«Для держави важливо, щоб люди читали українську книгу»,- Володимир Бородянський на 26-й BookForum
18 вересня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА
В межах 26-й BookForum відбулась public talk «Пріоритетні завдання книжкової політики: set the setting». Про особливості розвитку книгодрукування та цілі роботи новоствореного профільного міністерства разом з аудиторією дискутували Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, директор «Український інститут книги», президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль та координатор Офісу з розробки гуманітарної політики Антон Мартинов.
«Наше завдання – розвивати єдиний культурний простір. Для держави важливо, щоб люди читали українську книжку і взагалі читали. І коли Олександра Коваль розповідатиме про стратегію та бачення Українського інституту книги, на одному із слайдів буде твердження, що 60 % наших громадян взагалі не читали книжку минулого року. Ми повинні подивитися, як це відбувається в світі, що читають, що взагалі не читають і поставити собі реалістичну мету щодо досягнення певного відсотка людей, які читають книгу», - розповів Володимир Бородянський.
Як зазначив Міністр одним із фокусів держави має бути закладення у людей любові до книги із дитинства.
«Ми всі розуміємо, що читання книги та любов до неї закладається в дитинстві. Тому плекання такої любові саме з цього віку, має бути, на мою думку, одним із фокусів держави. Друга важлива річ – це те, що книга повинна стати наративом, бути присутньою в суспільному просторі», - додав Міністр.
Окрім цього, Володимир Бородянський розповів про загальні принципи роботи новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту, ключові цілі, цільову структуру та перший набір ключових показників ефективності КРІ міністерства, серед яких індекси маніпуляції та свободи слова, зокрема розуміння на державному рівні, що таке маніпуляції та готовність протистояти гібридній війні, відсоток населення, що читає книжки щонайменше раз на місяць, частота споживання і рівень задоволеності культурними послугами населення та інші.
В межах дискусії порушили актуальні питання електронного піратства, готовності людей платити за контент, мотивацію до читання, підтримку розвитку молодих талантів, промоцію книгодрукування, створення многофункціональних культурних центрів в ОТГ, розвиток бібліотек та громад.
Новини за темою
«Проєкт «Конкурс ТОП-10 бібліотек Львіщини» успішно реалізовано», – Іван Собко
24 листопада 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 бібліотек», який цьогоріч започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Мета конкурсу – виокремлення та нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Цьогоріч на конкурс подали 110 заявок. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу становив 600 тисяч гривень. Кожна з бібліотек-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала. «Власне для реалізації цієї мети ми цьогоріч і започаткували конкурс «Топ – 10 бібліотек», адже раніше для бібліотек області з обласного бюджету кошти виділяли лише для поповнення бібліотечних фондів. Та за останніх два роки бібліотеки продемонстрували, що вони хочуть змінюватися і готові перетворюватися на сучасні простори для розвитку та самоосвіти українців. Тому зараз просто необхідно забезпечувати їх новим технічним обладнанням, щоб реалізовувати нові сучасні бібліотечні та мистецькі проєкти. Усі 10 бібліотек області успішно використали отримані кошти та оновили матеріально-технічну базу в бібліотеках. Та на цьому не варто зупинятися. Як і не варто забувати, що сучасні бібліотеки – це не лише нове технічне обладнання, а й згуртована робота громади!», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У десятці бібліотек-переможців: 1. Радехівська міська публічна бібліотека. 2. Жидачівська міська публічна бібліотека. 3. Бібліотека – філія смт. Підкамінь. 4. Яворівська міська бібліотека імені Ю.Липи. 5. Бібліотека с. Підгірці (Заболотцівська ТГ). 6. Верхньогаївська сільська бібліотека (Дрогобицька ТГ). 7. Бібліотека-філія с. Добряни (Стрийська ТГ). 8. Сокальська публічна бібліотека для дітей. 9. Бібліотека смт. Щирець. 10. Бібліотека-філія с. Нижнє Висоцьке (Боринська ТГ). За отримані кошти з обласного бюджету у бібліотеки закупили нові меблі (крісла, комп’ютерні столи, тумби, шафи, полиці), техніку (ксерокси, ламінатори, проектори та екрани). «Останній рік був великим випробуванням для усіх сфер культури. Через карантинні обмеження і бібліотекам довелося переводити свою діяльність в онлайн-режим. Та завдяки цьому, сьогодні бібліотеки постійно винаходять нові формати співпраці з читачами. І це великий крок на шляху до цифровізації бібліотек та їх реорганізації в сучасні культурні центри», – розповідає заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.
BookForum 2021: у Львові розпочалась головна літературна подія країни
15 вересня 2021
Упродовж 15-19 вересня до Львова завітають понад 250 авторів книг, ілюстраторів, перекладачів та громадських активістів, адже саме в ці дні триватиме головна літературна подія країни – BookForum. Фокусною темою цьогорічного фестивалю стала – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Вже 28 років BookForum об’єднує довкола себе поціновувачів сучасної літератури. І вперше за всю історію він відбуватиметься у змішаному форматі: наживо та дистанційно. У межах презентації головних подій Форуму, відбулась пресконференція. Участь у ній взяли перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, перший заступник міського голови Андрій Москаленко та куратор фокусної теми фестивалю, літературознавець та публіцист Юрко Прохасько. «BookForum – це, перш за все, неповторна атмосфера, адже центральна частина міста найближчими днями наповниться сотнями книг на різну тематику, цікавими постатями та видавцями, як українськими, так і закордонними. Зі сторони обласної державної адміністрації ми чудово розуміємо, що організація схожих заходів є дієвими інструментами, завдяки яким формується культурна та освічена особистість. Тому з року в рік ЛОДА виступає надійним партнером форуму», - зауважив Андрій Годик. У наступні дні на відвідувачів Форуму очікують 160 подій, з яких 90 відбудуться наживо. Учасниками дискусій та презентації книг стануть 25 іноземних авторів з 21 країни. Вперше почесною гостею 28 BookForum стане Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук – одна з найтитулованіших й успішних письменниць Польщі. Також серед спеціальних гостей – Едіт Іва Еґер, авторка світового бестселера «Вибір», яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц. Отож, урочиста церемонія відкриття BookForum відбудеться сьогодні о 19:00 год. А вже завтра, 16 вересня, обиратимуть переможця в премії «Найкраща книжка Форуму видавців». Усі події 28 BookForum – безкоштовні. Онлайн-трансляції можна подивитися на сайті https://bookforum.ua/. Детальніше про програму форуму читайте за посиланням. Нагадаємо, що Форум відбувається за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Львівської облдержадміністрації, Львівської міської ради. Ілона Орнат
Завтра стартує 28 Львівський міжнародний BookForum: програма заходів
14 вересня 2021
Вже завтра, 15 вересня, у Львові стартує 28 Львівський міжнародний BookForum. Цього року BookForum вперше відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки. Зокрема, 15 вересня відбудуться такі заходи: 10:00 - 18:00 - виставка «(Не)забутий Іван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця»; 10:00 - 10:30 - відкриття Бібліотечного форуму. Вітання. Учасники : Оксана Бруй, Олександра Коваль. Онлайн; 10:30 - 14:00 - пленарне засідання «Багатовимірність нашої незалежності». Учасники: Євген Глібовицький, Ірина Шевченко, Оксана Бруй, Ярослава Сошинська. Онлайн; 14:00 - 14:45 - Формула видавничого успіху: виведено та доведено Тиктором. Учасники: Надія Зелінська, Ярослава Прихода, Марина Женченко, Ольга Ренн, Оксана Думанська, Лідія Сніцарчук. Дискусія. Офлайн; 15:00 - 16:00 - презентація проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності» у форматі пресконференції. Учасники: Олександра Коваль, Христина Соловій, Вадим Карп'як. Офлайн; 16:00 - 16:45 - відкриття виставки «(Не)забутий Іван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця». Учасники: Наталія Матлашенко, Надія Зелінська, Ольга Борисенко, Ірина Капраль. Офлайн; 16:00 - 17:00 - кураторська екскурсія Яна Томкінса по інсталяції «Бруно Шульц – Республіка мрій». Учасник: Ян Томпкінс. Офлайн; 17:00 - 17:45 - «Література, кримінал і жодних вигадок». Презентація книжки в жанрі кросовер Павла Вольвача «20+1, або Земля мертвих». Презентація. Офлайн; 17:30 - 17:45 - 10 про 10. Спроба канону: Володимир Яценко про «Інтернат» Сергія Жадана. Учасник: Володимир Яценко. Онлайн; 18:00 - 18:15 - 10 про 10. Спроба канону. Олена Галета про «Післячорнобильську бібліотеку» Тамари Гундорової. Учасник: Олена Галета. Онлайн; 18:30 - 20:30 - читка п’єси «Втеча» (драматургиня: Яніна Зеленська, режисерка: Юлія Ковальська) та розмова з публікою, режисеркою та акторами на тему «Дорослішання як драма» (модератор Богдан Грицюк). Офлайн; 19:00 - 22:00 - урочисте відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum, оголошення переможця Українсько-єврейської літературної премії «Зустріч-2021». Офіційні заходи. Офлайн. Триватиме Форум до 19 вересня Детальна програма заходів за посиланням. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації. Додамо, що засновниками та організаторами головного культурного фестивалю країни є ГО «Форум Видавців». За більш як 20 років з приватної ініціативи організації вдалося перетворитися на потужну інституцію, що займається промоцією читання і популяризує книговидання в Україні. Провідними проєктами «Форуму видавців» є Львівський міжнародний літературний фестиваль та Національний книжковий ярмарок.
«Топ-10 бібліотек»: у Підкамінській селищній бібліотеці закупили нові меблі та техніку
7 вересня 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 бібліотек», який цьогоріч започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації. Мета конкурсу – виокремлення і нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Нещодавно матеріально-технічну базу оновила Підкамінська селищна бібліотека. На конкурсні 60 тис грн у відділ обслуговування дітей у бібліотеці закупили сучасні меблі (столи, тумби, шафи, полиці), а також проектор, екран та принтер. Нагадаємо, першою використала отриманий фінансовий ресурс у розмірі 60 тис грн бібліотека с. Підгірці Заболотцівської ТГ. За отримані кошти бібліотека закупила 10 крісел, 6 комп’ютерних столів, 1 стіл видачі, 1 круглий стіл, 1 тумбу, ксерокс, ламінатор, проектор та екран. Усі переможці конкурсу «Топ-10 бібліотек» - за посиланням.
У межах конкурсу «Топ-10 бібліотек Львівщини» у бібліотеці села Підгірці оновили матеріально-технічну базу
4 серпня 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 бібліотек», який цьогоріч започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації. Мета конкурсу – виокремлення і нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Бібліотека с. Підгірці Заболотцівської ТГ першою використала отриманий фінансовий ресурс у розмірі 60 тис грн. За отримані кошти бібліотека закупила 10 крісел, 6 комп’ютерних столів, 1 стіл видачі, 1 круглий стіл, 1 тумбу, ксерокс, ламінатор, проектор та екран. «Бібліотеки – це не просто книгозбірні, а подекуди - єдині культурні центри. Тому зараз просто необхідно забезпечувати їх новим технічним обладнанням, щоб реалізовувати нові сучасні бібліотечні та мистецькі проєкти. Для реалізації цієї мети і організували конкурс «Топ – 10 бібліотек І цього року він успішно відбувся вперше. Зі 110 поданих заявок конкурсна комісія обрала 10 бібліотек, які отримали фінансовий ресурс на розвиток», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Усі переможці конкурсу «Топ-10 бібліотек» - за посиланням.
«Зі звичайних книгозбірень бібліотеки повинні трансформуватися у сучасні культурно-освітні майданчики», - Максим Козицький
12 лютого 2021
Торік стартував проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». До участі активно долучилась бібліотечна галузь. У рамках цієї програми між бібліотеками Львова та області розподілили 300 комплектів нової комп’ютерної техніки. Крім цього, в закладах обласного підпорядкування завершили оцифровувати каталоги загальної бази книг автоматизованою системою Koha. Торік на новий лад почала працювати і Львівська обласна бібліотека для дітей. «Наша бібліотека має електронний каталог з 1994 року. Усі книги, газети та журнали є у базі даних. Читачів ми також обслуговуємо в електронному режимі, тому в нас немає паперових формулярів. В автоматизованій системі Koha ми працюємо вже рік і бачимо безліч переваг перед старим програмним забезпеченням. Koha підтримує міжнародні стандарти, з нею можна взаємодіяти з будь-якого ґаджета. Користувач може замовити книгу на сайті бібліотеки через електронний каталог, подивитись, які книги є у фонді, створити особистий кабінет, бронювати потрібні видання і продовжувати термін користування ними. Це дає великі переваги як для читачів, так і для працівників, які тепер позбавлені багатьох «паперових» операцій, адже всі книги мають унікальні штрих-коди. Якщо людина має електронний читацький квиток, вона може зайти на свій профіль й переглянути книги, які вже прочитала, або ті, які має повернути», – розповідає завідувачка відділу інформаційних технологій бібліотеки Ольга Конасова. Під час карантину бібліотека запровадила послугу «Книга на замовлення». Читач може замовити книгу онлайн, варто знати лише її автора та назву. Працівники опрацьовують запит і повідомляють читача, коли він зможе забрати замовлення. Така послуга дозволяє бібліотеці працювати навіть у період пандемії. Варто зазначити, що книги впродовж 14 днів після їх повернення також проходять обсервацію. Львівська обласна бібліотека для дітей оснащена необхідною сучасною технікою, яка дозволяє навчати дітей програмуванню, 3D-моделюванню та медіаграмотності. Торік бібліотека закупила необхідне обладнання для курсу робототехніки, а ще 3D-ручки та окуляри віртуальної реальності. «Ми слідкуємо за технологічними новинками і намагаємось активно їх впроваджувати. В основному це відбувається за рахунок ґрантових коштів. Окремі проекти ми змогли реалізувати за підтримки Львівської обласної держадміністрації. Торік, наприклад, за рахунок коштів обласного бюджету ми отримали 4 ноутбуки, у 2019 році – придбали 3D-принтер, кошти на який виграли в конкурсі мікропроєктів від Львівської обласної ради. Завдяки Обласній програмі поповнення книжкових фондів наша бібліотека щороку отримує 200 тис. грн на закупівлю книг і періодичних видань. І, повірте, ці книги довго на полицях не лежать, бо їх активно читають діти та дорослі», – розповіла директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова. Бібліотека проводить багато освітніх заходів та майстер-класів для дітей, реалізує чимало цікавих проєктів. За словами завідувачки відділу обслуговування користувачів Катерини Сухоребської, незабаром тут розпочне свою роботу швейно-вишивальна майстерня «Муліне», де виготовлятимуть екологічні торбинки та захисні маски. Також триває підготовка до запуску проекту «Бібліотека насіння», у якому разом з книгами читачам видаватимуть насіння. Ідея полягає в тому, щоб показати дітям, як саме ростуть рослини. Охочі зможуть позичити насіння квітів, городини, зібрати свій урожай і, за бажанням, повернути частинку насіння у бібліотеку для поповнення насіневих ресурсів. А ще тут вчать дітей сортувати