На Львівщині відбувається засідання Мережі енергоефективних підприємств
Сьогодні, 7 червня, в області відбувається засідання Мережі енергоефективних підприємств Львівщини. Захід проводять в межах проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який виконується Німецьким товариством співпраці GIZ GmbH у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України за дорученням уряду Німеччини.
«Питання енергоефективності і енергозбереження в полі зору обласної адміністрації було ще з 2007 року, коли спільно з обласною радою була напрацьована програма енергозбереження для населення. І вже тоді на регіональному рівні ми думали про те, яким чином не просто економити кошти, а думати про екологію та комфорт. Ми поширили цю інформацію та інструменти на загальнодержавному рівні і упродовж останніх років діяла також загальнонаціональна програма по енергозбереженню для населення. Зараз ця програма на регіональному рівні працює за рахунок коштів обласного, районного та міських бюджетів, де мова йде про енергозбереження для бюджетної сфери. Логічно, що наступний крок про який думають підприємства – це бути енергоефективними. За період майже 10 років по населенню ми інвестували у господарський комплекс Львівщини 660 млн грн на заходи з енергозбереження, 43 тисячі домогосподарств по всій області також цим скористалось. І в цьому напрямку ми будемо рухатись дальше. Дуже важливо, що сьогодні населення, бюджетна сфера і підприємці разом думають про те, яким чином бути успішними, енергоефективними, екологічно безпечними. Приємно, що захід відбувається на Львівщині і Львівщина може бути пілотним регіоном в цьому процесі. Таким конкретними практичними діями ми показуємо як на регіональному рівні можна реально будувати державу і бути конкурентоздатними у всьому світі»,- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Серед питань засідання - підвищення енергоефективності у промисловості як пріоритет державної політики, навчальна мережа енергоефективності як інструмент для підвищення конкурентоздатності, власний приклад ПрАТ «Компанія Ензим», результати енергоаудитів українських підприємств: український бізнес втрачає гроші від неефективного використання енергоресурсів та як цього уникнути.
На засіданні оголосять спільну енергоефективну ціль учасників Мережі, а також компанії-учасниці візьмуть на себе зобов'язання по зниженню енергоспоживання та викидів С02 до кінця 2020 року.
Захід відбувся у ПрАТ «Компанія Ензим».
Довідково
Федеральне міністерство економіки та Федеральне міністерство навколишнього середовища Німеччини підтримують програму зі створення 500 мереж енергоефективності у Німеччині до 2020 року. У рамках реалізації проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та з метою пошуку шляхів заохочення підприємств до впровадження енергоефективних заходів в Україні також випробовується механізм навчальних мереж енергоефективності (Learning Energy Efficiency Network – LEEN) для підвищення енергоефективності у торгівлі, промисловості та бізнесі. Проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності» виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.