Майже 40 мільйонів гривень передбачили на Комплексну програму розвитку спорту Львівщини

23 лютого 2021р, Новини. Управління молоді та спорту, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 23 лютого, Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2025 роки підтримали і затвердили обласні обранці.

Відтак, за основними пріоритетами Комплексна програма відповідає Стратегії розвитку українського спорту, яку нещодавно затвердило Міністерство молоді та спорту України. Реалізовуватиме Програму управління фізичної культури та спорту.

У Програмі закладено чотири основні вектори розвитку фізичної культури та спорту Львівщини: оздоровча рухова активність, спорт (дитячо-юнацький, резервний, високих досягнень), розвиток спортивної інфраструктури, соціальна інклюзія осіб з інвалідністю, адаптивна рухова діяльність.

На реалізацію Програми впродовж 2021 року передбачено 39,6 млн грн.

Пріоритетним цьогоріч буде розвиток масового спорту, зокрема впродовж року відбудуться десятки змагань з різних дисциплін.
«Один із проєктів цього напряму – «Спортивні Ігри Львівщини». Це змагання, що об’єднають збірні громад у боротьбі за медалі обласного ґатунку. Команди змагатимуться у понад десяти видах спорту у різних куточках Львівщини», – розповів керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Завдяки Програмі реалізовуватимуться також спортивно-іміджеві заходи. Це масштабні івенти, спрямовані на промоцію Львівщини як спортивної дестинації України.

«Напрям також передбачає максимальне використання механізмів державно-приватного партнерства. Якщо йдеться про проведення масштабних змагань, ми фінансуємо лише частину видатків, а приватні компанії як партнери чи спонсори змагань покривають левову частину витрат на їх проведення. Аналіз світової практики дозволяє зробити висновок про те, що така є співпраця між державою та приватними інвесторами є найбільш затребуваною саме у сфері спорту та освіти», – наголосив керівник управління фізичної культури та спорту.

До змагань, що виконують функцію спортивної візитівки Львівщини, належить спортивно-патріотичний проект «Схід і Захід разом», міжнародний турнір зі стрільби з лука «Золота осінь», серія міжнародних веломарафонів «Львів 100», «Grand Fondo» та «Львівська сотка. Осінь», міжнародний турнір з футзалу «Lviv Open CUP», міжнародні змагання зі змішаних єдиноборств «Lemberg Fight Cup», всеукраїнські змагання зі стрільби стендової серед волонтерів та учасників АТО/ООС «Кубок Захисника України» та інші заходи.

У сфері розвитку спорту високих досягнень основним завданням цьогоріч залишатиметься забезпечення провідних спортсменів збірних команд Львівської області дороговартісним обладнанням та інвентарем, а також створення належних умов спортсменам та їх тренерам для підготовки до XXXII Літніх Олімпійських Ігор.

«У плані розвитку спортивної інфраструктури у 2021 році ми акцентуватимемо увагу на будівництві максимально укомплектованих для різних видів активності об‘єктів, які зможуть цілком задовольнити потреби однієї чи кількох громад, як-от стадіон у Дублянах на Самбірщині, мультиспортивний простір в Золочеві чи Сокалі. Робимо важливий акцент щодо співфінансування великих об'єктів, які отримають ресурси з державних бюджетних програм, цьогоріч такими були стадіони у Самборі і Буську, спортивний комплекс в Червонограді, басейни в Бродах та Давидові, і звісно, спортивний комплекс університету фізичної культури. Також, звичайно, в окремих містечках і селах продовжуватимуть з‘являтись невеликі об‘єкти, зокрема майданчики для мініфутболу та ігрових видів спорту», – зазначив Роман Хім’як.

Упродовж року у межах Програми також відбуватимуться спортивні заходи для осіб з інвалідністю, для учасників АТО та ООС, які відбуваються у співпраці зі Спілкою учасників АТО, ГО “Нескорені” та іншими громадськими формуваннями відповідного напрямку. Програмою передбачено облаштування безбар'єрного середовища на об’єктах спортивної інфраструктури.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook