Близько 200 військовослужбовців військової частини А0284 повернулись із зони ООС
Сьогодні,13 червня, відбулись урочистості з нагоди повернення військовослужбовців військової частини А0284 із зони Операції Об’єднаних сил.
Військових привітав т.в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
“Вітаю вас вдома, на рідній землі, тут, у великий українській родині. Велика вдячність вам за ваш героїзм, мужність, принципову позицію, а також за те, що захищаєте кордони і своїм прикладом показуєте, як потрібно боронити державу. Бажаю, щоб у ваших оселях завжди було тепло, мирно і лунав дитячий сміх. Разом будуємо нашу велику могутню країну”,- зазначив Ростислав Замлинський.
Також військовослужбовців відзначили подяками та грамотами облдержадміністрації.
Довідково:
80-та окрема десантно-штурмова бригада (80 ОДШБр, в/ч А0284, пп В3720) – військове з'єднання Десантно-штурмових військ України. Бригада базується у Львові.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
На Львівщині триває реалізація обласної програми підтримки учасників АТО (ООС), їх родин та родин Героїв Небесної Сотні
4 травня 2022
Поточна ситуація в Україні зумовлює значне зростання кількості сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій бійцям АТО (ООС), членам їхніх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення бойових дій. Для цього в області не перший рік реалізується Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО (ООС), їхніх родин та родин Героїв Небесної Сотні. За кошти обласного бюджету надаються різноманітні види допомог і послуг бійцям АТО (ООС) та їхнім родинам. У 2022 році на цю мету в обласному бюджеті передбачили 41,7 млн грн, з яких вже виплатили понад 7,3 млн гривень. Цього тижня для 12 сімей загиблих захисників – учасників ООС країни з обласного бюджету виділили одноразову адресну допомогу в загальній сумі 1,2 млн грн (по 100 тис грн на родину). Фото умовне.
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
ЗСУ збили вертоліт та штурмовик Су-25 російських окупаційних військ
26 лютого 2022
Близько опівночі в районі проведення операції Об’єднаних сил зенітним ракетним комплексом С-300 Повітряних Сил ЗС України збито дві ворожі цілі – вертоліт та штурмовик Су-25 російських окупаційних військ. Про це інформує Міністерство оборони України. Нагадаємо, Президент України звернувся до українців і наголосив, що цієї ночі ворог застосує всі наявні в нього сили, щоб зламати наш опір. Підло, жорстко, і не по-людськи. “Цієї ночі вони підуть на штурм. Всі ми маємо розуміти, що нас чекає. Цієї ночі маємо вистояти”, - зазначив Володимир Зеленський.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
«Об’єднані зусилля-2021»: понад п’ять тисяч військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині (ВІДЕО)
28 вересня 2021
Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» в Україні триває з 22 по 30 вересня 2021 року під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм ці навчання є найбільшими в їхній 25-літній історії. Вони продемонстрували підсумок річної підготовки у злагодженні військових частин і підрозділів Збройних Сил України, практичне відпрацювання набутих знань та спільних дій та сумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» відбувається у три етапи. «На першому та другому етапі відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у заході. Спільна мета - взаємосумісність наших Збройних Сил для протидії світовим та регіональним загрозам. Підготовка до навчання врахувала сучасні підходи до застосування військ країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років та Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. Партнери, залучені до навчань, працюють у пунктах управління як штабні офіцери та оцінюють навчання.
На Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
14 вересня 2021
Напередодні, 13 вересня, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил загинув військовослужбовець з Львівщини – старший солдат, командир механізованого відділення Данилів Дем’ян Петрович. Хлопець народився 12 серпня 1997 року. Родом він зі села Рудники, Стрийського району. Данилів Дем’ян отримав кульове поранення голови несумісне з життям під час виконання бойових завдань поблизу села Причепилівка, Новоайдарського району Луганської області. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
Прощання з воїном ООС Романом Задорожним відбудеться 2 вересня
1 вересня 2021
Прощання з воїном ООС Романом Задорожним, який загинув 30 серпня під час ворожого обстрілу на Сході України, відбудеться 2 вересня. О 09:00 відправлять панахиду у Храмі УГКЦ Преображення Господнього у селі Спас. О 10:00 – зустріч Героя біля храму УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці м. Кам’янка-Бузька. Прощання з Романом Задорожним розпочнеться об 11 год у будинку по вул. Сагайдачного, 14-а, у м. Добротвір, там же ж о 12:00 - початок чину похорону. Поховають Романа Задорожного на місцевому цвинтарі у Добротворі. Мешканців громади просять вийти з домівок у зазначений час для вшанування пам’яті та прощання із загиблим Героєм. Нагадаємо, старший солдат, заступник командира бойової машини Роман Задорожний загинув 30 серпня біля м. Попасна Луганської області внаслідок ворожого обстрілу. Фото: Асоціація ветеранів війни та учасників АТО/ООС Кам’янеччини
У Львові відбувся показ документального фільму «Воїн» про життєвий шлях учасника ООС Тараса Матвіїва
18 серпня 2021
Документальний фільм «Воїн» у кінотеатрі «Планета Кіно» у ТЦ «Форум Львів» представив автор стрічки, режисер Олег Василевський. Фільм розповідає про життєвий шлях учасника ООС, молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва, який минулого року загинув під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об'єднаних сил поблизу с. Троїцьке Попаснянського району на Луганщині. На показ стрічки прийшло багато львів’ян, друзі та знайомі загиблого, його батько, представники міської та обласної влади. У презентації взяв участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. «Тарас Матвіїв був непересічним чоловіком, справжнім патріотом, який не шукав причин як би не робити, як би відсторонитися, не бачити того, що відбувається, а навпаки, скоріше наполегливо знаходив можливості, як би виконати свій обов’язок. У складні часи на передовій залишаються сильні люди, які у боротьбі готові віддати своє життя. Таких людей критично мало. Прикро що сьогодні ми говоримо не про ювілей Тараса, а про документальний фільм про Героя України, який вже не з нами», - зазначив Іван Собко. Режисер фільму Олег Василевський розповів, що був давно знайомий з Тарасом Матвіївом, зазначив, що всі розуміли, що рано чи пізно Тарас піде на фронт, бо не зможе залишатися осторонь. «Тарас був не тільки військовим, не тільки громадським активістом, а й журналістом. Був непересічною особистістю і якби був живий, багато чого би досягнув. Людина дуже великого масштабу. Він дуже багато чого встиг, займався абсолютно всім. Тарас завжди намагався досягати справедливості. Коли був мовний майдан у 2012 році, він казав - ми мусимо стояти щоб бачили, що ми є. Він був ідейним. У Тараса було таке життя, що його обов’язково необхідно показати - щоб інші брали приклад. Вишколи, боротьба з лісоцидом, пошук зниклих під час Майдану людей – він багато чим займався, намагався щось змінювати. Власне про це фільм - про людину, яка не підлаштовувалася під обставини, а завжди дотримувалася своїх цінностей і переконань», - розповів на презентації Олег Василевський. Батько Тараса Матвіїва, Тарас Григорович, подякував режисеру за створення фільму та організаторам презентації за його показ. «Щиро дякую Олегу, що він створив цей фільм, за його працю. Тарас – людина, якої всюди було багато – і на Майдані і на війні, і у повсякденному житті. Приємно, що стільки людей сьогодні прийшли переглянути стрічку про людину, яка віддала своє життя за Україну», - зазначив пан Тарас. Тарас Матвіїв був активним громадським діячем, журналістом. В одному з дописів він описав свій шлях та шлях своїх побратимів: «Останні 5 років я не знаю спокою. Зачинаючи від Майдану, транзитом через волонтерський і добровольчий рух, участь в самоврядуванні і аж до теперішньої служби в ЗСУ. Я свідомо обрав шлях постійних потрясінь і викликів, відкинувши попередній спосіб життя, медійну кар’єру і навіть давні мрії. Бо не міг по –іншому. Як не могли тисячі інших, що були поруч. Ми покірно прийняли виклик часу і вийшли далеко за межі «зони комфорту». Ми стали нагадувати кочівників, що рвонули з осілих місць у безкраї степи, не маючи уявлень, що чекає за горизонтом. Такий стиль життя підходить далеко не для всіх». Довідково: Тарас Матвіїв в 2015 році став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Активний учасник Революції Гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції Гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид». Молодший лейтенант, командир взводу 24-ї окремої механізовано бригади імені Короля Данила Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня 2020 р. під час обстрілу бойовиками українських позицій біля села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Тарас Матвіїв витягнув двох своїх бійців назовні й відніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса. Йому був 31 рік. 13 липня минулого року президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв Тарасу Матвіїву звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Львові Героя поховали у Жидачеві.