Львівщину відвідає легендарний американський танцювальний колектив "StepAfrika!"
23 квітня 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
24-26 квітня місто Львів вперше відвідає легендарний американський танцювальний колектив "StepAfrika!". Цей візит відбудеться в межах гастрольного туру по Україні американських зірок та охопить три міста - Ужгород, Івано-Франківськ та Львів.
Зазначимо, що гастролі "StepAfrica!" відбудуться за програмою культурних заходів Посольства Сполучених Штатів Америки.
Нагадаємо, "StepAfrika!" - це перший професійний танцювальний колектив в світі, який знайомить глядача з унікальною афро-американською традицією степінгу. Кожен їх виступ - це вибухова динаміка, характер, темперамент і колорит. Їхня команда входить в першу десятку кращих афро-американських танцювальних колективів США.
Організатори гастролей відзначають, що головне завдання такої міжнародної програми, яку продемонструють зіркові гості - познайомити глядачів з американським танцювальним мистецтвом, а головне - поглибити зв'язки і взаєморозуміння між народами України і США.
В межах свого візиту на Львівщину "StepAfrika!" не тільки виступить на сцені, учасники колективу проведуть безкоштовні інклюзивні майстер-класи, відвідають дитячі будинки. Також вони планують взяти участь в танцювальному джемі з місцевими музикантами і влаштувати флеш-моби на центральних площах міста.
Новини за темою
Наприкінці місяця Посольство США планує повернутись до Києва: Крістіна Квін під час брифінгу у Львові
2 травня 2022
На Львівщину завітала Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. У межах свого візиту вона зустрілась з очільниками обласної військової адміністрації та Львова. Після зустрічі відбулась спільна пресконференція, на якій Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують Україну. «Неможливо описати наскільки я рада, що повернулася в Україну. За два дні до початку повномасштабного вторгнення росії я була у Львові. Тоді я сказала, що США дадуть рішучу відсіч зневазі президента путіна, яку він проявив до міжнародного права. Сьогодні я пишаюся тим, що ми дотримались свого слова», - сказала Крістіна Квін. За її словами, США та країни НАТО доправляють військову допомогу та іншу підтримку Україні з безпрецедентною швидкістю. «Ми впроваджуємо нові санкції проти росії, яких ще досі не було. путін припустився величезної помилки, розпочавши свою війну проти України. Він хотів поневолити українців, але отримав протилежний ефект: Україна показала свою згуртованість, мужність та сміливість. путін вдається до жахливих воєнних злочинів. Українці показали всьому світові, що означає справжній героїзм. Починаючи з прикордонників на острові Зміїний, які чітко вказали, куди має прямувати російський корабель, до бійців «Азову» та їхньої безстрашної оборони міста Маріуполь», – акцентувала Тимчасово повірена у справах США. Крістіна Квін висловила свою повагу Президентові Володимиру Зеленському та українському урядові, які залишаються працювати в Києві, попри вторгнення російських загарбників. Вона також повідомила, що наприкінці травня до Києва може повернутися Посольство США в Україні. «Ми плануємо надалі працювати з українським урядом, з громадянським суспільством, міжнародними організаціями, щоб максимально допомогти Україні. Поки працюватимемо у Львові, а до кінця місяця плануємо повернутися до Києва. Коли надходить така кількість оборонної та гуманітарної допомоги, найкраще бути на місці та координувати цей процес. Все залежить від ситуації в столиці і наскільки це буде безпечно зробити», – наголосила Квін. Долучився до пресконференції також начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «З перших днів війни США почали активно підтримувати Україну. Вони стали прикладом для багатьох країн, які одна за одною почали допомагати нам у військовому, матеріальному та гуманітарному плані. Увесь цивілізований світ об’єднався навколо України. Така сильна підтримка вселяє надію в нашу беззаперечну допомогу», – зазначив очільник ОВА. Нагадаємо, що сьогодні відбулась зустріч Крістіни Квін та Максима Козицького. Детальніше читайте за посиланням.
