдяки системі контролю, несанкціонованих викидів сміття уже не трапляється", - додав Назарій Романчук.
З міста Львова вивезли 119 тисяч тонн побутових відходів
24 січня 2018
Про це повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. У зв’язку з неспроможністю міської влади Львова належно виконувати свої обов'язки щодо вивезення твердих побутових відходів з міста, Львівська ОДА ініціювала рішення щодо передачі повноваження управління сферою ТПВ у Львові. З 1 червня 2017 року обласна державна адміністрація координує процес вивезення, захоронення та сортування сміття з міста Львова. «Зі Львова вивезли сумарно 119 тисяч тон твердих відходів, 33% з яких скерували на полігони Львівської області, а решту - за її межі», - повідомив Назарій Романчук. Нагадаємо, що завдяки посиленому контролю за вивезенням та оптимізації маршрутів перевезення Львівській обласній державній адміністрації вдалося зекономити 48 млн грн, які скерували у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування, що приймають побутові відходи з м. Львова.
Львівська ОДА зекономила 48 мільйонів на вивезенні сміття
24 січня 2018
Про це сьогодні, 24 січня, під час брифінгу щодо зекономлених коштів на вивезенні сміття зі Львова повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. «Завдяки контролю за вивезення нам вдалось зекономити 48 мільйонів гривень, які у вигляді субвенції були надані тим територіям, які підписали меморандум про співпрацю з нами, тим самим приймають побутові відходи з м. Львова», - наголосив Назарій Романчук. Окрім того, він додав, що первізникам оплатили 102 млн гривень. За рахунок зазначених коштів вдалося реалізувати 89 важливих соціальних проектів. Серед яких екологічні заходи. Також за зекономлені кошти закупили відповідні сміттєвози, техніку, а саме: - закупівля спецавтомобіля для прибирання доріг у Червонограді; - закупівля лічильників теплової енергії для міста Стрия; - закупівля євроконтейнерів для здору сміття у місті Радехів та Перемишляни. Зазначимо, що на компенсацію перевізникам за шість місяців Львівська міська рада перерахувала Львівській обласній державній адміністрації 150 млн грн. Із цих коштів 102 млн грн витратили на відшкодування додаткових витрат підприємствам-перевізникам.