Габаритно-ваговий контроль на автодорогах планують здійснювати автоматично
28 листопада 2019р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
На Львівщині із робочим візитом перебуває Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. У межах поїздки Міністр наголосив на важливості зважування вантажного транспорту автоматизованими комплексами Weigh in Motion.
«Ми запустили пілотні габаритно-вагові контрольні комплекси, які здійснюють зважування автоматично в русі», - наголосив Владислав Криклій.
Зазначимо, що Weigh in Motion – це автоматизована технологія зі зважування вантажівок. Її мета – фіксувати, якщо транспортний засіб завантажений понад допустиму для його габаритів норму.
Система WiM має забезпечити цілодобовий контроль руху та мінімізує факт людського втручання. Конструкція виглядає наступним чином: під дорожнім покриттям установлюють ваги, які важать автомобіль, а також вимірюють навантаження на вісі та колеса. Надземна частина складається із камер спостереження, а також датчиків швидкості руху й температури.
У пілотній версії кооперувати із системою безпосередньо ще будуть працівники «Укртрансбезпеки». Вони зупинятимуть та штрафуватимуть водіїв згідно з уже встановленим та зафіксованим у дата-центрі фактом порушення. Надалі ж людський фактор узагалі планують звести до нуля.
«Ми закладаємо кошти, щоб за наступних два роки не менше, ніж 100 подібних комплексів, функціонувало по всій Україні. Це в першу чергу там, де відбувається перетин кордону. Окрім того, і у портах, де є одне з найбільших навантажень», - додав Міністр.
Ключові слова:
Львівська ОДАНовини за темою
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
1 січня 2022
У новорічно-різдвяний час усі ми чекаємо дива. Хочемо, щоб позаду залишилися проблеми та незгоди, а наступний рік був кращий та щасливіший. Нехай так і станеться! Незважаючи на всі труднощі та виклики, цінуймо прості речі: прогулянку з дітьми, спілкування з рідними та друзями, кожну мить, яку дарує нам життя! Живімо тут і сьогодні! Цінуймо час для найдорожчих! Водночас, пам’ятаймо про головне, вміймо дякувати Богу і поважати воїнів, єднатися заради добра громади, області та України! Нехай Новий, 2022 рік, буде щедрим на радісні події і в кожну оселю принесе любов, мир та достаток. Хай подарує справжні перемоги Україні! Розквіту нашому краю! З Новим роком та Різдвом Христовим, Львівщино! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
Львівська ОДА шукає кадри
12 березня 2021
Львівська облдержадміністрація оголошує конкурси: На зайняття посади державної служби категорії «Б» – директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, – детальніша інформація міститься за посиланням. На зайняття посади державної служби категорії «Б» – директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА, – детальніша інформація міститься за посиланням.
Заповненість потягів за період різдвяно-новорічних свят склала майже 70%
25 січня 2021
У період масових зимових перевезень з 18 грудня по 10 січня в західному напрямку до Львівської області курсувало 40 пар (туди і назад) поїздів, з них три пари – категорії Інтерсіті+ та 2 регіональні поїзди. Про це повідомили в Укрзалізниці. Задля забезпечення масових зимових перевезень Укрзалізниця збільшила періодичність курсування трьом парам пасажирських поїздів, відновило курсування 9 пар пасажирських поїздів, у тому числі один поїзд – категорії «Інтерсіті+» (№745/746 за маршрутом «Київ – Славське», так званий «Лижний експрес»). Також було призначено шість пар додаткових потягів. Керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Шевченко повідомив, що на Львівщині в обох напрямках було перевезено 226400 пасажирів. Загальна заповненість потягів склала 69%. «Радіємо тому, що Львівщина уже котрий рік поспіль є пріоритетним напрямком для туристів на період різдвяних та новорічних свят, а вони подорожують зокрема і залізничним транспортом, – наголосила керівниця управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака. – Тут наші гості мають змогу і долучитись до традицій святкування трьох різдвяних празників,і отримати належні сервіси з поселення, харчування та супроводу. Багато хто не зміг поїхати відпочивати за кордон через обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19. Тішить те, що при виборі альтернативи мешканці сходу, центру й півдня України обирають Львівщину. Заповненість потягів свідчить про це». Нагадаємо, що «Лижний експрес» курсує за маршрутом «Київ – Славське» з середини грудня. Він мав бути тимчасовим – до 17 січня, однак завдяки популярності цього потяга його курсування було продовжено принаймні до кінця лютого. З 15 грудня до 17 січня потяг перевіз 20 470 пасажирів.
Мурованським сільським головою обрали Богдана Свистуна
25 січня 2021
Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За попередніми даними, за переможця віддали свої голоси 2269 виборців - це 58% з тих, що взяли участь у голосуванні (3913). Явка склала 54,2%. Всього на день виборів у Мурованській сільській громаді до списків виборців було включено 7220 виборців. Друге та третє місця на повторних виборах посіли: самовисуванка, член ПП "Європейська Солідарність" Марія Вертас (878 голосів, 22,4%) і самовисуванець, безпартійний Тарас Кіцак (393, 10%). Нагадаємо, раніше сільська ТВК визнала Зіновія Петруха особою, обраною Мурованським сільським головою (на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року), такою, що не набула повноважень Мурованського сільського голови, у зв'язку зі смертю 31 жовтня 2020 року. Відтак, були призначені повторні вибори сільського голови на неділю, 24 січня 2020 року. Виборчий процес повторних виборів тривав з 5 грудня 2020 року. Довідково. Свистун Богдан Ігорович, народився 28 січня 1981 року, громадянин України, освіта вища, безпартійний, секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради, Мурованська сільська рада, проживає в селі Муроване Львівського району Львівської області, самовисування. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі
19 січня 2021
Львівський велосипедний клуб Lviv Bicycle Club займає 9 позицію у світовому рейтингу та 5-ту серед європейських організацій. Відповідний рейтинг уклав Audax Club Parisien – французький клуб зі столітньою історією, який проводить наймасштабніші та найпрестижніші світові змагання. Загалом до рейтингу включили 409 велоклубів, які проводять змагання для аматорів. Визначали найкращих за кількістю велосипедистів, які взяли участь у гонках від 200 до 1000 кілометрів. Чим більше аматорів стартували на довші дистанції – тим вища позиція у клубу. На подіях Lviv Bicycle Club 7 велосипедистів здолали тисячу кілометрів, 29 – 600 кілометрів, 67 – 400 кілометрів, 34 – 300 кілометрів, а дистанцію у 200 кілометрів проїхали 237 велоаматорів. Наймасштабініші події Lviv Bicycle Club проводить спільно з Управлінням фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Це веломарафони «Львівська Сотка. Осінь», «Львівська двохсотка», «Львів-Карпати-Львів 1000/1200 км», «Gran Fondo». Управління забезпечує присутність служб екстренної допомоги на змаганнях та фінансово підтримує проведення велоперегонів. «Більшість цих подій вже стали традиційними для Львівщини. У нас є все для ідеальних шосейних перегонів: перепади висот, добрі дороги. Саме тому на ці івенти щороку приїжджає усе більше прихильників велоспорту з різних куточків України і навіть з-за кордону. Те, що Lviv Bicycle Club потрапив у десятку найкращих у світі, відмінно це підтверджує», – зазначає керівник Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Нагадаємо, за підсумками 2019 року на церемонії «Люди спорту» серію веломарафонів від Lviv Bicycle Club визнали найкращим спортивно-іміджевим проєктом Львівщини.
Вибори Мурованського сільського голови: комісіям передали попередні списки виборців та іменні запрошення
14 січня 2021
У неділю, 24 січня, відбудуться повторні вибори Мурованського сільського голови Львівського району. До 12 січня, як того вимагає стаття 41 Виборчого кодексу України, відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Пустомитівської районної державної адміністрації передав шістьом дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць попередні списки виборців на паперовому носії та виготовлені іменні запрошення. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської обласної державної адміністрації Зоряна Павлів. За її словами, від імені дільничної виборчої комісії попередній список виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії, одним із яких повинен бути голова комісії, а в разі неможливості - заступник голови або секретар комісії. Про передачу попереднього списку виборців складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, у двох примірниках. Один примірник акта зберігається у відділі ведення Державного реєстру виборців, другий - у дільничній виборчій комісії. З 13 січня попередні списки виборців доступні для загального ознайомлення у приміщеннях дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць. Окрім того, до 14 січня включно дільничні виборчі комісії, відповідно до статей 42, 207 і 247 Виборчого кодексу України, зобов'язані надіслати або доставити в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення. Нагадаємо, Мурованська сільська територіальна виборча комісія своєю постановою призначила повторні вибори Мурованського сільського голови на неділю, 24 січня 2021 року. Раніше сільська ТВК визнала Зіновія Петруха особою, обраною Мурованським сільським головою (на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року), такою, що не набула повноважень Мурованського сільського голови (у зв'язку зі смертю 31 жовтня 2020 року). Виборчий процес повторних виборів Мурованського сільського голови стартував з 5 грудня 2020 року. Додамо, що станом на 13 січня 2021 року у Мурованській сільській громаді мешкає 7211 виборців. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» за посиланням.
Вітання Президента України з Різдвом Христовим
6 січня 2021
Вітання Президента України Володимира Зеленського з Різдвом Христовим!
Попри пандемію на курорти Львівщини приїжджають іноземні відпочивальники
29 грудня 2020
Хоча 2020-й для всього світу минає під знаком карантину через світову пандемію COVID-19, іноземні туристи не відмовлялися від оздоровлення на Львівщині. Лише в Трускавці, найбільшій з оздоровниць регіону, до листопада відпочило 6 105 громадян інших держав. За статистикою в місто на курортний відпочинок приїжджає найбільше поляків, азербайджанців, білорусів та молдован. «На кількість відпочивальників з-за кордону насамперед вплинула логістика, бо чимало авіарейсів досі скасовують через пандемію, – зауважує Наталя Скибак, керівниця управління розвитку міста Трускавецької міськради. – Хоча зовсім недавно у нас на оздоровленні побували азербайджанці. Задля того, щоб дістатися в Трускавець, їм довелося добиратися через Туреччину – прямого авіарейсу з Азербайджану до Львова не було». У іншому курортному місті, Моршині, до жовтня відпочило 335 іноземців із 14 країн, серед них найбільше громадян Молдови (121), Білорусі – 92, Азербайджану – 59, Росії – 28, Німеччини – 13. Були також поодинокі гості з Австралії, Болгарії, Ізраїлю, Казахстану, Кіпру, Польщі, Румунії, США, Туреччини, Туркменістану й Узбекистану. Як повідомили у ще одному курортному селищі, Східниці, саме до них найбільше приїжджає відпочивальників із Польщі. Також цьогоріч були групи з Азербайджану, Німеччини і окремі гості з Туреччини. Загалом від початку 2020-го в Східниці оздоровлювались близько сотні іноземців. «Звісно, кількість відпочивальників, які приїжджають оздоровлюватись на курорти Львівщини, цьогоріч суттєво зменшилась через пандемію коронавірусу, – визнає Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації. – І серед іноземців, які вирушають до Трускавця, Східниці, Моршина чи інших локацій, абсолютну більшість становлять ті, хто їде сюди не вперше, а є постійним гостем. Та добре, що, незважаючи на ковід, гості з-за кордону не відмовились від поїздок задля оздоровлення у Львівську область.Ми ж працюємо над тим, щоб відпочинок, лікування й оздоровлення в нашій області були ще цікавішими. Неподалік тієї ж Східниці, в околицях Борислава, Трускавця й села Орів у 2021 році в межах проєкту «ВелоБескиди» облаштують велосипедні й пішохідні траси, а на одній із гір – велику оглядову вежу». Нагадаємо, що загалом у Львівській області є 7 курортних локацій – Трускавець, Моршин, Розлуч, Східниця, Великий Любінь, Шкло та Немирів.
Домашні матчі національної збірної у відборі на Чемпіонат світу можуть відбутися у Львові
14 грудня 2020
Матчі Україна - Фінляндія та Україна - Казахстан, які заплановані на 2021 рік, можуть відбутись на «Арені Львів». Відповідну пропозицію висунув очільник Української асоціації футболу Андрій Павелко. «Арена Львів завжди дає потужний заряд підтримки національній збірній і залишається неприступною для наших суперників. Футболістам головної команди України особливо важливо відчути цю неповторну енергетику стадіону в перших домашніх матчах відбору до ЧС-2022», - повідомив Андрій Павелко. Президент Української асоціації футболу запропонував виконкому УАФ підтримати погоджену з тренерським штабом пропозицію організувати поєдинок Україна - Фінляндія, який заплановано на 28 березня, а також матч Україна - Казахстан, який має відбутися 31 березня, на «Арені Львів». Андрій Павелко зазначив, що сподівається, що на обидвох матчах зможуть бути присутні глядачі.
Пікуй, Магура-Лімнянська, Парашка, Ільза, Лопата: обираємо похід в зимові Карпати
11 грудня 2020
11 грудня – Міжнародний День гір. Щороку кількість мандрівників, які вирушають у зимові гірські походи, зростає. Така статистика тішить, проте слід пам’ятати про безпеку в зимових горах. За словами заступника керівника громадської рятувальної служби ГОРС Володимира Яворівського, люди не «підкорюють» вершини, а просто гори інколи дозволяють подивитись на себе ближче. «Перед сходженням потрібно зареєструватись в рятувальній службі. Це полегшить роботу рятувальникам в разі надзвичайної ситуації і турист отримає інформацію про стан маршруту, прогноз погоди та інші важливі речі, - зазначає досвідчений гірський рятувальник Володимир Яворівський. - Зимові сходження вимагають більшої підготовки, ніж літні мандрівки. Це і фізична витривалість, професійне екіпірування, навігація, запас їжі, аптечка, пальник, ліхтарик та зв'язок. Окрім цього важливим є лавинний датчик, зонд і лопата. Наявність цього реманенту допоможе подорожувати безпечно тільки у випадку наявності необхідних знань і навичок. До речі, на горі Високий Верх біля Славська, задокументована перша смерть в Україні під лавиною. Тому рекомендую проходити навчання з лавинної безпеки та тренуватися з туристичними та альпіністськими клубами і організаціями». Початківцям бажано взяти з собою гірського провідника, а також варто починати з одноденних сходжень. На території Львівщини це може бути Парашка, Ільза, Лопата, Пікуй чи Магура-Лімнянська. Всі перелічені гори мають ознаковані шляхи. Восени на найвищу гору Старосамбірщини - Магуру-Лімнянську (1022 м) проклали маршрут «Грозова брама». Його протяжність - 2 км. Сходження триває від 1,5 до 2 годин. Старт - від села Грозьова. Інфраструктуру туристичного шляху доповнюють два відпочинкові осередки, реалізовані у 2020 році. Це відпочинкова зона на березі р. Мшанка та туристичний притулок, який розташований безпосередньо біля підніжжя Магури-Лімнянської, розрахований на ночівлю для 6 осіб. Це територія Верхньодністровських Бескидів. Гора Парашка - найвища вершина Сколівських Бескидів. Її висота становить 1268 метрів над рівнем моря. З Парашки гарно проглядаються навколишні краєвиди. Маршрут на гору починається з міста Сколе (10 км довжиною і 800 м угору). Він хоч і одноденний, але не такий простий як може видатись на перший погляд. Маршрут на гору Лопата складає довжину 8,5 кілометрів та набір висоти близько 800 метрів. Починається туристичний шлях в місті Сколе в урочищі "Павлів потік». На території поруч з озером облаштована рекреаційна зона для відпочинку. Підйом