Понад 2500 осіб з числа ВПО на Львівщині зробили профілактичні щеплення у межах Всесвітнього тижня імунізації
З 24 по 30 квітня у світі відзначали Всесвітній тиждень імунізації (ВТІ), метою якого є популяризація ідеї про те, що вакцинація має велике значення для профілактики захворювань і захисту життя. В Україні, згідно з Календарем профілактичних щеплень, обов’язковою є вакцинація від десяти інфекційних хвороб: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Цього року головною темою є не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19.
Як розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, на Львівщині під час ВТІ, профілактичні щеплення зробили понад 2500 осіб з числа ВПО. Така ж кількість людей провакцинувалися і з числа жителів області.
«Зараз на території області проживають внутрішньо переміщені особи, є великі скупчення людей, стресова ситуація і дуже важливо також захистити і їх від всіх хвороб, якщо з якихось причин людина не отримала своєчасно додаткову дозу вакцини або відмовлялася від вакцинації дітей.
Серед людей, які живуть великими скупченнями, можуть бути ті, що мають збудника інфекції і не знають про те, що вони заразні для оточуючих. Тож дуже важливо підтримувати імунітет, зокрема, до дифтерії». – Зазначила Наталія Іванченко.
«У межах Всесвітнього тижня імунізації ми надавали перевагу промоції у місцях, де перебувають наші гості – внутрішньо переміщені особи, для того, щоби забезпечити максимально комфортні умови для отримання профілактичного щеплення. Це є вкрай важливо, тому що ми, попри те, що триває війна, наголошуємо, що інформаційна безпека є складовою загальної безпеки». – Додав директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
Зробити профілактичне щеплення можна у кабінеті щеплень, пункті щеплень закладів охорони здоров’я Львівщини та звернувшись до сімейного лікаря.
Є графік, згідно з яким можна індивідуально прописати план профілактичних щеплень дитині чи дорослому з дотриманням мінімальних інтервалів, для того, щоб максимально захиститися, згідно з усіма рекомендаціями Календаря профілактичних щеплень від інфекційних хвороб.
Зараз в осередки, де проживають ВПО, приходять працювати лікарі-епідеміологи, сімейні лікарі для того, щоб визначити вакцинальний статус людей. Під час ВТІ мобільні бригади у складі епідеміолога, медичної сестри виїжджали на місця, де проживає велика кількість людей, які вже дали згоду на проведення профілактичних щеплень, і вони в комфортних умовах після спілкування з лікарем, заповнивши інформовану згоду, отримували послугу з вакцинації.
«Що стосується дитячого населення, то надзвичайно важливо захистити їх від дифтерії і правця. Також нагадую, що на Львівщині триває вакцинація проти поліомієліту, особливо посилена вакцинація дітей віком від 6 місяців до 6 років, які своєчасно не були вакциновані, оскільки в Україні були випадки виявлення поліомієліту. Від початку посиленої вакцинації від поліо на Львівщині вакцинували 8500 діток, з них 4100 – першою дозою, 4400 – другою.
Раджу всім поспілкуватися з сімейним лікарем, епідеміологом і захиститися від всього, від чого можна бути захищеним. За профілактикою – майбутнє. Профілактувати завжди простіше ніж лікувати», – наголосила Наталія Іванченко.