Тарас Грень вручив державну відзнаку голові Львівського відділення Національної спілки кобзарів України Богдану Жеплинському

3 листопада 2019р, Новини. Прес-служба ОДА

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського, за значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю орденом «За заслуги ІІІ ступеня» відзначили бандуриста, публіциста, голову Львівського відділення Національної спілки кобзарів України Богдана Жеплинського.

Нагороду, сьогодні, 3 листопада, вручив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.

«У такі моменти розумієш, що наше життя є набагато глибшим. Я маю честь вітати вас з ювілеєм. Хочу закликати усіх присутніх пам'ятати про ту постійну звитягу, яку пан Богдан проніс через усе життя. Найцінніше, що у нас є – це пам’ять. Дякуємо вам за щоденний подвиг, який ви демонструєте нам, за знання і збереження нашої культурної спадщини», - наголосив під час привітання Тарас Грень.

Богдан Михайлович Жеплинський (нар. 5 квітня 1929, м. Дрогобич, нині Львівської області, Україна) — інженер хімік-технолог, винахідник, бандурист, дослідник кобзарства, науковець, публіцист і громадський діяч.

Автор понад 250 публікацій в наукових збірниках та часописах, автор 25 авторських свідоцтв на винаходи і технічні вдосконалення.

Жеплинський разом з донькою Дарією підготували до друку (вперше в Україні) книгу «Українські кобзарі, бандуристи, лірники. Енциклопедичний довідник» (в якій близько 4 тисяч імен), а в його картотеці близько 6000 творчих біографій визначних кобзарів, лірників, дударів, трембітарів, скрипалів, цимбалістів та інших народних музикантів усіх часів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook