Львівщина – серед лідерів за динамікою надходжень податків та зборів
Підсумки десяти місяців свідчать про те, що до місцевих бюджетів області понадпланово надійшло 3,4% податків та зборів , тобто більше 400 млн грн.
На тлі інших областей, Львівщина за динамікою надходжень податків та зборів посідає 4 місце із показником майже 20%.
Про це сьогодні під час апаратної наради розповів директор департаменту фінансів Олег Демків.
«Львівщині вдалось виділитись завдяки надходженням по єдиному податку та по ПДФО, однак варто підтягнути показники по платі за землю. З кожним роком динаміка надходжень податків та зборів скорочується. Це пов’язано з об’єктивними чинниками, але все ж це створює додаткові труднощі щодо збалансування бюджету», - зазначив Олег Демків.
На 26 млрд грн профінансовано видатків за 10 місяців, що становить 72%. Тенденція характерна для останніх років. Також фінансисти фіксують наявність невикористаних видатків капітального характеру у сумі 350 млн, що в разі неосвоєння повернуться до державного бюджету.
Новини за темою
«У березні спостерігаємо погіршення надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів Львівщини», - Олег Демків
25 березня 2022
За два місяці цього року загальний фонд місцевих бюджетів Львівщини перевиконали на 300 мільйонів гривень, обласний бюджет – на 80 мільйонів гривень, а динаміка надходження податків і зборів перевищувала 20%. Проте вже у березні на Львівщині спостерігають погіршення надходжень. Про це повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. «Серед основних причин - сповільнення економічної активності суб’єктів господарської діяльності. Але ключовим фактором стало внесення змін до податкового законодавства, перш за все - в частині скасування податку на прибуток. Для обласного бюджету це велика втрата. Ми на весь рік планували майже півмільярда гривень надходжень цього податку. З початку року надійшло понад 100 мільйонів гривень і це все, на що ми можемо розраховувати», - зазначив Олег Демків. «Ми зараз завершуємо відкореговувати наші цьогорічні баланси під форс-мажорні обставини, спричинені зменшенням надходженням податків і зборів. Також розуміємо необхідність забезпечити першочергові видатки місцевих бюджетів. Зараз ми зі всіма територіями прораховуємо їхні нові прогнози податків і спільно пропрацьовуємо можливості фінансувати захищені статті першочергово - зарплат, стипендій, продуктів харчування, енергоносіїв – все найнеобхідніше для функціонування бюджетної сфери. Плюс виплати й підтримка малозабезпечених категорій громадян», - додав Олег Демків. Він також наголосив, що на місцеві бюджети покладено і повноваження військового характеру. Це фінансова підтримка формування територіальної оборони, покриття видатків з харчування для переселенців, компенсації видатків на спожиті енергоносії закладами комунальної власності, які розміщують ВПО. «Ми сьогодні не зможемо в повному обсязі фінансувати інвестиційні видатки. Але будемо працювати на перспективу. У час війни важливо першочергово фінансувати оборонні видатки, але мати плани дій в частині відновлення економіки та інфраструктури теж важливо», - повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОВА. Зазначимо, що місцеві бюджети Львівщини затвердили в кінці минулого року. Загалом в області є 81 місцевих бюджетів (бюджети громад, районів, обласний).
Президент України: На час воєнного стану відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити
7 березня 2022
Щоб дати більше сил Українській державі протистояти російському вторгненню, створений спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у зверненні. «ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ. Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони», – зазначив Глава держави. Також, за його словами, передбачене звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної та комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. «Усе це – на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», – повідомив Президент. Володимир Зеленський додав, що відтерміновується також сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити. «І це – тільки перша частина великого пакету допомоги, урядової підтримки», – наголосив Глава держави. За його словами, усі керівники центральної влади отримали чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким та орієнтувалося передусім на людей.
Майже 70 млн грн до місцевих бюджетів Львівщини сплатили власники нерухомості у січні
17 лютого 2022
Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у січні цього року становлять 69,5 млн гривень. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Як зазначають у відомстві це майже на 33% або на 17,2 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Так, упродовж січня цього року юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 63,7 млн грн, що становить 128,8% індикативу (49,5 млн грн) податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з січнем 2021 року (48 млн грн) надходження збільшилися на 15,7 млн гривень. Податківці нагадають, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Майже 1,5 млрд грн податкових платежів надійшло до місцевих бюджетів Львівщини упродовж січня 2022 року
14 лютого 2022
Надходження податкових платежів до місцевих бюджетів Львівщини у січні 2022 року становить майже 1,5 млрд грн, що на понад 25% більше, ніж у січні 2021 року. З них понад 898 млн грн – податок на доходи фізичних осіб. Це додатково 151,4 млн гривень, або на 20,3% більше, ніж у січні 2021 року. Надходження єдиного податку становлять 357,5 млн грн, що у порівнянні з січнем 2021 року на 48,2% або на 116,2 млн грн більше. Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 69,5 млн грн, що на 32,9% або на 17,2 млн грн більше, ніж у 2021 році. Надходження плати за землю у січні 2022 року становлять 92,5 млн грн, що на 4,8 млн грн або на 5,5% більше. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Андрій Щербак.
Держлісгоспи Львівщини сплатили 558,4 млн грн податків у бюджет за 2021 рік
2 лютого 2022
Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства у бюджет за 2021 рік сплатили 558,4 млн грн податків та зборів, що на 165% більше ніж у 2020 році. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн. гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Відзначимо, що у 2021 році лісівники Державного агентства лісових ресурсів України досягли кращих показників галузі за 30 років. «У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році», - підкреслив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець. Інвестиції в нову техніку та обладнання по Львівському ОУЛМГ склали 54,8 млн грн проти 4 млн грну 2020 році. Державні лісогосподарські підприємства Львівщини закупили 76 одиниць лісогосподарської та лісозаготівельної техніки, у тому числі 28 одиниць нової техніки для охорони лісу від пожеж і браконьєрів. Обсяг реалізації продукції у 2021 році склав 1 746,7 млн.грн, або 191,1% до минулого року. Середньомісячна заробітна плата працівників підприємств Львівського ОУЛМГ, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 181,4% і склала на кінець року 30531 грн. Крім того, по країні площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів. Такі показники вдалося досягти завдяки новітнім космічним системам оповіщення, оновленню матеріально-технічної бази, протипожежним навчанням лісівників та сприятливим погодним умовам. Зауважимо, що лісових пожеж в держлісфонді Львівщини у 2021 році не зареєстровано. Коефіцієнт відновлення лісу по Львівському ОУЛМГ складає 1,14. Співвідношення лісовідновлення (садіння лісових культур та природнє відновлення лісу) щорічно перевищує площу вирубок. Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ у 2021 році забезпечили відтворення лісів на площі 1937,2 га, в тому числі: створено лісових культур на площі 862,2 га та забезпечено природнє поновлення на площі 1019,3 га та проведено лісорозведення на площі 55,7 га. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. У межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» висадили 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8га. У рамках реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. Відслідкувати хід реалізації програми, а також взяти в ній участь можна на сайтіhttps://zelenakraina.gov.ua/.
За перший місяць року на Львівщині сплатили понад 6 млрд грн податків
1 лютого 2022
Департамент фінансів Львівської облдержадміністрації повідомив перші оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами в цьому році. До загального фонду бюджету Львівщини в січні мобілізовано 1 млрд 617 млн грн, що на 91 млн грн більше понад план. В обласному ж бюджеті 30 млн грн більше понад план. Річний план на 1 лютого виконується по області на 7%, що краще ніж січневі надходження попередніх років. Значно кращою є динаміка поступлень у порівнянні з січнем 2021 року. Зріст поступлень по області становить + 28,9 %, а в обласному бюджеті + 28,5 %. Позитивною є також ситуація щодо мобілізації податків і платежів до державного бюджету. Загалом їх надійшло по Львівщині 4,4 млрд грн, що на 1,3 млрд грн або 41,6 % більше у порівнянні з січнем минулого року.
За перший місяць року на Львівщині сплатили понад 6 млрд грн податків
1 лютого 2022
Департамент фінансів Львівської облдержадміністрації повідомив перші оперативні підсумки виконання бюджетів за доходами в цьому році. До загального фонду бюджету Львівщини в січні мобілізовано 1 млрд 617 млн грн, що на 91 млн грн більше понад план. В обласному ж бюджеті 30 млн грн більше понад план. Річний план на 1 лютого виконується по області на 7%, що краще ніж січневі надходження попередніх років. Значно кращою є динаміка поступлень у порівнянні з січнем 2021 року. Зріст поступлень по області становить + 28,9 %, а в обласному бюджеті + 28,5 %. Позитивною є також ситуація щодо мобілізації податків і платежів до державного бюджету. Загалом їх надійшло по Львівщині 4,4 млрд грн, що на 1,3 млрд грн або 41,6 % більше у порівнянні з січнем минулого року.
До бюджету області сплатили мільярд гривень податків та платежів
25 січня 2022
До загального фонду бюджету Львівщини надійшов перший мільярд гривень податків і платежів. Із врахуванням вчорашніх 72 млн грн на сьогодні надходження становлять 1 млрд 45 млн грн. “Торік такі показники мали 28 січня, цьогоріч – на чотири дні швидше, що дає змогу дивитися у майбутнє з оптимізмом, якщо посилення карантину не внесе свої корективи”, - зазначають у департаменті фінансів Львівської ОДА. Частка податку на доходи фізичних осіб становить 67 відсотків, єдиного податку – 24 відсотки, податку на майно – 5 відсотків, а решти находжень – 4 відсотки.
За поступленнями до загального фонду держбюджету Львівщина забезпечила приріст на 35,8 %
6 січня 2022
У 2021 році Львівщила сплатила до державного бюджету податків на суму 53,4 млрд грн. Це на 12,6 млрд грн більше порівняно з надходженнями 2020 року. Таким чином відсоток зростання найвищий за останні шість років – 30,8. При цьому, за поступленнями до загального фонду держбюджету область забезпечила приріст на 35,8 %. Помітної позитивної динаміки Львівщина досягнула і за всіма основними податками і платежами: податок на прибуток підприємств – на 61 % рентні платежі за природні ресурси – на 53 % податок на доходи фізичних осіб – на 32 % податок на додану вартість – у 2,8 рази У 2,7 рази зросло й бюджетне відшкодування ПДВ.
68 громад перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету області
5 січня 2022
У 2021 році план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали 68 територіальних громадах області. Не забезпечили виконання п’ять громад – Великомостівська, Добротвірська, Моршинська, Самбірська і Стрілківська. Нагадаємо, за підсумками 11 місяців не виконали план шість громад. Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА, загалом прогрес в частині зменшення кількості громад, у яких не виконувались планові показники за доходами, тривав останні п’ять місяців. Лідерами за динамікою зростання надходжень у порівнянні з 2020 роком стали Мурованська, Меденицька, Боринська, Куликівська громади, які забезпечили приріст не менш як у півтора рази.
Бюджети місцевих рад Львівщини отримали майже 6 млн гривень на охорону та поліпшення земель
4 січня 2022
У 2021 році до бюджетів різних рівнів області надійшло 9,8 мільйона гривень в порядку відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Про це повідомили в Головному управління Держгеокадастру. З цих коштів до обласного бюджету надійшли 4,4 млн грн, а на рахунки місцевих рад – 5,4 млн грн (деталі). «Ці кошти громади можуть використати лише в межах заходів на здійснення землеустрою, охорони та поліпшення земель. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати консультативну допомогу місцевим радам. Реалізація цих заходів, зокрема землевпорядних робіт забезпечать в подальшому додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, що сприятиме розвитку територій громад», - відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області. У 2021 році використали майже 6 млн грн на проведення робіт із землеустрою та охорони земель. «В межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки, за кошти від втрат, у попередньому році, територіальним громадам вдалося поліпшити громадські пасовища орієнтовною площею 432 га. Цього року, в обласному бюджеті заклали 4,2 млн грн, з них 3 млн – на заходи з поліпшення пасовищ та 1,2 млн грн на інвентаризацію сільськогосподарських земель», - підкреслив начальник управління департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігор Вус. Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 26,4 мільйона, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, вони можуть використовуватися лише на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі.
Понад 1 млрд грн податків сплатили підприємства будівельної галузі Львівщини до Державного бюджету
30 грудня 2021
У січні-листопаді цього року збір податкових платежів від підприємств будівельної галузі до Зведеного бюджету склав понад 1 544 млн грн. Це більше ніж у січні-листопаді 2020 року на понад 191 млн грн або на 14,1%. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Питома вага будівельної галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 4,7%. Найбільшими платниками будівельної галузі є ТОВ «БК «Горизонти»», ПРАТ «Холдингова Компанiя «Еко-Дiм», ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК IНШААТ ТIДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНIМ ШИРКЕТI, ПРАТ фiрма «Нафтогазбуд», Філія «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «УКРАЇНСЬКА ЗАЛIЗНИЦЯ», Представництво «УНIБЕП СПУЛКА АКЦИЙНА», Філія Бурове Управління «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», ТДВ «ШРБУ №65», ПРАТ Фірма «Галбуд», ТОВ «АТЛАС ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ», ПП «ГАЛКОМСЕРВIС», Фiлiя «Центр з будiвництва та ремонту інженерних споруд» Акцiонерного товариства «Українська залiзниця».