Очільник Львівщини зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні
2 травня 2022
Сьогодні, 2 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Співробітники посольства США в Україні вперше за два місяці від початку повномасштабного вторгнення військ рф повернулися до Львова та готуються до відновлення роботи у Києві. Максим Козицький подякував за допомогу американській стороні. ''Надзвичайно вдячний за ту допомогу, яку надає ваша держава. Особлива подяка за військову допомогу, техніку та прийнятий закон про ленд-ліз. Зустріч міністрів оборони на військовій базі Раммштайн стала чітким меседжем, що усі європейські країни об'єдналися заради перемоги України'', - зазначив під час зустрічі очільник області. Крістіна Квін була приємно здивованою тими викликами, з якими впоралася Львівська область від початку широкомасштабної війни. ''Така кількість внутрішньо переміщених осіб та логістична координація гуманітарних вантажів створила значне навантаження на область, але лише спільною роботою влади та небайдужих волонтерів вам вдалося забезпечити усіх житлом, одягом та гарячою їжею. Сотні тисяч осіб, які втекли від війни, шукали прихисток, і ваша область надала цей прихисток усім, хто його потребував'', - зазначила повірена у справах США в Україні. Також Максим Козицький розповів про ті виклики, які приймає Львівська область зараз. Зокрема це паливна криза та значні черги на кордоні з польської сторони. ''Черги пов'язані з напливом авто, які хочуть ввезти на територію України громадяни допоки встановили нульове розмитнення. Що ж до пального, то після ракетної атаки на Кременчуцький нафтопереробний завод, який забезпечував 20% потреб українського ринку, обсяги пального зменшилися, тому зараз спостерігається нестача на паливних станціях. Ми намагаємося оперативно транспортувати бензин з Європи, але кількість бензовозів та цистерн для доставки паливних продуктів є недостатньою. Думаю, що впродовж 10 днів ця ситуація повинна покращитися'', - додав Максим Козицький. Своєю чергою Крістіна Квін запропонувала обговорити надання спеціалізованого обладнання для того, щоб прискорити процедуру огляду автомашин на кордоні, що повинно розвантажити пункти пропуску від скупчення великогабаритного та іншого транспорту.
Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів
31 березня 2022
Завдяки зусиллям Асоціації українців штату Вашингтон (США) та Асоціації українців штату Орегон (США) Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів. Постійну та ефективну координаційну та організаційну підтримку процесу передання допомоги здійснювало Генеральне консульство України в Сан-Франциско. Значну частину медикаментів та медичних засобів надали міжнародні громадські організації «Medical Team International» та «Medical Team Worldwide», які приєдналися до збору допомоги. Транспортувати гуманітарний вантаж з Штатів до Польщі літаком допомогла організація «Нова Юкрейн». «Нам це вдалося зробити завдяки місцевим госпіталям у безпосередній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Ми отримали запит (від Міністерства – ред.), які медичні засоби є найбільш необхідні для збереження життів українців. Враховуючи цей перелік, місцеві госпіталі радо надавали нам допомогу. Тоді знайшовши партнера «Нова Юкрейн» нам вдалося організувати літак і переслати вантаж до Польщі», - розповіла Лілія Коваленко, Президентка Асоціації українців штату Вашингтон. Сприяли сортуванню та допомагали упаковувати вантаж студенти медичної школи Стенфордського університету. Гумвантаж включає стерильні хірургічні засоби, медичне обладнання, шприци, набори для внутрішньовенного введення, рятувальні аптечки, педіатрію.. Приєдналися до збору медикаментів українські громади штатів Вашингтон, Орегон та Каліфорнія. Як зазначив представник Асоціації студентів Стенфорда та водночас представник «Нова Юкрейн» Джош Пікерінг, американцям не байдуже, що відбувається в Україні. «Основний наш посил – це не тільки те що американці хочуть допомагати. Ми пов’язані з благодійними організаціями, яким ми вдячні за підтримку. Американцям не байдуже, вони переживають за вас. Саме труднощі нас всіх об’єднали. Люди бачили новини і були готові віддавати свої час, сили, кошти, щоб допомагати. Саме тому, що люди відчували, що є правильною боротьбою, а що неправильною, вдалося створити мережу волонтерів по всьому світу, завдяки яким і реалізували цей проєкт», - наголосив Джош Пікерінг. Зазначимо, що повний перелік необхідних медичних засобі затвердило МОЗ України, яке є одержувачем гумвантажу. Надалі допомогу розповсюджуватимуть по лікарнях всієї України.
Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом
29 вересня 2021
Сьогодні, 29 вересня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом. Стенлі Неміц – керівник відділу захисту військовослужбовців (FPD) Посольства США в Україні, відповідає за забезпечення заходів безпеки для представників Міністерства оборони США, а також військовослужбовців США, які перебувають на території України. Зараз ж військовий аташе разом із командою перебуває на території Львівщини в підтримку мультинаціональних українсько-американських військових навчань «Репід Трайдент». Вони відбуваються у три етапи. На першому та другому - відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі - відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях. «Цього разу все проходить дуже гладко, завдяки тому, що ви всі нам допомагаєте», - зазначив Стенлі Неміц. Військовий аташе США високо оцінив співпрацю з дотичними структурами в Україні, зокрема на Львівщині: Нацполіцією, Патрульною поліцією, Службою безпеки, Державною прикордонною службою, митницею. «Тільки у Львівській області така співпраця та координація є настільки успішною та легкою. Маючи досвід роботи по всьому світу, я хочу відзначити, що співпраця і відносини з українською стороною у нас фантастичні»,- наголосив Стенлі Неміц. Обговорили і проблемне питання, яке виникло з перетином кордону військової техніки та американських військових під час міжнародних військових навчань Sea Breeze. Сторони проговорили деталі, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому. Очільник області подякував Стенлі Неміцу за підтримку у навчанні українських військових та запевнив у готовності до постійної та міцної співпраці. «Дякую у вашій особі Сполученим Штатам Америки за ту підтримку, яку ви постійно надаєте нашій державі і нашим військовим. Зі своєї сторони хочу сказати, що тут на Львівщині ми працюємо, як єдина команда і якщо виникають якісь питання, ми завжди йдемо на зустріч і допомагаємо. В нашому обличчі ви знайдете справжніх друзів і це стосується всіх служб. Звісно, питання, які виникають при перетині кордону це можуть бути і процедурні речі, законодавчі, але ми завжди йдемо на зустріч, адже розуміємо, що військові навчання це в першу чергу питання безпеки нашої держави і відповідно нашого майбутнього»,- зазначив Максим Козицький.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Давид Комарницький та Ангеліна Черковська - чемпіони України в європейській програмі
17 лютого 2020
Цими днями у спортивному клубі «Грація» триває «Ukrainian Open Cup 2020» - Чемпіонат України зі спортивних танців серед молодших вікових груп з європейської програми та Чемпіонат Європи серед професіоналів з європейської та латиноамериканської програми. Юні танцюристи зі Стрия Давид Комарницький та Ангеліна Черковська вчергове стали найкращими в Україні в європейській програмі серед юніорів. Тренує спортсменів Ірина Марюк у Клубі спортивного бального танцю «Пролісок». Нагадаємо, що у грудні минулого року Давид та Ангеліна перемогли на чемпіонаті світу з бальних танців у категорії “Ювенали до 12 років”. Зазначимо, що у змаганнях взяли участь понад 1000 танцюристів з найрізноманітніших регіонів України, а також з країн Європи. Під час відкриття змагань заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив подяку від ЛОДА обласному осередку Асоціації спортивного танцю України за високий професіоналізм та активну промоцію Львівщини на міжнародній спортивній арені.
У Львові завершили реставрацію Чорної кам’яниці
14 листопада 2019
Чорну кам’яницю відновили та урочисто відкрили. Грантовий проект за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини розпочали 2016 року. Історичний музей отримав 270 тисяч доларів гранту і за ці гроші відреставрували фасад, провели археологічні розкопки і знайшли фундамент готичного Львова, зробили гідроізоляцію і новий дах, укріпили фундамент, у внутрішньому дворику облаштували лапідарій. «Приємно бути на відкритті подібних пам'яток, дякуємо нашим партнерам із США за сприяння та допомогу. Облдержадміністрація завжди шукає кошти на першочергові потреби, однак потрібно пам'ятати, що успішність реставрацій наших пам'яток - це системна робота різних сторін із залученням коштів різних бюджетів. Якщо не працювати у цьому напрямі, можемо втратити безцінне. Роботи, які тут провели були надскладні, однак результат себе перевершив. Кожна пам'ятка - це наша історія і наше майбутнє, яке ми не маємо права втратити», - зазначив під час офіцйного відкриття заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Ремонт приміщень всередині кам’яниці був здійснений виключно за рахунок коштів Львівського історичного музею. «Сьогоднішня подія важлива не лише для музею, міста та області, а й для України. Три роки тому нам виділили кошти на реставрацію, до яких ми додали власні. Кам’яниця має свою історію, з 1920 тут розташовувався музей Львова. Пам'ятки в Україні потребують більшої уваги. Для їх утримання та відновлення треба більше коштів. Ми вдячні посольству США за допомогу. Перед нами була амбітна мета і ми її виконали», - розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. Отримання гранту 2016 року – це була вже друга спроба виграти кошти на реставрацію цієї пам’ятки. «Нинішня подія прекрасна нагода для святкування. Завершення реставрації кам’яниці та відкриття її для громадськості це спільна робота музею, архітекторів, реставраторів, студенти Політехніки, влади області та фонду. Цей проект один із 15 який фонд спонсорує в Україні. І це перша масштабна робота в країні. Фонд створений 12 років тому, ми віримо що культурна спадщина за кордоном є способом показати нашу повагу до історії. Культурне різноманіття варто підтримувати та зберігати. Усім, хто взяв участь у цьому проекті, вдалося створити прецедент як зберігати культурні пам’ятки для майбутніх поколінь. Будь-яку мрію можна здійснити, якщо працювати разом. Радий що ми можемо бути частиною цього успіх», - акцентував директор Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини Мартін Першлер. Чорна кам’яниця збудована у 1577 році за проектом архітектора Петра Красовського. У кінці 16 століття у цій кам’яниці представник львівського патриціанського роду Ян Лоренцович відкрив одну з перших у місті аптек. Тоді будинок мав назву Лоренцовичівський. «Чорною» почали називати кам’яницю у 19 столітті. Причина досить прозаїчна: століттями на стіни будинку наносились свинцеві білила, які використовували у якості ґрунту для поліхромії (багатоколірність). З часом вони під дією повітря і світла окислювались, і згодом кам’яниця стала чорною.
Маркіян Мальський зустрівся з Тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором
15 серпня 2019
Сьогодні, 15 серпня, голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський провів робочу зустріч з Тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором. Відтак, Маркіян Мальський привітав Тимчасового повіреного на Львівщині, а також подякував Уряду США в його особі за підтримку Української держави. «Сполучені Штати Америки залишаються найбільшим партнером України. Дякуємо за допомогу Україні не лише у боротьбі з агресором, але й в провадженні реформ», - наголосив очільник Львівщини. Нагадаємо, що Вільям Тейлор 2006-2009 роках обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні. У межах зустрічі сторони обговорили питання налагодження прямого авіасполучення між містами США та Львовом. «Нам приємно, що Ви бачите Сполучені Штати Америки одним з основних партнерів. Ваш успіх є надзвичайно важливим для нас. Ми допомагатимемо вашій країні і надалі задля того, щоб ви ставали сильнішими не лише у боротьбі з агресором, але й для того, щоб ви ставали кращими. Ми вбачаємо Україну однією із складових національної безпеки США», - резюмував Вільям Тейлор. Окрім того, пан Тейлор зазначив, що приємно здивований великою кількістю молодих людей, які працюють у державних органах влади. Під час зустрічі голова Львівської ОДА ознайомив Голову Місії США в Україні з ходом реалізації реформ, зокрема реформи децентралізації на території Львівської області та наголосив, що докладатиме максимум зусиль для того, щоб вона успішно реалізовувалась і надалі, та приносила користь людям. Додатково гостей ознайомили з інвестиційним потенціалом Львівщини. Маркіян Мальський розповів гостям, що Львівщина є центром української ІТ-індустрії. Відтак, у регіоні створені усі належні умови для її розвитку. На Львівщині розташовані офіси великих ІТ-компаній, а також розвинутий сектор аутсорсингу. «Львівщина є відкритою для інвестицій. Ми хочемо продемонструвати нашим європейським та американським партнерам, що є безпечною областю для ведення бізнесу. Ми завжди будемо підтримувати і заохочувати інвесторів», - додав Маркіян Мальський. Очільник Львівщини запросив представників Посольства США на ХІХ Міжнародний економічний форум, який відбудеться у Львові наприкінці жовтня.
Маркіян Мальський відзначив переможців міжнародних змагань із спортивних танців
13 серпня 2019
Cьогодні, 13 серпня, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся з переможцями міжнародних змагань із спортивних танців Давидом Комарницьким та Ангеліною Черковською. “Ми пишаємось вами, ви великі молодці. Тішить, що у своєму юному віці ви показуєте такі гарні приклади у своєму класі і я впевнений, що батьки вами гордяться. У всіх справах, які ви робите, несіть пам'ять про те, що ви вже є чемпіонами, але на цьому не зупиняйтесь. Нових вам досягнень, побільше нагород. Залишаючись собою, не забувайте мотивувати інших людей досягати вершин”, - зазначив очільник області. За високу професійну майстерність голова Львівської ОДА відзначив переможців міжнародних змагань із спортивних танців грошовими сертифікатами. Зазначимо, Давид Комарницький та Ангеліна Черковська – кандидати в майстри спорту України, абсолютні чемпіони України 2018 року серед юваналів І, переможці міжнародних змагань з спортивних танців у Парижі (Франція), володарі 5 кубків фестивалю спортивних танців у Великобританії, переможці відкритих міжнародних командних змагань у Китаї в обох видах програми (європейська та латино-американська програми). На цих же змагання у Китаї збірна команда України у складі: 1. Путілін Микола – Жагліна Анастасія (стандартна програма) 2. Костенко Олександр – Синенко Олена (стандартна програма) 3. Комарницький Давид – Черковська Ангеліна (латино-американська програма) 4. Бєлєвцов Степан – Паньченко Мар‘яна (латино-американська програма) виборола перемогу у всіх танцях з найвищими балами і величезним відривом від інших команд, обійшовши представників Росії, Молдови, Китаю, Італії та Англії. Тренер - Ірина Марюк (м.Стрий).
