Якісна стратегія-успішна громада: для громад Львівського району провели семінар зі стратегічного планування

14 Червня 2021р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 червня, представники науково-експертного середовища та місцевих органів влади Львівського району обговорили питання впровадження територіальними громадами принципів ефективного стратегічного планування. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Як зазначили в межах заходу успішними сьогодні стають лише ті громади, які вдало використовують стратегічні переваги території та в першу чергу покращують умови, що впливають на комфортність проживання та ведення бізнесу.

«Якісна стратегія дає конкурентні переваги в частині залучення інвестицій, що сприяє економічному розвитку громади. Крім того, кожен підприємець, фермер, вчитель, лікар, кожен мешканець Львівської області має розуміти перспективи розвитку громади, де проживає», - зазначив директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

«Для того, щоб представники бізнесу та мешканці громади розуміли, що кошти місцевого бюджету використовуються керівництвом громади для її розвитку – необхідна Стратегія, яку розробляють публічно, а не лише в кабінеті чиновників», - зазначили представники ДУ «Інститут Регіональних Досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» Віктор Борщевський та Ірина Сторонянська.

Як зауважили голова Львівської РДА Христина Замула, голова Львівської райради Андрій Сулим, керівник КУ ЛМР «Інститут міста» Олександр Кобзарєв Стратегії потрібні територіальним громадам для підвищення їх конкурентоспроможності, досягнення бажаних позитивних змін, збалансованого управління з урахуванням інтересів усієї громади, а також як можливість для залучення державних та приватних інвестицій.

Директор ГО «Інститут Міжнародних Економічних досліджень» Володимир Волошин, Андрій Сулим та Олександр Кобзарєв додатково відзначили необхідність посилення міжмуніципальної співпраці територіальних громад Львівського району, а також можливість напрацювання стратегії розвитку Львівської агломерації.

«Важливо, щоб стратегії громад з одного боку відображали унікальні переваги відповідної території, а з іншого – відповідали пріоритетам державної та обласної стратегій на 2021–2027 роки, на основі яких громади можуть скористатися бюджетними програмами підтримки», - наголосив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

«В ході формування стратегій громади мають чітко визначити свої точки економічного зростання, а також запропонувати довгострокову перспективу розвитку для бізнесу та інвесторів. З цією метою громадам з боку служби супроводу інвестора ЛОДА буде надаватися всебічне сприяння. Результатом спільної роботи з територіальними громадами стануть сучасні та цікаві для бізнесу інвестиційні паспорти громад», - зазначив керівник служби інвестора ЛОДА Орест Фільц.

«Розуміємо, що адміністративно-територіальна реформа вплинула на переформатування державної статистики, що своєю чергою ускладнило отримання статистичної інформації для територіальних громад. Водночас Уряд сьогодні працює над вирішенням цієї проблеми», - розповіла начальник Головного управління статистики у Львівській області Світлана Зимовіна.

15 – 17 червня такі тематичні семінари для усіх територіальних громад області відбудуться у решті 6-ти районах. Ці заходи мають дати старт серії робочих зустрічей зі стратегічного планування у територіальних громадах. Департамент економічної політики спільно із науково-експертним середовищем забезпечить всебічний професійний супровід процесу стратегічного планування найбільш активним громадам, які проінформують про це ЛОДА листом голови громади щодо необхідності підтримки в процесі формування місцевої стратегії. До листа в обов’язковому порядку додаються такі документи:

1) Рішення сільської, селищної, міської ради про початок розробки стратегії;

2) Рішення про затвердження складу робочої групи, куди окрім посадових осіб органу місцевого самоврядування обов’язково мають входити представники місцевого бізнесу, громадськості та науки;

3) Затверджений графік проведення робочих груп та інших тематичних заходів з розробки стратегії громади.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook