На Львівщині відбулось обговорення щодо необхідності стратегічного планування для громад у впровадженні реформ

31 липня 2019р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

На Львівщині відбулось обговорення на тему «Стратегічне планування у впровадженні реформ в об’єднаних громадах». Про це інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Участь у заході взяли понад 30 представників об'єднаних територіальних громад Львівщини, громадські активісти та представники наукових організацій. Центральною темою обговорення стала практика впровадження освітньої та медичної реформ в громадах.

У межах заходу експерт секторальної освітньої платформи Асоціації об'єднаних територіальних громад України Сергій Пазюк представив результати розробки Стратегій розвитку освіти для Дублянської ОТГ у Львівській області та Голобської ОТГ у Волинській області. На цих прикладах експерт продемонстрував учасникам алгоритм розробки стратегії, а також слабкі та сильні сторони галузі освіти в громаді і заходи з її розвитку у майбутньому.

За словами експерта, у процесі дослідження важливим є врахування інтересів усіх ключових сторін: батьків, вчителів, а, особливо, учнів. Саме інтереси дитини мають бути ключовими в процесі оцінки стану освіти в громадах та при розробці та плануванні заходів із її покращення.

У другій частині зустрічі порушили питання практики впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні громад.

Зокрема, експерт Центру громадської адвокатури Ярослав Хауляк розповів присутнім про хід розробки стратегії розвитку закладу надання первинної медичної допомоги та заходів із охорони здоров'я на рівні громади.

За словами голови Центру громадської адвокатури Тетяни Яцків, на сьогодні, у процесі налагодження ефективної роботи закладів первинної медичної допомоги  важливим є усвідомлення зміни підходів в управлінні медициною.

«Необхідно відходити від старих методів функціонування закладів, як бюджетних установ. Зараз - це вже комунальні некомерційні підприємства, які мають бути орієнтовані на клієнта. Можливість надання платних послуг закладом первинного рівня є одним із способів із забезпечення додаткових коштів для роботи закладу. Проте потрібно пам'ятати, що гарантований пакет послуг є безкоштовним для пацієнтів, з якими підписані декларації. Зараз за пацієнтів необхідно боротися», - зауважила Тетяна Яцків.

Також учасники обговорили практики оптимізації системи охорони здоров'я, надання платних медичних послуг в громадах, методи оцінки вартості таких послуг. Окрему увагу звернули на важливість інституційного розвитку закладів охорони здоров'я для забезпечення можливості надання якісних послуг, зокрема навчання персоналу, підвищення їх кваліфікації і забезпечення всім необхідним обладнанням.

Окрім цього, представники громад, наукових організацій порушували питання необхідності стратегічного планування розвитку не лише освіти та медицини в громаді, а й сфери культури. За словами представників ОТГ, необхідно впроваджувати нові підходи до надання культурних послуг громадах, аналізувати та виправляти проблеми та слабкі сторони.

За підсумками зустрічі учасники наголосили на необхідності стратегічного планування та далекоглядності мислення в процесі управління кожною сферою громади. Як йшлося під час зустрічі аналіз різних сфер в процесі розробки програмних документів дозволяє визначити слабкі та сильні сторони в комплексі, глянути на окрему сферу загалом, а не фрагментарно. Також процес стратегування із широким залученням ключових сторін сприяє інформуванню жителів громади, визначення їх думки та бачення розвитку, а відтак сприяє розумінню та підтримці змін, які будуть впроваджуватися.

Організатори заходу - ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві із департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА в межах проекту «Стратегічний розвиток Дублянської ОТГ. Освіта та охорона здоров’я» за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook