У межах Міжнародного економічного форуму відбувся прес-тур для журналістів
У межах туристичної секції «Invest in Lviv Region: Focus on Tourism» під час XІX Міжнародного економічного форуму відбувся прес-тур Львівщиною для представників Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України».
Відтак, ознайомитись з туристичним потенціалом області приїхали представники: УНІАН, «Інтерфакс-Україна», «Факти.ICTV», TravelPressClub, «Mandria.ua», «EventUkraine» та «Край».
Під час прес-туру делегація оглянула санаторно-курортні можливості Східниці, Трускавця, Моршина, відвідала Міжнародну реабілітаційну клініку Козявкіна, ДП СКК «Моршинкурорт» з метою їх популяризації, а також подальшого висвітлення у засобах масової інформації України.
Також журналісти відкрили для себе нові цікаві туристичні локації Львівщини – зокрема, гірськолижний комплекс «Буковиця» та Крушельницьке лісництво, яке входить до складу Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Ці об'єкти вразили учасників прес-туру найбільше, оскільки про них сьогодні не так багато знають в Україні.
Зокрема, присутні мали змогу поспілкуватись з міськими головами Трускавця – Андрієм Кульчинським, Моршина – Русланом Ільницьким та представниками Східницької селищної ради. Делегація українських ЗМІ звертала увагу на питання туристичного збору, його ставку та динаміку показників, кількість туристичних потоків українського/іноземного туриста, інвестиції та проблеми з якими стикається туристична галузь.
За словами виконавчого директора Асоціації журналістів і блогерів «Туристичний прес-клуб України» Володимира Царука, дуже насичена і цікава програма прес-туру була складена таким чином, що журналісти мали змогу не лише побачити чим живуть і у якому стані курорти Львівщини, але й безпосередньо поспілкуватись з мерами курортних міст. «
Це дуже важливо для розуміння куди і як рухаються знані курорти – Трускавець, Моршин та Східниця і що їм не вистачає для розвитку», – зазначив Володимир Царук.
Довідково:
Прес-тур Львівщиною тривав в період з 30 жовтня до 1 листопада 2019 року за маршрутом: м. Львів – м. Борислав – смт. Східниця – м. Трускавець –
с. Крушельниця – м. Моршин – м. Львів.
Ключові слова:
журналістиНовини за темою
Очільник Львівщини нагадав про правила роботи журналістів в умовах війни
18 квітня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький нагадав журналістам, блогерам, громадським активістам, а також усім, хто любить публікувати у соцмережах гарячі новини, як правильно висвітлювати інформацію в умовах війни. ''В Україні запровадили кримінальну відповідальність за поширення даних, фото- та відеоматеріалів про переміщення української техніки, військових та зброї. Не ставайте помічниками ворога. Жодна сенсація не варта людських жертв'', - наголосив очільник області. Категорично заборонено публікувати в соцмережах інформацію/фото/відео про: Ракети, які летять або кудись потрапили. Назви вулиць, зупинок транспорту, магазинів, заводів, де сталася ситуація. Переміщення українських військових, військові об'єкти. Роботу протиповітряної оборони. Місце обстрілу або попадання снаряда. Адреси, візуальні прив'язки або координати боїв. Номери автомобілів, бронетехніки. Потерпілих або загиблих (крім офіційних даних). Поширення такої інформації у різному вигляді до того як про це повідомили офіційні джерела вважається допомогою ворогові і передбачає кримінальну відповідальність: покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за поширення інформації про направлення чи переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України чи Міністерством оборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; позбавлення волі на строк від 5 до 8 років за поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; позбавленням волі на строк від 8 до 12 років карають людей, які вищезазначені дії, вчинили за попередньою змовою або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо дії спричинили тяжкі наслідки.
«Воєнний» чи «військовий»: для журналістів підготували рекомендації щодо використання словника воєнного часу
31 березня 2022
Комісія з журналістської етики представила практичні рекомендації для журналістів щодо словника воєнного часу. Як зазначається на сайті Комісії, значна кількість українських журналістів досі не мала досвіду висвітлення бойових дій та інших тем, пов’язаних із війною. Тому в редакціях виникає багато запитань щодо тих чи інших аспектів роботи журналістів в умовах воєнного стану. Такі рекомендації допоможуть колегам правдиво висвітлювати події і водночас – роз’яснювати аудиторії те, що стоїть за рядками офіційних зведень та заяв. Рекомендації містять роз’яснення щодо застосування таких широко вживаних термінів як «вторгнення», «воєнний», «військовий», «окупанти», «загарбники», «збройна агресія» тощо. Детальніше – за посиланням.
До уваги іноземних ЗМІ: відтепер акредитацією займається лише Міністерство оборони
24 березня 2022
Просимо представників іноземних засобів масової інформації звернути увагу на те, що Львівська обласна військова адміністрація більше не акредитовує журналістів. Єдиною структурою, яка видає акредитацію іноземним ЗМІ залишається Міністерство оборони України. Форму для акредитації можна знайти за посиланням. Разом з цим, нагадуємо, що існують обмеження для роботи журналістів в умовах воєнного часу. Фотографувати чи знімати на відео блокпости, аеропорти, залізничні вокзали, нафтобази, електростанції, а також українських військових та бойову техніку ЗАБОРОНЕНО! To the attention of foreign media: from now on, only the Ministry of Defence is in charge of the accreditation process for foreign journalists We ask representatives of foreign media to pay attention to the fact that the Lviv Regional Military Administration no longer facilitates the accreditation of foreign journalists. The Ministry of Defence of Ukraine remains the only institution that issues accreditation to foreign media. The accreditation form can be found via the following link. At the same time, we remind you that there are restrictions on the work of journalists during wartime. It is FORBIDDEN to take pictures or record videos of checkpoints, airports, railway stations, oil depots, power plants, as well as Ukrainian military units/representatives and military machinery!
Інформація для журналістів/ Information for the journalists
4 березня 2022
Для українських медіа: Львівська ОВА формує акредитаційні списки журналістів, тому просимо подати перелік осіб, котрим дійсно потрібне переміщення по території Львівської області у комендантські години. Просимо підійти до даного питання дуже відповідально і не подавати у списки усю редакцію вашого медіа, а тільки тих, кому вона дійсно необхідна. Щоб отримати акредитацію та перепустку на роботу в комендантські години потрібно: Подати письмове подання керівника підприємства, установи, редакції, (зразок тут: https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області із обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години; До подання потрібно прикріпити заповнену таблицю за посиланням: https://cutt.ly/FApnbYX Усі документи просимо надіслати на вказану нижче електронну адресу. For foreign media: As we are compiling accreditation lists of journalists, please provide a list of people who need official accreditation. To obtain accreditation and a permit for working during the official curfew, download the following spreadsheet (https://cutt.ly/FApnbYX). Complete it, and send it to the email address below. Contacts: Mobile phone: + 380955921652 Email: depinfoloda@gmail.com
«Четверта влада»: оголошено конкурс журналістики для редакцій місцевих радіостанцій
2 вересня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА оголошує обласний конкурс журналістики для редакцій місцевих радіостанцій «Четверта влада». Конкурс проводиться в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області у 2021 році. Мета конкурсу: посилити увагу журналістів до глибокого й об'єктивного висвітлення питань економіки і політики, соціальних проблем; сприяти утвердженню української демократичної державності, високих культурних цінностей, відродженню національної культури, національно-патріотичного виховання молоді; об’єктивне висвітлення діяльності Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, районних державних адміністрацій, районних, міських, селищних і сільських рад, об’єднаних територіальних громад, органів самоорганізації населення. Початком конкурсу вважається 2 вересня 2021 року. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється протягом 20 календарних днів з моменту оголошення конкурсу. Учасники Конкурсу мають подати такі документи та матеріали: копію ліцензії на ведення мовлення; ефірну довідку; кошторис розміщення інформаційних матеріалів на радіо; аплікаційну форму - посилання. Матеріали, подані пізніше від установлених термінів, до розгляду не приймаються! До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області. З кожним із переможців Конкурсу підписується угода на висвітлення діяльності на радіо згідно із Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Для участі у конкурсі заявники подають документи за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації. Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися за телефоном: 261 27 75.
Конкурсна комісія назвала переможців обласного конкурсу для ЗМІ «Четверта влада»
13 серпня 2021
Конкурсна комісія затвердила переможців обласного конкурсу журналістики для редакцій друкованих засобів масової інформації «Четверта влада», яким надається фінансова підтримка коштами з обласного бюджету. Конкурс провели в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області у 2021 році Перелік переможців: 1 «Воля народу» м. Буськ 2 «Нафтовик Борислава» м. Борислав 3 «Народне слово» м. Золочів 4 «Голос з-над Бугу» м. Сокаль 5 «Народна думка» м. Городок 6 «Громада» м. Миколаїв 7 «Наш край» м. Мостиська 8 «Новий час» м. Жидачів 9 «Голос відродження» м. Броди 10 «Голос Самбірщини» м. Самбір 11 «Бойківська думка» м. Сколе 12 «Народна справа» м. Радехів 13 «Новини Прибужжя» м. Червоноград 14 «Відродження» м. Жовква 15 «Газета Ратуша» м. Львів Нагадаємо, обласний конкурс журналістики для редакцій друкованих засобів масової інформації «Четверта влада» проводиться з метою підтримки свободи слова та належного висвітлення ініціатив територіальних громад області, діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування в місцевих друкованих виданнях.
Боротьба з дезінформацією потребує підтримки та взаємодії з журналістами та громадянським суспільством – Андрій Єрмак
7 квітня 2021
Новостворений Центр протидії дезінформації налаштований на співпрацю не лише з органами влади та міжнародними партнерами, а й з представниками ЗМІ та громадянського суспільства задля ефективної роботи у сфері захисту національної безпеки. Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак на онлайн-зустрічі з медіа-експертами та представниками громадянського суспільства, під час якої представив керівника Центру протидії дезінформації Поліну Лисенко. Андрій Єрмак зазначив, що Центр об’єднуватиме всі державні установи, дотичні до процесу боротьби з дезінформацією. «Тому дуже швидко ця структура «лікування» інформаційного простору посяде своє важливе місце в українському суспільстві та на міжнародному рівні й стане ефективною зброєю, яка буде захищати незалежність і безпеку нашої країни», – переконаний він. Керівник Офісу Президента також зауважив, що без підтримки та взаємодії з журналістською спільнотою, без взаємодії з громадянським суспільством дуже складно зробити ефективною боротьбу з дезінформацією, оскільки вони найшвидше знаходять приховану інформацію та найоперативніше реагують на інформаційні виклики. «Кожен з вас дійсно проводить дуже необхідні розслідування, встановлює дуже важливі факти. Адже неможливо боротися з дезінформацією зовнішньою, не розуміючи, що відбувається всередині країни, не будучи в змозі відповідати чесно на будь-які питання та виклики й вести дуже чесний діалог. Це велика запорука для того, щоб відстоювати українські державні інтереси й на міжнародній арені», – наголосив Андрій Єрмак, звертаючись до медіа-спільноти. Керівник Центру протидії дезінформації Поліна Лисенко зі свого боку зазначила, що з розвитком технологій і нових можливостей комунікації між різними суб’єктами інформація стає дуже потужною зброєю, яка здатна впливати на свідомість як окремої людини, спільноти, так і на процеси державотворення. Прикладами такого впливу є роль соціальних медіа, яку вони відіграли під час виборів Президента США, а також нещодавнє поширення фейків про вакцинацію проти коронавірусу, яке негативно вплинуло на кількість щеплень по всьому світу. Тому, за словами Поліни Лисенко, держава, яка зазнала збройної агресії, що супроводжується постійними інформаційними атаками, повинна бути готовою захищати свій суверенітет в інформаційній сфері. «Поважаючи конституційне право на вільний обіг інформації, Центр має стати надійним щитом для громадян та держави від інформаційних загроз, які виникають щодня як всередині, так і зовні держави. Але наголошую, що принцип вільного обігу інформації, свободи волевиявлення та свободи слова буде йти поряд із принципом захисту національної безпеки», – сказала керівник Центру протидії дезінформації, наголосивши, що жоден із цих принципів не буде обмежено в нашій країні. За її словами, метою Центру є створення цілісної політики держави з протидії інформаційним загрозам, побудова системи стратегічних комунікацій, протидія інформаційним операціям держави-агресора, створення інтегрованої оцінки інформаційних загроз, формування позитивного іміджу України у світі, підвищення медіаграмотності суспільства тощо. «Я особисто зроблю все від мене залежне і навіть більше для того, щоб Центр працював максимально ефективно, здійснюючи ті функції та завдання, які на нього покладені, і забезпечуючи інформаційну стійкість, стабільність та цілі національної безпеки нашої держави», – сказала керівник Центру. Після завершення презентації Поліна Лисенко та заступник голови Виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський, який також залучений до роботи Центру як фахівець у сфері інформаційних технологій, відповіли на запитання представників медіа-спільноти щодо діяльності Центру. Зокрема, щодо організації його роботи загалом, роботи з протидії дезінформації у регіонах, співпраці з органами влади України та подібними структурами інших країн. Було наголошено на тому, що Центр налаштований на співробітництво не лише з органами влади, а й з представниками ЗМІ та громадянського суспільства задля ефективної роботи. Онлайн-зустріч транслювалася на Facebook-сторінці Офісу Президента України.
Максим Козицький привітав журналістів Львівщини з професійним святом
5 Червня 2020
Напередодні Дня журналіста голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький привітав працівників ТРК “Перший Західний”. “Дякую кожному працівнику ТРК “Перший Західний” за сумлінну працю та відданість професії. Мені приємно сьогодні відзначати тих, хто щодень тримає руку на пульсі подій, щоб мешканці Львівщини дізнаватися про все найважливіше першими. Робота журналіста - не менш відповідальна, ніж робота лікаря, саме лікарі і журналісти в умовах пандемії опинилися у зоні ризику. Хочу побажати усім працівникам медіа здоров`я, наснаги та тільки позитивних інформаційних приводів”, – зазначив очільник області. Відтак, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста найкращих фахівців відзначили Подяками . Зокрема, нагороди отримали: редактори Оксана Павлишин та Дар’я Кучер, Анастасія Мельник – адміністратор телевізійних передач, Анатолій Козак – ведучий програм.
Ростислав Замлинський привітав журналістів Львівщини з професійним святом
6 Червня 2019
Сьогодні, 6 червня, відбулись урочистості з нагоди Дня журналіста. Привітав журналістів з професійним святом перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський "Зичу вам сили, наснаги і щоб ваша професійна справа завжди приносила радість та задоволення. Творіть об’єктивно і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, лише уперед, до нових вистот", - зазначив Ростислав Замлинський. Відтак за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста найкращих фахівців відзначили подяками облдержадміністрації.
Без свободи, яку ми можемо втратити, не буде добробуту, - Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній
11 квітня 2019
Сьогодні, 11 квітня, відбувся прес-сніданок Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія із журналістами у межах візиту на Львівщину. «Ми повинні розуміти одне – без свободи, яку ми можемо втратити, ніколи не буде добробуту – це взаємопов’язане. Якщо буде свобода, незалежність і справедливість, тоді поступово буде і добробут. На першому місці повинні бути ідеали свободи, справедливості і добра», - наголосив митрополит Київський і всієї України. Зазначимо, що це перший офіційний архіпастирський візит Блаженнішого після проголошення автокефалії Православної церкви в Україні. У своєму слові Глава Православної Церкви України наголосив на тому, що сьогодні церква та журналісти – поєднані. «Ми з вами певною мірою поєднані – церква та журналісти, тому що ми повинні свідчити правду. Церква, які і журналісти, повинна свідчити правду і відстоювати справедливість», - зауважив він. У межах зустрічі Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія присутні спілкувалися про розвиток помісної Православної Церкви в Україні, перехід церковних громад. «Ми відкриті, закликаємо і прагнемо єдності та діалогу. Ми спостерігаємо перехід окремих парафій до нашої Єдиної Помісної Православної Церкви. І це особливо видно на Західній Україні. Поступово кожного дня вже понад півтисячі парафій прийняли відповідне рішення про приєднання до нашої православної церкви. Ми хочемо, щоб цей процес був мирним та добровільним, щоб громада обирала свій релігійний центр добровільно, без примусу», - зауважив Блаженніший. Окрім того, він прокоментував запитання щодо стосунків Української греко-католицької церкви та Православної Церкви України: «Ми мали неодноразові зустрічі з Його Блаженством. Ми будемо ці стосунки розвивати. Ми говорили про те, що повинні зараз шукати ті точки, які нас об’єднують, не ставити в основі те, що нас роз’єднує». Також Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що церква і надалі розвиватиме діалог з молоддю, зокрема, закликатимуть молодь бути в церкві і відвідувати храми: «Потрібно приділяти особливу увагу вихованню наших дітей і загалом української молоді». Окрім того, Глава Православної Церкви України поділився з присутніми міркуваннями про президентські вибори в Україні. «Ми зараз маємо відповідальний час, коли обираємо Главу Української держави. І є намагання того, щоб нас розділити зсередини. Ці вибори є досить складними, лунає мова ненависті. Ми за те, щоб цього не було. Ми хочемо, щоб ця кампанія була в дусі любові, бо для нас як для церки всі – парафіяни, яких ми не ділимо за політичними поглядами. Ми наголошуємо на тому, що всі повинні бути пильними і розуміти свій відповідальний громадянський обов’язок, прийти і проголосувати чесно, за совістю», - додав він.
