Тривають роботи із відновлення електроенергії у знеструмлених внаслідок негоди населених пунктах
Внаслідок несприятливих погодних умов, поривів вітру до 20 м/с станом на 12:00 год. 10 лютого за інформацією ПрАТ “Львівобленерго” відключено 46 повітряних ліній електропередач 6-10 кВ (42 повністю та 4 частково), що призвело до знеструмлення 653 трансформаторних підстанцій 6-10/0,4 кВ.
Без електропостачання залишається 170 населених пунктів (132 повністю та 38 частково) у десяти районах області: Дрогобицькому, Жидачівському, Жовківському, Мостиському, Перемишлянському, Пустомитівському, Самбірському, Сколівському, Старосамбірському та Стрийському районах.
Найбільше відключень зафіксовано у Мостиському (40 н.п повністю та 4 н.п частково) і Старосамбірському районах (23 н.п повністю. 6 н.п. частково)
Для відновлення електропостачання населених пунктів залучено 58 бригади ПрАТ “Львівобленерго” у складі 181 осіб та 70 одиниць техніки.
Новини за темою
На Львівщині за електроенергію менше платитимуть 72% домогосподарств
4 жовтня 2021
За ініціативи Президента, з 1 жовтня Уряд знижує тариф на електроенергію. Він становитиме 1,44 грн за кВт-год. Про це 29 вересня під час засідання Кабінету Міністрів України повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За оновленими тарифами зможуть оплачувати за електроенергію більшість жителів Львівщини. «Знижку 24 коп за кВт-год отримають більшість українців. Це на 17% менше від попередньої вартості. За розрахунками Міненерго, в означений ліміт місячного споживання електроенергії вписується 80% населення України, а це також 72% жителів Львівщини. Платіжки з новими тарифами за спожиту в жовтні електроенергію споживачі отримають у листопаді. А така ціна за електроенергію збережеться до кінця квітня 2022 року», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Відповідно до постанови КМУ від 11 серпня 2021 р. № 859, встановлено нові тарифи на електричну енергію для побутових споживачів, які набудуть чинності з 1 жовтня 2021 року і діятимуть до 30 квітня 2022 р. включно, при споживанні: - до 250 кВт·год на місяць (включно) ціна становитиме 1,44 грн за 1 кВт·год (з урахуванням податку на додану вартість); - понад 250 кВт·год на місяць ціна становитиме 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання. Рівні коефіцієнтів за дво- та тризонним обліком електричної енергії також залишено без змін. Для того, щоб вирівняти тариф, Міненерго розробило фінансову модель, яка покладає спеціальні обов'язки (ПСО) на державних виробників електроенергії - НАЕК «Енергоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго». Вони отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсуватиме різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії, йдеться у повідомленні Міненерго.
На Львівщині енергетики відновлюють електропостачання у 48 знеструмлених населених пунктах
16 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у «Львівобленерго», енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 16 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 38 населених пунктів та ще 10 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина); Західному РЕМ (Жовківська, Яворівська, Городоцька част.); Центральному РЕМ (Перемишлянська част.); Карпатському РЕМ (Самбірська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 12 аварійних бригад та 18 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 39 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
Тариф на електроенергію для населення знизять: ініціатива Президента України
11 серпня 2021
За ініціативи Президента Володимира Зеленського, тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт на місяць, буде знижено до 1,44 грн за кВт/год. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 11 серпня. Очільник Уряду зазначив, що для домогосподарств з місячним рівнем споживання більше ніж 250 кіловатів тариф на електроенергію залишиться без змін, тобто 1 гривня 68 копійок. Прем’єр-міністр також зупинився на питаннях щодо тарифів на газ. За ним, НАК «Нафтогаз» запустив тарифний план «Комфортний сезон». За цим планом кубометр газу буде коштувати 7,96 грн з ПДВ незалежно від того, якою буде ринкова ціна на біржах. Тарифний план діє з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року. «Це дійсно дуже вигідна пропозиція, адже ми бачимо, що ціни на газ на європейських біржах майже досягли 20 гривень за кубічний метр блакитного палива», - заявив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль також додав, що НАК «Нафтогаз» пропонує вигідний тариф для комунальних підприємств, які забезпечують населення теплом та гарячою водою. «Можна на рік зафіксувати тариф і платити по 7 гривень 42 копійки за кубометр газу. Закликаю місцевих керівників не гаяти час і скористатися вигідними пропозиціями, які дозволять їм збалансовано вирішити питання з тарифами на тепло, які вони тепер встановлюють», - підсумував очільник Уряду.
На Львівщині ліквідовують наслідки негоди: понад 70 населених пунктів залишились без світла
9 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у Львівобленерго, енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 9 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 42 населені пункти та ще 30 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина), Західному РЕМ (Жовківська част.), Південному РЕМ (Сколівська част.), Північному РЕМ (Кам’янка-Бузька, Червоноградсько-Сокальська част.), Центральному РЕМ (Перемишлянська част.), Карпатському РЕМ (Самбірська, Старосамбірська, Турківська част.), ЛМЕМ (Пустомитівська, Жовківська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 23 аварійні бригади та 34 одиниці спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 75 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
З 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишиться без змін, — Денис Шмигаль
29 липня 2021
Ціни на електроенергію для населення з 1 серпня залишаються 1,68 грн за кВт-год. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів 28 липня. «Сьогодні Уряд ухвалив відповідну постанову, ціни на електроенергію для населення залишаються без змін. Уряд разом з усіма зацікавленими сторонами працює над збалансуванням ринку електроенергії», — зазначив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр також підкреслив, що активно триває підготовка до опалювального сезону. За його словами, цьогоріч процес відбувається в нових умовах, адже відтепер тарифи на тепло та гарячу воду повністю встановлюють місцеві органи влади. «Це важлива частина реформи децентралізації, адже такі новації підштовхують місцевих керівників більше не заплющувати очі на неефективність комунальних підприємств, надійність їх роботи та якість постачання послуг мешканцям відповідних громад», — наголосив очільник Уряду.
У Львівській області негода залишила без світла майже півсотні населених пунктів
29 липня 2021
Несприятливі погодні умови у Львівській області спричинили пошкодження на лініях електромереж. Отже, станом на 06:00 год ранку, 29 липня, негода на Львівщині знеструмила 44 населених пунктів. Відомо, що повністю без світла залишився 21 населений пункт та ще 23 – частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східний РЕМ (повністю – 2 населених пункти, 6 – частково); Західний РЕМ (частково - 1 населений пункт); Південний РЕМ (повністю – 1 населений пункт, 5 – частково); Північний РЕМ (повністю – 8 населених пунктів, 2 – частково); Центральний РЕМ (повністю – 10 населених пунктів, 7 – частково); ЛМЕН (частково – 2 населених пункти). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 25 аварійних бригад та 37 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 82 працівників. До слова, внаслідок негоди без електроенергії залишилися 120 населених пунктів у п'яти областях України. Окрім Львівської до списку увійшли Чернівецька, Житомирська, Івано-Франківська та Тернопільська області.
Уряд продовжив дію чинного тарифу на електроенергію для населення до 1 серпня
29 Червня 2021
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства енергетики України щодо продовження терміну дії чинного ПСО до 1 серпня. ПСО - покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Отож, відповідно до Постанови КМУ від 29 червня 2021 р. № 659 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483 і від 28 квітня 2021 р. № 439» вартість електроенергії для населення залишиться в розмірі 1,68 грн за кВт-год, що приблизно вдвічі нижче реальних ринкових цін на електричну енергію для промисловості. На сьогодні Міненерго спільно з учасниками ринку працює над розробкою нової моделі ПСО, яка дасть змогу захистити соціально вразливі верстви населення через зниження та прогнозованість тарифу, а також забезпечити підприємствам генерації можливість для модернізації виробничих потужностей та стабільної роботи. Для реалізації цих завдань необхідно визначити точну суму коштів, яку зараз потребує ринок. І вкрай важливо, щоб ринок функціонував стабільно. «Ситуація, що склалась на ринку електроенергії у травні-червні, повністю спотворює можливість адекватного прогнозування моделі фінансово стабільної роботи для учасників ПСО. Саме тому Міненерго неодноразово зверталось до НКРЕКП щодо необхідності термінового реагування. Частина заходів регулятором вже здійснена. Очікуємо на ухвалення найближчим часом наступних рішень, що допоможуть стабілізувати ринок. Вже у першій половині липня очікуємо побачити позитивні результати. Це створить умови для можливості використання об’єктивних даних для належного обрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту» - повідомляють у Міненерго України.
Держенергонагляд: Особливості постачання електроенергії споживачам під час карантину
12 січня 2021
На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни, забороняється нарахувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги та припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Такі норми передбачено прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530-IX). Постачання і розподіл електричної енергії відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» належить до комунальних послуг. Фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність – це побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (пункт 62 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії»). Зі свого боку, юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність – це колективний побутовий споживач. Враховуючи зазначене, Законом № 530-IX заборонено припиняти/зупиняти надання послуг з розподілу та постачання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам протягом періоду дії карантину або обмежувальних заходів. Водночас оператори систем розподілу (далі – ОСР) тимчасово можуть припиняти електроживлення електроустановок споживача задля проведення планових робіт, пов'язаних з ремонтом устаткування та/або підключенням електроустановок нових споживачів. Крім того, електропостачання може бути припинено у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках ОСР. У таких випадках ОСР має оприлюднювати інформацію щодо планових та/або аварійних перерв в електропостачанні на своєму офіційному вебсайті у порядку, визначеному главою 9.4 розділу IX Правил роздрібного ринку електричної енергії. Також звертаємо увагу на те, що для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичного ринку громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам’ятати, що через накопичення боргів ОСР та електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників, а виробники електричної енергії не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Крім того, існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях і мережах. Зі свого боку, це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів. Нагадаємо, що з метою виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», Держенергонагляд у квітні 2020 року звернувся з відповідними листами до ОСР та електропостачальних організацій щодо необхідності дотримання вимог законодавства стосовно заборони обмеження та/або припинення постачання електричної енергії індивідуальним побутовим споживачам (громадянам) на час дії карантинних заходів. Довідково У сучасних умовах карантину й режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, подання показників лічильників, сплати за комунальні послуги розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії. Крім того, Міністерством цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com розроблено освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома». У серіалі висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках і мобільних застосунках банків. Даний серіал доступний за посиланням.
Уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів
29 грудня 2020
На засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО). Постанову прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. Так, термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021 і у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВтгод). Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс). Водночас збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою. Зміни в ПСО також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії протягом січня – березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»). Поряд з тим Міненерго спільно з НКРЕКП та іншими учасниками ринку електричної енергії протягом наступного місяця планує напрацювати удосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році, на підставі якого Уряду буде запропонована оновлена редакція ПСО.
Негода знеструмила дві сотні населених пунктів: електропостачання відновлюють
12 Червня 2020
Учора, 11 червня, унаслідок погіршення погодних умов зафіксовано порушення у роботі систем життєзабезпечення населення Львівської області. Станом на 07:00 год 12 червня через несприятливі метеоумови в електричних мережах ПрАТ «Львівобленерго» зафіксовано знеструмлення у 13 районах області: 139 населених пункти повністю, 61 - частково. Для відновлення електропостачання населених пунктів працює 18 бригад ПрАТ «Львівобленерго» та 24 одиниці техніки.
Тариф на світло для населення у 2020 році залишається незмінним
12 травня 2020
Останнім часом на інформаційних теренах інтернет-простору з’явилося багато інформації стосовно тарифів на електрику для населення, які суперечать одна одній. Спробуємо розібратись. 5 травня 2020 року член Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Коваленко, запропонував скасувати чинний тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії, з метою додаткового доходу в розмірі 12 мільярдів гривень на рік, необхідних для подолання кризи неплатежів на ринку електроенергії. Це було одним з двох запропонованих сценаріїв виходу з кризи боргів на ринку електричної енергії. Обидва передбачають підвищення тарифів на електроенергію для населення. Або з 1 січня 2021 року, або – з 1 липня 2020 року. Миттєво відреагувавши на вказані пропозиції з боку представників НКРЕКП тимчасово виконуюча обов’язків Міністерства енергетики Ольга Буславець офіційно повідомила, що тариф на електроенергію для побутових споживачів у 2020 році не зміниться навіть попри збільшення кількості електроенергії, отриманої з дорожчої теплової та «зеленої» енергії. «Тариф для населення України залишається у 2020 році незмінним від попередніх років. Є різні заяви, але населення отримає електроенергію по незмінній ціні», – повідомила пані Буславець під час селекторної наради 08 травня 2020 року. Разом із тим, варто зауважити, що із введенням в дію з 1 липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, тарифи для населення регулюються через механізм, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету Міністрів України і становить 90 копійок за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього – 1 гривня 68 копійок за кВт-год.
На Львівщині триває ліквідація наслідків негоди
1 жовтня 2019
Станом на 16:00 год. 1 жовтня енергетиками відновлено електропостачання у 44 населених пунктах області, які були знеструмлені через несприятливі погодні умови увечері 30 вересня та в ніч на 01 жовтня. Залишаються тимчасово знеструмленими 21 населений пункт (11 повністю та 10 частково) у 5 районах області. Пошкодження в електромережах усувають 8 бригад ПрАТ "Львівобленерго" у складі 21 осіб та 10 од. техніки.