Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом
29 вересня 2021р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 29 вересня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з військовим аташе США Стенлі Неміцом. Стенлі Неміц – керівник відділу захисту військовослужбовців (FPD) Посольства США в Україні, відповідає за забезпечення заходів безпеки для представників Міністерства оборони США, а також військовослужбовців США, які перебувають на території України.
Зараз ж військовий аташе разом із командою перебуває на території Львівщини в підтримку мультинаціональних українсько-американських військових навчань «Репід Трайдент».
Вони відбуваються у три етапи. На першому та другому - відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії.
На третьому етапі - відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів.
Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях.
«Цього разу все проходить дуже гладко, завдяки тому, що ви всі нам допомагаєте», - зазначив Стенлі Неміц.
Військовий аташе США високо оцінив співпрацю з дотичними структурами в Україні, зокрема на Львівщині: Нацполіцією, Патрульною поліцією, Службою безпеки, Державною прикордонною службою, митницею.
«Тільки у Львівській області така співпраця та координація є настільки успішною та легкою. Маючи досвід роботи по всьому світу, я хочу відзначити, що співпраця і відносини з українською стороною у нас фантастичні»,- наголосив Стенлі Неміц.
Обговорили і проблемне питання, яке виникло з перетином кордону військової техніки та американських військових під час міжнародних військових навчань Sea Breeze. Сторони проговорили деталі, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому.
Очільник області подякував Стенлі Неміцу за підтримку у навчанні українських військових та запевнив у готовності до постійної та міцної співпраці.
«Дякую у вашій особі Сполученим Штатам Америки за ту підтримку, яку ви постійно надаєте нашій державі і нашим військовим. Зі своєї сторони хочу сказати, що тут на Львівщині ми працюємо, як єдина команда і якщо виникають якісь питання, ми завжди йдемо на зустріч і допомагаємо. В нашому обличчі ви знайдете справжніх друзів і це стосується всіх служб. Звісно, питання, які виникають при перетині кордону це можуть бути і процедурні речі, законодавчі, але ми завжди йдемо на зустріч, адже розуміємо, що військові навчання це в першу чергу питання безпеки нашої держави і відповідно нашого майбутнього»,- зазначив Максим Козицький.
Новини за темою
Наприкінці місяця Посольство США планує повернутись до Києва: Крістіна Квін під час брифінгу у Львові
2 травня 2022
На Львівщину завітала Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. У межах свого візиту вона зустрілась з очільниками обласної військової адміністрації та Львова. Після зустрічі відбулась спільна пресконференція, на якій Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки підтримують Україну. «Неможливо описати наскільки я рада, що повернулася в Україну. За два дні до початку повномасштабного вторгнення росії я була у Львові. Тоді я сказала, що США дадуть рішучу відсіч зневазі президента путіна, яку він проявив до міжнародного права. Сьогодні я пишаюся тим, що ми дотримались свого слова», - сказала Крістіна Квін. За її словами, США та країни НАТО доправляють військову допомогу та іншу підтримку Україні з безпрецедентною швидкістю. «Ми впроваджуємо нові санкції проти росії, яких ще досі не було. путін припустився величезної помилки, розпочавши свою війну проти України. Він хотів поневолити українців, але отримав протилежний ефект: Україна показала свою згуртованість, мужність та сміливість. путін вдається до жахливих воєнних злочинів. Українці показали всьому світові, що означає справжній героїзм. Починаючи з прикордонників на острові Зміїний, які чітко вказали, куди має прямувати російський корабель, до бійців «Азову» та їхньої безстрашної оборони міста Маріуполь», – акцентувала Тимчасово повірена у справах США. Крістіна Квін висловила свою повагу Президентові Володимиру Зеленському та українському урядові, які залишаються працювати в Києві, попри вторгнення російських загарбників. Вона також повідомила, що наприкінці травня до Києва може повернутися Посольство США в Україні. «Ми плануємо надалі працювати з українським урядом, з громадянським суспільством, міжнародними організаціями, щоб максимально допомогти Україні. Поки працюватимемо у Львові, а до кінця місяця плануємо повернутися до Києва. Коли надходить така кількість оборонної та гуманітарної допомоги, найкраще бути на місці та координувати цей процес. Все залежить від ситуації в столиці і наскільки це буде безпечно зробити», – наголосила Квін. Долучився до пресконференції також начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «З перших днів війни США почали активно підтримувати Україну. Вони стали прикладом для багатьох країн, які одна за одною почали допомагати нам у військовому, матеріальному та гуманітарному плані. Увесь цивілізований світ об’єднався навколо України. Така сильна підтримка вселяє надію в нашу беззаперечну допомогу», – зазначив очільник ОВА. Нагадаємо, що сьогодні відбулась зустріч Крістіни Квін та Максима Козицького. Детальніше читайте за посиланням.
Очільник Львівщини зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні
2 травня 2022
Сьогодні, 2 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Співробітники посольства США в Україні вперше за два місяці від початку повномасштабного вторгнення військ рф повернулися до Львова та готуються до відновлення роботи у Києві. Максим Козицький подякував за допомогу американській стороні. ''Надзвичайно вдячний за ту допомогу, яку надає ваша держава. Особлива подяка за військову допомогу, техніку та прийнятий закон про ленд-ліз. Зустріч міністрів оборони на військовій базі Раммштайн стала чітким меседжем, що усі європейські країни об'єдналися заради перемоги України'', - зазначив під час зустрічі очільник області. Крістіна Квін була приємно здивованою тими викликами, з якими впоралася Львівська область від початку широкомасштабної війни. ''Така кількість внутрішньо переміщених осіб та логістична координація гуманітарних вантажів створила значне навантаження на область, але лише спільною роботою влади та небайдужих волонтерів вам вдалося забезпечити усіх житлом, одягом та гарячою їжею. Сотні тисяч осіб, які втекли від війни, шукали прихисток, і ваша область надала цей прихисток усім, хто його потребував'', - зазначила повірена у справах США в Україні. Також Максим Козицький розповів про ті виклики, які приймає Львівська область зараз. Зокрема це паливна криза та значні черги на кордоні з польської сторони. ''Черги пов'язані з напливом авто, які хочуть ввезти на територію України громадяни допоки встановили нульове розмитнення. Що ж до пального, то після ракетної атаки на Кременчуцький нафтопереробний завод, який забезпечував 20% потреб українського ринку, обсяги пального зменшилися, тому зараз спостерігається нестача на паливних станціях. Ми намагаємося оперативно транспортувати бензин з Європи, але кількість бензовозів та цистерн для доставки паливних продуктів є недостатньою. Думаю, що впродовж 10 днів ця ситуація повинна покращитися'', - додав Максим Козицький. Своєю чергою Крістіна Квін запропонувала обговорити надання спеціалізованого обладнання для того, щоб прискорити процедуру огляду автомашин на кордоні, що повинно розвантажити пункти пропуску від скупчення великогабаритного та іншого транспорту.
Для Української держави питання безпеки має бути на першому місці найближчі десять років – Президент
5 квітня 2022
Навіть якщо Україна підпише найпотужнішу безпекову угоду, Росія може повернутися знову. Тому потрібно будувати таку державу, яка буде спроможною захистити себе. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ. Глава держави зазначив, що всі пункти щодо безпекових гарантій, озвучені після переговорів у Стамбулі, залишаються незмінними. За його словами, під час переговорного процесу українська сторона поряд із так званою денацифікацією відкинула вимогу Росії щодо демілітаризації. «Ми пояснили, що армія має бути відповідно до тієї армії, яка в нас є, яка спроможна захищати нашу державу. Далі йдуть деталі», – розповів Президент. «Навіть якщо ми підпишемо найпотужнішу угоду, розуміємо, що через два роки Росія може повернутися. І якщо ми з вами приймаємо це, то й діємо відповідно», – зазначив Глава держави. Зважаючи на це, Україна будуватиме таку державу, яка буде спроможна захистити себе сама, про що українська сторона відкрито заявляє на перемовинах. Водночас Володимир Зеленський висловив переконання, що Україна не може воювати постійно, поки інші країни розвиватимуться. А тому наша держава потребує конкретних гарантій безпеки. За словами Президента, все залежить від країн-гарантів, які мають забезпечити виконання тих чи інших пунктів. «Все це обговорюється на рівні радників та лідерів, зокрема з Францією, США, Туреччиною, Великою Британією, Польщею, Італією, Ізраїлем, і є багато друзів, які хочуть долучитися. Поки що ми не отримали конкретний перелік тих гарантій і перелік країн, які готові стовідсотково включитись за нас», – сказав Глава держави. «Нам не потрібно мати 40 країн світу, які готові по команді, по дзвінку, за домовленістю включитися й воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібне коло держав, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю. Нам потрібні окремі країни, від яких реально залежить санкційна політика, і щоб ці санкції глибоко та заздалегідь були розроблені. Щоб у першу секунду, коли ми відчули загрозу з боку РФ, ці держави об'єдналися та впродовж трьох діб запровадили все одразу, все заблокували», – пояснив Володимир Зеленський. За його словами, представники деяких країн уже висловили бажання стати гарантами безпеки, але ще не відбулося жодної спільної зустрічі. «Вони сказали, що готові зустрітися з ними й про це говорити. Але ще раз підкреслю – цієї зустрічі в Україні ще не відбулося. Ми чекаємо на неї. Якщо це відбудеться, тоді з розумінням, що в нас є ті чи інші гарантії безпеки, які передбачають позаблоковість», – сказав Глава держави. «Поки що всі з цих гарантів позитивно налаштовані до України. Але цього замало. Ми вже мали такі домовленості й «папірці», – додав він. Щодо вступу до НАТО, то, за словами Володимира Зеленського, Україна готова приєднатися до Альянсу «хоч завтра», навіть якщо Росія проти цього. «Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО – не гратися знову з нашим життям, а серйозно – значить, будемо вступати. Але цього не буде, на жаль, і, на жаль, не сталося. Тому ми будуватимемо ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас, захистити життя людей. Ми й так можемо себе захистити – ми вже розуміємо. Але захисти всіх людей – це складніше завдання», – сказав він. Президент розповів, що вважатиме найпершою перемогою в цій війні збереження суверенітету України. «Друге – я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє – не може бути жодних розмов про те, що ми дамо можливість називати Крим чиєюсь територією. Це тільки наша територія, українська територія. Щодо відтермінування цього – таке компромісне рішення. І Донбас для мене – це Україна. І те, що Росія визнала ОРДЛО чимось – ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Ми як Україна. Для нас збереження статусу цих територій як українських дуже важливе», – зазначив Глава держави. На його думку, відведення російських військ до позицій, які були станом на 23 лютого 2022 року буде перемогою. «Я розумію, де ми, хто ми, що ми за країна, що ми втратили, що можемо втратити та що ми зберегли. Я вважаю, що відбити повномасштабну війну в ту точку, з якої вона почалася 24 лютого 2022 року, – для нас це точно перемога», – сказав Президент. Володимир Зеленський переконаний, що після завершення цієї війни питання безпеки має бути номером один в Україні. «Я думаю, що всі наші люди – це буде наша велика армія. Ми не можемо говорити про «Швейцарію майбутнього» – напевне, такою наша держава зможе бути через якийсь довгий час. Але те, що ми станемо точно «великим Ізраїлем», зі своїм обличчям, те, що ми не будемо дивуватися, що в нас в усіх інституціях, супермаркетах, кінотеатрах будуть представники Збройних Сил чи Нацгвардії, стоятимуть люди зі зброєю, – я впевнений, що в нас питання безпеки буде номером один у найближчі десять років», – зазначив Глава держави.
Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів
31 березня 2022
Завдяки зусиллям Асоціації українців штату Вашингтон (США) та Асоціації українців штату Орегон (США) Україна отримала медичну гуманітарну допомогу з США на понад 3,5 мільйони доларів. Постійну та ефективну координаційну та організаційну підтримку процесу передання допомоги здійснювало Генеральне консульство України в Сан-Франциско. Значну частину медикаментів та медичних засобів надали міжнародні громадські організації «Medical Team International» та «Medical Team Worldwide», які приєдналися до збору допомоги. Транспортувати гуманітарний вантаж з Штатів до Польщі літаком допомогла організація «Нова Юкрейн». «Нам це вдалося зробити завдяки місцевим госпіталям у безпосередній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України. Ми отримали запит (від Міністерства – ред.), які медичні засоби є найбільш необхідні для збереження життів українців. Враховуючи цей перелік, місцеві госпіталі радо надавали нам допомогу. Тоді знайшовши партнера «Нова Юкрейн» нам вдалося організувати літак і переслати вантаж до Польщі», - розповіла Лілія Коваленко, Президентка Асоціації українців штату Вашингтон. Сприяли сортуванню та допомагали упаковувати вантаж студенти медичної школи Стенфордського університету. Гумвантаж включає стерильні хірургічні засоби, медичне обладнання, шприци, набори для внутрішньовенного введення, рятувальні аптечки, педіатрію.. Приєдналися до збору медикаментів українські громади штатів Вашингтон, Орегон та Каліфорнія. Як зазначив представник Асоціації студентів Стенфорда та водночас представник «Нова Юкрейн» Джош Пікерінг, американцям не байдуже, що відбувається в Україні. «Основний наш посил – це не тільки те що американці хочуть допомагати. Ми пов’язані з благодійними організаціями, яким ми вдячні за підтримку. Американцям не байдуже, вони переживають за вас. Саме труднощі нас всіх об’єднали. Люди бачили новини і були готові віддавати свої час, сили, кошти, щоб допомагати. Саме тому, що люди відчували, що є правильною боротьбою, а що неправильною, вдалося створити мережу волонтерів по всьому світу, завдяки яким і реалізували цей проєкт», - наголосив Джош Пікерінг. Зазначимо, що повний перелік необхідних медичних засобі затвердило МОЗ України, яке є одержувачем гумвантажу. Надалі допомогу розповсюджуватимуть по лікарнях всієї України.
Верховна Рада збільшила видатки на безпеку і оборону країни на 26,5 млрд гривень
23 лютого 2022
Верховна Рада Україна проголосувала за закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", згідно з яким видатки на потреби оборони держави збільшують на 26,5 млрд гривень. Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачає збільшення видатків для вирішення невідкладних завдань: для Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Головного управління розвідки Міністерства оборони загалом на 22,7 млрд грн - на підвищення обороноздатності держави; на відновлення водопостачання у Донецькій області – 500 млн грн; обласним бюджетам Донецької та Луганської областей - по 100 млн грн; Про інші питання, які розглянули на сьогоднішньому засіданні парламенту, можна прочитати тут. Нагадаємо, сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький розповів, що зміниться для Львівщини у разі запровадження в країні надзвичайного стану. Про посилення заходів безпеки в області з боку правоохоронних органів також повідомили очільники обласних управлінь поліції та СБУ. Джерело: офіційний сайт ВРУ
«Не панікуй! Готуйся»: на Львівщині охочі змогли пройти вишкіл для підготовки до умов бойових дій
5 лютого 2022
Сьогодні на території Львівського стрілецького стенда, що на вулиці Єрошенка, відбувся вишкіл для цивільного населення від Штабу оборони Львівщини. В межах загальнонаціональної кампанії «Не панікуй! Готуйся» для учасників провели низку необхідних лекцій та практичних занять для підготовки населення до умов бойових дій. Участь у вишколі взяли заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний та командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко. «Наше завдання сьогодні гідно відстояти свою територію від загарбників. Тож при нагоді закликаю зголошуватись та укласти контракт для служби в резерві осіб від 18 до 57 років. При оголошенні воєнного стану, ви підготовленими зможете рішуче захистити себе та терени своєї області», - звернувся до учасників Валерій Курко. Як зазначили організатори, головна мета заходу – підготувати населення до можливого наступу з боку країни агресора. Паніка та розгубленість наступає тоді, коли людина не знає алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях. Зважаючи на те, що в Україні 8 рік поспіль триває війна, населення має бути підготовленим і саме тому, такі вишколи є необхідними. Захід розпочали близько 12:00 год. На території стрілецького стенда вишикувались сотні учасників - львів’яни та жителі області. Серед них люди різного віку, чоловіки та жінки, з попереднім військовим досвідом та без. Усіх поділили на кілька підгруп. «Приємно бачити, що сьогоднішній вишкіл зібрав стількох учасників. Це показує наскільки наша громада є свідомою та готовою в разі виникнення військової загрози стати на захист себе, своїх рідних та свого краю. Отримані під час вишколу знання та навички є безумовно корисними навіть в мирний час. Не дарма кажуть, що поінформований – значить озброєний. Впевнений, що такі заходи організовуватимуться частіше із залученням ще більшої кількості фахівців», - наголосив Віталій Загайний. Упродовж вишколу діяли п’ять локацій, на кожній з яких спеціалісти навчали загальній військовій підготовці, правилам медичної допомоги, вогневій підготовці (стрільбам), саперній справі та основам тактики.
На Львівщині проходять українсько-американські командно-штабні навчання «Rapid Trident - 2021»
24 вересня 2021
На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного проходять ураїнсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Rapid Trident - 2021», які розпочались 20 вересня цього року. Ці навчання відбуваються у межах міжнародного військового співробітництва та підготовки Збройних Сил України. Воїни п’ятнадцяти країн світу беруть участь у навчаннях. Зокрема, окрім країн-організаторів України і Сполучених Штатів Америки, - військовослужбовці Болгарії, Канади, Грузії, Федеративної Республіки Німеччини, Італійської Республіки, Йорданського Хашимітського Королівства, Литовської Республіки, Республіки Молдова, Ісламської Республіки Пакистан, Республіки Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. Також залучається особовий склад Литовсько-Польсько-Української бригади. Загалом - близько 6000 військовослужбовців. Уперше в історії «Rapid Trident» проводяться батальйонні тактичні навчання багатонаціонального батальйону з бойовою стрільбою. Під час них заплановано спільні стрибки українських і американських десантників з літака військово-транспортної авіації США С-130. Особливістю проведення цьогорічних маневрів є те, що вони поєднуються із загальним сценарієм стратегічного командно-штабного навчання із позначенням військ «Об’єднані зусилля - 2021». Під час його проведення також створюватимуть багатонаціональні підрозділи. Українсько-американські військові навчання «Rapid Trident - 2021» триватимуть до 1 жовтня 2021 року. «Rapid Trident» (англ. – «швидкий тризуб») - військові навчання на території України, навчання проходять з 2006 року, (переважно на території Яворівського військового полігону) у межах програми «Партнерство заради миру» за участю військовослужбовців країн НАТО. Метою їх проведення є підготовка до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій. Фото: Армія Inform
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Дбаймо про довкілля: основні правила безпеки під час відпочинку на природі
2 липня 2021
Триває пора відпусток та відпочинку, яку ми стараємося провести в лісі, на озері чи на присадибній ділянці. Слід пам’ятати, що з настанням теплої пори збільшується кількість пожеж в природному середовищі. Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації звертається до населення із застереженням бути уважними та обережними при поводженні з вогнем, адже самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків, побутових відходів, можуть завдати непоправної шкоди довкіллю, а значна кількість диму від випалювання впливає на стан здоров’я людей. Нагадуємо, що категорично заборонено залишати в лісі сміття, особливо пакування з пластику, металу і скляні пляшки, – вони украй руйнівно діють на природне середовище. Згідно з чинним законодавством України засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-850 грн) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). Зазначаємо, що папір розкладається до 2 років, жувальна гумка близько 5, недопалок – 10-12, консервні банки до 80, поліетиленові пакети – 100-200, пластикова пляшка – 450, підгузки одноразові – 450-650, скло при контакті з водою – більш як 1000 років, а в ґрунті – необмежено. Час розкладання залежить від температури, вологості та доступу повітря. Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації закликає дотримуватися правил відпочинку на природі.
