У Трускавці відбулось виїзне засідання колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації
Виїзне засідання колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації відбулось цього тижня у Трускавці. Окрім членів колегії управління, у засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів галузі фізичної культури та спорту райдержадміністрації та міст обласного значення, запрошені гості.
Начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім‘як зазначив, що надзвичайно важливо в час глобальних змін зберігати спорт одним із пріоритетних напрямків.
«Потрібно, аби фізична культура та спорт продовжували розвиватись як на місцевому, так і на загальнодержавному рівні», - наголосив Роман Хім‘як.
Відтак, упродовж засідання говорили про стан і перспективи розвитку фізичної культури та спорту міст обласного значення. Йдеться, зокрема, про Трускавець, Борислав, Моршин та Дрогобич.
Розглядали також питання профілю галузі фізичної культури та спорту Львівської області в рамках підготовки проекту Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року та нові акценти державної політики.
Новини за темою
5,3 млн грн планують скерувати на будівництво спортивних майданчиків в області
21 жовтня 2021
Скерувати 5,3 млн грн з обласного бюджету на співфінансування будівництва спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям у дев’яти громадах області - таке рішення прийняли сьогодні на засіданні обласної комісії з питань молоді та спорту. За умовами діючої обласної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021-2025 роки, всі об’єкти спортивної інфраструктури, які отримають співфінансування з обласного бюджету, до 1 вересня, повинні були підготувати необхідну документацію та провести тендери. Оскільки частина громад цього не зробили, у результаті перерозподілу коштів, співфінансування отримають загалом дев’ять громад, у яких готова «основа» - відповідні документи та проведені тендери. Зокрема, як повідомив за результатами засідання комісії заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, 5,3 млн грн управління молоді та спорту ЛОДА пропонує скерувати на співфінансування будівництва майданчиків у Радехові, Великому Колодному, Дрогобичі, Підгірцях, Завидовичах, Новояворівську, Борині, Мшані, с. Стара Сіль. Після погодження профільною комісією остаточне рішення щодо фінансування прийматимуть депутати Львівської облради на черговій сесії, проведення якої заплановано на 26 жовтня. Зазначимо, що цього року на Львівщині у межах реалізації обласної програми з підтримки фізичної культури збудували вже 4 спортивні майданчики (м. Рудки Самбірського району, с. Дідилів Новояричівської ТГ, с. Сокіл Кам'янка-Бузької ТГ, с. Рудники Миколаївської ТГ). Будівництво майданчиків здійснюється на умовах співфінансування з місцевими бюджетами громад. «Обласну програму розвитку фізичної культури та спорту Львівщини виконано на 44,7%, профінансовано на більше ніж 70%. Загалом у межах програми на 2021 рік передбачено будівництво в області 13 спортивних майданчиків з наливним і штучним покриттям», - додав Іван Собко. Окрім того, члени комісії розглянули проєкт бюджетного регламенту Львівської облради, поданий членами обласної комісії з питань бюджету. Документ передбачає комунікацію та співпрацю Львівської облради та Львівської ОДА щодо використання коштів обласного бюджету. Комісія спорту проєкт бюджетного регламенту не підтримала. Таке ж негативне рішення прийняла обласна комісія з питань освіти, науки та інновацій. Детальніше про бюджетний регламент – за посиланням.
