"Реалізуй себе у владі": четверо випускників програми працевлаштували у Львівській ОДА
Сьогодні, 24 липня, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська вручила сертифікати 17 стажерам, які пройшли навчання в облдержадміністрації за програмою “Реалізуй себе у владі”.
Четверо випускників працевлаштували у структурних підрозділах облдержадміністрації.
“Участь у програмі “Реалізуй себе у владі” – це хороший крок для побудови вашої кар’єри. Україна потребує молодих та розумних людей. Ви твердо знаєте, чого хочете, є наполегливими, з впевненістю ідете вперед. Зичимо вам успіху, беріть участь у конкурсах, перемагайте та творіть Україну”, - зазначила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.
Випускники програми стажувались у департаменті внутрішньої та інформаційної політики, юридичному управлінні, департаменті з питань культури, релігій та національностей, департаменті економічної політики та інших структурних підрозділах облдержадміністрації.
Зазначимо, детальну інформацію про участь у проекті стажування молоді у Львівській ОДА можна дізнатись за номером: (032) 299 -91-12, або звернувшись у каб.221 за адресою вул. Винниченка, 18.
Новини за темою
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Молодь, яку цікавлять медіакомунікації, запрошують на стажування в обласний молодіжний центр
27 січня 2022
Львівський обласний молодіжний центр запускає набір на стажування в комунікаційному відділі. Програма стажування в комунікаційному відділі центру - це унікальна можливість для активних молодих людей, які хочуть розвинути свій творчий потенціал в сфері онлайн-комунікацій та цікавляться розвитком молодіжної політики у Львівській області. Команда молодіжного центру шукає стажерів на позиції контент-менеджерів, дизайнерів, відеомейкерів TikTok, youtube та інстаграм. Після успішного проходження стажування молоді люди отримають сертифікат та рекомендацію від Львівського обласного молодіжного центру, доступ до участі у різноманітних тренінгах, а також міжнародних проєктах, доступ до спільноти людей, які творять молодіжну політику у Львівській області та вагоме доповнення до свого портфоліо. Колектив Львівського обласного молодіжного центру забезпечить менторську підтримку під час стажування, а також комфортні умови роботи для стажерів, які будуть сприяти максимальному розвитку творчого потенціалу молоді Львівської області. “Ми шукаємо ініціативних та творчих людей, які хочуть писати пости для соціальних мереж, знімати креативні відео, створювати графічні дизайни або ж розробляти піар-стратегії. Стажери матимуть унікальну можливість мандрувати Львівщиною, зокрема, у межах проєкту “ІмпактБус”, знайомитися з місцевою молоддю та вивчати життя різних громад”, - зазначила комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Стажування триватиме з 22 лютого по 30 квітня 2022 року. Формат роботи поєднуватиме в собі офлайн і онлайн зустрічі. Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: ttps://forms.gle/dvp8SgHSymtVYTXV9 Реєстрація триває до 09 лютого 2022 року (включно). Більше інформації про діяльність Львівського обласного молодіжного центру можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/lomc
Програму охорони навколишнього природного середовища у 2021 році виконали на понад 97%
30 грудня 2021
Програма розроблена з метою реалізації екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області, створення належних умов для досягнення безпечного для життя населення стану навколишнього природного середовища, а також забезпечення реалізації на обласному рівні організаційно-технічних і фінансово-економічних заходів, націлених на забезпечення діяльності регіональних ландшафтних парків. Завдання Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2021 році виконали на 97,5 %. Про це повідомив відділ біоресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА. Із затвердженої суми на виконання заходів Програми обсягом 35,2 млн. гривень використали 34,3 млн. гривень. Цьогорічною програмою забезпечено виконання 21 природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, а також утримання спеціальних адміністрацій 4 регіональних ландшафтних парків «Равське Розточчя», «Надсянський», «Верхньодністровські Бескиди» і «Стільське Горбогір’я». Нагадуємо, на виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки у 2022 році затверджено фінансування на суму 50,115 млн. гривень.
Для реалізації трьох програм департаменту архітектури та містобудування скерували 32 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА виділено близько 32 мільйонів гривень Львівська обласна рада затвердила бюджети трьох обласних програм департаменту архітектури та містобудівництва Львівської ОДА на загальну суму у 31 мільйон 215 тисяч гривень. На Програму охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини у Львівській області виділили 22 мільйони гривень. Серед завдань програми на наступний рік: збереження, дослідження та реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини Львівщини (18 мільйонів гривень); комплексна реставрація пам’яток Львівщини, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (3 мільйони гривень); популяризація культурної спадщини Львівщини (550 тисяч гривень); збереження, охорона та дослідження археологічної спадщини (450 тисяч гривень). Програма розвитку містобудівного кадастру та просторового планування виконуватиметься у рамках 6 мільйонів гривень. Вона передбачає виготовлення містобудівної документації, отримання ліцензій для введення містобудівного кадастру, розроблення нормативної грошової оцінки та інвентаризацію земель. Комплексну програму надання житлових кредитів окремим категоріям громадян профінансували у розмірі 3 мільйонів 215 тисяч гривень. З яких: 2 мільйони скерують на підтримку індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»; 1 мільйон 215 тисяч — забезпечення молоді житлом у Львівській області
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
За рішенням сесії обласної ради Програму «Безпечна Львівщина» в наступному році профінансують на 20 мільйонів
23 грудня 2021
На сесії обласної ради підтримали рішення щодо внесення змін до Комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки. Зокрема, в наступному році в межах Програми планують створити в територіальних громадах області Центри безпеки громадян та підрозділи місцевої пожежної охорони. У 2022 році фінансовий ресурс на виконання Програми складає 20 млн гривень. Його використовуватимуть на такі заходи: Накопичення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів (1,6 млн гривень); Забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області (3 млн 650 тис. грн); Організація рятування на водах Львівської області (10 млн 550 тис. грн); Забезпечення функціонування пунктів управління цивільного захисту області (2, 2 млн гривень); Створення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів (2 млн). Окрім цього, Програма передбачає сприяти матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань та правоохоронних органів, покращити технічне оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС у Львівській області, 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України. Також до основних заходів належить протидія тероризму та забезпечення кібербезпеки в області. Важливим пунктом Програми залишається організація та підтримка на території області системи територіальної оборони (ТРО). Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року набуває чинності Закон України «Про основи національно спротиву», за яким в районах Львівщини та Львова передбачено створити підрозділи ТРО.
На заходи з охорони навколишнього природного середовища виділили понад 50 млн гривень
23 грудня 2021
На виконання заходів Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2021 – 2025 роки у 2022 році затвердили фінансування в сумі 50 млн 115 тис гривень. З них: 38,0 млн гривень – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів. 2,115 млн гривень – кошти загального фонду обласного бюджету на утримання спеціальних адміністрації 4 регіональних ландшафтних парків. 10,0 млн гривень – кошти обласного бюджету (бюджету розвитку) на створення, облаштування парків дозвілля. Захід здійснюється на виконання доручень Офісу Президента України у рамках президентських програм «Велике будівництво» та «Здорова Україна». Кошти передбачено для забезпечення фінансової підтримки ініціатив органів місцевого самоврядування, спрямованих на будівництво нових чи реконструкцію/ремонт існуючих парків/скверів (які не є об’єктами природно-заповідного фонду
58 громад Львівщини отримали сертифікати на ноутбуки
23 грудня 2021
Учора під час підсумкової зустрічі «Освітньої академії» вручили сертифікати на ноутбуки керівникам відділів освіти та керівникам закладів. Уся передана освітянам області техніка закуплена за кошти державної субвенції. Зокрема, для вчителів Львівщини на засадах співфінансування закупили 4042 ноутбуки для 581 школи. Для цього залучили понад 67 мільйонів гривень. З місцевих бюджетів громад додали майже 14 мільйонів гривень. Сума витрачена на кожен ноутбук становила 17 тисяч гривень. ''У межах підсумкової зустрічі «Освітня академія» ми сформували пріоритети Львівщини в галузі освіти на 2022 рік. Адже наразі багато громад Львівщини - в процесі розробок стратегій, тому їм важливо правильно розставити пріоритети та скерувати зусилля на розвиток дітей та молоді'', - сказав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Нагадаємо, для боротьби з COVID-19 та його наслідками в освітніх закладах у Держбюджеті-2021 виділили 1 млрд гривень. З них 980 млн грн призначили на придбання ноутбуків. У межах програми планували закупити 60 тисяч ноутбуків і забезпечити технікою вчителів у 24 областях та Києві. Загалом з держбюджету на закупівлю техніки для вчителів виділили 980 млн гривень
Програма UNEW: запрошують долучатись до навчання цифровим навичкам
22 грудня 2021
Триває набір учасниць на програму для жінок-лідерок місцевого самоврядування та представниць громадських організацій, які прагнуть покращити знання та опанувати цифрові рішення для громад. Програма включає: онлайн навчання з цифрової трансформації та навичок лідерства; менторська підтримка провідних спеціалістів в області Digital та IT; створення плану розвитку власної цифрової ініціативи; участь у спільноті лідерок цифрових змін в країні. Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/iUuMscU до 15.01.2022, проте кількість місць є обмеженою. Сама ж участь безкоштовна. Навчання проходитиме в період з 19.01.2022 по 16.03.2022. Детальніше про програму можна дізнатися комюніті менеджерки проєкту Наталії Некрутенко за номером телефону 09980296508 або написавши на електронну пошту we@unew.digital Проєкт реалізується Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Digital Transformation Institute
Керівників та землевпорядників запрошують на навчальний курс щодо управління землями
15 листопада 2021
Термін подачі заявок для участі у навчальній програмі «Нові можливості громад в управлінні землями» подовжили для керівників та землевпорядників територіальних громад до 28 листопада включно, - повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Навчальна програма стартувала в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями», який реалізується Громадською спілкою "УкрГео" за договором субгранту з компанією Кімонікс Інтернешнл Інк., за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Основними тематичними напрямками програми є землеустрій, містобудування, топографія, ГІС та практичне застосування, що розроблені з урахуванням визначальних змін, які відбулися в земельному та містобудівному законодавстві. Метою проєкту є підтримка органів місцевого самоврядування територіальних громад в імплементації новітніх вимог законодавства та впровадженні сучасних методологій у сфері управління земельними ресурсами. Керівництво громад дізнається: - як сформувати стратегічне бачення розвитку території громади та визначити її інвестиційну привабливість; - які джерела геопросторових даних необхідні для прийняття обґрунтованих рішень; - які документи потребує громада для якісного управління ресурсами громади; - як збільшити доходи до місцевого бюджету; - як залучити ресурси для планування розвитку своєї території. Землевпорядники громад здобудуть практичний досвід: - впровадження вимог новітнього земельного законодавства; - ефективного виконання повноважень ОМС у сфері управління земельними ресурсами; - застосування рішень комплексного плану громади в управлінні землями; - використання сучасних геоінформаційних технологій для прийняття рішень. Відтак, запрошують очільників та фахівців з управління земельними ресурсами територіальних громад області, які ще не долучилися до проєкту, подати заявку на конкурс для участі в проєкті, попередньо: - зареєструвавшись за посиланням: https://education.geoportalua.com/ -долучившись до профільного чату для керівників: https://invite.viber.com/?g2=AQBdrv2zNuMB6k4kp%2B%2FLQNDJ%2B5Pe6iaRO7uq%2FBOnVEiO7D%2Fd5xI7A%2FrJkbwzxON5&lang=uk та землевпорядників: https://invite.viber.com/?g2=AQBU3pKvgvD2Xk4o0AI3y2OLbVu8xTFQWCCIKf1gQwRybbwZXyeoB8hfEk0xEft2&lang=uk. У разі виникнення питань звертайтесь за номером 067-167-67-17 та електронною адресою project@ukrgeo.ua.
Чи загрожує відповідальність за купівлю COVID-сертифікату: що кажуть в Нацполіції
11 листопада 2021
Купівля підробного COVID-сертифікату ще не є кримінальним проступком. А от застосування такого "сертифікату" вже карається законом. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Ковідна амністія". Як власникам підробних COVID-сертифікатів отримати щеплення". Як пояснила прес-секретар глави Нацполіції Мар'яна Рева, якщо власник підробленого COVID-сертифікату ніде ним не скористається, то відповідальність йому не загрожуватиме. "Сама наявність підробленого документа в людини ще не є кримінальним проступком. Але, коли вона його використає, сам факт використання вже передбачений у Кримінальному кодексі", - уточнила вона. А встановлювати, чи використовувався сертифікат, будуть за допомогою цифрових слідів, які залишаються після зчитування QR-коду з підробленого сертифікату. Крім того, Рева прокоментувала нещодавній заклик полтавських поліцейських до власників підроблених сертифікатів. Вони пропонували розкаятися та розказати, де отримали "послугу", в обмін на звільнення від покарання через рішення суду. За словами представниці Нацполіції, це самодіяльність місцевих правоохоронців. Яка відповідальність зараз: за фіктивне щеплення з внесенням даних в реєстр лікарям може загрожувати від 17 тисяч гривень штрафу до двох років виправних робіт; за використання підробленого сертифіката можна потрапити за ґрати на два роки. Нагадаємо, вже наступного тижня Рада може остаточно підтримати законопроект 6084 про посилення відповідальності за фейкові COVID-сертифікати. Додамо, до відповідальності за підробку сертифікатів вже притягнули двох лікарів.
Випускниками Школи експортера стали 30 підприємців
2 листопада 2021
В області завершився освітній комплексний курс – «Школа експортера - рівень BASIC». Цьогоріч її випускниками стали 30 підприємців. Привітав експортерів-початківців голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області зазначив, що проєкт «Школа експортера» був розпочатий у 2018 році. Освітній навчальний курс «Школи експортера» з’явився як відгук на потреби підприємців. Він має допомогти розвивати бізнес, виходити на нові ринки, освоювати нові простори та ніші для товарів і послуг. «Сьогодні ми вчетверте спільно із колегами з Львівської торгово-промислової палати, Асоціації Професійних Митних Посередників та НУ «Львівська політехніка», раді вітати вас, малих та середніх підприємців, які роблять перші кроки в напрямку експорту. Дуже сподіваюся, що саме тут ви отримали знання, компетенції, практичні поради, які допоможуть розширити географію експорту ваших товарів та послуг. Нашим спільним завданням, як представників влади, бізнес асоціації, експертів та фахівців, є постійний розвиток та стимулювання експортних можливостей. Адже експорт товарів закордон – це робочі місця створені тут, податки які тут сплачені, кошти, які надходять сюди. Бажаю всім вам успішно реалізувати знання та досвід який ви отримали під час навчання в Школі»,- зазначив Максим Козицький. Цьогоріч у Школі експортера навчались підприємці, які представляють харчову, текстильну, машинобудівну, деревообробну, меблеву, сільськогосподарську галузі, а також експорт послуг IT сфери. Усі вони сьогодні отримали сертифікат про завершення навчання. Одним із випускників є Михайло Веклик керівник ТзОВ «М.В. ФУДЗ». Компанія займається торгівлею такими товарами як кава, чай, прянощі тощо. Розповідає, що навчання в школі дозволяє отримати необхідну інформацію, щоб йти в ногу зі змінами, які регулюють економічну діяльність, зокрема зовнішню. «Школа експортера - це хороший стимул не сидіти на місці, а шукати й поглиблювати знання. Адже постійно змінюється і законодавство, і регуляція, тому вчитися потрібно постійно», - зазначив підприємець. Курс «Школа експортера - рівень BASIC» дає комплексне та системне розуміння про те, з чого складається експорт та які механізми слід застосовувати задля розширення географії свого бізнесу. Зокрема, цьогоріч підприємці навчались в межах 8 тренінгів за темами: 1. Культура ведення комунікації з діловими партнерами; 2. Попередній відбір цільових ринків та їх маркетингове дослідження; 3. Митне оформлення експортних операцій та набуття статусу уповноваженого (схваленого) експортера Тарифні та нетарифні засоби регулювання експорту; 4. Тарифні та нетарифні засоби регулювання експорту; 5. Умови сертифікації товарів та міжнародні обмеження; 6. Ціноутворення в експортній діяльності на умовах Інкотермс та фінансово-економічне обґрунтування ефективності експорту; 7. Особливості оподаткування та валютне регулювання експорту; 8. Особливості експортних контрактів. Освітній проєкт «Школа експортера рівень – BASIC» реалізує Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, Асоціацією Професійних Митних Посередників та НУ «Львівська Політехніка». Нагадаємо, що «Школа експортера - рівень BASIC» - це комплексний освітній курс, що спрямований допомогти малому та середньому бізнесу засвоїти знання та навички, які допоможуть здійснювати експортні операції. Для підприємства/компанії, яка вирішує рухатись в експортноорієнтованому напрямку, експорт стає вагомою передумовою для розширення ринків збуту, збільшення обсягів виробництва та підвищення якості продукції, що також дозволяє також створити сприятливе підґрунтя для зміцнення конкурентних позицій підприємства або ж компанії. Учасниками школи є підприємці, яким необхідна допомога у виході на зовнішні ринки, хто бажає зрозуміти, з яких основних етапів складається експортна діяльність, та які інструменти слід використовувати для здійснення прямих продажів закордон. Довідково У січні‒серпні 2021 року експорт товарів суб’єктів господарювання Львівської області становив 1799,3 млн.дол. США, імпорт – 2837,5 млн дол. Порівняно з січнем‒ серпнем 2020 року експорт збільшився на 29,2%, імпорт – на 35,0%. Підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами із 165 країн світу. Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (26,9% від загальнообласного експорту), Німеччину (12,6%), Чехію (7,3%) та Данію (6,4%). Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1420,4 млн.дол. (78,9%) і збільшився порівняно з січнем‒серпнем 2020 року на 34,8%. Серед товарів, які Львівщина експортувала у січні–серпні 2021 року, переважали електротехнічне обладнання (19,4% від обсягу експорту області), меблі (15,4%), зернові культури (9,8%), деревина і вироби з неї (9,6%), жири та олії (8,0%), палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (6,3%). Найбільші частки імпорту припали на Польщу (19,2% від загальнообласного імпорту), Китай (12,4%), Білорусь (10,7%) і Німеччину (10,7%). Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 1533,5 млн.дол. (54,0%) і збільшився порівняно з січнем‒серпнем 2020 року на 26,6%. Основу імпорту товарів становили палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (16,5% від обсягу імпорту області), електротехнічне обладнання (8,5%), механічне обладнання (7,4%), пластмаси, полімерні матеріали (6,5%).