На Львівщині відновлюють електропостачання у знеструмлених внаслідок негоди населених пунктах
Через несприятливі погодні умови увечері 30 вересня та в ніч на 1 жовтня на території 12 районів області виникли пошкодження в електромережах.
Станом на 08:00 год 1 жовтня тимчасово залишаються знеструмленими 65 населених пунктів (36 повністю та 28 частково). Найбільше відключень зафіксовано у Золочівському та Жовківському районах.
Пошкодження в електромережах усувають 23 бригади ПрАТ "Львівобленерго" у складі 56 осіб та 23 од. техніки.
У звязку із цим нагадуємо основні правила безпеки при пошкодженні лінії електропередачі:
• не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менше восьми метрів — це смертельно небезпечно;
• організуйте охорону місця обриву проводу до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ “Львівобленерго”;
• терміново зателефонуйте на номер 0-800-50-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безкоштовні.
Новини за темою
На Львівщині енергетики відновлюють електропостачання у 48 знеструмлених населених пунктах
16 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у «Львівобленерго», енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 16 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 38 населених пунктів та ще 10 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина); Західному РЕМ (Жовківська, Яворівська, Городоцька част.); Центральному РЕМ (Перемишлянська част.); Карпатському РЕМ (Самбірська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 12 аварійних бригад та 18 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 39 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
На Львівщині ліквідовують наслідки негоди: понад 70 населених пунктів залишились без світла
9 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у Львівобленерго, енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 9 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 42 населені пункти та ще 30 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина), Західному РЕМ (Жовківська част.), Південному РЕМ (Сколівська част.), Північному РЕМ (Кам’янка-Бузька, Червоноградсько-Сокальська част.), Центральному РЕМ (Перемишлянська част.), Карпатському РЕМ (Самбірська, Старосамбірська, Турківська част.), ЛМЕМ (Пустомитівська, Жовківська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 23 аварійні бригади та 34 одиниці спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 75 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
У Львівській області негода залишила без світла майже півсотні населених пунктів
29 липня 2021
Несприятливі погодні умови у Львівській області спричинили пошкодження на лініях електромереж. Отже, станом на 06:00 год ранку, 29 липня, негода на Львівщині знеструмила 44 населених пунктів. Відомо, що повністю без світла залишився 21 населений пункт та ще 23 – частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східний РЕМ (повністю – 2 населених пункти, 6 – частково); Західний РЕМ (частково - 1 населений пункт); Південний РЕМ (повністю – 1 населений пункт, 5 – частково); Північний РЕМ (повністю – 8 населених пунктів, 2 – частково); Центральний РЕМ (повністю – 10 населених пунктів, 7 – частково); ЛМЕН (частково – 2 населених пункти). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 25 аварійних бригад та 37 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 82 працівників. До слова, внаслідок негоди без електроенергії залишилися 120 населених пунктів у п'яти областях України. Окрім Львівської до списку увійшли Чернівецька, Житомирська, Івано-Франківська та Тернопільська області.
Уряд забезпечив безперебійне електропостачання бюджетним організаціям, які не встигли вчасно обрати постачальника
1 квітня 2021
Бюджетні організації, зокрема, лікарні, які не встигли обрати електропостачальника і у яких завершується термін постачання електричної енергії від постачальника «останньої надії», продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв. Для цього за ініціативи Міністерства енергетики 31.03.2021 Кабінет Міністрів розширив перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України. Нагадаємо, згідно з Законом «Про ринок електричної енергії», універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, потужністю до 50 кВт, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт до 31 грудня 2020 року. Таким чином, з 01 січня 2021 року право на отримання універсальної послуги мають побутові споживачі та малі непобутові споживачі з потужністю до 50 кВт. Тож споживачам, які мають тимчасове право на отримання універсальної послуги, повинні були обрати електропостачальника за вільними цінами і укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу. Вони мали це зробити до 31 грудня 2020 року. У зв’язку з необранням споживачами завчасно електропостачальника за вільними цінами, постачання електричної енергії на їх об’єкти здійснюється на підставі договірних відносин з постачальником «останньої надії» протягом періоду, що не перевищує 90 днів від дати припинення строкового права на універсальну послугу. Таким чином, наразі постачання електроенергії біля 4000 бюджетним організаціям України відбувається відповідно до договору про постачання електроенергії постачальником «останньої надії», термін якого закінчується 1 квітня 2021 року. Прийнята постанова надає право таким організаціям, без проведення тендерних процедур із закупівлі електроенергії, укладати договори на постачання електроенергії за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території. Зміни затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України».
Негода знеструмила дві сотні населених пунктів: електропостачання відновлюють
12 Червня 2020
Учора, 11 червня, унаслідок погіршення погодних умов зафіксовано порушення у роботі систем життєзабезпечення населення Львівської області. Станом на 07:00 год 12 червня через несприятливі метеоумови в електричних мережах ПрАТ «Львівобленерго» зафіксовано знеструмлення у 13 районах області: 139 населених пункти повністю, 61 - частково. Для відновлення електропостачання населених пунктів працює 18 бригад ПрАТ «Львівобленерго» та 24 одиниці техніки.
Забороняється припиняти електропостачання громадянам на період дії карантину, – Держенергонагляд
1 квітня 2020
Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину. Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій. Довідково: Відповідно до абзацу 5 підпункту 2 пункту 4 статті 9 Закону України «Про ринок електричної енергії» Держенергонагляд здійснює державний енергетичний нагляд за дотриманням учасниками ринку (крім споживачів) встановленого нормативними документами з питань електроенергетики порядку застосування оператором системи передачі, оператором системи розподілу та електропостачальником заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам.
На Львівщині працює робоча група задля забезпечення безперебійного електропостачання медзакладів
19 березня 2020
З метою забезпечення виконання статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 № 211 та листа Мінекоенерго України від 16.03.2020 № 26/1.1-4.4-6857, створена робоча група для проведення моніторингу та оцінки електрозабезпечення, наявності та стану резервних автономних джерел живлення медичних закладів області та забезпечення надійного електропостачання цих закладів. До робочої групи увійшли представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації, Управління Держенергонагляду у Львівській області, ПрАТ «Львівобленерго» та уповноважені особи від медичних закладів. 18 та 19 березня 2020 заходи проведено у медичних закладах: КНП "Львівська обласна інфекцiйна клінічна лiкарня"; КНП «Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи»; КНП "8-ма міська клінічна лікарня м. Львова"; КНП «Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр», КЗ ЛОР «Львівський обласний протитуберкульозний санаторій» смт.Немирів, КНП «Яворівська центральна дікарня». Усі медзаклади госпітальної бази І та ІІ лінії оснащені резервними автономними джерелами живлення (бензиновими та дизельними генераторами) та необхідним запасом палива для роботи в умовах позаштатних аварійних ситуацій. Всі зазначені установи мають також фінансову та технічну можливість довезення додаткового палива у разі потреби. Проведено пробні пуски всіх наявних дизельних та бензинових генераторів, все обладнання працездатне та готове до роботи. Вживаються також всі необхідні організаційні та технічні заходи щодо забезпечення безперебійного та надійного електропостачання медичних закладів.
Тривають роботи із відновлення електроенергії у знеструмлених внаслідок негоди населених пунктах
10 лютого 2020
Внаслідок несприятливих погодних умов, поривів вітру до 20 м/с станом на 12:00 год. 10 лютого за інформацією ПрАТ “Львівобленерго” відключено 46 повітряних ліній електропередач 6-10 кВ (42 повністю та 4 частково), що призвело до знеструмлення 653 трансформаторних підстанцій 6-10/0,4 кВ. Без електропостачання залишається 170 населених пунктів (132 повністю та 38 частково) у десяти районах області: Дрогобицькому, Жидачівському, Жовківському, Мостиському, Перемишлянському, Пустомитівському, Самбірському, Сколівському, Старосамбірському та Стрийському районах. Найбільше відключень зафіксовано у Мостиському (40 н.п повністю та 4 н.п частково) і Старосамбірському районах (23 н.п повністю. 6 н.п. частково) Для відновлення електропостачання населених пунктів залучено 58 бригади ПрАТ “Львівобленерго” у складі 181 осіб та 70 одиниць техніки.
На Львівщині триває ліквідація наслідків негоди
1 жовтня 2019
Станом на 16:00 год. 1 жовтня енергетиками відновлено електропостачання у 44 населених пунктах області, які були знеструмлені через несприятливі погодні умови увечері 30 вересня та в ніч на 01 жовтня. Залишаються тимчасово знеструмленими 21 населений пункт (11 повністю та 10 частково) у 5 районах області. Пошкодження в електромережах усувають 8 бригад ПрАТ "Львівобленерго" у складі 21 осіб та 10 од. техніки.
В області продовжують відновлювати електропостачання
14 серпня 2019
У зв’язку із тривалими сильними та місцями надзвичайними дощами станом на 14:00 год 14 серпня поточного року на території області тимчасово залишаються знеструмленими 107 населених пунктів (76 повністю та 31 частково) у 12 районах області. За інформацією ПрАТ "Львівобленерго" найбільше відключень зафіксовано у Перемишлянському районі. Для відновлення електропостачання працює 28 бригад ПрАТ "Львівобленерго" у складі 74 осіб та 31 од. техніки. Внаслідок негоди пошкоджено дахи 8 житлових будинків, через підняття грунтових вод підтоплені підвальні приміщення 30 житлових будинків, 9 закладів освіти та 2 медичних закладів у містах Дрогобичі, Трускавці, Бориславі та Стебнику. Для відкачки води задіяні підрозділи Головного управління ДСНС України у Львівській області та рятувальники 2 Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. За даними метеорологів, сильні дощі триватимуть до кінця поточної доби. У зв`язку iз збереженням сильних дощiв, 14 - 15 серпня на рiчках басейну Днiстра очiкується продовження пiдйому рiвнiв води на 1 - 1,5 м над рiвнями 14 серпня на 08:00 год. Мiсцями можливе затоплення заплав, с/г угiдь.
На Львівщині відновлюють електропостачання
14 серпня 2019
У зв’язку із випаданням на території області вночі 14 серпня поточного року сильних дощів, місцями надзвичайних дощів (у м. Дрогобичі від 03:00 год до 09:00 год випало 90 мм, що складає 98% від місячної норми опадів), виникли пошкодження в електричних мережах. Станом на 08:00 год 14 серпня тимчасово залишаються знеструмленими 93 населені пункти (54 повністю та 39 частково) у 10 районах області. Найбільше відключень зафіксовано у Старосамбірському та Жовківському районах. Пошкодження в електромережах усувають 23 бригади ПрАТ "Львівобленерго" у складі 68 осіб та 25 одиниць техніки. За даними метеорологів, сильні дощі триватимуть до кінця поточної доби, найбільше опадів прогнозується на південній території області, зокрема у гірських та передгірських районах. У звязку із цим нагадуємо основні правила безпеки при пошкодженні лінії електропередачі: • не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менше восьми метрів — це смертельно небезпечно; • організуйте охорону місця обриву проводу до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ “Львівобленерго”; • терміново зателефонуйте на номер 0-800-50-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безкоштовні.
На Львівщині відновлюють електропостачання
14 серпня 2019
У зв’язку із випаданням на території області вночі 14 серпня поточного року сильних дощів, місцями надзвичайних дощів (у м. Дрогобичі від 03:00 год до 09:00 год випало 90 мм, що складає 98% від місячної норми опадів), виникли пошкодження в електричних мережах. Станом на 08:00 год 14 серпня тимчасово залишаються знеструмленими 93 населені пункти (54 повністю та 39 частково) у 10 районах області. Найбільше відключень зафіксовано у Старосамбірському та Жовківському районах. Пошкодження в електромережах усувають 23 бригади ПрАТ "Львівобленерго" у складі 68 осіб та 25 одиниць техніки. За даними метеорологів, сильні дощі триватимуть до кінця поточної доби, найбільше опадів прогнозується на південній території області, зокрема у гірських та передгірських районах. У звязку із цим нагадуємо основні правила безпеки при пошкодженні лінії електропередачі: • не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менше восьми метрів — це смертельно небезпечно; • організуйте охорону місця обриву проводу до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ “Львівобленерго”; • терміново зателефонуйте на номер 0-800-50-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безкоштовні.