сміття. Всі ці ініціативи – частина великого бібліотечного проєкту «ЕкоЛеотека», який, до речі, увійшов у п’ятірку найкращих бібліотечних екопроєктів світу у міжнародному конкурсі «GreenLibrary». Бібліотечна мережа Львівської області складається з 1247 бібліотек, 880 з яких - у сільській місцевості. «Львівська обласна бібліотека для дітей – це приклад бібліотеки, яка йде в ногу з часом і задовольняє потреби сучасного читача. Те, якою сьогодні є Львівська обласна бібліотека для дітей, – заслуга фахового керівництва та професійних працівників, які справді люблять свою роботу. Та, звісно, щоб втілювати сміливі ідеї та реалізовувати нові бібліотечні проекти, необхідна і фінансова підтримка. Сьогодні, у зв’язку з децентралізацією триває клопіткий і складний процес передачі закладів культури від районів до об’єднаних територіальних громад. Та це ніяк не стане на заваді реалізації обласних програм на підтримку бібліотек. Серед найважливіших - поповнення бібліотечних фондів сучасними українськими виданнями, а ще конкурс, який ми започаткували цього року «ТОП-10 бібліотек області», який дасть можливість забезпечити бібліотеки новим технічним обладнанням та реалізувати нові сучасні бібліотечні проекти», - розповіла заступниця директора департаменту культури та релігії Тетяна Плугатор. «Знаю, що через новий адміністративно-територіальний устрій працівники галузі культури досить схвильовані. Побоюються, що може відбутися масова ліквідація закладів. Хочу зауважити, що ліквідація закладів культури здійснюється лише за погодженням Міністерства культури та інформаційної політики України, а міністерство проти необґрунтованих дій у цій сфері. Натомість вітається реорганізація таких закладів. Якщо ж говорити про бібліотеки, то їх реорганізація, якщо вона обґрунтована і з дотриманням соціальних нормативів, передбачає оптимізацію та наповнення закладів новим якісним змістом. Реорганізація – це можливість бібліотекам зі звичайних книгозбірень трансформуватися у сучасні культурно-освітні майданчики для живого спілкування і проведення заходів та дозвілля молоді. Такий процес оживить наші бібліотеки і посилить їхню роль у вихованні нашої молоді», - зауважив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Ілона Орнат
Good Silent Party: у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбудеться тиха вечірка в навушниках
2 грудня 2019
7 грудня відбудеться «Тиха вечірка у навушниках» (Good Silent Party) - подія, що руйнує шаблони про занудність бібліотеки. Локації Good Silent Party – приміщення бібліотек. На платформі Інтернет-радіо «SKOVORODA» гратиме діджей, музика якого транслюватиметься по всій країні. За допомогою смартфону до онлайн-трансляції зможуть приєднатися всі охочі. Пряма трансляція відбуватиметься у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка. Родзинка у тому, що в самому приміщенні буде тихо, а музика лунатиме лише в навушниках. Радіоефір підігріватимуть гості – хіп-хоп вокаліст гурту «Танок на Майдані Конґо», журналіст і письменник, Фоззі, та засновник та лідер рок-гурту «Фіолет», письменник, арт-директор фестивалю Бандерштат Сергій Колос. Приходьте о 20:00 до Львівської обласної бібліотеки для дітей. Для участі необхідно: - взяти із собою заряджений смартфон та навушники; - завантажити додаток «Radio Skovoroda» з офіційного сайту (Android – Playmarket; iOS – iTunes); - зручно взутися/вдягтися; - прихопити гарний настрій та друзів; - можеш зарядитися кавою перед тим, або в процесі (в бібліотеці працює кавомат) - вік 16+ Організатори запрошують молодь, батьків, бібліотекарів, письменників, журналістів, митців та всіх охочих долучитися до такого нестандартного дозвілля. Вхід безкоштовний.
«BookForum Best Book Award»: на Львівщині обрали кращі книги 26-го Книжкового форуму
20 вересня 2019
У Львівському палаці мистецтв відбулася церемонія нагородження «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS». Уже традиційно, окрім головних переможців в номінаціях, книги форуму відзначили спеціальними відзнаками. Привітав учасників найбільшої літературної події від імені голови Львівської ОДА перший заступник Василь Лозинський, «Дякую усім організаторам цієї прекрасної події – свята книги. І цьогоріч ми б хотіли відзначити книгу, яку презентували в межах фестивалю «Вітер-На-Дії» - книгу про великого українця - «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної науки» авторства Мирослава Мироновича», - зазначив Василь Лозинський. Відтак, перший заступник за вагомий внесок у розвиток українського книговидання, сприяння формуванню національної патріотичної свідомості й утвердження історичної реальності і правдивості подій для майбутнього покоління та з нагоди 26-го Міжнародного форуму видавців у Львові відзначив подякою голови облдержадміністрації колектив «Видавництво Старого Лева» та автора книги Мирослава Мариновича. Зазначимо, що цьогоріч журі «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS» присудило нагороди у 21-й номінації: - Гран-прі – «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років», Василь Косів, видавництво Родовід; - Класична українська література – «Байки Харківські», Григорій Сковорода, видавництво Терра Інкогніта (Terra Incognita); - Сучасна українська проза – «Клавка», Марина Гримич, видавництво Нора-друк; - Сучасна українська поезія – «Яблуко добрих вістей», Василь Голобородько, видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА; - Класична іноземна література в українському перекладі – «Кентерберійські оповіді. У двох томах», видавництво «Астролябія»; - Сучасна іноземна література в українському перекладі – «Міністерство граничного щастя», Арундаті Рой, ВСЛ; - Література для дітей від 0 до 5 – «Родинна абетка», Мар'яна, Савка, ВСЛ; - Література для дітей від 6 до 12 – «Фонтан казок. Сучасні українські казки», видавництво Фонтан казок; - Література для дітей від 9 до 12 – «Експедиція з мурахою Софі», Стафан Каста, Бумосс Моссберґ, видавництво Час майстрів; - Література для підлітків і YA – «Банзай. Японія для допитливих», Зофія Фаб'яновська-Міцик, видавництво Урбіно; - Non-fiction – «Велика картина», Шон Керролл, видавництво Фабула; - Біографія – Серія «Постаті культури»: «Повість про Миколу Зерова», Володимир Панченко, «Чарівність енергії: Михайло Драгоманов», Леонід Ушкалов, видавництво Дух і літера; - Історія – «Ялта. Ціна миру», Сергій Плохій, видавництво КСД; - Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – «Дівчата зрізають коси», Євгенія Подобна, видавництво Люта справа; - Візуальна книга – «Євгеній Павлов. Скрипка», Тетяна Павлова, видавництво Родовід; - Комікси та графічні романи – «Троє проти Зла. Двотомник», Ярослав Світ, Тарас Ярмусь; - Наукова література – «Герметичні кола Карла Звіринського», Богдан Мисюга, видавництво Коло; - Професійна література – «Архітектура інтер`єру: 20+» за редакцією Лесі Грицюк, Василини Черняєвої, Володимира Баб'яка, Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»; Місто (спецвідзнака, яка надається містом, де відбувається засідання Малого журі): Київ – «Повсякденний сталінізм: Київ і кияни після Великої війни», Сергій Єкельчик, видавництво Лаурус (Laurus); Львів – «Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія: соціально-економічна діяльність українців Галичини (20-30-ті роки ХХ ст)», Оксана Пасіцька; Харків – «Ілюстратор "Кобзаря" Василь Седляр та його доба», Артур Рудзицький, видавництво Мистецтво; Спеціальні відзнаки малих журі: Київ – «Чайний канон», Лу Юй, видавництво Сафран; Львів – «Бойчукізм. Проект "великого стилю"», упорядниця Валентина Клименко, видавництво Мистецький арсенал; Харків – «Сковорода від А до Я», Леонід Ушкалов, ВСЛ; Спеціальна відзнака за найкрасивіше видання: Київ – «Бойчукізм. Проект "великого стилю"», упорядниця Валентина Клименко, видавництво Мистецький арсенал; Львів – «KYIV STREET ART», Лерос Гео, видавництво Саміт-книга; Харків – «Утрачений рай», Джон Мілтон, Видавництво Жупанського. Загалом на премію «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS» цього року подали понад чотири сотні книг.
Маркіян Мальський привітав учасників 26-го BookForum від імені Президента України
18 вересня 2019
Cьогодні, 18 вересня, у Львівській національній філармонії відкрили 26-й Львівський міжнародний літературний BookForum. У програмі фестивалю понад 1000 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, 250 дискусій на суспільно-політичну тематику, 700 подій та понад 30 локацій в центрі Львова. Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. Очільник області привітав учасників 26-го BookForum від імені Президента України Володимира Зеленського. “Львівський форум справедливо вважають одним із головних культурних заходів країни. Нинішній форум уже – 26-й, і щороку він збирає дедалі більше учасників і відвідувачів. Це вкотре доводить, що прогнози скептиків, які наголошують, що гаджети витіснять книгу, не справдилися. Вона не втрачає своїх позицій, а з року в рік здобуває нових прихильників. Читати вітчизняних авторів не просто цікаво, але й модно. Це стосується і художньої літератури, і спеціалізованої. Дуже високим є також рівень дитячої літератури. Яскраві ілюстрації та цікавий зміст заохочують маленьких українців до читання. І хоча, на жаль, проблем у книжковій галузі чимало, я обіцяю всіляко підтримувати українських письменників та видавців. Бажаю читачам відкрити для себе більше нових авторів. А видавцям та письменникам – вдячних читачів”, - йдеться у вітанні. Цьогоріч участь у форумі візьмуть понад 1000 авторів, видавців, громадських активістів, перекладачів, культурних менеджерів, художників та інших представників культурної, мистецької та інтелектуальної еліти України та світу. Фокусною темою фестивалю стане «Відшукування причетного». 22 вересня на 26 - й Book Forum приїде режисер Олег Сенцов з презентацією книги «Маркетер». Серед почесних гостей: індійська письменниця Арундаті Рой, азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів, автор світового бестселеру «Солодка сіль Босфору» Ельчін Сафарлі, вірменська письменниця, лауреатка французької премії «Найкраща книга року» Мар’ям Петросян. Детальна інформація про фестиваль на сайті bookforum.ua, ТОР-50 подій 26 BookForum за посиланням. Співорганізатори заходу: ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.
Для дітей влаштували День читання одразу у кількох містах
21 березня 2019
З метою популяризації і підтримання дитячого читання, залучення до бібліотек нових користувачів, бібліотеки для дітей Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей долучились до акції «Березень. Читають всі!» і провели 20 березня День читання. Ідея проведення Обласного дня читання виникла ще у 2008 році в працівників Львівської обласної бібліотеки для дітей, і ця акція вже стала доброю традицією на Львівщині. Цьогоріч у рамках проекту «КББ: конструкторське бюро бібліотекарів» долучились до акції й бібліотеки сусідніх областей. Ідея акції дуже проста: 20 березня у визначений день в усіх бібліотеках-учасницях дітям читали вголос одну і ту ж книгу. Читцями були не тільки бібліотекарі. У цей день радо долучалися до участі в акції відомі люди, керівники міст і сіл, письменники, артисти, представники різних професій. Це дало змогу продемонструвати дітям, що «читають всі», що читання допомогає людині стати відомою та успішною. Цьогоріч для голосного читання організаторами обрані книги про славетних Мумі-тролів. Важко знайти в Україні бібліотеку, де б не було книг Туве Маріки Янссон. Персонажі її казок - родина Мумі-тролів, диваків і мудрагелів - давно полюбилися дітям всього світу. 2019 рік – ювілейний для видатної фінсько-шведської художниці, письменниці, лауреата премії імені Г.К.Андерсена (9 серпня 1914 - 27 червня 2001).Книги Янссон для дітей перекладені більш, ніж на 30 мов світу. Будь-яку з них можна було прочитати в бібліотеках, школах, дитячих садочках, на місцевому радіо та телебаченні. Цей день надзвичайно насичений і для бібліотекарів, і для читачів! Цьогоріч дуже багато бібліотек Львівщини долучились до читання майже "в унісон" і читали кожен по різному, але відчувалась в усіх бібліотеках велика любов до цих милих героїв. Так, наприклад, читачам Львівської обласної бібліотеки для дітей пощастило по-особливому – вони мали змогу провести його разом із українською Мумі-мамою Наталею Іваничук, б оцьогоріч для голосного читання обрані книги, які переклала для нас українською пані Наталя. Відчули неповторний дух Скандинавії, читали українською та норвезькою! Ще й погралися іграшками із власної колекції перекладачки, а також мініатюрними фігурками героїв. Незвичайно минув цей день у Сокальській районній бібліотеці для дітей. Не відставали від колег із Львівщини і вТернопільській обласній бібліотеці для дітей, де відбувся день читання під безкомпромісним гаслом «Березень. Читають всі!». Колеги читали твори І.Я. Франка, які по скайпу як естафету отримали читачі від працівників Львівської обласної бібліотеки для дітей. Твори збірки казок геніального українського письменника Івана Франка «Коли ще звірі говорили» читали: молодіжний мер міста Тернополя Леся Голик, начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей, начальник відділу Ювенальної превенції Петро Тихович, лейтенанти патрульної поліції Олеся Мялковська та Ігор Івасів, голова Тернопільського офісу «Асоціація жінок України «Дія» Ольга Шахін, волонтерка, керівник соціального проекту «Одежина» Яна Шкуратова, а також наша особлива гостя – олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Підгрушна. Акція синхронно була проведена у чотирьох обласних книгозбірнях - Хмельницькій, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській і стала чиненаймасштабнішою подією цьогорічного Х Всеукраїнського тижня дитячого читання.
Бібліотеки Львівщини поповнять новими книгами
18 березня 2019
Вперше в межах програми “Українська книга” Львівщина отримала рекордну кількість книг для поповнення своїх бібліотечних фондів – 199 тис примірників книг на суму 23 млн. грн. “У середньому у кожну бібліотеку надійде 153 книги. Ці книги бібліотеки отримають до кінця квітня”, - зазначили директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Зазначимо, станом на сьогодні в області функціонує 1284 бібліотеки, з них 968 – у районах, 80- в містах та 236 – в ОТГ.
У кожну бібліотеку Львівщини потрапить по 150 примірників книг
14 березня 2019
Cьогодні, 14 березня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з бібліотекарями Львівщини. У межах зустрічі розглянули тенденції розвитку бібліотечної галузі, зокрема очільник області акцентував увагу на необхідності проведення повної інвентаризації застарілої літератури у бібліотеках. Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало зазначила, що у 2018 році бібліотечні фонди області придбали 12 195 примірників книг (1578 назв) та передплатили 192 назви періодичних видань, понад 30 книгозбірень забезпечили комп’ютерами та проекторами. Загалом на розвиток бібліотечної галузі витратили 1 877.51 тис грн. “Також для бібліотек області придбали 650 інтерактивні гри “Мандрівка Львівщиною. Закупили 84 комплекти 3-томника енциклопедії “Наукове товариство ім.Т.Шевченка” – 252 книги, 40 книг “Українська дивізія ''Галичина'' (Львівщина): історія, спогади, світлини”, 2 360 книг “У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту” (для шкільних та публічних бібліотек) 2 862 книги І-тому Енциклопедія ”, - зазначила Мирослава Туркало. Окрім того, Мирослава Туркало зазначила, вперше в межах програми “Українська книга” Львівщина отримала рекордну кількість книг для поповнення своїх бібліотечних фондів – 199 тис примірників книг на суму 23 млн. грн. “У середньому у кожну бібліотеку надійде 153 книги. Ці книги бібліотеки отримають до кінця квітня”, - додала Мирослава Туркало. Також вона закликала бібліотекарів брати участь у культурних студіях, ініціювати зустрічі у районах з письменниками та активно долучатись до конкурсу мікропроектів. Зазначимо, станом на сьогодні в області функціонує 1284 бібліотеки, з них 968 – у районах, 80- в містах та 236 – в ОТГ. Із презентацією щодо розвитку бібліотечної справи можна ознайомитись тут.