Олег Синютка привітав телевізійників із професійним святом
15 листопада 2018
Сьогодні, 15 листопада, з нагоди Дня працівників телебачення, радіо та зв’язку очільник Львівщини Олег Синютка привітав працівників телеканалу "Перший Західний". У день професійного свята Олег Синютка побажав працівниками телебачення професійної наснаги, невичерпної енергії задля втілення у життя всіх творчих задумів. "Пам'ятайте, що межі досконалості немає. Зупинитися - означає програти, відстати. Тому тільки уперед, до нових висот", - зазначив Олег Синютка. Найкращим працівникам телеканалів вручили подяки від Львівської ОДА. Довідково: День працівників радіо, телебачення та зв'язку — професійне свято України. Відзначається щорічно 16 листопада.
Журналісти з Азербайджану, Білорусі, Казахстану та Польщі в межах промоційного туру прибули на Львівщину
13 листопада 2018
Сьогодні, 13 листопада, відбулася зустріч журналістів з Азербайджану, Білорусі, Казахстану та Польщі, які прибули на Львівщину в межах промоційного туру, з представниками Львівської ОДА. Привітала журналістів керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. «Ми раді вітати вас на Львівщині. Маю переконання, що після поїздки Львівщиною у вас дуже швидко з’явиться бажання повернутися сюди ще раз»,- зазначила Маріанна Вільшинська. Про економічний та туристичний потенціал області розповіли директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів та начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака. «Львівщина завжди була цікава в багатьох сенсах, але упродовж останніх років вона себе кристалізувала і в економічному, соціальному, туристичному та інших планах. Це викликано зокрема тим, що в інфраструктуру Львівщини було залучено багато бюджетних коштів. Це робилося, як і для населення, бізнесу, так і для туристичної привабливості області. Все це призвело до того, що у нас збільшився туристичний потік, відповідні надходження і офіційні платежі від туризму і товарообіг в різноманітних галузях. Іншим критерієм, який свідчить, що Львівщина є туристчно гостинною, це аеропорт імені Данила Галицького, який упродовж останніх років збільшує і пасажиропотоки і розширює географію польотів », - розповів Роман Филипів. «Для нас важливо те, що ви зможете на власному досвіді відчути та спробувати ті туристичні пропозиції та продукти, якими гостинна Львівщина і передати усе своїм читачам. Сьогодні 25 % пам’яток історико-культурної спадщини, які зосереджені в Україні, розташовані на території Львівської області. Ми багаті 5 об’єктами спадщини ЮНЕСКО. Це центральна частина Львова, а також 4 дерев’яні церкви в області. Також це «зелене серце» Львівської області – Карпати, де є зручна логістика, а також різноманіття туристичної пропозиції, гірськолижні курорти для активного зимового відпочинку, 7 бальнеологічних курортів, 200 джерел мінеральної води, які мають покази для лікування різноманітних захворювань», - розповіла Наталія Табака. Відтак, сторони порушили питання країн, туристи з яких найбільше відвідують Львівщину, агро- та медичного туризму, відношення внутрішнього туризму до зовнішнього, а також залучення проектів міжнародної технічної допомоги для розвитку туризму. Додамо, що журналісти з Азербайджану, Білорусі, Казахстану та Польщі в межах промоційного туру Львівщиною вже відвідали Львів. Наступними зупинками стануть смт. Славське – м. Трускавець – м. Яремче – Буковель.