Маркіян Мальський оголосив війну паліям сухостою, видавши 13 доручень
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський доручив усім структурним підрозділам та силовим структурам взяти на контроль ситуацію зі спаленням сухої трави в області.
Відповідні доручення очільник області дав сьогодні, 17 вересня, під час апаратної наради.
Головне управління Держгеокадастру у Львівській області має надати інформацію про власників земельних ділянок, в яких виявлено самовільне спалення сухої рослинності для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.
За дорученням голови ЛОДА також проведуть профілактичну роботу з підприємствами агропромислового комплексу щодо недопущення спалювання сухої рослинності та її залишків, в тому числі стерні.
В межах контролю за ситуацією зі спаленням сухостою голова облдержадміністрації доручив організувати роботу з користувачами мисливських угідь, аби забезпечити належну охорону мисливських угідь та притягнути до адмінвідповідальності правопорушників у випадку спалювання сухої рослинності чи її залишків.
Також при отриманні повідомлень про випадки спалювання рослинності або її залишків за зверненнями сільських, селищних голів, керівників лісогосподарських підприємств Нацполіція проводитиме слідчі дії щодо виявлення та притягнення до відповідальності винуватців пожеж в екосистемах.
Окрім того, голова дав доручення посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з метою недопущення пожеж, особливу увагу звернути на заборону спалювання сухої трави і забезпечити установлення білбордів з інформацією про відповідальність за випалювання сухої рослинності і закликами щодо недопущення таких дій уздовж автомобільних доріг, залізничних колій, біля лісових масивів, в населених пунктах. Додатково розмістити пам’ятки у громадському транспорті щодо заборони спалювання трави, задіяти усі можливості ЗМІ до розміщення відеороликів, статей, радіотрансляції звернень.
У Басейновому управлінні Львівського обласного управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну за дорученням очільника області мають привести в робочий стан меліоративні системи в місцях їх проходження через лісові масиви і торфовища, здійснити їх очищення від трави, кущів, дерев, замулення та забезпечити, за необхідності, підняття рівня води, а також проконтролювати підготовку меліоративних каналів, які знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування.
З метою недопущення спалення сухостою проводитимуть рейди щодо контролю за несанкціонованим спалюванням рослинності або її залишків із залученням працівників Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Національної поліції України у Львівській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, а також громадських інспекторів з охорони довкілля. У разі виявлення випадків несанкціонованого спалювання рослинності або її залишків вживатимуть невідкладних заходів реагування.
Новини за темою
Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам
5 травня 2022
Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували. З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках. Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання. Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує: 18 великих гучномовних систем; 104 блоки оповіщення універсальних; 330 гучномовців; 66 мобільні системи оповіщення. До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення. У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних. Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників; вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»; серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику. Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів. Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
Через масові спалення сухої трави на Львівщині гинуть не лише рослини, а й тварини
2 травня 2022
На Львівщині за добу рятувальники ліквідували 14 пожеж в екосистемах. В результаті цих пожеж вогонь знищив майже 2 га сухої трави та чагарнику, і все живе, що було на цих територіях. Пожежі сухостою були зафіксовані в Червоноградському, Львівському, Золочівському, Дрогобицькому та Стрийському районах. Рятувальники Львівщини, вкотре звертаються до громадян припинити випалювати сухостій. Внаслідок цих пожеж, вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але рослини, комахи, звірі та птахи. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. Не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані навколишнім! Пам’ятайте, окрім того, відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.
Через масові спалення сухостою на Львівщині гинуть не лише рослини, а й тварини
14 квітня 2022
На Львівщині за добу рятувальники ліквідували 17 пожеж в екосистемах. В результаті цих пожеж вогонь знищив майже 5 га сухої трави та чагарнику, і все живе, що було на цих територіях. Пожежі сухостою були зафіксовані в Червоноградському, Львівському, Золочівському, Яворівському та Стрийському районах. Рятувальники Львівщини, вкотре звертаються до громадян припинити випалювати сухостій. Внаслідок цих пожеж, вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але рослини, комахи, звірі та птахи. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. Не завдавайте непоправної шкоди ані собі, ані оточенню! Пам’ятайте, окрім того, відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна. Бережіть Україну від вогню!
Не спалюйте свою землю: рятувальники області за добу ліквідували майже 20 пожеж сухостою
8 квітня 2022
За минулу добу рятувальники Львівщини здійснили 19 виїздів на ліквідацію пожеж сухостою. Загальна площа згарища складає понад 3 гектари. «Господарів» не зупиняють ані штрафи, ані загроза перекидання пожеж на житлові будівлі, чи те, що така пожежа може забрати життя. Припиніть спопеляти Львівщину пожежами сухої трави! «Друзі, не допускайте подібні загоряння та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю, спалюючи суху траву – це ЗЛОЧИН!», - звернулись до громадян в ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Спіймали на «гарячому»: за добу на Львівщині затримали 10 паліїв сухої трави
31 березня 2022
На Львівщині щодня працюють спеціальні рейдові групи, які виявляють порушників-паліїв. Під час рейду на Львівщині, 30 березня, спіймали на «гарячому» 10 паліїв сухої трави. На них склали адміністративні протоколи. У ДСНС області нагадують, що спалювання сухої рослинності та сміття карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 тисяч до 6 120 тисяч гривень; для посадових осіб від 15 300 тисяч до 21 420 тисяч гривень. Читайте також: Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області. Рятувальники говорять, що попри заборону жителі Львівщини продовжують палити суху траву. Галичан не зупиняють ані штрафи, ані загроза перекидання пожеж на житлові будівлі, чи те, що така пожежа може забрати власне життя. Майте здоровий глузд і зрозумійте, що таке господарювання приносить тільки біду.
Львівщина посилюватиме контроль за несанкціонованими спаленнями сухостою на теренах області
28 березня 2022
На Львівщині щодня фіксують велику кількість пожеж, спричинених спалюванням сухостою. Від початку року в області зафіксували понад 2000 тисячі пожеж, з яких більшість виникли саме в екосистемах. Тому сьогодні у Львівській обласній військовій адміністрації відбулась нарада щодо вирішення проблеми виникнення масових пожеж в регіоні та притягнення винних до відповідальності. В Державній службі надзвичайних ситуацій закликають громадян не додавати роботи рятувальникам та не палити суху траву, особливо у час війни. Однак, щоденна кількість викликів не зменшується, а збитки, навпаки, збільшуються. Найбільше пожеж виникають у Львівському, Стрийському та Яворівському районах. «Варто пам’ятати, що коли ми говоримо про спалювання сухої трави, то це не лише проблема виникнення пожеж в екосистемі, що само собою чинить велику шкоду. У воєнний час такі вчинки можна розцінювати в контексті ведення військових дій. Зрештою, масові пожежі спричиняють руйнування чи пошкодження цивільних об’єктів. Доволі часто можна помітити в небі густі клуби диму, які посилюють паніку в населення. Адже достеменно не відомо чи це хтось спалює траву чи, можливо, це наслідок влучення ракети», - заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний. У підсумку наради ухвалено рішення про підготовку проєкту доручення до районних військових адміністрацій та голів територіальних громад. У ньому йтиметься про необхідність органів місцевого самоврядування вжити усі необхідні заходи, які б унеможливили пожежі на конкретних територіях. Разом з цим, проєкт передбачить патрулювання в громадах добровольчих формувань, які також пильнуватимуть за пожежну безпеку. Проєкт доручення спільного готуватимуть Департамент екології, департамент з питань цивільного захисту, Держекоінспекція та ДСНС. За невиконання доручень органам місцевого самоврядування загрожує адміністративна відповідальність – у вигляді штрафу. Так само зараз посилена відповідальність, що стосується самих паліїв.
В умовах війни відповідальність за спалення сухостою може прирівнюватись до диверсійної діяльності
24 березня 2022
За минулу добу надзвичайники Львівщини ліквідували 121 пожежу сухої трави, вогонь знищив понад 29 га сухостою. «Цифри вражають, не має слів, як потрібно не любити себе, не любити свій дім, не любити своїх рідних. Не цінувати рідну Землю. Це - від рук ГАЛИЧАН, і це Наша Галицька Земля - у вогні! У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити Україну, свою землю спалюючи суху траву – це злочин! Будьте людьми – майте совість!», - звернулись у ГУ ДСНС Львівської області. Рятувальники вкотре наголошують, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3000 до 6000 тисяч гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 тисячі. «Попри ту кількість вогню на території країни, яку спричинили окупанти, на Львівщині несвідомі громадяни продовжують спричиняти пожежі, завдавати шкоди довкіллю. Ба більше, самі ж страждають – отримують опіки, нищать власне майно. За інформацією ДСНС, з-поміж усіх викликів на день, близько 70 викликів стосуються саме спалення сухої трави», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.
Забудьте про традицію випалювання сухої трави: рятувальники Львівщини звернулись до жителів області
19 березня 2022
Кількість виїздів вогнеборців Львівщини на ліквідацію пожеж на відкритих територіях не зменшується. На Львівщині за минулу добу зареєстрували 74 пожежі сухої трави, вогонь знищив – понад 16 гектарів. Лише спільними зусиллями та свідомим ставлення можна зупинити паліїв. Жителів Львівщини, просять пильнувати ситуацію у своєму населеному пункті та не допускати подібні загоряння. «Війна на нашу землю прийшла саме у той час, коли громадяни починають господарські роботи та відчайдушно ведуть боротьбу зі сміттям та залишками рослинності. На жаль, ми не можемо різко подвоїти кількість рятувальників, частина яких замість ліквідації наслідків воєнних дій і порятунку людей буде вимушена виїжджати на виклики про пожежі чагарників. Тому пропонуємо громадянам забути про цю варварську практику випалювання усього зайвого разом із зеленим фондом нашої країни», - наголосили у ГУ ДСНС у Львівській області. Отже, дотримуйтесь простих правил. Не паліть траву і сміття. Допомагайте рятувальникам - не підкидайте їм роботи у вигляді гасіння наслідків неконтрольованих господарських ритуалів з вогнем. Повідомляйте про паліїв і за можливості проводьте превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями; Будьте людьми і справжніми патріотами своєї України і пам'ятайте, що зараз будь-яка дія або наближає, або віддаляє нашу спільну Перемогу!
Львівщина очікує на різдвяний період понад третину мільйона туристів
17 грудня 2019
Щороку відсвяткувати Різдво та Новий рік в область приїжджає майже 350 тисяч мандрівників. Найбільш популярними напрямками є гірські райони, курортні містечка Трускавець та Східниця, а також Львів. Про це сьогодні під час апаратної наради у Львівській ОДА розповіла начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Марина Якушева. «Серед іноземців лідирують за відвідуванням нашого регіону гості з Польщі, Білорусі, Туреччини та країн Балтії, серед українців до нас найчастіше їдуть кияни, одесити та харків’яни. Новорічно-різдяний період на Львівщині триватиме від 27 грудня. Святкування відбудуться по всій області. Із дітьми можна буде поїхати у Домажир, на фестиваль «Парад Вертепів» у Жовкві, у Дрогобичі готують кавер-коляду за участі рок-гурту «Рокаш», на Йорданське святкування запрошує Верещиця у Яворівському національному парку», - наголосила Марина Якушева. У Львові святкування розпочнуться уже завтра, коли перед Оперним театром запалять головну ялинку міста. Упродовж усіх свят у посиленому режимі працюватимуть поліцейські, пожежники та медики.
Світовий Банк продовжує роботу над програмами управління земельними ресурсами
10 грудня 2019
На Львівщині триває робота над програмою Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Поточні проекти охоплюють різні напрями роботи із земельними ресурсами, зокрема, виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, створення інструментів та методології землеустрою на рівні ОТГ, проведення інвентаризації по спрощеній процедурі у пілотних громадах. Із 15 січня Світовий Банк планує розпочати ще один проект - створення Державного Аграрного Реєстру. «Система буде об’єднувати дані різних реєстрів, наразі це 6 державних відомств. Інформація буде аналізовуватись і відтворювати актуальну ситуацію по регіонах, від рівня ОТГ до загальнодержавного рівня. Система моніторитиме концентрацію земель в тих чи інших руках, і її можна буде використати для блокування операцій, якщо якийсь власник перевищив ліміт», -розповів представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов. Світовий банк надає технічну та фінансову допомогу для створення цієї системи. Створення Державного Аграрного Реєстру дозволить сформувати основу для впровадження державної програми підтримки надання субсидій з автоматичною перевіркою кандидатів.
«Понад 20 млн грн субвенції з державного бюджету використали на виплату соціальної допомоги для дітей-сиріт», – Володимир Лис
3 грудня 2019
Чергова апаратна нарада облдержадміністрації відбулась сьогодні, 3 грудня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Василя Лозинського. Відповідно до порядку денного розглянули питання про роботу Служби у справах дітей облдержадміністрації у 2019 році та щодо протидії домашньому насильству у Львівській області. Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис розповів, що станом на сьогодні, в області є майже понад пів мільйона дитячого населення, з них 1036 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та 2239 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Впродовж року під опіку влаштували 276 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, створили 7 прийомних сімей, куди влаштували 13 дітей, а також 3 дитячих будинки сімейного типу, у які влаштовано 20 дітей, а ще 18 дітей влаштували у діючі прийомні сім’ї дитячих будинків сімейного типу. Загалом в області діє 36 дитячих будинків сімейного типу і 87 прийомних сімей. У поточному році у сім’ї громадян влаштували 367 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Тобто є позитивне сальдо у цьому напрямку, і я сподіваюся, що ця позитивна динаміка буде зберігатися й надалі», – зауважив Володимир Лис. Також він наголосив на важливості навчання для кандидатів-усиновлювачів, яке стало обов’язковим з 20 жовтня цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Серед позитивних показників є 20,4 млн грн. коштів субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги, а також виділення коштів із державного бюджету на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у розмірі 16,5 млн грн. «Розпорядником субвенції є департамент соціального захисту населення. Видали 37 компенсацій для придбання житла. За умов співфінансування з облрадою ми придбали 24 житлових будинки для 44 дітей», – додав начальник Служби у справах дітей. Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталя Кузяк повідомила, що з 25 листопада триває Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства", до якої долучається Україна і Львівщина. За її словами, загальна кількість звернень щодо домашнього насильства у районах та містах обласного значення, які надійшли за 9 місяців 2019 року становить 5057, з них: від жінок – 4651, від чоловіків – 373 та 33 – від дітей. «Задля запобігання та протидії домашньому насильству в області станом на листопад цього року працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Зокрема, Львівська, Новострілищанська, Жидачівська, Золочівська, Сокальська та Яворівська. За 9 місяців мобільні бригади надали послуги 1 503 клієнтам», – зазначила Наталя Кузяк.
Маркіян Мальський доручив Державній службі з питань праці посилити контроль за виплатою зарплати
26 листопада 2019
Структурні підрозділи до 1 лютого мають напрацювати план заходів щодо зміни підходів до порядку фінансування, аби наступного року показники з виконання бюджету покращились. Відповідне розпорядження сьогодні під час апаратної наради озвучив голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. Очільник наголосив на неприпустимості невиконання бюджету, що повторюється з року в рік. У департамент фінансів мають також подати показники до проекту обласного бюджету на наступний рік та відповідні зміни до галузевих програм. Посилять роботу також у Державній службі України з питань праці. «Варто посилити роботу із контролю щодо виплати заробітної плати. Зарплата за офіційними даними з 10 тисяч знизилась до 7, тому в цій ситуації потрібно розібратися. Держпраці мусить зосередити на цьому особливу увагу», - зазначив Маркіян Мальський. Наповнення бюджету на 65 % залежить під податку на доходи фізичних осіб, а у деяких ОТГ цей показник становить 90% «Після завершення бюджетного періоду ми повернемося до профільних комісій по тих підприємствах, де зафіксоване падіння офіційної зарплати. У 2020 році ми закладаємо суттєву динаміку збільшення ПДФО, тому всім структурам треба посилити роботу в напрямі збільшення офіційних зарплат», - акцентував перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Окрім того, голова Львівської ОДА дав доручення Головному управлінню державної податкової служби у Львівській області забезпечити у листопаді – грудні виконання планових показників із надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів, а керівникам районів виплатити зарплату працівникам бюджетних установ до початку новорічних свят.