на вершину Лопати триває близько 3 годин. З гори добре видно північні рівнинні краєвиди і Карпати з боку Івано-Франківщини. Туристичний маршрут під № 5001 заведе на гору Ільза. Його особливість полягає в поєднанні двох видів туризму: пішого та лижного, який називають скітур. Це два в одному – зимові мандри та гірськолижний відпочинок. Протяжність усього шляху становить 8,7 км та проходить за маршрутом: смт. Славське – г. Ільза – с. Волосянка. На горі функціонує база відпочинку «Ільз». Пікуй з висотою 1408 м - найвища вершина Львівської області. Вона розташована на межі Львівської й Закарпатської областей. Є декілька маршрутів, якими зазвичай піднімаються на гору. Один з найзручніших починається з Великого Гусного на Турківщині. Гору Пікуй місцеві часом називають Гуслями. З такою назвою пов’язана легенда. Місцевий скрипаль Павло закохався і хотів засватати дівчину Даялу, що мешкала у хатині на гірському хребті. Дівчина усім відмовляла, але Павлові дала шансза умови, що він зіграє їй вночі на гуслях, тобто скрипці. Хлопець дівчини так і не дочекався, з горя піднявся на вершину, де заснув і замерз. Люди його знайшли, а Даялу прокляли. Заміж дівчина так і не вийшла, а стала ворожкою. Кажуть, дотепер вона гуляє горами, сумуючи за втраченим коханням. Заступник начальника туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський бажає всім яскравих та безпечних мандрівок. «Якщо говоримо про зимовий відпочинковий сезон 2020-2021, то найперше маємо виходити з наших реалій пандемії коронавірусу – зараз ми в «помаранчевій» зоні, а з 8 січня по 24 буде «червона». Маємо зважати на обмеження і завжди виходити з того, що здоров’я і безпека – найважливіше. Слід зазначити, що організація мандрівок в гори здійснюється на відкритому повітрі невеликими групами, відтак такі мандрівки будуть доступні для усіх бажаючих і що важливо без порушення карантинних обмежень», - наголошує Тарас Лозинський.
Львівський центр «Спорт для всіх» запустив челендж зі скандинавської ходьби
11 грудня 2020
Львівський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на початку грудня запустив челендж зі скандинавської ходьби. Усім охочим пропонують здолати дистанцію у 10 кілометрів та поділитись фотографіями і результатом у соціальних мережах. Перші 150 учасників гарантовано отримають пам’ятну медаль учасника змагань. «Скандинавська ходьба дуже лояльний до будь-яких умов, віку та особливостей самопочуття вид спорту. Для занять нею використовуються спеціальні розсувні палиці, які легко підганяються під зріст людини. За звичайної ходьби напружуються в основному нижні кінцівки, а за рахунок відштовхування палицями активізується і корпус, і верхні кінцівки. Цей популярний у скандинавських країнах вид спорту щороку набирає більших обертів і на Львівщині», - зазначив керівник Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Челендж мав тривати до 20 грудня. Дистанцію уже здолали понад 140 осіб. Серед учасників марафону - представники Дніпра, Києва, Одеси, Маріуполя, Харкова, Кривого Рогу та інших міст. «Ми навіть не сподівались, що так швидко знайдеться настільки багато охочих взяти участь у змаганнях. Нові умови та обмеження диктують нові формати заходів. Маємо ідею тепер провести своєрідну битву міст: учасники змагань теж ділитимуться результатами онлайн, а найкращі результати представників тих чи інших населених пунтків сумуватимуться і таким чином визначимо переможців», - розповіла заступниця директора Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Ірина Підлужна. Приєднатись до челенджу можна у дискусії Фейсбук-події за посиланням.