Сьогодні – Всесвітній день здоров’я
Щорічно 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я. Саме у цей день у 1948 році була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization, WHO).
Всесвітній день здоров’я – одна з численних можливостей для поширення інформації про важливість забезпечення справедливого доступу до послуг охорони здоров’я не тільки в інтересах здоров’я окремих людей, а й в інтересах здоров’я національної економіки і суспільства в цілому.
Щорічне проведення Дня здоров’я стало традицією з 1950 року. В цей день традиційно обговорюються найгостріші проблеми охорони здоров’я, що стоять сьогодні перед людством, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя і приділяти більше уваги профілактиці захворювань.
Цьогорічна тема Дня – «Побудова більш справедливого, здорового світу». У наш час здоров’я – це фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
У департаменті охоронги здоров'я Львівської ОДА наголошують, що здоровий спосіб життя є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах; забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
Нагадаємо, що у період з 6-го по 13-те квітня також відзначають Всеукраїнський тиждень громадського здоров'я.
Новини за темою
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Офіс Президента: «Держава підтримає заклади охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні платити підвищені зарплати медпрацівникам»
11 лютого 2022
Держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Дякую всім лікарям та медичним працівникам, які повідомили про проблеми із виплатою підвищеної заробітної плати. З’ясовуємо ситуацію по кожному зверненню. У 2022 році бюджет Програми медичних гарантій збільшився на 34 млрд грн і складає понад 157 млрд грн. Це означає, що медичні заклади отримають суми більші ніж у 2021 році. Логічне запитання, якщо все так добре, чому скаржаться люди, а лікарні не спроможні виплатити нову заробітну плату»,- зазначив він. За словами Кирила Тимошенка, держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. «Ці медзаклади отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти для цього вже закладені до програми медичних гарантій. Цей час має піти на вирішення операційних проблем та оптимізації процесів управління в лікарні. Наголошую, менеджмент процесів в медзакладі, а не звільнення чи переведення людей на неповний робочий день. Для кожного керівника медичної установи забезпечення гідної заробітної плати лікарям та медсестрам є пріоритетом»,- підкреслив заступник керівника Офісу Президента. Медзаклад, який декларує потребу в державній допомозі, буде верифікуватись МОЗ. «Щоб було чітке розуміння, куди були витрачені кошти і чому їх не вистачило на забезпечення гідної заробітної плати. Є різні приклади «господарювання» і відповідальності керівників закладів. Тому Держаудитслужба перевірятиме кожну медичну установу, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову заробітну плату», - пояснив Кирило Тимошенко. Вже розпочались і триватимуть перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку. Щодо керівників, які вирішать таким чином «зекономити» бюджет лікарні, будемо ініціювати кадрові рішення. «Питання оплати праці медсестер в школах зараз аналізується, впродовж місяця буде рішення, яким чином її збільшити. Зрозуміло, що їх навантаження менше ніж в лікарнях, але це важлива і відповідальна робота, яка має гідно оплачуватись»,- підсумував заступник керівника Офісу Президента.
Профільна депутатська комісія затвердила звіт про виконання обласної програми з питань охорони здоров’я за 2021 рік
9 лютого 2022
Постійна депутатська комісія Львівської обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства затвердила звіт про виконання Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області за 2021 рік. На фінансування програми у минулому році з обласного бюджету виділили майже 828,9 млн грн, а заходи програми виконали на 99%. «Дякую депутатам Львівської облради за те, що оперативно реагували на наші пропозиції і на внесення змін до програми, за чітку і злагоджену співпрацю. Ми спільно здали в експлуатацію пологове відділення, нову чергу перинатального центру, придбали медичне обладнання за кошти державного, обласного і місцевих бюджетів, у межах «Великого будівництва» відкрили вісім приймальних відділень, відновили повністю автопарк екстреної медичної служби, у нас працює аеромедична евакуація. У плані наявного фінансового ресурсу програма виконана максимально можливо. Вперше за останніх п’ять років відсоток реалізації усіх обласних програм за 2021 рік становить 97,8%. І це наш спільний успіх», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, реалізація обласної програми підтримки галузі охорони здоров’я у 2021 році включала кілька напрямів: - Надання медичної допомоги: дорослому населенню (28,8 млн грн): медикаментозний супровід, витратні матеріали, засоби догляду, імплантанти, продукти лікувального харчування; дитячому населенню: забезпечення медикаментами дітей-інвалідів, онкохворих дітей (31,1 млн грн); онкохворим – доросле населення (17,6 млн грн): повного комплексу діагностики й лікування раку та впровадження найбільш ефективних методів сучасної медицини для високоспеціалізованого лікування - покращення матеріально-технічної бази медзакладів (80 млн грн): забезпечення оснащення дорослих та дитячих стаціонарів, амбулаторно-поліклінічних закладів та інших закладів охорони здоров’я високоспеціалізованим медичним обладнанням, апаратурою, медичною технікою та спеціалізованим санітарним автотранспортом; - заходи на підтримку обласних закладів охорони здоров’я (671,2 млн грн): підтримка закладів охорони здоров’я, в т.ч. закладів, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, викликану коронавірусом SARS-CoV-2 «Загалом, у 2021 році 463,3 млн грн залучили з державного бюджету, які скерували, зокрема, на погашення боргів по заробітних платах, лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, закупівлю кисневих концентраторів та кисневих станцій, закупівлю наборів для проведення ПЛР-тестувань, обладнання для розвитку послуг з трансплантації стовбурових клітин, рентгендіагностичного та іншого медичного обладнання», - зазначив Орест Чемерис.
«Лікарня першою в Україні започаткувала практику раннього прикладання до грудей»: Львівському перинатальному центру – 35 років
1 квітня 2021
Сьогодні Львівському перинатальному центру виповнюється 35 років. Історія закладу багата яскравими подіями та традиціями. За цей час тут прийняли більше ніж 90 тисяч пологів. Працівників закладу привітало керівництво Львівської обдержадміністрації. “Сьогодні ми святкуємо ювілей цього закладу. Але насправді це ваше свято – бо саме ви наповнюєте цю лікарню світлом і теплом, на вас покладена місія берегти життя і здоров’я наших матерів і дітей. Знаю, що серед вас є фахівці, які працюють з моменту відкриття закладу. І за цей час допомогли з’явитися на світ сотням немовлят. Це навіть важко собі уявити такі цифри – скільки нових життів ви прийняли! Певно, ніхто не зможе порахувати, скільки ночей, святкових днів ви провели тут, на посту. Цей заклад для багатьох з вас є другим домом, а колектив лікарні – ваша друга сім’я. Бажаю вам, щоб ви завжди були дружньою сім’єю, у якій багато радості і позитиву. Зі свого боку робимо все можливе, щоб тут вам було комфортно. Дякую вам за працю”, – підкреслив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, саме «пологовий на Джорджа Вашингтона» став одним з перших перинатальних центрів в Україні. Що саме тут запрацювало друге в Україні відділення реанімації новонароджених. “Саме у стінах цього закладу відбулися перші партнерські пологи на Львівщині! Пишаємося, що саме ця лікарня першою в нашій країні започаткувала практику раннього прикладання до грудей. І однією з перших в Україні отримала статус лікарні, доброзичливої до дитини. Це все стало можливим саме завдяки вам – справжнім професіоналам своєї справи. Сьогодні Львівський перинатальний центр є тим закладом, де постійно втілюються інновації, встановлюється найновіше обладнання. І вірю, що після введення в експлуатацію другої черги – він стане одним з найкращих в Україні”, – додав очільник області. Також очільник області відзначив подяками медиків за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток медичної галузі. Окрім того, Максим Козицький ознайомився із ходом робіт з реконструкції другої черги центру. Реконструкцію розпочали у 2018 році. Загальна кошторисна вартість реконструкції центру – понад 336 мільйонів гривень. Невдовзі об’єкт мають здати в експлуатацію. Довідково: У 1984 р. розпочалося будівництво пологового будинку № 2 м. Львова по вулиці Батальна (нині Дж. Вашингтона). За основу проєкту будівлі було взято типову центральну районну лікарню. Того ж року почалося формування колективу майбутнього перинатального центру. 1 квітня 1986 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 розпочав свою роботу. Перші пологи в новому пологовому будинку відбулися того ж дня і були передчасними. Їх прийняла завідувачка пологовим відділенням Булатовська Джульєта Олександрівна. Загалом лікарський склад становили молоді лікарі, середній вік яких був 25-28 років. Середній медперсонал в основному набирався з випускників медучилищ. Значна частина колективу працює по сьогоднішній день. В самих працівників тут народилися діти та навіть онуки. У 1987 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 став базою для кафедри акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Львівського медичного інституту, а також філію Львівського державного науково-дослідного інституту педіатрії акушерства та гінекології та спадкової патології Завідувачем кафедри та філії став професор Созанський Олександр Мирославович. Перші лапароскопічні операції було проведено співробітниками саме цього інституту, які в свою чергу передали свій досвід іншим лікарям. Гінекологічні відділення стали потужними центрами лапароскопічної хірургії Львівщини. З 1986 по 2000 рр. в структурі установи працювали жіночі констультації 2-ої, 4-ої та 5-ої міських поліклінік, а також консультаційний центр «Шлюб і сім’я». Це давало можливість на високому рівні надавати медичну допомогу вагітним та породіллям в ракурсі «первинна ланка (жіноча консультація) – вторинна ланка (стаціонар)», а також сприяло професійному росту лікарів за рахунок системи ротації лікарів між відділеннями стаціонару та жіночими консультаціями. У 1992 р. Міський клінічний пологовий будинок № 2 було перейменовано на Львівський регіональний перинатальний центр (ЛРПЦ). В цьому ж році було підписано угоду про співпрацю та обмін досвідом між перинатальним центром та Університетською клінікою Мілард Філмор Хоспіталс м. Баффоло, штат Нью-Йорк. Угода була підписана в рамках міждержавної програми медичної співпраці Держдепартаменту США та МОЗ України. У 1992 р. згідно наказу Облздороввідділу перинатальний центр був зобов’язаний надавати медичну допомогу вагітним, роділлям з передчасними пологами та недоношеним новонародженим дітям. Для реалізації цієї задачі у жовтні 1993 р. було введено в експлуатацію перше на теренах Західної України та друге в Україні відділення реанімації новонароджених.
Проєкт «Діємо для здоров’я» запрошує територіальні громади до співпраці
12 березня 2021
Україно-швейцарський проєкт запрошує територіальні громади Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської та Херсонської областей взяти участь у конкурсі і стати пілотними партнерськими громадами проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» (коротка назва – «Діємо для здоров’я»). Проєкт впроваджує Консалтингова група GFA у співпраці з Університетськими клініками Женеви, Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ), Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та агенцією Be—it Health & Social Impact за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Партнер проєкту за напрямком роботи з територіальними громадами - Західноукраїнський ресурсний центр. Останній термін подачі заявок на конкурс – 31 березня 2021 року. Проєкт «Діємо для здоров'я» має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (далі – НІЗ). Неінфекційні захворювання це велика група хвороб, які мають тривалий перебіг, повільно прогресують та не передаються від людини до людини. Найбільший тягар, як за наслідками для життя та здоров’я людини, так і для системи охорони здоров’я, складають чотири основні групи захворювань: серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворювання та діабет. В Україні НІЗ є причиною 84% усіх смертей[1]. Основними факторами ризику виникнення НІЗ є: - нераціональне харчування; - недостатня рухова активність; - вживання тютюну; - вживання алкогольних напоїв. Ці фактори ризику спричинені переважно поведінкою самої людини. Доведено, що зміна чи корекція поведінки, а також створення більш сприятливого для збереження здоров’я середовища можуть суттєво зменшити ризики розвитку і поширеності неінфекційних захворювань. Люди, які живуть з неінфекційними захворюваннями, є особливо вразливими до коронавірусної інфекції. Вони частіше, ніж інші пацієнти потребують госпіталізації, мають важчий перебіг хвороби, а також вищий ризик смерті. Проєкт «Діємо для здоров’я» запрошує до співпраці команди однодумців, які прагнуть зробити свої громади більш здоровими, покращити надання медичних послуг у закладах первинної медичної допомоги та створити здоровий освітній простір у закладах загальної середньої освіти. Усі зацікавлені команди можуть взяти участь у конкурсі, за результатами якого будуть обрані 20 територіальних громад з 5 пілотних областей (по 4 територіальні громади у кожній області), які впродовж 4 років співпрацюватимуть з проєктом «Діємо для здоров’я» для запровадження і підтримки заходів з громадського здоров’я у своїх громадах. Громади-переможці конкурсу отримають фінансування для впровадження проєктів у сфері громадського здоров’я (обсягом до 15 тис. швейцарських франків). Переваги участі територіальних громад у проєкті «Діємо до здоров’я» - Громади, які стануть учасниками проєкту будуть мати можливість пройти навчання та взяти участь у заходах, організованих в рамках проєкту, долучитися до оцінки ситуації з наданням послуг з профілактики та контролю НІЗ у громаді. Представники системи освіти, медицини, громадського сектору отримають можливість професійного зростання у сфері громадського здоров’я та здобудуть навички роботи в команді. Управлінці дізнаються про найбільш дієві заходи для створення здорового середовища у громаді і способи заохотити мешканців громади жити більш здоровим життям. - Заклади надання первинної медичної допомоги зможуть оцінити та покращити свої послуги з контролю та профілактики неінфекційних захворювань; лікарі і медсестри закладів зможуть пройти навчання та отримати сучасні матеріали для ефективного консультування з НІЗ і проведення профілактичної роботи серед мешканців громади; навчаться надавати послуги, орієнтовані на потреби своїх пацієнтів. - Команди закладів освіти (вчителі, медики, працівники їдалень, управлінці) зможуть оцінити шкільне середовище за методикою “Індекс здоров’я школи” та розробити план заходів для покращення здоров’я учнів та вчителів, пройти навчання і отримати підтримку для створення безпечного, інклюзивного і здорового освітнього простору, покращити якість шкільного харчування, отримати сучасні інтерактивні матеріали для навчання школярів з питань здорового харчування, рухової активності та психологічного благополуччя. За допомогою експертів проєкту учасники від громад зможуть визначити пріоритети, розробити план дій для покращення надання первинної медичної допомоги, зміни поведінки мешканців громади, залучати місцевих лідерів до розробки та впровадження програм з профілактики та контролю НІЗ. Конкурсний відбір відбуватиметься у два етапи: 1) Відбір громад за результатами подачі аплікаційної форми. Аплікаційна форма складається з заповненої онлайн анкети та мотиваційного листа (додається окремим файлом), стратегії розвитку громади (за наявності, подається окремим файлом). 2) Візит представників проєкту «Діємо до здоров’я» та Західноукраїнського ресурсного центру в громаду. Обов’язковою умовою для участі громади у конкурсному відборі є подання мотиваційного листа. Вимоги до мотиваційного листа: 1) Лист має бути підготовлений командою громади – представниками органу самоврядування, закладу первинної медичної допомоги та закладу загальної середньої освіти, які хочуть стати пілотними закладами проєкту. 2) Обсяг мотиваційного листа не має перевищувати 2 сторінок (А4, 12 шрифт, одинарний інтервал між рядками). 3) Мотиваційний лист має містити стислі відповіді на такі запитання: · Чому ваша громада хоче взяти участь у проєкті? · Які проблеми у сфері громадського здоров’я є пріоритетними у вашій громаді? · Що потрібно зробити, щоб покращити якість надання послуг у сфері громадського здоров’я та контролю неінфекційних захворювань на рівні закладу первинної медичної допомоги вашої громади? · Що потрібно зробити, щоб створити більш здорове освітнє середовище у закладах загальної середньої освіти вашої громади? · Який внесок у реалізацію проєкту можете зробити громада? 4) Мотиваційний лист має бути підписаний головою територіальної громади. Для участі у першому етапі конкурсу громади мають заповнити аплікаційну форму, за посиланням у термін до 31 березня 2021 року (включно). Всі апліканти отримають повідомлення про результати своєї участі у першому етапі конкурсного відбору. Залежно від якості поданих заявок та наявного фінансування, проєкт «Діємо для здоров’я» залишає за собою право обрати меншу чи більшу кількість партнерських громад. Лише обрані громади будуть запрошені для участі у другому етапі, який передбачає відвідування громади. Дата і час візиту будуть узгоджені з кожною територіальною громадою окремо. Звертаємо Вашу увагу на те, що аплікаційні форми, які надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду! Для зацікавлених в участі у проєкті територіальних громад 19 березня заплановано проведення інформаційних вебінарів. Час проведення: Дніпропетровська область - 9.00 - 9.40 Львівська область - 10.00-10.40 Полтавська область - 11.00-11.40 Рівненська область - 13.00-13.40 Херсонська область - 14.00-14.40 Для того, щоб зареєструватись на вебінар, будь ласка, перейдітьи за посиланням. За довідковою інформацією звертайтесь на електронну пошту office@zurc.org.
До Дня орфанних захворювань на Львівщині організовують круглий стіл
25 лютого 2021
26 лютого з 10:00 до 11:30 у Львівській обласній раді (каб. 307) відбудеться Круглий стіл «День орфанних захворювань». Ініціатори - рух пацієнтів з рідкісними хворобами «Орфанний Дзвін», в який об’єдналися пацієнти та пацієнтські організації легеневої гіпертензії, мукополісахаридозу, СМА, Сdkl 5, хвороби Гоше, туберозного склерозу, синдрому Ретта, акромегалії, синдрому Швахмана-Даймонда, синдром Ретта, ВітамінД-резистентного рахіту. Метою круглого столу є обговорення проблем та викликів, з якими щодня стикаються пацієнти України з рідкісними (орфанними) захворюваннями, вироблення стратегії допомоги пацієнтам з орфанними захворюваннями у питаннях життєвонеобхідного лікування та постійної реабілітації у Львові та Львівській області у 2021 році. Захід відбудеться за участі: керівництва Львівської обласної ради, керівництва Львівської ОДА, представників департаменту охорони здоров’я, департаменту соціального захисту населення ЛОДА, управління охорони здоров’я та управління соціального захисту Львівської міської ради ЛМР, Львівського обласного центру соціальних служб та представників руху «Орфанний Дзвін». Амбасадорка руху «Орфанний Дзвін» та модератор заходу – п.Ольга Цап. Цього ж дня о 13.00 год. біля міської Ратуші відбудеться урочисте відкриття виставки портретів «Невидимих героїв» до «Міжнародного Дня Рідкісних Захворювань». Метою виставки є візуалізувати портрети дітей з рідкісними недугами, щоб зробити хвороби-невидимки видимими і закликати до всебічної підтримки орфанних пацієнтів владою і громадськістю. Автор виставки – Вікторія Гнилякевич, художниця-дизайнер, викладач ЛДХШ ім. О.Новаківського. Координатор заходів: Андрій Гулей, 0976938796.
На підтримку галузі охорони здоров'я у 2021 році скерували понад півмільярда гривень
23 лютого 2021
547 мільйонів 650 тисяч гривень – сума, яку скерують на реалізацію Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області у 2021 році. Таке рішення прийняли сьогодні, 23 лютого, обласні депутати. Зазначимо, що основний акцент програми – це підтримка закладів охорони здоров`я обласного підпорядкування, в тому числі видатки на утримання (заробітна плата з нарахуваннями, видатки на енергоносії, медикаменти, продукти харчування, проведення поточного ремонту, тощо). Цей напрям складає майже 80% від всіх коштів, передбачених програмою. Поява цього розділу пов`язана зі зміною законодавства та реформуванням сфери охорони здоров`я. Відтак, за словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, понад 60 мільйонів гривень передбачено для забезпечення медикаментами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення для дорослих та дітей з різноманітними захворюваннями. В цілому структура даних розділів програми залишилась практично без змін, проте рівень фінансування було зменшено на 17%, що пов`язано з забезпеченням деяких напрямків Національною службою здоров`я України та передбаченим фінансуванням на державному рівні. Окрім того, у межах Програми кошти скерують на лікувальне харчування для мобільного хоспісу. Нагадаємо, що Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області складається із десяти напрямів, таких як: надання медичної допомоги дорослому та дитячому населенню, оснащення закладів охорони здоров`я обладнанням, медичною технікою та автотранспортом, забезпечення належної технічної експлуатації ліфтів та забезпечення пожежної безпеки в закладах охорони здоров`я.
Львівська ОДА закликає керівників медустанов області активізувати процес безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю
17 лютого 2021
На цьому сьогодні, 17 лютого, наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко у межах онлайн-селектору з головами об’єднаних територіальних громад і керівниками районів області. Нагадаємо, що Національна служба здоров’я України не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності. «Питання інклюзії – це сьогодні питання номер один. Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором на шляху отримання медичної допомоги населенням. Львівська облдержадміністрація неодноразово скеровувала листи власникам закладів охорони здоров’я з цього приводу. Така ситуація мала би стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів», - зазначив Іван Собко. За його словами, не всі керівники лікарень дослухались до рекомендацій ЛОДА. Відтак, якщо лікарні не отримують контактування з НСЗУ, то їхнє фінансування здійснюватиметься за місцеві кошти, що нестиме колосальне навантаження на місцеві бюджети. «Ми вкотре звертаємось до всіх відповідальних осіб з закликом активізувати роботу на місцях», - додав Іван Собко. Тож заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї. Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФАП. Аби підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд.
«Понад 600 мільйонів гривень з місцевих бюджетів скерували торік на боротьбу з коронавірусом», - Максим Козицький
11 лютого 2021
Понад 620 млн грн були виділені з місцевих бюджетів на заходи з ліквідації спалахів і поширення коронавірусної хвороби на території області. Це один з найкращих показників серед усіх областей. Про це сьогодні, 11 лютого, розповів під час звіту за підсумками року голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. «Фінансування заходів з протидії поширенню COVID-19 – це лише частина з того, що вдалось у 2020 році в галузі охорони здоров’я. Львівщина перша запустила систему страхування медиків, що борються з коронавірусом. Понад 5 тисяч мешканців області з важкими захворюваннями отримали медичну допомогу в рамках обласної програми, на яку було виділено з обласного бюджету 157 мільйонів гривень», - зазначив Максим Козицький. Завдяки програмі Президента «Велике будівництво» торік на модернізацію 8-ми приймальних відділень опорних медзакладів області скерували 67 млн грн. Крім того, для покращення якості медичних послуг у минулому році закупили 18 одиниць спеціалізованого санітарного автотранспорту. Також 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 4 комп`ютерних томографи. На закупівлю цього обладнання витратили 41,3 млн грн субвенції з Фонду боротьби з COVID-19. В частині покращення якості надання медичної допомоги в сільській місцевості у межах програми "Доступна медицина" були відкриті 20 нових лікарських амбулаторій. Первинна медична допомога отримала159 службових автомобілів й 204 комплекти телемедичного обладнання. На кошти, які вдалося зекономити під час будівництва нових амбулаторій та придбання автомобілів для них, а це понад 17 мільйонів гривень, у різних районах області допоможуть збудувати чи відремонтують ще кілька медичних установ. Відтак, на Львівщині дофінансують будівництво, реконструкцію або ремонти дев’яти сільських медустанов у Львівському, Самбірському, Яворівському районах області.
На підтримку галузі охорони здоров'я у 2021 році хочуть скерувати понад півмільярда гривень
4 лютого 2021
547 мільйонів 650 тисяч гривень – сума, яку планують скерувати на реалізацію Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області у 2021 році. Такий фінансовий ресурс погодили сьогодні, 4 лютого, на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Кінцеве фінансування Програми мають затвердити депутати під час сесії Львівської обласної ради, яка запланована на 16 лютого. Зазначимо, що основний акцент програми – це підтримка закладів охорони здоров`я обласного підпорядкування, в тому числі видатки на утримання (заробітна плата з нарахуваннями, видатки на енергоносії, медикаменти, продукти харчування, проведення поточного ремонту, тощо). Цей напрям складає майже 80% від всіх коштів, передбачених програмою. Поява цього розділу пов`язана зі зміною законодавства та реформуванням сфери охорони здоров`я. Відтак, за словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, понад 60 мільйонів гривень передбачено для забезпечення медикаментами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення для дорослих та дітей з різноманітними захворюваннями. В цілому структура даних розділів програми залишилась практично без змін, проте рівень фінансування було зменшено на 17%, що пов`язано з забезпеченням деяких напрямків Національною службою здоров`я України та передбаченим фінансуванням на державному рівні. «Ми знайшли можливість і у межах Програми скеруємо кошти для харчування дітей, що знаходяться у госпісних закладах. Львівська обласна державна адміністрація спільно з депутатським корпусом не могла залишитися осторонь цієї проблеми. Таким рішенням ми хочемо підтримати хворих діток та зробити їхнє перебування у цих медичних закладах», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, що Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров`я Львівської області складається із десяти напрямів, таких як: надання медичної допомоги дорослому та дитячому населенню, оснащення закладів охорони здоров`я обладнанням, медичною технікою та автотранспортом, забезпечення належної технічної експлуатації ліфтів та забезпечення пожежної безпеки в закладах охорони здоров`я.
"Львівщина готова до першого етапу вакцинації від COVID-19", - Орест Чемерис
3 лютого 2021
Про це у межах засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. У Міністерстві охорони здоров’я розробили Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації в Україні у 2021-2022 роках. Кампанія відбуватиметься у кілька етапів. Перший з них стартує вже у лютому. «Львівщина готова до проведення першого етапу вакцинації. Ми починаємо вакцинацію із медиків, які працюють у ковідних стаціонарах. Ми маємо на увазі виключно ті відділення, які займаються ковідними хворими», - зазначив директор департаменту. Як наголосила в. о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Наталія Іванченко, початок вакцинації очікується у середині лютого. «Сьогодні на Львівщині вже сформовані мобільні бригади, які і будуть здійснювати вакцинацію. До кожної бригади входитимуть лікар, два фахівця середнього медичного персоналу та водій. Вакцинація відбуватиметься у тимчасових пунктах щеплення», - пояснила Наталія Іванченко. Таких основних бригад є 14, передбачені також резервні. Одна бригада зможе здійснити 100 щеплень вдень.
"Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором", - Іван Собко
2 лютого 2021
У всьому світі люди з інвалідністю мають рівні з іншими людьми права. Держава зобов’язана піклуватись про таких громадян і забезпечувати їм можливість самостійно задовольняти свої потреби. Відтак, Національна служба здоров'я України не буде підписувати договори з медичними закладами на надання медичних послуг, якщо вони не будуть обладнані вільним доступом для осіб з інвалідністю. Тому встановлення пандусу стало обов’язковою умовою контрактування. «Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором на шляху отримання медичної допомоги населенням. Львівська облдержадміністрація неодноразово скеровувала листи власникам закладів охорони здоров’я з цього приводу. Така ситуація мала би стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Аби підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд. Так, до прикладу, нещодавно на замовлення Бібрської міської ради підрядна фірма завершила роботи зі встановлення пандуса для КНП "Бібрська міська лікарня". Тепер пацієнти з інвалідністю зможуть без перешкод дістатись медичного закладу.