Ми повинні пам’ятати послів України у світі, адже вони демонструють багатство нашого народу, - Маркіян Мальський
12 серпня 2019
З 9 до 12 серпня у Львові відбувається четвертий Міжнародний фестиваль Українського танцю та культури (International Ukrainian Dance & Culture Festival). Відтак, сьогодні у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся гала-концерт. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. «Музика, танець – це ті елементи культури, які поєднують певним зв’язком. Вони роблять нас ближчими з іншими культурами, народами, цивілізаціями. Вони завжди супроводжують нас у житті: у сумних і радісних моментах. Я радий, що колектив «Барвінок», який буде перед вами виступати, несе частинку нашої держави далеко за її межі. Ми повинні завжди пам’ятати тих послів України у світі, адже вони демонструють іншим, який багатий є наш народ», - наголосив очільник Львівщини. Окрім того, Маркіян Мальський подякував організаторам заходу та наголосив, що Львів є культурною столицею України і культурною столицею Європи. Головною метою фестивалю є презентація українського танцю, музики й пісні з усіх куточків, де проживають українці. Участь у Фестивалі взяли близько 420 учасників зі всього світу. Захід об’єднує українських народних танцюристів зі США, Бразилії, Аргентини та Великобританії. За високу професійну майстерність, багаторічну творчу діяльність, вагомий внесок у розвиток і популяризацію українського танцювального мистецтва Маркіян Мальський оголосив Подяку облдержадміністрації Українському ансамблю пісні та танцю «Барвінок» (м. Куритиба, Федеративна Республіка Бразилія). Зазначимо, що колектив засновано у 1930 році, він є найстаршим у Бразилії українським фольклорним колективом. Керівник – Феліпе Орестен.
На Львівщині нагородили американських меценатів дитячої кардіохірургії
3 серпня 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зустрівся із американськими меценатами, які підтримали проект лікування українських дітей за кордоном. За вагомий особистий внесок у розвиток дитячої кардіології та кардіохірургії на Львівщині нагородили голову фундації «Ukrainian gift of life» Джорджа Кузьму та меценатів Теда Курмана і Марію Голубовську. «Ми вдячні усім, хто долучився до цієї програми, адже це демонстрація відповідальності суспільства. Ця програма окрім медичного ефекту, має ще й глибокий гуманітарний сенс. За багатьма врятованими життями українських дітей стоїть колосальна праця цілої команди фахівців. Щиро вам дякую за вашу роботу та вашу підтримку», - зазначив Маркіян Мальський. В межах програми відбулося також навчання українських лікарів у навчальних закладах Сполучених Штатів. «Багато лікарів, які навчалися в Америці повернулися в Україну із новим досвідом, та по-іншому подивились на свою професію. Програма починалася із простої ротарійської допомоги. Діти, які не мали шансів на життя, були прооперовані і врятовані. Спогади людей і радість від того, що їхні діти одужали, неможливо виміряти ніякою вартістю», - наголосив завідувач кафедри променевої діагностики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юрій Іванів. Професор також зазначив, що в межах програми було прооперовано майже тисячу дітей із Львівщини та Донеччини.
Танцювальна пара зі Стрия виборола перемогу на світових змаганнях у Китаї
1 серпня 2019
Нещодавно у м. Шеньчжень завершились змагання THE 17th China Open World Cup 2019 INTERNATIONAL JUVENILE TEAM MUCH. Збірну команду України на змаганнях представляли пари спортсменів: Микола Путілін - Анастасія Жагліна, Олександр Костенко - Олена Синенко, стрияни Давид Комарницький - Ангеліна Черковська, Степан Бєлєвцов - Мар‘яна Паньченко. Національна збірна впевнено виборола перемогу серед команд Росії, Молдови, Китаю, Італії та Англії. Зазначимо, що пара зі Львівщини Давид Комарницький та Ангеліна Черковська вибороли дві перемоги в Європейській та Латино-американській програмі. Нагадаємо, що Давид Комарницький та Ангеліна Черковська минулоріч стали абсолютними чемпіонами світу в Європейській та Латино-американській програмі (грудень 2018 р.,Париж),вибороли 5 кубків в м. Блекпул (Великобританія 2019 р., квітень). Тренер – суддя міжнародної категорії Ірина Марюк.