“Європейський тиждень імунізації повинен привернути увагу громадськості до необхідності вакцинації”,- Ірина Микичак

25 квітня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На Львівщині розпочався Європейський тиждень імунізації. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

 «Цей тиждень скерований на те, щоб привернути увагу громадськості до питань вакцинації. Щеплення можна робити в будь-який день, не прив’язуючись до тижня імунізації», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Як  наголосила Ірина Микичак, завдяки заходам спецоперації проти кору в Львівській області, вдалося суттєво знизити захворюваність на кір та збільшити обсяги вакцинації.

Також очільниця департаменту акцентувала увагу на подальшій вакцинації від інших небезпечних хвороб: дифтерії, правцю, поліомієліту, краснухи, тощо.

 «Сьогодні доведено, що найбільш небезпечним є штами папілома вірусу, що спричиняють рак шийки матки. Щеплення проти цієї недуги здатне виключити найменшу ймовірність розвитку ракових клітин. Єдиний спосіб уникнути захворювання – зробити щеплення».

«Вакцинувати можна не тільки здорову дитину, а й дитину з проблемами. Задля проведення щеплення дитина просто не повинна мати протипоказів. Якщо дитина має хронічне захворювання - це не означає, що вона має залишитись не вакцинованою і не захищеною перед інфекційними хворобами. У ЗУСДМЦ працює імунологічна комісія, яка розглядає складні випадки вакцинації», - повідомила д.мед.наук, професор, завідувач педіатричним відділенням ЗУСДМЦ, експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої імунології Лариса Костюченко.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксани Пушкарьової, відмова від вакцинації увійшла в топ-10 загроз благополуччя людства. Спецоперація проти кору у Львівській області показала, що 15 тисяч дітей ще не мають вакцинації проти кору, краснухи і паротиту через відмову батьків.

«Чи варто ризикувати життям прагнучи перехворіти «природнім» шляхом? Кожен має визначитись, чи він хоче отримати антитіла через перенесене захворювання з можливими ускладненнями або летальними наслідками чи шляхом вакцинації і жити безпечно та захищено. Ми зможемо зупинити епідемію, лише коли батьки усвідомлять, що найкращий захист від інфекційних хвороб це вакцинація», -наголосила Оксана Пушкарьова.

Ключові слова:

тиждень імунізації

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook