BookForum 2021: у Львові розпочалась головна літературна подія країни
Упродовж 15-19 вересня до Львова завітають понад 250 авторів книг, ілюстраторів, перекладачів та громадських активістів, адже саме в ці дні триватиме головна літературна подія країни – BookForum. Фокусною темою цьогорічного фестивалю стала – «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними».
Вже 28 років BookForum об’єднує довкола себе поціновувачів сучасної літератури. І вперше за всю історію він відбуватиметься у змішаному форматі: наживо та дистанційно.
У межах презентації головних подій Форуму, відбулась пресконференція. Участь у ній взяли перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, перший заступник міського голови Андрій Москаленко та куратор фокусної теми фестивалю, літературознавець та публіцист Юрко Прохасько.
«BookForum – це, перш за все, неповторна атмосфера, адже центральна частина міста найближчими днями наповниться сотнями книг на різну тематику, цікавими постатями та видавцями, як українськими, так і закордонними. Зі сторони обласної державної адміністрації ми чудово розуміємо, що організація схожих заходів є дієвими інструментами, завдяки яким формується культурна та освічена особистість. Тому з року в рік ЛОДА виступає надійним партнером форуму», - зауважив Андрій Годик.
У наступні дні на відвідувачів Форуму очікують 160 подій, з яких 90 відбудуться наживо. Учасниками дискусій та презентації книг стануть 25 іноземних авторів з 21 країни.
Вперше почесною гостею 28 BookForum стане Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук – одна з найтитулованіших й успішних письменниць Польщі. Також серед спеціальних гостей – Едіт Іва Еґер, авторка світового бестселера «Вибір», яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц.
Отож, урочиста церемонія відкриття BookForum відбудеться сьогодні о 19:00 год. А вже завтра, 16 вересня, обиратимуть переможця в премії «Найкраща книжка Форуму видавців».
Усі події 28 BookForum – безкоштовні. Онлайн-трансляції можна подивитися на сайті https://bookforum.ua/. Детальніше про програму форуму читайте за посиланням.
Нагадаємо, що Форум відбувається за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Львівської облдержадміністрації, Львівської міської ради.
Ілона Орнат
Новини за темою
"Україна впевнено повертає собі законне місце в європейському культурному просторі», - Максим Козицький на відкритті «Bookforum-2021»
15 вересня 2021
Сьогодні у Львові розпочався 28-ий Міжнародний книжковий форум – «Bookforum». У офіційному відкритті заходу, який відбувся у «LEM-station», взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Як зазначив голова Львівської ОДА, на цьогорічний Форум всі особливо чекали, адже минулого року через загострення епідситуації з ковідом захід проводили онлайн. «Україна впевнено повертає собі своє законне місце в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Нам 30. Це такий вік, коли ти вже готовий обирати: коли ти вже знаєш свій шлях у житті, коли зважуєшся відповідати за родину. Коли ти знаєш - це Твоя країна і розумієш, чому ти обираєш жити тут, а не деінде. Світ не стоїть на місці, і ми дорослішаємо, розвиваємося, стаємо старші і поважні - стаємо мудрі. Але що цікаво - книжки і їх сюжети з нами лишаються на все життя. Їхня мудрість не старіє. Бо і байки Глібова, і фантастика Рея Бредбері та Станіслава Лема, і глибокі, насичені тексти Оксани Забужко нам однаково потрібні що в 20, що в 30, що в 60 років. Попереду нас чекає цікава та насичена програма Форуму. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз», - сказав Максим Козицький. Окрім того, очільник області зачитав привітання організаторам та відвідувачам Форуму від Президента України Володимира Зеленського. Львівський книжковий ярмарок “Форум видавців” - один з найбільших українських книжкових ярмарків та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі, проводиться майже щорічно з 1994 року. Цьогоріч події Форуму відбуватимуться на кількох локаціях – Палац Потоцьких, Палац Мистецтв, готель «Жорж», наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка та ін. Останній книжковий ярмарок в Палаці Мистецтв у 2019 році відвідали понад 30 тисяч людей, а на ярмарку на проспекті Свободи орієнтовно побувало близько 55 тисяч львів’ян та гостей міста. З програмою цьогорічного Форуму можна ознайомитися за посиланням.
Завтра стартує 28 Львівський міжнародний BookForum: програма заходів
14 вересня 2021
Вже завтра, 15 вересня, у Львові стартує 28 Львівський міжнародний BookForum. Цього року BookForum вперше відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки. Зокрема, 15 вересня відбудуться такі заходи: 10:00 - 18:00 - виставка «(Не)забутий Іван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця»; 10:00 - 10:30 - відкриття Бібліотечного форуму. Вітання. Учасники : Оксана Бруй, Олександра Коваль. Онлайн; 10:30 - 14:00 - пленарне засідання «Багатовимірність нашої незалежності». Учасники: Євген Глібовицький, Ірина Шевченко, Оксана Бруй, Ярослава Сошинська. Онлайн; 14:00 - 14:45 - Формула видавничого успіху: виведено та доведено Тиктором. Учасники: Надія Зелінська, Ярослава Прихода, Марина Женченко, Ольга Ренн, Оксана Думанська, Лідія Сніцарчук. Дискусія. Офлайн; 15:00 - 16:00 - презентація проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності» у форматі пресконференції. Учасники: Олександра Коваль, Христина Соловій, Вадим Карп'як. Офлайн; 16:00 - 16:45 - відкриття виставки «(Не)забутий Іван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця». Учасники: Наталія Матлашенко, Надія Зелінська, Ольга Борисенко, Ірина Капраль. Офлайн; 16:00 - 17:00 - кураторська екскурсія Яна Томкінса по інсталяції «Бруно Шульц – Республіка мрій». Учасник: Ян Томпкінс. Офлайн; 17:00 - 17:45 - «Література, кримінал і жодних вигадок». Презентація книжки в жанрі кросовер Павла Вольвача «20+1, або Земля мертвих». Презентація. Офлайн; 17:30 - 17:45 - 10 про 10. Спроба канону: Володимир Яценко про «Інтернат» Сергія Жадана. Учасник: Володимир Яценко. Онлайн; 18:00 - 18:15 - 10 про 10. Спроба канону. Олена Галета про «Післячорнобильську бібліотеку» Тамари Гундорової. Учасник: Олена Галета. Онлайн; 18:30 - 20:30 - читка п’єси «Втеча» (драматургиня: Яніна Зеленська, режисерка: Юлія Ковальська) та розмова з публікою, режисеркою та акторами на тему «Дорослішання як драма» (модератор Богдан Грицюк). Офлайн; 19:00 - 22:00 - урочисте відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum, оголошення переможця Українсько-єврейської літературної премії «Зустріч-2021». Офіційні заходи. Офлайн. Триватиме Форум до 19 вересня Детальна програма заходів за посиланням. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації. Додамо, що засновниками та організаторами головного культурного фестивалю країни є ГО «Форум Видавців». За більш як 20 років з приватної ініціативи організації вдалося перетворитися на потужну інституцію, що займається промоцією читання і популяризує книговидання в Україні. Провідними проєктами «Форуму видавців» є Львівський міжнародний літературний фестиваль та Національний книжковий ярмарок.
На Форумі видавців працюватиме тематична локація «Ветеранська книга»
9 вересня 2021
Уже наступного тижня, 15 вересня, у Львові розпочнеться наймасштабніша культурна подія України - 28 BookForum. Захід проведуть у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Улюблені затишні локації львів'ян вируватимуть фестивальним життям: 28 BookForum розвернеться на площі Ринок, у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса, Музеї етнографії та художнього промислу Інституту Народознавства НАН України та у Радіогаражі. Як інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА на проспекті Свободи перед Львівським Національним Академічним театром опери та балету ім. Соломії Крушельницької працюватиме локація «Ветеранська книга». Видання, які тут представлять – це книги написані військовими, ветеранами війни, волонтерами чи внутрішньо переміщеними особами, які брали участь у бойових діях, або є присвячені подіям російсько-української війни. Локація «Ветеранська книга» створена за сприяння Міністерства у справах ветеранів України з метою привернення уваги суспільства до ветеранської літератури та розширенню її значення в інформаційній війні проти Російської Федерації. Відтак, усіх запрошують відвідати локацію «Ветеранська книга» в межах 28 BookForum. Нагадаємо, що усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції можна дивитись на сайті bookforum.ua. Фото: Укрінформ
«BookForum Best Book Award»: на Львівщині обрали кращі книги 26-го Книжкового форуму
20 вересня 2019
У Львівському палаці мистецтв відбулася церемонія нагородження «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS». Уже традиційно, окрім головних переможців в номінаціях, книги форуму відзначили спеціальними відзнаками. Привітав учасників найбільшої літературної події від імені голови Львівської ОДА перший заступник Василь Лозинський, «Дякую усім організаторам цієї прекрасної події – свята книги. І цьогоріч ми б хотіли відзначити книгу, яку презентували в межах фестивалю «Вітер-На-Дії» - книгу про великого українця - «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної науки» авторства Мирослава Мироновича», - зазначив Василь Лозинський. Відтак, перший заступник за вагомий внесок у розвиток українського книговидання, сприяння формуванню національної патріотичної свідомості й утвердження історичної реальності і правдивості подій для майбутнього покоління та з нагоди 26-го Міжнародного форуму видавців у Львові відзначив подякою голови облдержадміністрації колектив «Видавництво Старого Лева» та автора книги Мирослава Мариновича. Зазначимо, що цьогоріч журі «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS» присудило нагороди у 21-й номінації: - Гран-прі – «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років», Василь Косів, видавництво Родовід; - Класична українська література – «Байки Харківські», Григорій Сковорода, видавництво Терра Інкогніта (Terra Incognita); - Сучасна українська проза – «Клавка», Марина Гримич, видавництво Нора-друк; - Сучасна українська поезія – «Яблуко добрих вістей», Василь Голобородько, видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА; - Класична іноземна література в українському перекладі – «Кентерберійські оповіді. У двох томах», видавництво «Астролябія»; - Сучасна іноземна література в українському перекладі – «Міністерство граничного щастя», Арундаті Рой, ВСЛ; - Література для дітей від 0 до 5 – «Родинна абетка», Мар'яна, Савка, ВСЛ; - Література для дітей від 6 до 12 – «Фонтан казок. Сучасні українські казки», видавництво Фонтан казок; - Література для дітей від 9 до 12 – «Експедиція з мурахою Софі», Стафан Каста, Бумосс Моссберґ, видавництво Час майстрів; - Література для підлітків і YA – «Банзай. Японія для допитливих», Зофія Фаб'яновська-Міцик, видавництво Урбіно; - Non-fiction – «Велика картина», Шон Керролл, видавництво Фабула; - Біографія – Серія «Постаті культури»: «Повість про Миколу Зерова», Володимир Панченко, «Чарівність енергії: Михайло Драгоманов», Леонід Ушкалов, видавництво Дух і літера; - Історія – «Ялта. Ціна миру», Сергій Плохій, видавництво КСД; - Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – «Дівчата зрізають коси», Євгенія Подобна, видавництво Люта справа; - Візуальна книга – «Євгеній Павлов. Скрипка», Тетяна Павлова, видавництво Родовід; - Комікси та графічні романи – «Троє проти Зла. Двотомник», Ярослав Світ, Тарас Ярмусь; - Наукова література – «Герметичні кола Карла Звіринського», Богдан Мисюга, видавництво Коло; - Професійна література – «Архітектура інтер`єру: 20+» за редакцією Лесі Грицюк, Василини Черняєвої, Володимира Баб'яка, Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»; Місто (спецвідзнака, яка надається містом, де відбувається засідання Малого журі): Київ – «Повсякденний сталінізм: Київ і кияни після Великої війни», Сергій Єкельчик, видавництво Лаурус (Laurus); Львів – «Львівський Манчестер і Галицька Каліфорнія: соціально-економічна діяльність українців Галичини (20-30-ті роки ХХ ст)», Оксана Пасіцька; Харків – «Ілюстратор "Кобзаря" Василь Седляр та його доба», Артур Рудзицький, видавництво Мистецтво; Спеціальні відзнаки малих журі: Київ – «Чайний канон», Лу Юй, видавництво Сафран; Львів – «Бойчукізм. Проект "великого стилю"», упорядниця Валентина Клименко, видавництво Мистецький арсенал; Харків – «Сковорода від А до Я», Леонід Ушкалов, ВСЛ; Спеціальна відзнака за найкрасивіше видання: Київ – «Бойчукізм. Проект "великого стилю"», упорядниця Валентина Клименко, видавництво Мистецький арсенал; Львів – «KYIV STREET ART», Лерос Гео, видавництво Саміт-книга; Харків – «Утрачений рай», Джон Мілтон, Видавництво Жупанського. Загалом на премію «BOOKFORUM BEST BOOK AWARDS» цього року подали понад чотири сотні книг.
Маркіян Мальський привітав учасників 26-го BookForum від імені Президента України
18 вересня 2019
Cьогодні, 18 вересня, у Львівській національній філармонії відкрили 26-й Львівський міжнародний літературний BookForum. У програмі фестивалю понад 1000 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, 250 дискусій на суспільно-політичну тематику, 700 подій та понад 30 локацій в центрі Львова. Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. Очільник області привітав учасників 26-го BookForum від імені Президента України Володимира Зеленського. “Львівський форум справедливо вважають одним із головних культурних заходів країни. Нинішній форум уже – 26-й, і щороку він збирає дедалі більше учасників і відвідувачів. Це вкотре доводить, що прогнози скептиків, які наголошують, що гаджети витіснять книгу, не справдилися. Вона не втрачає своїх позицій, а з року в рік здобуває нових прихильників. Читати вітчизняних авторів не просто цікаво, але й модно. Це стосується і художньої літератури, і спеціалізованої. Дуже високим є також рівень дитячої літератури. Яскраві ілюстрації та цікавий зміст заохочують маленьких українців до читання. І хоча, на жаль, проблем у книжковій галузі чимало, я обіцяю всіляко підтримувати українських письменників та видавців. Бажаю читачам відкрити для себе більше нових авторів. А видавцям та письменникам – вдячних читачів”, - йдеться у вітанні. Цьогоріч участь у форумі візьмуть понад 1000 авторів, видавців, громадських активістів, перекладачів, культурних менеджерів, художників та інших представників культурної, мистецької та інтелектуальної еліти України та світу. Фокусною темою фестивалю стане «Відшукування причетного». 22 вересня на 26 - й Book Forum приїде режисер Олег Сенцов з презентацією книги «Маркетер». Серед почесних гостей: індійська письменниця Арундаті Рой, азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів, автор світового бестселеру «Солодка сіль Босфору» Ельчін Сафарлі, вірменська письменниця, лауреатка французької премії «Найкраща книга року» Мар’ям Петросян. Детальна інформація про фестиваль на сайті bookforum.ua, ТОР-50 подій 26 BookForum за посиланням. Співорганізатори заходу: ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.
«Для держави важливо, щоб люди читали українську книгу»,- Володимир Бородянський на 26-й BookForum
18 вересня 2019
В межах 26-й BookForum відбулась public talk «Пріоритетні завдання книжкової політики: set the setting». Про особливості розвитку книгодрукування та цілі роботи новоствореного профільного міністерства разом з аудиторією дискутували Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, директор «Український інститут книги», президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль та координатор Офісу з розробки гуманітарної політики Антон Мартинов. «Наше завдання – розвивати єдиний культурний простір. Для держави важливо, щоб люди читали українську книжку і взагалі читали. І коли Олександра Коваль розповідатиме про стратегію та бачення Українського інституту книги, на одному із слайдів буде твердження, що 60 % наших громадян взагалі не читали книжку минулого року. Ми повинні подивитися, як це відбувається в світі, що читають, що взагалі не читають і поставити собі реалістичну мету щодо досягнення певного відсотка людей, які читають книгу», - розповів Володимир Бородянський. Як зазначив Міністр одним із фокусів держави має бути закладення у людей любові до книги із дитинства. «Ми всі розуміємо, що читання книги та любов до неї закладається в дитинстві. Тому плекання такої любові саме з цього віку, має бути, на мою думку, одним із фокусів держави. Друга важлива річ – це те, що книга повинна стати наративом, бути присутньою в суспільному просторі», - додав Міністр. Окрім цього, Володимир Бородянський розповів про загальні принципи роботи новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту, ключові цілі, цільову структуру та перший набір ключових показників ефективності КРІ міністерства, серед яких індекси маніпуляції та свободи слова, зокрема розуміння на державному рівні, що таке маніпуляції та готовність протистояти гібридній війні, відсоток населення, що читає книжки щонайменше раз на місяць, частота споживання і рівень задоволеності культурними послугами населення та інші. В межах дискусії порушили актуальні питання електронного піратства, готовності людей платити за контент, мотивацію до читання, підтримку розвитку молодих талантів, промоцію книгодрукування, створення многофункціональних культурних центрів в ОТГ, розвиток бібліотек та громад.
Форум вдихає нове життя в людей, - Енн Епплбом під час літературного вечора в Оперному театрі
19 вересня 2018
Сьогодні, 19 вересня, в межах 25 Book Forum, у Національному театрі опери та балету відбувся літературний вечір за участю відомих письменників. «Надзвичайно тішить те, що Форум уже став глибоко міжнародний. Щороку сюди приїжджають відомі світові літератори, книговидавці. Однак, шлях Форуму торувався рокам і дуже часто не завдяки, а всупереч. І от сьогодні, коли Форум відзначає свій ювілей, він мусить попрощатися зі своїм ідейником і натхненником Олександрою Коваль. Адже вона тепер очолить новостворений Інститути книги. Це велика відповідальність: переклади, підтримка авторів, золотий фонд України і, найголовніше, програма читання, адже книга, перш за все, повинна доходити до читача», - привітав усіх присутніх Міністр культури України Євген Нищук. На вечір завітали Енн Епплбом – американський історик, письменниця і журналістка, редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post», авторка книги про Голодомор – “Червоний голод”, Марсі Шор – американський історик, викладачка Єльського університету (США), дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції», а також Ігор Померанцев – письменник, поет, правозахисник, радянський дисидент. «Книга про те, що Сталін намагалася знищити Україну, однак ми знаємо, що йому це не вдалось. Ваша Незалежність це доводить. Ваша доля у ваших руках. Ми бачимо реалізацію української волі. І такий Форум та інші подібні заходи вдихають нове життя в людей. Ви ті люди, які визначатимуть українську незалежність і визначатимуть, що для України означає воля», - поділилась своїми думками з присутніми Енн Епплбом. Найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи ювілейний 25-й Book Forum у Львові триватиме до 23 вересня. Загалом очікують участь приблизно 250 видавництв з усіх областей України. «Сучасні книги - це те, що нам вдалося зробити. Але попереду ще довгий шлях. І я вдячна, що можу очолити Інститут книги та разом з тим відчуваю відповідальність за розвиток нашого книговидання. І водночас перспектива ближче підійти до читачів надихає. Адже любити книгу - це значить відкривати для себе новий сенс, уміти думати, аналізувати робити вибір і таким чином, відчувати свободу»,- зазначила президент Book Forum Олександра Коваль. В межах літературного вечора відбулась також мистецька частина - проект «ЕtnoЕволюція». Проект «EtnoЕволюція» відтворює українську етноестетику і еволюцію національного світогляду. Учасники проекту: Балет «Життя», солісти балету: Володимир Мазур, Олександр Гарбарчук, Олександра Перун, Ростислав Довганський, Олександра Момот, солісти вокалісти: Ірина Доля, Оксана Муха, Гурт «ЯгоДи», октет «Орфей», режисер-постановник – народна артистка України Ірина Мазур.
Кластер освіти та креативності на 25BookForum
12 вересня 2018
19-21 вересня у межах 25 Book Forum в Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького (вул.Стрийська 29) відбудеться Кластер освіти та креативності. Фокусною темою #BookForum25 є «ринок свободи», відтак розглядаючи освіту через призму свободи можна побачити її як інструмент для досягнення максимально природних результатів не лише у процесі навчання, а і у процесі розвитку людини. Відтак, на Кластері освіти та креативності присутні розглянуть тему «ринку свободи» у освіті через п`ять найактуальніших освітніх тем: критичне мислення, бізнес-освіта, інклюзивна освіта, іноземна мова, технології в освіті. Про інші події на BookForum можна дізнатися тут. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації. Про інші події Book Forum можна дізнатися за посиланням.
На 25 Book Forum презентують новинки Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника
15 серпня 2018
Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника підготувала книжкові новинки на 25 Book Forum. Зокрема, книгу “Українські видавничі осередки в Німеччині, Франції та Чехословаччині у міжвоєнний період (1914-1939): матеріали до бібліографії”, “Записки Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника : збірник наукових праць”, а також “Українську книгу в Галичині, на Буковині, Закарпатті, Волині та в еміграції, 1914-1939 : бібліографічний покажчик. Т. 4: 1928-1931” тощо. Зазначимо, Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника – одна з найбільших за обсягом фондів книгозбірня України, потужний науково-інформаційний центр. У Бібліотеці функціонують 3 науково-дослідних інститути: Науково-дослідний інститут пресознавства, Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів та Інститут сучасних інформаційно-бібліотечних технологій, які видають низку наукових фахових видань
25 Book Forum запрошує до участі у благодійній акції «Третій вік: задоволення від читання»
14 серпня 2018
20-23 вересня в межах 25 Book Forum відбудеться благодійна акція для людей пенсійного віку – «Третій вік: задоволення від читання». Головна мета акції – створити платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей пенсійного віку, наповнити їхнє життя новими емоціями, а також просувати ідею важливості читання в будь-якому віці. Цьогорічна програма «Третього віку: задоволення від читання» буде насичена різноманітними подіями: екскурсійні мандрівки Львівщиною, танцювальні майстер-класи, заняття зі співу та гри на музичних інструментах, заняття з йоги та медитації, лекції психологів та безкоштовні бесіди з лікарями. Кульмінацією акції стане концерт хорових колективів, який збере на сцені Львівського будинку органної та камерної музики аматорські хори з різних куточків області та святковий гала-концерт у Львівській обласній філармонії. На книжковому ярмарку, який проходитиме на території Львівського палацу мистецтв, отримавши купон, пенсіонери зможуть придбати книги у видавництв-партнерів акції за спеціальною ціною. У межах 25 Book Forum, станом на 01 серпня акцію зголосились підтримати такі видавництва: Ірбіс комікси, Веселка, АРІЙ, Освіта, Вовкулака, НАІРІ (додатково – 10% на всі книги), Ярославів Вал, АВІАЗ, Дискурсус, Брустури, Пегас, Український пріоритет, Видавництво Анетти Антоненко, Біблійне товариство (додатково у подарунок примірник Біблії), Ткума, Видавництво Жупанського (додатково – 10 грн знижки до купону), Фабула, Віват, Українська картографічна група ( додаткова знижка – 10% на книги вартістю більше 30 грн), Видавництво Старого Лева, Нора-Друк (додатково – 10 грн знижки до купону), Академія, Наш формат, Львівська політехніка, Срібне слово, Книги 21, Чорні вівці, ФОП Савчук Олександр, ТОВ “Час майстрів”, Смолоскип, ДІПА, Світло і тінь, Кліо, Києво-Могилянська академія (додатково – 10 грн знижки до купону), Моноліт (додатково – 12% від вартості книги), Брайт Стар Паблішинг, АССА, Перун, Терра Інкогніта, Сейбр Світло, Люта справа (додатково у подарунок – поштівки або плакати), Піраміда, Світ знань (додатково у подарунок – брошури), Видавництво Українського католицького університету (додатково – 15% на всі книги), Маміно (додатково – 10% на всі книги), Форс Україна (BookChef), Астролябія, Право (додаткові знижки від вартості покупки). Під час 24 Форуму видавців такою пропозицією скористались 2000 пенсіонерів. Усього в акції «Третій вік: задоволення від читання» взяли участь 9332 пенсіонери. У 2017 році команда фестивалю закупила та передала 622 нові книги у бібліотеки територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також у 7 книжкових клубів, створених у межах акції у бібліотеках ЦБС для дорослих у Львові та Стрию. Благодійна акція отримала широкий резонанс, чимало позитивних відгуків та підтримку громадськості. Організовується у співпраці із рядом інституцій, що спеціалізуються на роботі із людьми пенсійного віку.
Триває акредитація на 25 Book Forum
13 серпня 2018
Журналістів запрошують акредитуватися, щоб бути в курсі усіх новин Book Forum та першими дізнаватись про гостей, учасників, авторів книжкового форуму. Події минулорічного, 24 Форуму видавців у Львові, висвітлювали 789 акредитованих журналістів із 320 ЗМІ. Анкета для акредитації: bit.ly/akredytatsija_25BookForum. Правила акредитації на 25 Book Forum. Журналісти зможуть працювати на території Book Forum за умови попередньої акредитації. Вхід на події буде доступний за браслетами. Обов’язковою умовою акредитації є розміщення не менше двох матеріалів до Форуму: один обов’язковий анонс та авторський матеріал про проведення фестивалю 25 Book Forum у вашому ЗМІ. Додатково підготовлені ЗМІ матеріали будуть перевагою. На вході до Палацу мистецтв буде здійснюватися обмін електронних квитків на браслет. Браслет є власністю акредитованого журналіста і не підлягає передачі третім особам. При собі необхідно мати документи, що підтверджують особу (паспорт, водійські права, студентський квиток) та редакційне посвідчення. Успішно акредитовані представники отримають підтвердження на вказану в онлайн-формі адресу електронної пошти після завершення дедлайну. Дедлайн акредитації – 2 вересня.
Для представників ЗМІ стартувала акредитація на 25 Book Forum
24 липня 2018
До 2 вересня представників ЗМІ запрошують акредитуватись на ювілейний 25-й Book Forum - найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи. Загалом очікують участь приблизно 250 видавництв з усіх областей України Умови акредитації: 1. Журналісти зможуть працювати на території Book Forum за умови попередньої акредитації. Вхід на події буде доступний за браслетами. 2. Обов’язковою умовою акредитації є розміщення не менше двох матеріалів до Форуму: один обов’язковий анонс та авторський матеріал про проведення фестивалю 25 Book Forum у вашому ЗМІ. Додатково підготовлені вашим ЗМІ матеріали будуть перевагою. 3. На вході до Палацу мистецтв буде здійснюватися обмін електронних квитків та браслет. Браслет є власністю акредитованого журналіста і не підлягає передачі третім особам. При собі необхідно мати документи, що підтверджують особу (паспорт, водійські права, студентський квиток) та редакційне посвідчення. 4. Успішно акредитовані представники отримають підтвердження на вказану в онлайн-формі адресу електронної пошти після завершення дедлайну. Поселення, харчування, трансфер за власний кошт представників ЗМІ. Анкета для акредитації за посиланням.