Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги отримав нові автомобілі
Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 10 сучасних автомобілів марки Ford.
Салон автомобілів оснащений ношами, дефібрилятором, обладнанням для ін’єкцій та вливань, кисневими балонами, пристроями для іммобілізації, апаратом штучної вентиляції легень, оксиметром тощо.
«Такі автомобілі є вкрай необхідні. Проте, ми маємо нестачу у водіях. Зараз є понад 140 вакансій водіїв. Робота важка, напружена, відповідальна, однак недооцінена. За ініціативи облдержадміністрації, рішенням обласної ради з резервного фонду профінансовано 30 млн грн на цільові доплати працівникам екстреної медичної допомоги. Приблизно кожен працівник від водія до лікаря отримує 2,5 – 3,5 тис доплати до заробітної плати. Впевнена, що обласна рада проголосує за нове дофінансування», - повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
Також Ірина Микичак зазначила, що реформа почала працювати у 2018 році на рівні первинної ланки, сімейний лікар отримував зарплату 3,5 тис грн, яка сьогодні зросла до 20 тис. За її словами, з 2020 року починається реформа вторинної і третинної ланки, тобто це стаціонар, вузькі спеціалісти і екстрена медицина. Відтак, за пролікований випадок та за якість наданої допомоги працівники вторинного і третинного рівня надання медичної допомоги зможуть отримувати значно більшу заробітну плату.
Сім отриманих автомобілів залишать у Львові, а решту скерують у райони, зокрема, це пункти екстреної медичної допомоги у Миколаєві, Буську та Новояворівську. Також Центр медицини катастроф отримав ще одну машину – від одного з благодійних фондів. Ця машина працюватиме у Львові на підстанції №2 на вул. Пилипа Орлика.
«Це дуже вагома допомога і якраз на часі. Автомобілі обладнані усім необхідним для надання швидкої та якісної медичної допомоги за світовими стандартами. Також в нас ще є потреба у 60-70 автомобілях», - наголосив в.о.генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ярослав Пилипець.
Зазначимо, автомобілі придбали за кошти обласного бюджету. Вартість кожного з них близько 2 млн грн, машини належать до класу “В”.
Новини за темою
За підтримки лісників Львівщини на потреби ЗСУ з Польщі передали 12 позашляховиків підвищеної прохідності
9 травня 2022
Сьогодні, 9 травня, на Львівщині військовим ЗСУ передали позашляховики, які напередодні у межах співпраці з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства передали лісники Польщі за сприяння директора Державних лісів Польщі Йозефа Кубіци. Йдеться про 12 позашляховиків підвищеної прохідності, які використовуватимуть на передовій. Участь у передачі взяв також начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Дуже вдячний Збройним силам України за ті подвиги, які ви робите на передовій. Ми перемогли німецький нацизм – завдяки нашим захисникам переможемо і російський фашизм. Дякую лісникам Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за допомогу у пошуку авто для наших військових. Дякую польській стороні, яка з першого дня широкомасштабного вторгнення військ рф в Україну підтримує нас. Така транскордонна співпраця в часи війни є дуже важливою та необхідною для нашої перемоги над ворогом», – сказав очільник області. Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека розповів, що вже у перші дні великої війни на українсько-польському кордоні відбулися зустрічі польських та львівських лісівників та передача допомоги від лісівників Польщі. «На звернення Львівського ОУЛМГ для захисників України надали 35 тепловізорів. Для потреб лісової охорони, які входять до тероборони та мобілізовані до ЗСУ, передали 1300 «рюкзаків допомоги». Польща була та залишається надійним партнером України, який підтримує нашу країну в боротьбі з російською агресією», – зазначив Анатолій Дейнека. У Львівському ОУЛМГ додали, що Польща з перших днів війни оперативно організувала гуманітарну допомогу для біженців, а також стала прихистком для мільйонів українців, які змушені були покинути свої домівки. Польща продовжує надавати Україні військову підтримку і допомагає підвищити її оборонну спроможність.
За час війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла понад тисячу автівок
2 травня 2022
З початку війни вагонами-автомобілевозами Укрзалізниця перевезла 1135 автівок. Найпопулярнішими напрямками стали маршрути Київ - Львів та зворотно (ним перевезли 419 та 235 автівок відповідно) та Дніпро - Львів і зворотно (в цьому напрямку перевезли 202 та 114 автівок відповідно). Наразі вагони-автомобілевози курсують на маршрутах Київ - Львів - Київ, Дніпро - Львів - Дніпро, Харків - Львів - Харків та Львів - Одеса - Львів. Замовити послугу власники автомобілів можуть в касах вокзалів.
На Львівщину прибули 30 джипів та пікапів, які поїдуть до українських захисників на передовій
28 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала 30 позашляховиків, джипів та пікапів, які поїдуть до українських захисників на передовій. Автомобілі отримають кілька окремих бригад, які воюють за незалежність України. Волонтери, які від початку війни співпрацюють з нашими бійцями, отримали від них інформацію про необхідну техніку. Відтак, Київська школа економіки та благодійний центр «Схід» зібрали кошти на закупівлю таких автомобілів на допомогу армії. До збору долучилась також українська діаспора у різних країнах у межах спільної ініціативи #CARFORVICTORY (авто для перемоги - ред.). Купили автомобілі за ціну, яка є нижчою за ринкову. Вартість одного джипа коливається від 4 до 6 тисяч доларів, пікапа – 8-10 тисяч. Усі автомобілі перевезли з-за кордону до Львова, де вони пройшли повний технічний огляд. Вже сьогодні 30 позашляховиків з гуманітарною допомогою поїдуть на передову. «Важливо, щоб наші захисники були забезпечені усім необхідним для ефективної боротьби з окупантами. Велику роль в підтримці української армії сьогодні відіграють благодійні фонди, громадські організації, органи влади, які разом чи самостійно координують процес збору першочергових речей на фронт. Тут ми говоримо не лише про важку техніку, автомобілі, амуніцію, а й про медикаменти, продовольчі товари. Дякую усім, хто долучився до доброї справи. Разом – до перемоги!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Надалі буде закупівля інших автомобілів на передову. З питаннями щодо фінансової допомоги, самостійної закупівлі та передачі автомобілів, пропозицій щодо їхнього ремонту звертайтесь у БФ Київської школи економіки та благодійний центр «Схід». До слова, раніше вони профінансували та передали на фронт більше ніж 50 бойових пікапів і джипів. Контакти для допомоги: Благодійний Фонд «Волонтерський Центр «СХІД». Голова - Євстаф‘єв Руслан Юрійович. Рахунок : UA563052990000026004050562735 МФО – 305299 Банк: ПриватБанк Електронна пошта: shid.dnipro.ua@gmail.com Київська школа економіки - https://kse.ua/support/donation/
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Бізнес-спільнота Львівщини допомагає армії гумвантажами та автомобілями
30 березня 2022
West Ukrainian Business Club – західноукраїнська бізнес-спільнота, яка об’єднує небайдужих підприємців. З перших днів АТО бізнес-клуб долучився до підтримки українських воїнів, у час пандемії коронавірусу – до підтримки медиків. Сьогодні, від початку російського вторгнення в Україну підприємці активно допомагають як з гуманітарними вантажами, пошуком автівок для потреб військових, так і підприємствам, які релокуються на Львівщину. Про це розповів підприємець, засновник та президент West Ukrainian Business Club Олександ Магунь. Так, завдяки партнерам з Європи, волонтерам, західноукраїнський бізнес-клуб налагодив та забезпечив завезення гуманітарних вантажів, їх сортування та скерування у найгарячіші точки України. «Влада полегшує процедуру ввезення гуманітарних вантажів, зараз це все працює дуже ефективно. Так, щодня завозячи гуманітарний вантаж, чи то автомобілі, чи якусь продукцію, фактично лише заповнюючи декларацію, переїжджаємо кордон без жодних проблем, вантаж під нашим контролем їде до місця призначення»,- зазначив Олександр Магунь. Сьогодні підприємці активно закуповують необхідні автомобілі для потреб військовослужбовців. Це пікапи, в яких можна розмістити зброю та бездоріжжям підібратися до позицій ворога. Такі авто, на думку військових, є дуже ефективні у боротьбі з ворогом. Загалом станом на сьогодні підприємці вже завезли в Україну майже два десятки таких авто, очікують завезти ще 10 та продовжують пошуки автомобілів, щоб підсилити українську армію. Допомагають і в напрямку сприяння релокації підприємств на територію Львівщини. «Ми також спільно з департаментом економічної політики Львівської ОВА напрацювали механізм, де ми підставляємо дружнє плече підтримки і пропонуємо різні площі, а також підтримуємо в комунікаціях, зв’язках, що може допомогти їм налагодити свою бізнес-діяльність на Львівщині. Бізнес має працювати, давати робочі місця, бізнес має платити податки, особливо це стосується роботи критичної інфраструктури»,- додав Олександр Магунь. Зазначимо, що станом на сьогодні відділ інвестиційної політики Львівської обласної військової адміністрації опрацював більш як 200 заявок підприємств охочих релокуватись і ця кількість постійно збільшується. Майже пів сотні підприємств прийняли рішення переїхати на Львівщину.
Офіс Президента: «Держава підтримає заклади охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні платити підвищені зарплати медпрацівникам»
11 лютого 2022
Держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Дякую всім лікарям та медичним працівникам, які повідомили про проблеми із виплатою підвищеної заробітної плати. З’ясовуємо ситуацію по кожному зверненню. У 2022 році бюджет Програми медичних гарантій збільшився на 34 млрд грн і складає понад 157 млрд грн. Це означає, що медичні заклади отримають суми більші ніж у 2021 році. Логічне запитання, якщо все так добре, чому скаржаться люди, а лікарні не спроможні виплатити нову заробітну плату»,- зазначив він. За словами Кирила Тимошенка, держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. «Ці медзаклади отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти для цього вже закладені до програми медичних гарантій. Цей час має піти на вирішення операційних проблем та оптимізації процесів управління в лікарні. Наголошую, менеджмент процесів в медзакладі, а не звільнення чи переведення людей на неповний робочий день. Для кожного керівника медичної установи забезпечення гідної заробітної плати лікарям та медсестрам є пріоритетом»,- підкреслив заступник керівника Офісу Президента. Медзаклад, який декларує потребу в державній допомозі, буде верифікуватись МОЗ. «Щоб було чітке розуміння, куди були витрачені кошти і чому їх не вистачило на забезпечення гідної заробітної плати. Є різні приклади «господарювання» і відповідальності керівників закладів. Тому Держаудитслужба перевірятиме кожну медичну установу, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову заробітну плату», - пояснив Кирило Тимошенко. Вже розпочались і триватимуть перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку. Щодо керівників, які вирішать таким чином «зекономити» бюджет лікарні, будемо ініціювати кадрові рішення. «Питання оплати праці медсестер в школах зараз аналізується, впродовж місяця буде рішення, яким чином її збільшити. Зрозуміло, що їх навантаження менше ніж в лікарнях, але це важлива і відповідальна робота, яка має гідно оплачуватись»,- підсумував заступник керівника Офісу Президента.
Сьогодні – Всесвітній день здоров’я
7 квітня 2021
Щорічно 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я. Саме у цей день у 1948 році була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization, WHO). Всесвітній день здоров’я – одна з численних можливостей для поширення інформації про важливість забезпечення справедливого доступу до послуг охорони здоров’я не тільки в інтересах здоров’я окремих людей, а й в інтересах здоров’я національної економіки і суспільства в цілому. Щорічне проведення Дня здоров’я стало традицією з 1950 року. В цей день традиційно обговорюються найгостріші проблеми охорони здоров’я, що стоять сьогодні перед людством, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя і приділяти більше уваги профілактиці захворювань. Цьогорічна тема Дня – «Побудова більш справедливого, здорового світу». У наш час здоров’я – це фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. У департаменті охоронги здоров'я Львівської ОДА наголошують, що здоровий спосіб життя є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах; забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля. Нагадаємо, що у період з 6-го по 13-те квітня також відзначають Всеукраїнський тиждень громадського здоров'я.
«Лікарня першою в Україні започаткувала практику раннього прикладання до грудей»: Львівському перинатальному центру – 35 років
1 квітня 2021
Сьогодні Львівському перинатальному центру виповнюється 35 років. Історія закладу багата яскравими подіями та традиціями. За цей час тут прийняли більше ніж 90 тисяч пологів. Працівників закладу привітало керівництво Львівської обдержадміністрації. “Сьогодні ми святкуємо ювілей цього закладу. Але насправді це ваше свято – бо саме ви наповнюєте цю лікарню світлом і теплом, на вас покладена місія берегти життя і здоров’я наших матерів і дітей. Знаю, що серед вас є фахівці, які працюють з моменту відкриття закладу. І за цей час допомогли з’явитися на світ сотням немовлят. Це навіть важко собі уявити такі цифри – скільки нових життів ви прийняли! Певно, ніхто не зможе порахувати, скільки ночей, святкових днів ви провели тут, на посту. Цей заклад для багатьох з вас є другим домом, а колектив лікарні – ваша друга сім’я. Бажаю вам, щоб ви завжди були дружньою сім’єю, у якій багато радості і позитиву. Зі свого боку робимо все можливе, щоб тут вам було комфортно. Дякую вам за працю”, – підкреслив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, саме «пологовий на Джорджа Вашингтона» став одним з перших перинатальних центрів в Україні. Що саме тут запрацювало друге в Україні відділення реанімації новонароджених. “Саме у стінах цього закладу відбулися перші партнерські пологи на Львівщині! Пишаємося, що саме ця лікарня першою в нашій країні започаткувала практику раннього прикладання до грудей. І однією з перших в Україні отримала статус лікарні, доброзичливої до дитини. Це все стало можливим саме завдяки вам – справжнім професіоналам своєї справи. Сьогодні Львівський перинатальний центр є тим закладом, де постійно втілюються інновації, встановлюється найновіше обладнання. І вірю, що після введення в експлуатацію другої черги – він стане одним з найкращих в Україні”, – додав очільник області. Також очільник області відзначив подяками медиків за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток медичної галузі. Окрім того, Максим Козицький ознайомився із ходом робіт з реконструкції другої черги центру. Реконструкцію розпочали у 2018 році. Загальна кошторисна вартість реконструкції центру – понад 336 мільйонів гривень. Невдовзі об’єкт мають здати в експлуатацію. Довідково: У 1984 р. розпочалося будівництво пологового будинку № 2 м. Львова по вулиці Батальна (нині Дж. Вашингтона). За основу проєкту будівлі було взято типову центральну районну лікарню. Того ж року почалося формування колективу майбутнього перинатального центру. 1 квітня 1986 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 розпочав свою роботу. Перші пологи в новому пологовому будинку відбулися того ж дня і були передчасними. Їх прийняла завідувачка пологовим відділенням Булатовська Джульєта Олександрівна. Загалом лікарський склад становили молоді лікарі, середній вік яких був 25-28 років. Середній медперсонал в основному набирався з випускників медучилищ. Значна частина колективу працює по сьогоднішній день. В самих працівників тут народилися діти та навіть онуки. У 1987 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 став базою для кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Львівського медичного інституту, а також філію Львівського державного науково-дослідного інституту педіатрії акушерства та гінекології та спадкової патології Завідувачем кафедри та філії став професор Созанський Олександр Мирославович. Перші лапароскопічні операції було проведено співробітниками саме цього інституту, які в свою чергу передали свій досвід іншим лікарям. Гінекологічні відділення стали потужними центрами лапароскопічної хірургії Львівщини. З 1986 по 2000 рр. в структурі установи працювали жіночі констультації 2-ої, 4-ої та 5-ої міських поліклінік, а також консультаційний центр «Шлюб і сім’я». Це давало можливість на високому рівні надавати медичну допомогу вагітним та породіллям в ракурсі «первинна ланка (жіноча консультація) – вторинна ланка (стаціонар)», а також сприяло професійному росту лікарів за рахунок системи ротації лікарів між відділеннями стаціонару та жіночими консультаціями. У 1992 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 було перейменовано на Львівський регіональний перинатальний центр (ЛРПЦ). В цьому ж році було підписано угоду про співпрацю та обмін досвідом між перинатальним центром та Університетською клінікою Мілард Філмор Хоспіталс м. Баффоло, штат Нью-Йорк. Угода була підписана в рамках міждержавної програми медичної співпраці Держдепартаменту США та МОЗ України. У 1992 р. згідно наказу Облздороввідділу перинатальний центр був зобов’язаний надавати медичну допомогу вагітним, роділлям з передчасними пологами та недоношеним новонародженим дітям. Для реалізації цієї задачі у жовтні 1993 р. було введено в експлуатацію перше на теренах Західної України та друге в Україні відділення реанімації новонароджених.
Рятувальники області отримали нові автомобілі першої допомоги
4 березня 2021
Сьогодні, 4 березня, Головне управління ДСНС України у Львівській області отримало три автомобілі першої допомоги. Це універсальний спецтранспорт для порятунку людей під час ДТП, гасіння невеликих пожеж та інших небезпечних подіях. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Однією з цілей, яка прописана у Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року є «якісне життя». Все, на що витрачаються кошти – не є самоціллю. В центрі будь-якої його дії чи рішення завжди є людина. І ця його дія має бути спрямована на покращення життя людей регіону. І якісне життя кожного жителя Львівщини і є тією ціллю. Тому сьогодні мені дуже приємно бути на врученні цих трьох автомобілів першої допомоги. Вони є тим засобом, який допоможе рятувати людей під час ДТП, гасіння невеликих пожеж та інших небезпечних подіях», - зазначив очільник області та висловив дяку партнерам з Європейського Союзу за фінансування проєкту в межах якого придбані авто. «Такими речами вони справді підтримують наш регіон та допомагають змінити якість життя наших жителів на краще. Ці машини є дуже необхідними для нашого гірського регіону, але сподіваюсь, що задіяні вони будуть у майбутньому якнайменше», - додав Максим Козицький. Три автомобілі першої допомоги АПД-2 Peugeot Boxer, загальною вартістю понад 9 мільйонів гривень, придбали в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні», який реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з регіональними управліннями ДСНС України у Львівській, Івано-Франківській і Закарпатській за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2014-2020. Автомобілі обладнані пожежною драбиною, цистерною для води на 500 літрів та баком для піноутворювача. Пожежний насос може працювати з максимальною подачею 200 л/хв. У комплектацію авто також входить аварійно-рятувальне обладнання, зокрема, гідравлічний інструмент, бензоріз, бензопила, медична укладка із необхідними лікарськими засобами. Зазначимо, що загалом Головне управління ДСНС України у Львівській області отримало вже сім автомобілів, закуплених в рамках зазначеного транскордонного проєкту. 10% від загальної їх вартості будо скеровано з обласного бюджету. Решта – грантові кошти.
Львівська ОДА закликає керівників медустанов області активізувати процес безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю
17 лютого 2021
На цьому сьогодні, 17 лютого, наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко у межах онлайн-селектору з головами об’єднаних територіальних громад і керівниками районів області. Нагадаємо, що Національна служба здоров’я України не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності. «Питання інклюзії – це сьогодні питання номер один. Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором на шляху отримання медичної допомоги населенням. Львівська облдержадміністрація неодноразово скеровувала листи власникам закладів охорони здоров’я з цього приводу. Така ситуація мала би стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів», - зазначив Іван Собко. За його словами, не всі керівники лікарень дослухались до рекомендацій ЛОДА. Відтак, якщо лікарні не отримують контактування з НСЗУ, то їхнє фінансування здійснюватиметься за місцеві кошти, що нестиме колосальне навантаження на місцеві бюджети. «Ми вкотре звертаємось до всіх відповідальних осіб з закликом активізувати роботу на місцях», - додав Іван Собко. Тож заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї. Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФАП. Аби підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд.
«Понад 600 мільйонів гривень з місцевих бюджетів скерували торік на боротьбу з коронавірусом», - Максим Козицький
11 лютого 2021
Понад 620 млн грн були виділені з місцевих бюджетів на заходи з ліквідації спалахів і поширення коронавірусної хвороби на території області. Це один з найкращих показників серед усіх областей. Про це сьогодні, 11 лютого, розповів під час звіту за підсумками року голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. «Фінансування заходів з протидії поширенню COVID-19 – це лише частина з того, що вдалось у 2020 році в галузі охорони здоров’я. Львівщина перша запустила систему страхування медиків, що борються з коронавірусом. Понад 5 тисяч мешканців області з важкими захворюваннями отримали медичну допомогу в рамках обласної програми, на яку було виділено з обласного бюджету 157 мільйонів гривень», - зазначив Максим Козицький. Завдяки програмі Президента «Велике будівництво» торік на модернізацію 8-ми приймальних відділень опорних медзакладів області скерували 67 млн грн. Крім того, для покращення якості медичних послуг у минулому році закупили 18 одиниць спеціалізованого санітарного автотранспорту. Також 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 4 комп`ютерних томографи. На закупівлю цього обладнання витратили 41,3 млн грн субвенції з Фонду боротьби з COVID-19. В частині покращення якості надання медичної допомоги в сільській місцевості у межах програми "Доступна медицина" були відкриті 20 нових лікарських амбулаторій. Первинна медична допомога отримала159 службових автомобілів й 204 комплекти телемедичного обладнання. На кошти, які вдалося зекономити під час будівництва нових амбулаторій та придбання автомобілів для них, а це понад 17 мільйонів гривень, у різних районах області допоможуть збудувати чи відремонтують ще кілька медичних установ. Відтак, на Львівщині дофінансують будівництво, реконструкцію або ремонти дев’яти сільських медустанов у Львівському, Самбірському, Яворівському районах області.
На підтримку галузі охорони здоров'я у 2021 році хочуть скерувати понад півмільярда гривень
4 лютого 2021
547 мільйонів 650 тисяч гривень – сума, яку планують скерувати на реалізацію Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області у 2021 році. Такий фінансовий ресурс погодили сьогодні, 4 лютого, на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Кінцеве фінансування Програми мають затвердити депутати під час сесії Львівської обласної ради, яка запланована на 16 лютого. Зазначимо, що основний акцент програми – це підтримка закладів охорони здоров`я обласного підпорядкування, в тому числі видатки на утримання (заробітна плата з нарахуваннями, видатки на енергоносії, медикаменти, продукти харчування, проведення поточного ремонту, тощо). Цей напрям складає майже 80% від всіх коштів, передбачених програмою. Поява цього розділу пов`язана зі зміною законодавства та реформуванням сфери охорони здоров`я. Відтак, за словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, понад 60 мільйонів гривень передбачено для забезпечення медикаментами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення для дорослих та дітей з різноманітними захворюваннями. В цілому структура даних розділів програми залишилась практично без змін, проте рівень фінансування було зменшено на 17%, що пов`язано з забезпеченням деяких напрямків Національною службою здоров`я України та передбаченим фінансуванням на державному рівні. «Ми знайшли можливість і у межах Програми скеруємо кошти для харчування дітей, що знаходяться у госпісних закладах. Львівська обласна державна адміністрація спільно з депутатським корпусом не могла залишитися осторонь цієї проблеми. Таким рішенням ми хочемо підтримати хворих діток та зробити їхнє перебування у цих медичних закладах», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, що Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області складається із десяти напрямів, таких як: надання медичної допомоги дорослому та дитячому населенню, оснащення закладів охорони здоров`я обладнанням, медичною технікою та автотранспортом, забезпечення належної технічної експлуатації ліфтів та забезпечення пожежної безпеки в закладах охорони здоров`я.