У Львові відкриють Інтерактивний дитячий майданчик з безпеки дорожнього руху
18 Червня 2021
19 червня у 12:00 год у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького відбудеться відкриття дитячого Інтерактивного майданчику з безпеки дорожнього руху. Це ініціатива Львівської обласної державної адміністрації та Управління патрульної поліції у Львівській області, в рамках проведення заходів щорічного глобального Тижня безпеки дорожнього руху. Інтерактивний майданчик з безпеки дорожнього руху створено за сприяння Консультативної місії Європейського союзу. Проєкт вперше в Україні буде представлений саме у Львівській області. На майданчику діти безкоштовного навчатимуться правилам дорожнього руху. Навчання проводитимуть працівники Управління патрульної поліції у Львівській області за підтримки Автошколи «Easy drive» та ЛКП «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького».
Понад 75% ОТГ області зацікавлені у створенні центрів безпеки у громадах, - результати опитування
21 квітня 2021
76,7% обласних територіальних громад Львівщини зацікавлені брати участь у створенні центрів безпеки в громадах та розвитку місцевих систем оповіщення на умовах спів фінансування. Про це свідчать результати опитування, які провів департамент цивільного захисту Львівської ОДА серед керівників місцевого самоврядування. «Опитування проводилось онлайн, шляхом надання відповідей на запитання анкети щодо організації цивільного захисту в територіальних громадах. Його основна мета – удосконалити систему захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та вирішити питання безпеки наших громадян на базовому рівні», – розповів директор департаменту цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз. Зокрема, запитання анкети стосувались створення в громадах добровільної пожежної охорони, наявності резервів матеріально-технічних ресурсів для ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та організації оповіщення населення. Нагадаємо, що у ході реформи місцевого самоврядування, важливі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до населення рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада повинна планувати та організовувати свою безпеку, захист мешканців від ймовірних надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення. Всі відповіді, отримані від громад, департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації врахує при підготовці “дорожньої карти” із створення на території області місцевих пожежних команд та розвитку місцевих систем оповіщення. Довідково. Центр безпеки в територіальній громаді об‘єднує функції захисту від пожеж та надзвичайних ситуацій, громадської безпеки та екстреної меддопомоги з єдиною комунікацією. Мета – цілодобове реагування на запит про екстрену допомогу.
Майже 40 млн гривень виділили на програму “Безпечна Львівщина”
16 березня 2021
Сьогодні під час сесії Львівської обласної ради депутати затвердили Комплексну програму “Безпечна Львівщина” на 2021 -2025 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на 2021 рік, – 39 млн 394 тис гривень. "Програма, розроблена департаментом з питань цивільного захисту облдержадміністрації, забезпечить належну організацію рятування на воді, функціонування пожежно-рятувальних підрозділів, сприятиме матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів, дозволить накопичувати Львівський регіональний резерв матеріально-технічних ресурсів", - зазначає директор департаменту цивільного захисту населення Ігор Туз. Відтак, програма має на меті: - підвищення готовності пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС області до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та некласифікованих подій техногенного й природного характеру; -- комплексне розв’язання проблем захисту населення від надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, попередження нещасних випадків, пошук і рятування людей, які терплять лихо на воді, створення умов безпечного користування водними об’єктами; - створення необхідного регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів для здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт та надання термінової допомоги постраждалому населенню; -організація та підтримання готовності систем територіальної оборони області. - підвищення готовності автоматизованої системи централізованого оповіщення, удосконалення та розвиток мереж оповіщення і зв’язку цивільного захисту області; - сприяння матеріально -технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території області, - сприяння матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів та впровадження централізованої системи відеоспостереження, - протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області, - реалізації системи охорони об’єктів, безпеки громадян, підготовка та перепідготовка працівників комунального підприємства, забезпечення персоналу необхідним одягом та спецзасобами. Оксана Буй