У Золочівському районі створили першу патронатну сім’ю
В новостворену сім’ю влаштували 3 дітей, які є між собою рідними братами та сестрою. Це вже третя патронатна сім’я в області.
Про це повідомив начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Володимир Лис.
Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, а також надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Новини за темою
За квітень на Золочівщині зібрали понад 150 тонн гуманітарних вантажів
2 травня 2022
З початку збройної агресії російської федерації проти України на Золочівщині почали розгортати гуманітарні штаби. Місцеві волонтерські організації та просто небайдужі люди розпочали роботу, спрямовану на допомогу військовим Збройних сил України та внутрішньо переміщеним особам. Лише за останній місяць у Золочівському районі вдалося зібрати понад 150 тонн гуманітарних вантажів. Загалом від початку війни – близько 270 тонн. Про це інформують у Золочівській районній військовій адміністрації. Гуманітарні штаби організували видачу допомоги особам, які прибули в громади із зони активних бойових дій та направили вантажі у найбільш постраждалі регіони України. Зі всіх куточків Золочівського району, України та із закордону надходить допомога, а саме: військова амуніція, медикаменти та медичне обладнання, продукти харчування, вода, їжа швидкого приготування, енергетичні батончики, сухофрукти, горіхи, консерви, вермішель, крупи швидкого приготування, одяг, матраци, каремати, розкладачки, спальні мішки, ковдри, подушки, постільна білизна, рушники, одяг та дощовики, миючі засоби, зубні пасти та щітки, підгузки та прокладки, паперові рушники, антисептики, маски багаторазові та одноразові, спирт, гребінці, білизна, рушники з мікрофібри, багаторазові набори посуду, батарейки, свічки, ліхтарики тощо. Місцевий волонтерський осередок діє майже у кожному населеному пункті району. Усі від малого до великого допомагають чим можуть. В одних селах та містах готують їжу (вареники, печиво) та самостійно виготовляють м’ясні консервації, в інших - плетуть маскувальні сітки та зварюють протитанкові «їжаки». Перед світлим святом Христового Воскресіння на фронт відправили близько 5 тисяч великодніх наборів.
На Львівщині група компаній «Карпатські мінеральні води» планує збудувати новий завод
15 листопада 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулася зустріч голови облдержадміністрації Максима Козицького з представниками компанії «Карпатські мінеральні води». Сторони розглянули питання щодо створення нового заводу, яке дасть близько 200 нових робочих місць. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький разом з представниками компанії та місцевої влади обговорили ряд питань, що стосуються реалізації інвестиційного проекту по будівництву нового заводу. Компанія планує створити близько 200 нових робочих місць та збільшити потужності нового заводу у 3 рази до вже існуючих. Загальна сума інвестицій складе понад 20 млн євро. Також інвестор планує відновити табір «Сокіл» та проводити оздоровлення дітей різних соціальних груп. Під час зустрічі Максим Козицький зазначив про можливість реєстрації індустріального парку під реалізацію даного інвестиційного проєкту. Це дасть інвестору додаткові переваги та пільги. А також запевнив, що облдержадміністрація сприятиме у погодженні документації та проведенні всіх необхідних комунікацій до місця будівництва. Група компаній «Карпатські мінеральні води» є потужним гравцем українського ринку виробництва природних мінеральних вод і безалкогольних напоїв. Заснована у 2002 році. Об’єднує понад 500 працівників в усіх регіонах України. А 2020 року сплатила до бюджету майже 94 млн гривень податків.
Від початку року у Львівській області усиновили 31 дитину
23 вересня 2021
В Україні 30 вересня відзначають День усиновлення. Служба у справах дітей Львівської облдержадміністрації підбила підсумки щодо ситуації з влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування області. Про це сьогодні йшлося під час брифінгу. Зараз у Львівській області на обліку в службах у справах дітей перебувають 2183 дитини-сироти та дитини без батьківського піклування, з них 1650 – під опікою. «В області функціонують 37 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 263 дитини. Також на території області є 80 прийомних сімей, в яких виховуються 150 дітей», - начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис. За його словами, станом на 1 вересня у Львівській області усиновили 31 дитину. Торік цей показник був меншим, оскільки у той період кількість усиновлених дітей склала 21 дитину. Під опіку громадян влаштовано 151 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. Також у 2021 році на території області створили два дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) – у селі Мокротин (Львівський район) і в місті Борислав (Дрогобицький район). До слова, найближчим часом у Великих Мостах відкриють ще один дитячий будинок сімейного типу, який стане вже третім відкритим цьогоріч на Львівщині. Також планують відкрити ДБСТ у селі Наварія. В області від початку року створили 4 прийомні сім’ї: у Львові, Стрийському та Самбірському районах. А також розвивають нову послугу – патронатна сім’я. «Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Завдяки цьому діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію», - додав Володимир Лис. У Львівській області станом на сьогодні перебуває 100 пар-кандидатів в усиновлювачі. Нагадаємо, від початку року Львівський обласний центр соціальних служб організував 7 навчань для кандидатів в прийомні батьки, усиновителі, опікуни та батьки-вихователі, які охопили 140 осіб. У результаті, усі кандидати, які пройшли навчання отримали довідки та рекомендації про їх внесення до електронного банку даних потенційних прийомних батьків. «Нещодавно завершився ще один курс підготовки для тих, хто має намір усиновити дитину. Батьки мають вміти знаходити контакт з дитиною, адже здебільшого, такі діти не мають досвіду у спілкування, не достатньо соціалізовані. Саме тому з потенційними усиновлювачами працюють психологи, медики, соціальні працівники», - зазначив керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян. До кінця року планують провести ще два таких навчання для потенційних усиновлювачів. Ілона Орнат
В області перевірили перевізників Золочівського напрямку
15 Червня 2021
14 червня управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації спільно з Західним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки здійснили заходи державного контролю щодо дотримання автотранспортними підприємствами вимог транспортного законодавства під час обслуговування автобусних маршрутів загального користування. У ході проведення заходів держконтролю, склали 3 акти за порушення вимог статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт» (порушення затвердженого розкладу руху) на автобусні маршрути загального користування: № 755 Львів (вул. Личаківська, 162-182) – Кропивна; № 155 Львів (вул. Личаківська, 162-182) – Глиняни; № 753 Львів (вул. Личаківська, 162-182) – Золочів АС – Новоселище. За результати розгляду даних актів до перевізників будуть вжиті адміністративні заходи та накладені штрафні санкції. Для управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації контроль за дотриманням вимог транспортного законодавства автотранспортними підприємствами області є одним із пріоритетних завдань, відповідно зазначені заходи здійснюватимуться систематично.
Небайдужих мешканців Львівщини закликають стати патронатними вихователями
3 листопада 2020
У Міністерстві соціальної політики України наголошують, що патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною. Про це сьогодні, 3 листопада, йшлось у межах Всеукраїнської наради з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей, зокрема стосовно забезпечення права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання під головуванням Прем'єр- міністра України Дениса Шмигаля. "Сьогодні ми говоримо не просто про здійснення реформ. Йдеться про життя і порятунок дітей, що опинились в складних життєвих обставинах. Жоден інтернатний заклад не замінить патронатну сім'ю. Тому ми повинні робити усе, аби таких сімей стало більше", - зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Нагадаємо, що у 2019 році на Львівщині первинний відбір в патронатні вихователі пройшли 4 сім’ї. За словами керівника Служби у справах дітей Володимира Лиса, станом на 1 жовтня цього року на Львівщині створили 4 патронатні сім’ї. Зокрема, у Львові-1, Яворові-2, Золочеві-1, в які влаштували 6 дітей та відібрали ще 3 сім’ї кандидати. "Діти повинні виховуватися в сім’ях. Якими б хорошими не виглядали для нас умови проживання в інтернатних закладах, ніщо не може замінити їм родину", - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Відтак, Львівська обласна державна адміністрація закликає небайдужих мешканців Львівщини ставати патронатними вихователями. Про те, що потрібно знати майбутнім вихователям, можна ознайомитися за посиланням. Нагадаємо, що у державному бюджеті на 2020 рік на розвиток патронату передбачено 44,7 млн грн, що дозволяє забезпечити функціонування майже 300 сімей патронатних вихователів. А розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Довідково. Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї становить до трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування проводять роботу з батьками дитини і визначають де їй буде краще. При цьому можливість повернення дитини до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю. Христина Дмитрик
На Львівщині стартувала інформаційна кампанія щодо підтримки сімей патронатних вихователів
6 жовтня 2020
У 2020 році в Україні розпочали реалізацію ІІ етапу ДІ-реформи, яка передбачає практичні заходи щодо розвитку в громадах різноманітних послуг в тому числі і патронату. Міністерство соціальної політики України упродовж жовтня-листопада 2020 року оголосило про проведення «Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії в межах популяризації послуги патронату для дитини». Сьогодні, 6 жовтня, у всіх районах та містах Львівської області, стартувала інформаційна-просвітницька кампанія в межах популяризації послуги патронату над дитиною. Про це повідомили під час брифінгу у Львівській обласній державній адміністрації. "Створення патронатних сімей - це перший крок до того, щоб кількість інтернатних закладів поступово зменшувалась. Не можу не радіти, що сьогодні ми запускаємо таку інформаційну кампанію і, я впевнений, що результат буде лише позитивним", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, інформацію про патронат буде розмістять на біг-бордах та сіті-лайтах в містах районного та обласного рівнів, крім того планується провести «круглі» столи, вебінари та конференції на відповідну тематику, під час яких роздаватимуться буклети та листівки з інформацією про патронат. "Разом із Міжнародною благодійною організацією Партнерство "Кожній дитині" та Міністерством соціальної політики ми розробили інформаційні матеріали та запустили таку інформаційну кампанію по усій країні. Ця інформаційна дослідницька кампанія є першим кроком для вдосконалення програм послуг , наступним стане певне дослідження, яке дозволить нам вдосконалювати та якісніше надавати соціальні послуги, у тому числі патронату над дитиною", - додала координаторка пілотного проекту в Львівській області, Ініціатива щодо розвитку послуг в громадах для дітей та сімей, Проект «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) Ольга Бойко. У брошурах можна віднайти інформацію про основні завдання патронату, гарантії від держави, інструкцію про те, яким чином можна отримати консультації, контактну інформацію тощо. У Львівській області інформаційна кампанія триватиме у період з 6 жовтня по 27 листопада. Зазначимо, що у 2019 році первинний відбір в патронатні вихователі пройшли 4 сім’ї. За словами керівника Служби у справах дітей Володимира Лиса, станом на 1 жовтня цього року створили 4 патронатні сім’ї. Зокрема, у Львові-1, Яворові-2, Золочеві-1, в які влаштували 6 дітей та відібрали ще 3 сім’ї кандидати. Нагадаємо, що патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї становить до трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування проводять роботу з батьками дитини і визначають де їй буде краще. При цьому можливість повернення дитини до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю. Христина Дмитрик
Незабаром на Львівщині з’являться ще вісім патронатних сімей, - Юрій Холод
20 лютого 2020
Про ДІ-реформу на Львівщині йшлося під час зустрічі заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, начальника Служби у справах дітей області Володимира Лиса з радницею міністра Міністра соціальної політики Наталією Кириченко. Також до розмови про реформу деінституціалізації в нашій області долучилися Ольга Бойко - координатор пілотного проєкту з трансформації закладів інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області (“Супровід урядових реформ в Україні “SURGe”) та Блія Пилипас - керівник проєктного офісу з підтримки реформи деінституціалізації. Обидві - за згодою - представниці компанії “Agriteam Canada Consulting Ltd” в Україні. “Львівщина - одна з кращих областей щодо впровадження реформи ДІ. Зі столичними гостями ми говорили саме про неї. Якщо конкретно, то про житло для сиріт і дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав, про створення малих групових будинків, прийомних сімей, а також розвиток послуг для дітей в ОТГ. На Львівщині особливу увагу приділяємо і створенню патронатних сімей. У планах наразі - створити ще вісім таких сімей. Це багато, порівняно з іншими областями, але ми хочемо досягнути ще кращого результату”, - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. “Загалом в Україні на кінець 2019-го було 123 патронатні родини, у яких проживало 510 дітей. У шістьох областях патронатні сім'ї не створені. Йдеться про тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками чи іншими законними представниками складних житттєвих обставин”, - зазначає начальник Служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис. Щоб створити таку сім’ю, потрібно пройти спеціальні навчання. Але насамперед, зголоситися на сайті за посиланням чи написати працівникам Служби у справах дітей в соцмережах. Тема патронатних сімей була ключовою на селекторній нараді, яка відбулася в Львівській ОДА 17 лютого. На Львівщині минулоріч створили 3 патронатні сім’ї у м. Львові, Золочівському та Яворівському районах, в яких перебувають 6 дітей.
На Золочівщині відкрили амбулаторію монопрактики
18 грудня 2019
У селі Ремезівці Золочівського району відбулось урочисте відкриття новозбудованої амбулаторії моно практики. Привітали присутніх із цією подією т.в.о. управління капітального будівництва облдержадміністрації Олег Пелих, а також т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Андрій Васько. Відтепер якісними медичними послугами охоплять майже три тисячі мешканців з 5 сіл: с. Ремезівці, с. Шпиколоси, с. Жуків, с.Кропивна, с.Підгір’я. Загальна площа амбулаторії складає 289,8 метра квадратних. Заклад оснащено медичним обладнанням. Додамо, що загальна вартість амбулаторії становить 7 744,114 тисячі гривень. Нагадаємо, що амбулаторія у с. Ремезівці одна з 43-х амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, будівництво яких відбувається у Львівській області. Для кожної з 43-х нових амбулаторій закуплено службовий автотранспорт Renault Duster. Також закуплено 67 автомобілів для існуючих амбулаторій. Зазначимо, що 21 листопада 2019 року управління капітального будівництва облдержадміністрації оголосило тендер на закупівлю 158 автомобілів для існуючих амбулаторій.
На Золочівщині представили нового голову райдержадміністрації
4 грудня 2019
Сьогодні, 4 грудня, на Золочівщині відбулося представлення нового керівника райдержадміністрації Василя Маркевича. Очільника району представила керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська. У своєму виступі вона наголосила на важливості плідної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування громадськості. «Ми вітаємо Вас, бажаємо Вам сили, терпіння, мудрості, а колективу адміністрації, усім територіальним підрозділам: будьте дружні, лише у підтримці одні до одних буде позитивний результат роботи і район буде у числі перших. Бажаю, щоб голова став сильним лідером у вашому районі», - наголосила Маріанна Вільшинська. У свою чергу, Василь Маркевич подякував за високу довіру, а також запевнив, що зробить усе можливе задля подальшого розвитку Золочівського району. «Сьогодні я бачу у пріоритеті роботи якісну адміністративно-територіальну реформу, процес переходу від одного устрою до іншого, сучасного, більш нового, який має бути зрозумілим, чітким і безболісним. Для якісної роботи мають бути залучені інвестиції. Особливий акцент хотів би поставити на роботі з громадянами. Я закликаю усіх до конструктивного і відкритого діалогу. Потрібно всім об’єднатися: громадянам, громадським організаціям, депутатам усіх рівнів, владі і виконувати спільну мету - сильна і процвітаюча країна, заможні громадяни і безпека», - наголосив Василь Маркевич.
З Львівщини у космос запустять сигнал, який складається з дитячих мрій(+відео)
23 вересня 2019
Український космічний центр запустить у Всесвіт сигнал зі 100 000 дитячими мріями. Уперше у світовій історії на планеті Земля понад сто тисяч малюнків дитячих мрій будуть зашифровані в сигнал і відправлені у космос. Подія відбудеться у суботу, 28 вересня, на потужній космічній станції, яка знаходиться у Золочеві Львівської області. Разом з командою благодійного проекту "Здійсни мрію" працює Державне космічне агентство, яке організовує кодування і передачу радіосигналу з дитячих малюнків на 41 світовий рік у Всесвіт. Пікселі мрій будуть перебувати в космічному просторі вічність. Мрії українських дітей полетять до зірок зі шкидкістю майже 3 мільйони метрів на секунду і подолають відстань близько 400 трильйонів кілометрів. Вчені говорять про ймовірність відповіді на сигнал мрій від позаземних цивілізацій нашої Галактики. «Ми створили спеціальну програму для перетворення мрій у пікселі і їхньої відправки. Провели тестування обладнання і можемо сказати, що раніше відправка такого об'єму даних за один раз ніколи не відбувалася. Наша команда буде працювати впродовж цілого місяця з цією місією під назвою „Промінь мрій“. Ми вже знаємо детальний маршрут, яким полетять мрії», — зазначає керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний. За його словами, позаземні цивілізації ймовірно зможуть отримати сигнал. «Відслідковувати, де знаходиться Промінь Мрій після відправки можна буде завдяки математичним розрахункам. Зображення закодовані простими числами, що дасть змогу іншим цивілізаціям його зрозуміти. Ризиків такої Космічної Місії немає. Сигнал не може зашкодити космічним апаратам і є екологічним. У Конвенції ООН міститься пункт, який дозволяє відправляти сигнали в космос, якщо вони несуть позитивний посил і там немає агресії. Інформація з малюнками дитячих мрій такою точно є. За одну секунду сигнал буде проходити 300 тис кілометрів. І він буде летіти 41 світловий рік до планетної системи TRAPPIST-1, яка знаходиться у сузір'ї Водолія. Там є чотири екзопланети, які відповідають критеріям наявності життя, ймовірно, там є рідка вода, а значить є і життя. Вони презентовані NASA і внесені в каталог у 2017 році», — додає Володимир Присяжний. Одночасно з радіосигналом мрій у космос 28 вересня о 20:00 на вулиці Хрещатик, 36 під час Kyiv Lights Festival у небо злетить світловий промінь мрій — це буде художня візуалізація космічної події. Золочів — Київ — Всесвіт — планета TRAPPISTA-1. Доповнена реальність буде поєднана з 3D мапінг, і неймовірна картинка відкриється на всій будівлі Київської міської державної адміністрації. Автори — художники SKILZ. Вхід на фестиваль буде вільним, а кожен присутній зможе долучитися до історичної події, побачити мрії і увімкнути доповнену реальність, щоб спостерігати, як оживають малюнки мрій, доторкнутися до мрії через свій смартфон, зробити фото та відео. Для цього необхідно встановити спеціальний безкоштовний додаток Promin Mriy (Промінь мрій). Очікується понад 500 000 відвідувачів за два дні. Як мрії полетять до зірок радіосигналом і світлом одночасно з двох точок можна буде спостерігати в прямому ефірі ТСН і на онлайн трансляції. Про цю подію буде знято документальний фільм. «Ми провели всеукраїнське дослідження, яке показало, що здатність дітей мріяти згасає, а сучасне суспільство не розвиває у них це вміння. Тільки 5% дітей мріють, інші 95% мають переважно матеріальні бажання, а 38% батьків не знають, про що фантазують їх діти. При цьому майже всі діти хочуть мати суперсилу, але мрії — це і є суперсила, що дана нам з народження. Ми покажемо всім надпотужну силу мрії, яка подолає трильйони кілометрів, доторкнеться до зірок і стане Вічністю, покажемо, що наші мрії можуть все і навіть стати частиною Всесвіту. Майбутнє починається з мрії. Ми віримо, що у справжніх бажань немає меж! Ті, хто мріють — досягають всіх вершин, не обмежують себе рамками в дорослому житті. Діти побачать, як їхні маленькі фантазії стануть величезними! І все обов'язково здійсниться. Запуск „Променя мрія“ точно надихне дітей мріяти», — зазначає куратор проекту Лідія Таран. Малюнки дитячих мрій протягом року збиралися під час всеукраїнського арт-марафону #моядітячамрія в турі по містах і онлайн, зокрема, на уроках мрій в школах і лікарнях країни. У Космос полетять малюнки дітей, які мріють про мир, знайти свою сім'ю, повернутися додому, бути здоровими, зіграти у футбол з марсіанами, покатати маму в космос, стати котом, відростити хвіст русалки, винайти нові джерела енергії, навчитися літати, щоб всі тварини не вмирали, зупиняти час, відкрити портал щастя, побувати в чарівному лісі і ще безліч неймовірних ідей і надій. Під час натискання кнопки Пуск на космічній станції і в пункті керування місією будуть присутні діти-мрійники з усіх областей країни. Організатором та ініціатором запуску мрій в космос виступила команда українського благодійного проекту «Здійсни мрію» 1 + 1 медіа. За три роки існування в проекті були виконані грандіозні мрії дітей, які борються за життя — подорож до Бразилії і знайомство з зірками футболу, створення Супермобіля, бал Принцеси, зйомки в популярних серіалах і навіть знайомство з Драконом з мультика в Дубаї, зустріч з Кріштіану Роналду, Ніком Вуйчич, Роботом Софією та ін.
На Золочівщині вперше відзначили День Західного Бугу
12 серпня 2019
У м.Золочів вперше відзначили День Західного Бугу. Золочівщину для святкування цьогоріч вибрали не випадково, адже р. Західний Буг бере свій початок у селі Верхобуж Золочівського району. В межах свята всі присутні могли придбати корисні для себе речі та продукти на ярмарку екотоварів та корисної їжі, долучитися до інтерактивних розваг, конкурсів, спортивних хвилинок, майстер-класів для дітей і дорослих та зробити яскраві світлини на згадку про проведений день присвячений Дню Західного Бугу. Також у межах відзначення Дня Західного Бугу у Золочеві відбулася Виставка робіт конкурсу малюнку «Мальовничі річки Західного Бугу», нагородження переможців, а Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну (м.Львів, Україна) та Регіональне управління водного господарства в м. Люблін (Республіка Польща) підписали Угоду про співробітництво в басейні Західного Бугу. З вітальним словом на відкритті свята також виступив і директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник, який зазначив, що на засіданні басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну, яке відбулося 7 травня, було вирішено щорічно відзначати День Західного Бугу у серпні. До свята долучилися і природоохоронні Львівщини, НПП «Північне Поділля», які під час святкувань презентували свою природоохоронну, екологічну та рекреаційну діяльність гостям свята, а народний митець-гончар Іван Луковський проводив майстер-клас із виготовлення глиняних виробів славнозвісної гаварецької кераміки.
На Львівщині створили першу патронатну сім’ю
5 квітня 2019
3 квітня у Яворівській райдержадміністрації відбулось підписання договору з патронатними батьками, які виховують своїх чотирьох дітей та згідні стати патронатними вихователями для інших потребуючих в піклуванні та опіці дітей. «Після підписання договору сім’я отримає офіційний статус патронатної сім’ї. Це перша сім’я, яка створена як патронатна сім’я на території області», - зазначив начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Володимир Лис. Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї. Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я, соціальних та поведінкових наук та досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного Кодексу України).