Випускниками Школи експортера стали 30 підприємців

2 листопада 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

В області завершився освітній комплексний курс – «Школа експортера - рівень BASIC». Цьогоріч її випускниками стали 30 підприємців.

Привітав експортерів-початківців голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Очільник області зазначив, що проєкт «Школа експортера» був розпочатий у 2018 році. Освітній навчальний курс «Школи експортера» з’явився як відгук на потреби підприємців. Він має допомогти розвивати бізнес, виходити на нові ринки, освоювати нові простори та ніші для товарів і послуг.

«Сьогодні ми вчетверте спільно із колегами з Львівської торгово-промислової палати, Асоціації Професійних Митних Посередників та НУ «Львівська політехніка», раді вітати вас, малих та середніх підприємців, які роблять перші кроки в  напрямку експорту. Дуже сподіваюся, що саме тут ви отримали знання, компетенції, практичні поради, які допоможуть розширити географію експорту ваших товарів та послуг. Нашим спільним завданням, як представників влади, бізнес асоціації, експертів та фахівців, є постійний розвиток та стимулювання експортних можливостей. Адже експорт товарів закордон – це робочі місця створені тут, податки які тут сплачені, кошти, які надходять сюди. Бажаю всім вам успішно реалізувати знання та досвід який ви отримали під час навчання в Школі»,- зазначив Максим Козицький.

Цьогоріч у Школі експортера навчались підприємці, які представляють харчову, текстильну, машинобудівну, деревообробну, меблеву, сільськогосподарську галузі, а також експорт послуг IT сфери. Усі вони сьогодні отримали сертифікат про завершення навчання.

Одним із випускників є Михайло Веклик керівник ТзОВ «М.В. ФУДЗ». Компанія займається торгівлею такими товарами як кава, чай, прянощі тощо. Розповідає, що навчання в школі дозволяє отримати необхідну інформацію, щоб йти в ногу зі змінами, які регулюють економічну діяльність, зокрема зовнішню.

«Школа експортера - це хороший стимул не сидіти на місці, а шукати й поглиблювати знання.  Адже постійно змінюється і законодавство, і регуляція, тому вчитися потрібно постійно», - зазначив підприємець.

Курс  «Школа експортера - рівень BASIC» дає комплексне та системне розуміння про те, з чого складається експорт та які механізми слід застосовувати задля розширення географії свого бізнесу.

Зокрема, цьогоріч підприємці навчались в межах 8 тренінгів за темами:

1. Культура ведення комунікації з діловими партнерами;

2. Попередній відбір цільових ринків та їх маркетингове дослідження;

3. Митне оформлення експортних операцій та набуття статусу уповноваженого (схваленого) експортера  Тарифні та нетарифні засоби регулювання експорту;

4. Тарифні та нетарифні засоби регулювання експорту;

5. Умови сертифікації товарів та міжнародні обмеження;

6. Ціноутворення в експортній діяльності на умовах Інкотермс та фінансово-економічне обґрунтування ефективності експорту;

7. Особливості оподаткування та валютне регулювання  експорту;

8. Особливості експортних контрактів.

Освітній проєкт «Школа експортера рівень – BASIC» реалізує Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, Асоціацією Професійних Митних Посередників та НУ «Львівська Політехніка».

Нагадаємо, що «Школа експортера - рівень BASIC» - це комплексний освітній курс, що спрямований допомогти малому та середньому бізнесу засвоїти знання та навички, які допоможуть здійснювати експортні операції. Для підприємства/компанії, яка вирішує рухатись в експортноорієнтованому напрямку, експорт стає вагомою передумовою для розширення ринків збуту, збільшення обсягів виробництва та підвищення якості продукції, що також дозволяє також створити сприятливе підґрунтя для зміцнення конкурентних позицій підприємства або ж компанії.

Учасниками школи є підприємці, яким необхідна допомога у виході на зовнішні ринки, хто бажає зрозуміти, з яких основних етапів складається експортна діяльність, та які інструменти слід використовувати для здійснення прямих продажів закордон.

 

Довідково                                                                           

У січні‒серпні 2021 року експорт товарів суб’єктів господарювання Львівської області становив 1799,3 млн.дол. США, імпорт – 2837,5 млн дол. Порівняно з січнем‒ серпнем 2020 року експорт збільшився на 29,2%, імпорт – на 35,0%.

Підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами із 165 країн світу. Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (26,9% від загальнообласного експорту), Німеччину (12,6%), Чехію (7,3%) та Данію (6,4%). Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1420,4 млн.дол. (78,9%) і збільшився порівняно з січнем‒серпнем 2020 року на 34,8%.

 Серед товарів, які Львівщина експортувала у січні–серпні 2021 року, переважали електротехнічне обладнання (19,4% від обсягу експорту області), меблі (15,4%), зернові культури (9,8%), деревина і вироби з неї (9,6%), жири та олії (8,0%), палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (6,3%).

Найбільші частки імпорту припали на Польщу (19,2% від загальнообласного імпорту), Китай (12,4%), Білорусь (10,7%) і Німеччину (10,7%). Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 1533,5 млн.дол. (54,0%) і збільшився порівняно з січнем‒серпнем 2020 року на 26,6%.

 Основу імпорту товарів становили палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (16,5% від обсягу імпорту області), електротехнічне обладнання (8,5%), механічне обладнання (7,4%), пластмаси, полімерні матеріали (6,5%).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook