На Стрийщині відбудеться «Велопробіг дружби»: головні туристичні локації екомаршруту

28 липня 2021р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

В суботу, 31 липня, на території чотирьох громад Львівщини відбудеться «Велопробіг дружби». Він має на меті протестувати новий регіональний туристичний екомаршрут - «Шляхами білих хорватів».

Маршрут охопить території РЛП «Стільське Горбогір’я», Розвадівської, Миколаївської, Тростянецької та Новороздільської територіальних громад, де, згідно з науковими дослідженнями, впродовж VII-XIV століть проживали білі хорвати.

Загальна протяжність маршруту – 50 км. Шлях велопробігу охоплює 11 локацій.

Маршрут має широкий екологічний контекст і покликаний познайомити місцевих жителів та гостей громад із природними пам’ятками, пам’ятками археології, геології та іншими цінними об’єктами Львівщини.

Велопробіг присвячений міжнародному Дню дружби, який у багатьох країнах світу щорічно відзначають 30 липня. Додаткову інформацію про захід можна отримати у співкоординатора велопробігу Тараса Шарана за номером телефону - 0 (67) 455 24 27.

Співорганізаторами заходу є Розвадівська сільська ТГ, Миколаївська міська ТГ, Тростянецька сільська ТГ, Новороздільська міська ТГ, КЗ ЛОР «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір‘я» та БФ «Спадщина.UA».

Інформаційну підтримку велопробігу надають департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації та управління туризму та курортів ЛОДА.

Локації веломаршруту:

 • Заказник «Стариці Дністра» (між селами Крупське та Верин) – лівобережна ділянка заплави Дністра зі заболоченими старицями та незамерзними джерелами, луками і заплавними лісами.
 • Веринський дуб (с. Верин) - один із найдавніших в Україні дубів, що має понад 1000 років. Він росте на території Храму святого Архистратига Михаїла у селі Верин. Заввишки дуб – 18 м.
 • Миколаївська фортеця (Язичницькі храми в урочищі Лиса гора) (м. Миколаїв). Комплекс, частина якого, належить до території історико-архітектурного заповідника "Стільське Городище".
 • Відслонення тортонських пісковиків із скупченням викопної тортонської фауни (с. Тростянець). Геологічна пам'ятка природи місцевого значення на території Стрийського району Львівської області, при західній частині села Тростянець.
 • Комплексна пам'ятка природи «Стільська» (між селами Стільсько та Ілів). Входить до ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» та території історико-архітектурного заповідника «Стільське Городище». На території пам'ятки також розташована частина Стільського городища. Приблизна дата заснування містечка — VIII-X століття.
 • Вихід скельних порід у с. Дуброва. Об’єкт входить до парку «Стільське Горбогір’я». Це поверхня із виходами мергелів, крейди, вапняків, пісковиків тощо, які утворені в субліторалі тропічного моря, що існувало в часовому проміжку від 13,8 до 15,5 млн років тому.
 • Камінь Дирявець («Столовий камінь», «Храм Сонця») та печерний комплекс біля нього (с. Дуброва). Біля «Дирявця» розташоване скелясте утворення з кімнатами-печерами.
 • Капличка борцям за волю України (с. Дуброва). Збудована у 2007 році в місці активної діяльності УПА та ОУН, в пам'ять про події які відбувалися на цій території з 1942 по 1954 рік (час визвольних змагань).
 • Озеро «Барвінок» (Новий Розділ). Водойма утворена в результаті перекриття дамбою річки Барвінки у 60-х роках минулого століття. Завдовжки озеро –  2-3 км, завглибшки – 3-8 метрів. Водойма з трьох сторін оточена лісом.
 • Палац Жевуських-Лянцкоронських та прилеглий до нього парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва ХІХ століття (смт Розділ). Будівля має статус пам'ятки архітектури XVIII-ХІХ ст. Збудував її дідич Міхал Юзеф Жевуський близько 1740 року. Назвав маєток на честь другої дружини Францішки з Цетнерів. Будівля була оточена розкішним ландшафтним парком, який почали впорядковувати ще на початку XVIII ст. У побудові резиденції взяли участь архітектор Бернард Меретин, скульптор Ян Гетнер, маляр Шимон Яремкевич. Наступними власниками маєтку стали Лянцкоронські. Після Другої світової війни до 2004 року на території палацу функціонував санаторій.
 • Історична будівля “Стара Школа” (смт Розділ). Проєкт «Стара школа» - це експериментальна ініціатива, завдяки якій вже зовсім скоро занедбана споруда школи, яка функціонувала 1905 року, в історичному центрі Роздолу отримає життя як нова туристична локація регіону.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook