На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз

14 серпня 2019р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Про це повідомили сьогодні, 14 серпня, у межах прес-конференції «Нові препарати в лікуванні туберкульозу, їх переваги та недоліки, нові схеми лікування та недопущення розвитку резистентності».

Відтак, генеральний директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак наголосив на тому, що на території Львівщини спостерігається щорічне зменшення захворюваності на туберкульоз.

«За останні 10 років захворюваність в області знизилась. Якщо у 2008 році впродовж року захворіло на туберкульоз 2,5 тисячі осіб, то у 2018 ця цифра становить близько 1300 осіб. Тобто захворюваність впала практично на 50%. Туберкульоз лікується і не є вироком. Для цього необхідні три складові: вчасна діагностика, наявність препаратів та спеціалістів, а також бажання самого пацієнта одужати», - додав Любомир Рак.

Він наголосив, що важливим елементом зниження захворюваності є вчасна діагностика.

За словами Любомира Рака, бактеріологічна лабораторія  Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру – одна з кращих в Україні, адже має найсучасніший набір обладнання, який є не тільки на теренах держави, але й за кордоном. Відтак, туберкульоз встановлюють на молекулярно-генетичному рівні, на рівні дослідження ДНК упродовж 5-ти годин. Про форму і чутливість туберкульозу можна дізнатися до двох тижнів. Раніше така процедура займала мінімум два місяці.  

У межах заходу організатори також розповіли про переваги пацієнт-орієнтованої моделі лікування хворих на туберкульоз, як одну з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я для подолання туберкульозу в Україні.

«Впровадження нових коротких схем лікування передбачає зменшення термінів  лікування кращими, новими препаратами», - розповів  Любомир  Рак.

У межах брифінгу наголосили на важливості систематичності прийому ліків, безперервності та завершенні лікування. Особливу увагу закцентували на співпраці з неурядовими організаціями і зазначили, що вони є однією із важливих ланок у доведенні лікування пацієнтів з туберкульозом до кінця.

Заступник керівника Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» Сергій Миронюк звернув увагу присутніх на необхідності підтримки соціально-вразливих верств суспільства, які занедужали, у цьому завданні.

«Лише разом ми зможемо здолати цю недугу. Завданням нашої організації є забрати бар’єри. У Львівській області понад 800 пацієнтів співпрацюють з організацією і така взаємодія приносить плоди», - пояснив Сергій Миронюк.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook