Львівська область у числі кращих з виконання заходів з призову у 2019 році
З Львівщини лави Збройних Сил України поповнили близько сорока офіцерів запасу. Призвані військовослужбовці впродовж трьох місяців проходитимуть підготовку при вищих військових навчальних закладах Києва, Львова,Одеси та Харкова. Після завершення курсів підвищення кваліфікації вони будуть розподілені у військові частини Збройних Сил України.
Офіцери виконуватимуть завдання у частинах за місцем постійної дислокації та не залучатимуться до завдань в районі проведення ООС. Також за ними зберігаються робочі місця та середній місячний заробіток з місця праці. Грошове забезпечення у частинах виплачується в розмірі від 13 000 грн.
Також до кінця червня триває призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань.
"Вкотре хочу наголосити, що жоден строковик участі в АТО чи ООС не брав і не буде брати. Є Указ Президента України про заборону залучення військовослужбовців строкової служби у зоні бойових дій. Постійно спілкуюся з хлопцями, які виконали свій обов’язок, здобули неоціненний досвід та повернулися додому. Багато з них через деякий час повертаються та підписують контракт зі Збройними Силами України", – зазначив військовий комісар Львівського обласного комісаріату полковник Олександр Тіщенко.
Щодо терміну строкової служби - юнаки, які мають вищу освіту рівня магістра чи спеціаліста служитимуть один рік, ті хто її не здобув служитиме півтора року. На весь період їхньої служби за ними зберігається робоче місце та заробітна плата. Окрім цього, вони перебувають на повному державному забезпеченні. Також солдати строкової служби мають можливість поступити до вищих військових навчальних закладів без ЗНО, лише за внутрішніми екзаменами. На період їхнього навчання у виші підписується контракт, і вони отримують грошове забезпечення контрактника. На сьогодні, це від 10 000 грн.
Новини за темою
МОН: Учні та викладачі закладів ПТО не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації
15 квітня 2022
14 квітня Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян». Зокрема, перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, доповнили такими категоріями, як учні і викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Внесені до законодавства зміни убезпечать від загрози зриву проведення навчального процесу і практичної підготовки у закладах професійної освіти та сприятимуть наповненню ринку праці кваліфікованими робітниками (будівельниками, електриками, машиністами, токарями, сантехніками тощо). В умовах воєнного та післявоєнного періоду ринок праці гостро відчуватиме потребу у фахівцях робітничих професій. Брак кваліфікованих робітників може стати перешкодою у якнайшвидшій відбудові економіки та країни в цілому, тому безперервна підготовка робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти має надзвичайно важливе значення. Нагадаємо, більшість закладів професійної, фахової та вищої освіти здійснюють навчання у регіонах, в яких це можливо та дозволяє безпекова ситуація.
Львівщина виконала план призову на строкову службу на 100%
17 Червня 2021
Львівська область успішно завершила план відбору на строкову військову службу в межах весняної призовної кампанії. Під час весняного призову до війська з Львівщини вирушило 655 призовників. З них 60% до Збройних Сил України та 40% до інших військових формувань. Вже вкотре призов на строкову службу проходив під час карантинних обмежень. Усіх призовників перед відправкою на обласний збірний пункт протестували методом ІФА на наявність захворювання Covid-19. Лише при наявності негативного тесту юнака скеровували на збірний пункт, а вже звідти в навчальний центр або у військову частину. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує, що призовний вік громадян на військову строкову службу становить 18-27 років. Термін проходження служби: один рік - для юнаків з вищою освітою, півтора року - для громадян без вищої освіти. Призванні строковики не залучаються до виконання бойових завдань у районі проведення ООС.
В області план призову строковиків виконано на 45%
23 квітня 2021
Сьогодні під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного відбулось засідання обласної призовної комісії. Про хід виконання плану на строкову військову службу доповів т.в.о. Львівського обласного військового комісара полковник Борис Андреєв. «Станом на сьогодні до лав Збройних Сил України та інших військових формувань відправлено 295 призовників , що становить 45,1% планового завдання», - зазначив він. Також в межах засіданні обговорили проблемні питання, які виникають під час призову. Окрім того, розглянули звернення призовників щодо надання відстрочки від призову на строкову військову службу, що надійшли з районних призовних комісій.
На Львівщині триває весняна призовна кампанія на військову строкову службу
5 квітня 2021
Під час весняного призову до війська заплановано призвати 655 юнаків: 286 осіб – Збройні сили України, 224 – Національна гвардія України, Державна служба спеціального транспорту – 25 та Державна прикордонна служба України - 120 осіб. Відтак, у всіх районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) відбуваються урочисті проводи призовників, які вже за певний час прибудуть у військові частини та навчальні центри. Зазначимо, що перед відправкою усіх призовників було перевірено на наявність захворювання на Covid-19 методом ІФА-тестування. Лише після негативного результату тесту, призовників будуть везти на збірний пункт. Нагадаємо, до війська призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які придатні до проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Термін проходження строкової служби для осіб з вищою освітою – рік, без вищої освіти – півтора року. По прибуттю у військові частини та навчальні центри для військовослужбовців строкової служби передбачено обсервацію упродовж двох тижнів.
Львівщина першою в Україні виконала план осіннього призову
16 грудня 2020
Львівська область першою в Україні виконала план осіннього призову. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу новопризначеного військового комісара області полковника Дмитра Боброва. Загалом на військову службу призвали 632 людини: у ЗСУ - 343, у Нацгвардію – 244, у Держприкордонслужбу – 20 і у Державну спеціальну службу транспорту – 25. Значна частка призовників – хлопці 18-20 років, більшість з них свідомо обрала службу у війську. У комісаріаті вкотре зазначають, що строковиків до служби у зоні проведення ООС не залучають. Окрім перевірки стану здоров’я на придатність до проходження строкової військової служби, усім призовникам провели ІФА-тестування на коронавірус. Якщо експрес-тест показував сумнівний результат – проводили ПЛР-тестування. Термін служби складе 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців. Зазначимо, початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини. Марта Кудляк
На Львівщині завершується призов офіцерів запасу
24 листопада 2020
У Львівській області завершується осінній призов офіцерів запасу на військову службу за призовом осіб офіцерського складу. В кінці листопада 20 офіцерів, які раніше закінчували військові кафедри і не проходили службу в Збройних силах вирушать у навчальні центри на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації. Навчання триватимуть три місяці, після чого військовослужбовці будуть призначені на посади у військових частинах. Термін служби для призваних офіцерів запасу - півтори роки. Під час осіннього призову осіб офіцерського складу запасу кількість охочих значно перевищувала кількість вакантних посад у військових частинах. Відбір кандидатів проводився за 16 військово-обліковими спеціальностями. За призваними із запасу військовослужбовцями зберігається попереднє місце роботи та середньомісячний заробіток. На офіцерів запасу розповсюджується весь пакет соціальних пільг та гарантій військовослужбовців за контрактом. Зазначимо, офіцерів запасу, призваних на військову службу в район виконання завдань не відправляють. Військову службу вони проходять у місцях постійної дислокації частин.
Призовна кампанія триває: на військову строкову службу вже відбули 414 призовників
9 листопада 2020
З початку призивної кампанії до лав Збройних сил України та інших військових формувань на військову строкову службу відбуло 414 призовників – це 65% відсотків від поставленого завдання. Загалом з Львівщини на строкову службу відправлять 632 юнака. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Цього тижня до лав Національної Гвардії вирушать 50 призовників. Нагадаємо, що призовний вік громадян на строкову військову службу 18-27 років. Термін служби: для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти – півтори року. В район виконання операції об’єднаних сил військовослужбовців строкової служби не залучають. На призовних дільницях організовано усі необхідні карантинні заходи. Усі призовники проходять тестування методом ІФА на наявність захворювання на Covid19.
Цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб
5 жовтня 2020
На Львівщині з першого жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. 632 юнаки цієї осені поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань. Відтак, за інформацією Львівського обласного військового комісаріату цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб. Обласний збірний пункт та на районні призовні дільниці забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту для дотримання всіх карантинних вимог. Усіх юнаків, які цього тижня мають відбути у навчальні центри було перевірено на наявність Covid19. Львівський обласний військовий комісаріат нагадує, що не отримання повістки не є причиною неявки у військкомат. Термін проходження військової строкової служби для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти півтори року. Військовослужбовці строкової служби до участі в операції об’єднаних сил (ООС) на сході країни НЕ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ. Христина Дмитрик
Розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу
2 жовтня 2020
На Львівщині розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. Про це повідомили під час брифінгу у Львівському обласному військовому комісаріаті сьогодні, 2 жовтня. «Згідно із нашими планами та завданнями ми повинні призвати на військову службу близько 630 осіб. Осіння призовна кампанія, як і попередня, весняна, відбувається в час карантину, це, звісно, додаткові виклики – транспортування призовників, проведення тестувань тощо. Дякуючи співпраці місцевої влади із комісаріатом, очікуємо, що нинішній призов пройде так само, як весняний, із стовідсотковим виконанням», - зазначив голова обласної призовної комісії, заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Львівська область до проведення призову готова. Загалом до війська Львівщина призиває 632 осіб, із них до Збройних сил – 343, Нацгвардії – 244, 20 – до Державної прикордонної служби та 25 — до Держслужби спеціального транспорту. Окрім перевірки стану здоров’я на придатність до проходження строкової військової служби, передбачається і експрес-тестування на коронавірус – усім призовникам проведуть ІФА-тестування», - розповів військовий комісар Львівщини полковник Олександр Тіщенко. Він також наголосив, що строковиків до служби у зоні проведення ООС не залучають. «Вони проходитимуть службу на мирній території, в межах Львівської області, а також у Рівному, Одесі, Харкові, Житомирі, тощо». Термін служби складе 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців. Зазначимо, згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням терміну служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини. Марта Кудляк
Протягом жовтня та листопада до війська почнуть призивати офіцерів запасу
8 вересня 2020
На Львівщині розпочались підготовчі заходи до проведення призову на військову службу осіб офіцерського складу. Офіцери призиваються з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для захисту держави та підвищення рівня укомплектованості ЗСУ офіцерським складом. Призову підлягають офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби в ЗСУ. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Під час весняного призову офіцерів запасу кількість бажаючих значно перевищувала кількість вакантних місць. Тож якщо ви виявили бажання проходити службу на офіцерській посаді необхідно звернутись у свій військовий комісаріат. Слід відзначити, якщо ваша військова облікова спеціальність на даний час не затребувана то можна пройти перепідготовку та здобути інший фах протягом трьох місяців. Нагадаємо, що за призваним офіцером запасу на військову строкову службу зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна платня. Важливо! Офіцерів запасу, призваних на військову службу в район виконання завдань не відправляють. Військову службу вони проходять у місцях постійної дислокації частин.
Протягом жовтня та листопада до війська почнуть призивати офіцерів запасу
8 вересня 2020
На Львівщині розпочались підготовчі заходи до проведення призову на військову службу осіб офіцерського складу. Офіцери призиваються з метою набуття практичних навичок і вмінь, необхідних для захисту держави та підвищення рівня укомплектованості ЗСУ офіцерським складом. Призову підлягають офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту та не проходили військової служби в ЗСУ. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Під час весняного призову офіцерів запасу кількість бажаючих значно перевищувала кількість вакантних місць. Тож якщо ви виявили бажання проходити службу на офіцерській посаді необхідно звернутись у свій військовий комісаріат. Слід відзначити, якщо ваша військова облікова спеціальність на даний час не затребувана то можна пройти перепідготовку та здобути інший фах протягом трьох місяців. Нагадаємо, що за призваним офіцером запасу на військову строкову службу зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна платня. Важливо! Офіцерів запасу, призваних на військову службу в район виконання завдань не відправляють. Військову службу вони проходять у місцях постійної дислокації частин.
На Львівщині триває призовна кампанія на військову строкову службу
20 липня 2020
Станом на сьогодні Львівщина виконала поставлене завдання на 76%. Цього тижня до війська планується відправити близько сто п’ятдесяти юнаків. Про це повідомили у Львівському обласному військовому комісаріаті. Загалом з Львівщини до Збройних Сил України та інших військових формувань буде відправлено 730 чоловік. Як і у попередніх відправках кожного призовника тестують методом ІФА на наявність захворювання на Covid19. Окрім того призовникам, які мають намір вступати цього року у ВНЗ, є така можливість. Для цього необхідно з’явитись на засідання районної призовної комісії, надати необхідні документи, які підтверджують намір призовника вступити у вищий навчальний заклад та написати заяву. Далі звернення призовника розглядає обласна призивна комісія, яка і ухвалює надання відстрочки.