«Говерляна-2021» зібрала учасників віком від 6-ти до 81-го року
6 квітня 2021
3 квітня відбулось традиційне сходження на найвищу вершину України «Говерляна-2021». Цьогоріч, у зв’язку з пандемією, кількість учасників суттєво обмежили. Організував похід Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» спільно з обласною федерацією спортивного туризму за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Торік через карантин ми зовсім відмовились від проведення цього сходження, але тепер розуміємо, що, на жаль, можливо, нам ще довго доведеться жити з пандемією, тому вирішили провести Говерляну хоча б в обмеженому форматі. Не хочеться, аби така добра традиція забулась. Перше масове сходження відбулось ще у 1964 році. Згодом у перші роки незалежності воно забулось, а у 2004 році нам вдалось відновити таке сходження. І з цього часу «Говерляна» відбувається практично щороку», - розповів Михайло Сидоров із туристично-альпіністського центру «Скеля». Зійти на вершину мали змогу люди різного віку і підготовки: у групі піднімались діти 6-ти і 9-ти років та ветерани. Найстаршому - 81 рік. Обирали темп, який був би зручним усім. Усього від бази «Заросляк» до вершини шлях зайняв майже три години. «Спочатку погода була дуже добра, дуже нам сприяла. Але десь насередині сходження різко погіршилась. Та навіть попри це вдалось піднятись без проблем. Важче дався шлях назад. Через тумани та сніги була дуже низька видимість: десь до десяти метрів лише. Доводилось йти дуже згуртовано і обережно», - додав чоловік. Раніше, зауважив Михайло Сидоров, «Говерляна» збирала кілька сотень учасників, тож доводилось винаймати потяги, аби доставити до підніжжя гори охочих взяти участь у сходженні. Він має надію, що після пандемії вдасться провести «Говерляну» знову так масштабно. Разом із туристами на вершину піднімалась і команда управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Дуже важливо, що у сходженні нас супроводжували медики, рятувальники Львівщини та Франківщини. Оскільки цей похід розрахований на аудиторію різного віку і досвіду, це велика відповідальність забезпечити організацію належним чином. Приємно, що зараз отримуємо багато позитивних відгуків від учасників цьогорічного сходження, а ще важливіше, що мали можливість самостійно здолати шлях та впевнитись у якісній організації заходу», - розповів керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Найсильніші в Україні армреслери тренуються на Львівщині
5 квітня 2021
У суботу, 5 квітня, у Полтаві завершився чемпіонат України з армспорту серед молоді, юнаків та юніорів. Для участі у цих змаганнях управління молоді та спорту скерувало 26 найкращих армреслерів області. «Спортсмени нашої збірної вкотре довели: найсильніші в Україні рукоборці тренуються саме на Львівщині. Раніше наша збірна стала переможцем дорослого чемпіонату України. Торік у жовтні молодіжна збірна команда області також стала чемпіоном України. Це свідчить про високу майстерність наших тренерів, про велику кількість охочих опанувати цей вид спорту», – зауважив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Результат збірної - це сума результатів індивідуальних виступів спортсменів. Армреслери Львівщини вибороли 10 золотих, 9 срібних та 7 бронзових медалей. Чемпіоном України серед молоді у вазі 70 кг як на ліву, так і на праву руку став Мирон Мига. У вазі понад 90 кг не було рівних у боротьбі на праву руку Тарасу Серафину. Чемпіоном у боротьбі і на праву, і на ліву руку у вазі 75 кг став Богдан Фабрика. У боротьбі на праву руку золото виборов Микола Сингалевич у вазі 85 кг. Він також став срібним призером у боротьбі на ліву руку. Срібними призерами серед молоді став Віталій Кукурудзяк у боротьбі на ліву руку у вазі понад 90 кг, Любомир Паращук у боротьбі на праву руку у вазі 65 кг, Олександр Пріц у боротьбі на ліву руку у ваговій категорії 60 кг та Олександр Скріпніченко у вазі 70 кг у боротьбі на ліву руку. Бронзу виборов Андрій Єсип у боротьбі на праву руку на 55 кг, у цій же категорії у бооотбі на іншу руку виборов 3 місце Богдан Павлушок, а у вазі 65 кг у боротьбі на ліву руку третім став Любомир Паращук. Серед юнаків у боротьбі на ліву руку у вазі 60 кг чемпіоном став Олександр Гачек. Валерій Петришин став віце-чемпіоном у вазі понад 70 кг на ліву руку т бронзовим призером у боротьбі на праву руку. Серед юніорів чемпіоном у боротьбі на ліву руку у вазі 65 кг став Святослав Габрилей. Він також став срібним призером у боротьбі на праву руку. Юля Сорока виборола золото у вазі 55 кг у боротьбі на обидві руки. Віце-чемпіоном у вазі 55 кг став Павло Снєда у боротьбі і на ліву, і на праву руки. У ваговій категорії 50 кг серед юніорок обидві бронзи виборола Діана Потоцька. У боротьбі на ліву руку у вазі 80 кг бронзовим призером став Роман Фединяк.
Майже 40 мільйонів гривень передбачили на Комплексну програму розвитку спорту Львівщини
23 лютого 2021
Сьогодні, 23 лютого, Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2025 роки підтримали і затвердили обласні обранці. Відтак, за основними пріоритетами Комплексна програма відповідає Стратегії розвитку українського спорту, яку нещодавно затвердило Міністерство молоді та спорту України. Реалізовуватиме Програму управління фізичної культури та спорту. У Програмі закладено чотири основні вектори розвитку фізичної культури та спорту Львівщини: оздоровча рухова активність, спорт (дитячо-юнацький, резервний, високих досягнень), розвиток спортивної інфраструктури, соціальна інклюзія осіб з інвалідністю, адаптивна рухова діяльність. На реалізацію Програми впродовж 2021 року передбачено 39,6 млн грн. Пріоритетним цьогоріч буде розвиток масового спорту, зокрема впродовж року відбудуться десятки змагань з різних дисциплін. «Один із проєктів цього напряму – «Спортивні Ігри Львівщини». Це змагання, що об’єднають збірні громад у боротьбі за медалі обласного ґатунку. Команди змагатимуться у понад десяти видах спорту у різних куточках Львівщини», – розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Завдяки Програмі реалізовуватимуться також спортивно-іміджеві заходи. Це масштабні івенти, спрямовані на промоцію Львівщини як спортивної дестинації України. «Напрям також передбачає максимальне використання механізмів державно-приватного партнерства. Якщо йдеться про проведення масштабних змагань, ми фінансуємо лише частину видатків, а приватні компанії як партнери чи спонсори змагань покривають левову частину витрат на їх проведення. Аналіз світової практики дозволяє зробити висновок про те, що така є співпраця між державою та приватними інвесторами є найбільш затребуваною саме у сфері спорту та освіти», – наголосив керівник управління фізичної культури та спорту. До змагань, що виконують функцію спортивної візитівки Львівщини, належить спортивно-патріотичний проект «Схід і Захід разом», міжнародний турнір зі стрільби з лука «Золота осінь», серія міжнародних веломарафонів «Львів 100», «Grand Fondo» та «Львівська сотка. Осінь», міжнародний турнір з футзалу «Lviv Open CUP», міжнародні змагання зі змішаних єдиноборств «Lemberg Fight Cup», всеукраїнські змагання зі стрільби стендової серед волонтерів та учасників АТО/ООС «Кубок Захисника України» та інші заходи. У сфері розвитку спорту високих досягнень основним завданням цьогоріч залишатиметься забезпечення провідних спортсменів збірних команд Львівської області дороговартісним обладнанням та інвентарем, а також створення належних умов спортсменам та їх тренерам для підготовки до XXXII Літніх Олімпійських Ігор. «У плані розвитку спортивної інфраструктури у 2021 році ми акцентуватимемо увагу на будівництві максимально укомплектованих для різних видів активності об‘єктів, які зможуть цілком задовольнити потреби однієї чи кількох громад, як-от стадіон у Дублянах на Самбірщині, мультиспортивний простір в Золочеві чи Сокалі. Робимо важливий акцент щодо співфінансування великих об'єктів, які отримають ресурси з державних бюджетних програм, цьогоріч такими були стадіони у Самборі і Буську, спортивний комплекс в Червонограді, басейни в Бродах та Давидові, і звісно, спортивний комплекс університету фізичної культури. Також, звичайно, в окремих містечках і селах продовжуватимуть з‘являтись невеликі об‘єкти, зокрема майданчики для мініфутболу та ігрових видів спорту», – зазначив Роман Хім’як. Упродовж року у межах Програми також відбуватимуться спортивні заходи для осіб з інвалідністю, для учасників АТО та ООС, які відбуваються у співпраці зі Спілкою учасників АТО, ГО “Нескорені” та іншими громадськими формуваннями відповідного напрямку. Програмою передбачено облаштування безбар'єрного середовища на об’єктах спортивної інфраструктури.
Чемпіонів Львівщини з плавання визначили у Дрогобичі
1 лютого 2021
16 комплектів медалей розіграли на чемпіонаті Львівської області з плавання, що відбувся у п‘ятницю та суботу у Дрогобичі. Приймала змаганнях Дитячо-юнацька спортивна школа №2. Позмагатись за медалі до Дрогобича приїхали 120 спортсменів у складі 11 команд. Чемпіонів області визначили серед юніорів, молоді та дорослих. Кожен учасник змагань міг випробувати свої сили щонайбільше у трьох номерах програми. «Зараз ми намагаємось якомога більше обласних змагань проводити саме у містечках Львівщини, де є належна інфраструктура для певного виду спорту, як от у Дрогобичі басейн. У Львові щодня відбуваються десятки різноманітних подій, натомість у менших населених пунктах їх не так багато. Змагання у районах – не тільки можливість для спортсменів познайомитись з новими містами, а й часто спортивне свято для усієї громади. Діти мають змогу поспостерігати за тими, хто вже досягнув певних успіхів, і надихнувшись їх результатами, часто й самі вирішують навчатись тому чи іншому виду спорту», – зазначає керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. За підсумками чемпіонату буде сформовано збірну команду області, яку Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА відрядить на Чемпіонат України, що розпочнеться у Дніпрі 14 лютого.
Збірна Львівщини розпочала боротьбу на чемпіонаті України зі стрільби з лука з трьох командних медалей
27 січня 2021
Учора, 27 січня, у перший день чемпіонату серед юніорів 2001 року народження спортсмени відстріляли кваліфікацію та командні змагання на дистанції 18 метрів. Спортсмени Львівської області зуміли вибороти до скарбнички команди перші комплекти нагород. Зокрема, золото виборола команда «Львівська-1» у складі Жанни Наумової, Дзвенислави Черник, Єви Булах. Бронзовим призером стала команда «Львівська-2» Констянтина Ваксмана, Остапа Сліпця та Ігоря Табаки. У дивізіоні «блочний лук» серед команд чоловіків друге місце виборола команда «Львівська-1» в складі Сергія Атаманенка, Сергія Кушнірука, Сергія Карпенка. Сьогодні спортсмени розпочнуть змагання в особистому заліку. До слова, на чемпіонат України зі стрільби з лука у Харків Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА відрядило 60 спортсменів – 35 дорослих та 25 юніорів. Львівська збірна на змаганнях є однією з найчисельніших.
Відтепер в Україні відзначатимуть День тренера
26 січня 2021
Уряд погодив проект Указу Президента України «Про День тренера». Відтепер його відзначатимуть 19 липня. Про це повідомив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. «Ми глибоко цінуємо внесок цих людей у розвиток державного спорту. Для мене особисто тренер займає поважне місце, як та людина, яка зробила мене тим, ким я є сьогодні. Всі мої високі результати я завдячую своїм наставникам», - наголосив Вадим Гутцайт. Дата відзначення є символічною, адже у цей день у 1996 році Україна вперше взяла участь в Олімпійських іграх як незалежна держава та самостійна команда. «Досягнення наших спортсменів на змаганнях – це не лише результат їх наполегливої роботи, але й результат титанічної праці тренерів. Саме вони готують їх до найважливіших змагань та є їхніми найвідданішими вболівальниками. Тому День тренера, безумовно, повинен бути», - зазначив керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Христина Дмитрик
На «Bukovytsia OPEN» завітають гірськолижники з п’яти держав
21 січня 2021
Рівно через тиждень, 28 січня, на схилах гірськолижного комплексу «Буковиця» поблизу Борислава вже втретє відбудеться український етап триетапних міжнародних дитячих змагань з гірськолижного спорту Karpatia OPEN. Етапи змагань відбуваються щорічно в Україні, Польщі і Словаччині. У змаганнях беруть участь діти-спортсмени віком 12 – 16 років. Український етап включений в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS). Відтак, змагання відбуватимуться за регламентом FIS, контролюватимуться технічним делегатом цієї міжнародної федерації Яною Половіцовою зі Словаччини. Цього року участь в змаганнях, попри складну ситуацію з коронавірусом, візьмуть спортсмени збірної України та ще 11-ти українських команд, а також спортсмени з Польщі, Словаччини, Білорусі, Литви та Нової Зеландії. Заїзди відбуватимуться два дні – 28 і 29 січня в категорії «спеціальний слалом». Відкриття змагань відбудеться 28 січня о 17.00 на центральній площі Трускавця. Фінальне нагородження – по завершенню змагань 29 січня на гірськолижному комплексі «Буковиця». Нагадаємо, змагання були засновані наприкінці 2018 року. Засновниками виступили Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», гірськолижний комплекс «Буковиця і ГО «Бориславська Сніжинка». Варто зазначити, що змагання були відзначені на 2-му Східноєвропейському Форумі гостинності і курортології та отримали відзнаку «Кришталевий Лотос» за популяризацію туристичної і спортивної інфраструктури Карпат.
16 борців Львівщини позмагаються на чемпіонаті України
19 січня 2021
У Харкові сьогодні, 19 січня, стартує чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків. Спортсмени, які покажуть на змаганнях високі результати, отримають право представляти Україну на чемпіонаті Європи. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Для участі у чемпіонаті Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА відрядило і збірну команду Львіщини. Нашу область на змаганнях представлятиме 16 спортсменів. Це борці від 18-ти до 28 років. Вільну боротьбу вони опановують у Львівській школі вищої спортивної майстерності, Львівському фаховому коледжі спорту, дитячо-юнацькій спортивній школі №7, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних школах «Веслярик», «Спартаківець», «Атлет». Зважування, жеребкування, попередні та півфінальні сутички відбудуться у середу, 20 січня. А чемпіонів України визначать вже в четвер у фінальних сутичках. Нагадаємо, львівська борчиня Юлія Ткач цьогоріч вже стала бронзовою 47-го Міжнародного турніру Grand Prix de France Henri Deglane.
Чемпіонат України з важкої атлетики відбудеться на Львівщині
14 січня 2021
Львівщина отримала право провести Чемпіонат України з важкої атлетики серед дорослих. Він відбудеться на початку червня у спеціалізованому залі на вулиці Пекарській, 50. Чемпіонат буде присвячений пам’яті олімпійського чемпіона зі Львова Петра Короля. Це будуть останні національні змагання для важкоатлетів України перед стартом на Олмпійських іграх, тож у Львові спортсмени зможуть ще раз перевірити себе та продемонструвати високі результати. «Проводити національні змагання - це завжди доволі престижно для кожної з областей. Саме за допомогою таких подій ми можемо якісно промувати нашу область серед інших регіонів, вдосконалювати майстерність наших спортсменів, а також покращувати рівень організації змагань, що відбуваються у нас», - розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Зауважимо, Чемпіонати України з важкої атлетики вже відбувались на Львівщині у 2017-му та 2018 роках. Втім, раніше за часів незалежності наша область не проводила головного національного старту з цього виду спорту.
Львівські санкарі потрапили до п‘ятірки найкращих на молодіжному чемпіонаті Європи
11 січня 2021
У місті Сігулда, що у Латвії, відбувся 52-й чемпіонат Європи, 2-й чемпіонат Європи серед молоді до 23 років та розіграш 6 етапу Кубка світу. У складі національної збірної виступили й санкарі Львівщини. Найкращий результат нашим спортсменам вдалось продемонструвати на чемпіонаті Європи до 23 років. Ігор Стахів та Андрій Лисецький у двомісних санях фінішували п‘ятами. Десятим фінішував інший екіпаж львів’ян – Вадим Микиєвич та Богдан Бабура. На 52-му чемпіонаті Європи серед чоловіків у змаганнях в одномісних санях львів'янин Антон Дукач став 19-м, представниця Львівщини Олена Стецків стала 21-ю серед жінок. Ігор Стахів та Андрій Лисецький на цьому чемпіонаті фінішували 16-ми, а Вадим Микиєвич та Богдан Бабура – 22-ми. У командній естафеті санкарі Львівщини Олена Стецків, Ігор Стахів та Андрій Лисецький та тернополянин Андрій Мандзій фінішували шостими як на 52-му чемпіонаті Європи, так і на етапі Кубку світу. На Кубку світу Антон Дукач приїхав 23-м. Ігор Стахів та Андрій Лисецький фінішували 18-ми, а Вадим Микиєвич та Богдан Бабура – 22-ми.
На Львівщині діють три потужні осередки розвитку настільного тенісу
11 січня 2021
Настільний теніс на Львівщині можна опанувати в обласній дитячо-юнацькій спортивній школі, Академії настільного тенісу Віктора Дідуха у Мармузовичах Буського району та у Жовкві. Виїзди збірних області на національні змагання, а також навчально-тренувальні збори команди фінансує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. «Львівська область є однією із лідерів настільного тенісу як за рівнем розвитку інфраструктури, так і за результатами виступів наших спортсменів на національних змаганнях. У 2020 році ми мали двох чемпіонів України: Соломія Братейко серед дорослих та Ярослав Олеськевич серед кадетів. Це потужний результат, враховуючи, що відбулись далеко не усі заплановані змагання», - зауважив керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Серед запланованих заходів, які у 2021 році проводитиме Федерація настільного тенісу Львівщини, популярні спортивно-іміджеві змагання «Турнір пам’яті Анатолія Строкатова». Щороку ці змагання збирають не тільки титулованих українських тенісистів, а й закордонних спортсменів. Академія настільного тенісу Віктора Дідуха, який має ліцензію на Паралімпіаду, вже наприкінці січня проведе перший навчально-тренувальний збір для спортсменів з інвалідністю. Окрім того, Віктор Дідух розробив на цей рік програму розвитку настільного тенісу серед спортсменів візочників. Її реалізовуватимуть на національному рівні.