Василь Лозинський привітав працівників Трускавецької ГГРЕС з ювілеєм
Сьогодні, 11 грудня, розпочалась конференція «Мінеральні води Трускавця: актуальні питання видобутку, підготовки та збереження їх лікувальних властивостей». Захід присвячений 70-річчю заснування Трускавецької гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції (ГГРЕС).
Привітав учасників конференції перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
"Ви кожен день своєї клопіткою роботою підтримуєте, те, що нам дала природа, допомагаєте розвинути", - зазначив він.
Також Василь Лозинський у вітальному слові закцентував увагу на важливості розвитку медичного туризму, як частини Стратегії Львівщини до 2027 року.
Василь Лозинський за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток туристичної та санаторно-курортної галузі м. Трускавця, від імені голови Львівської ОДА відзначив працівників підприємства.
Відтак, учасники конференції згадають шлях розвитку Трускавецької ГГРЕС та поділяться своїми думками щодо її ролі у функціонуванні, отриманні, обслуговуванні та розвитку Трускавецького родовища мінеральних вод. У програмі заходу запланували виступи спеціалістів галузі та дискусії представників профільних організацій.
Окрім того, для ознайомлення з наявним станом споруд та обладнання, які обслуговують гідромінеральну базу Трускавця, організують екскурсію на Трускавецьке родовище мінеральних вод та розсолів.
Новини за темою
Спілкування без кордонів: у Трускавці з’явилось перше дерево миру з IT-технологіями
10 травня 2022
У курортному місті Трускавець відкрили перше в Україні Дерево Миру - сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Його мета дозволити людям побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися будь - яких кордонів. Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації. Кожна деталь дерева має свою символіку: верхівка у вигляді каштанового листка – це символ Києва – незламної столиці України, ІТ технології - розвиток та технічний прогрес, який можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї – це технології турботи про довкілля, що протиставляється безповоротному забрудненню екології під час війни. «Ми хочемо жити мирно, з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам. Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, що усі ці Дерева, які будуть виростати на всій території України й за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі», — зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Трускавець став першим містом у цьому проєкті. На знак поваги до боротьби українського народу з російським агресором створення «дерев миру» передбачено у всьому світі. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева Миру є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі «Edem Resort», яке має стати доповненням місця популяризації українського сучасного мистецтва. Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких дерев. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні міста, де з’являться дерева будуть Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, а, також за кордоном: Варшава, Ніцца, Париж, Лісабон.
У Львові розпочалася XXVI Міжнародна конференція «Молода спортивна наука України»
5 травня 2022
Сьогодні у Львові стартувала конференція «Молода спортивна наука України», участь в якій візьмуть представники України, Польщі, Італії, Саудівської Аравії, Туреччини, Іраку, Катару та Литви. Цьогорічний захід проводять в онлайн форматі. Серед тем, які обговорять учасники зокрема такі: - Пізнання життя через фізичне виховання - Підготовка вчителів фізкультури та спорту на прикладі Польщі - Фізична культура та спорт як складник здоров'я збережної освіти під час пандемії - Психофізіологічні особливості дітей 8-10 років та інші. Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска виступив із вітальним словом, в якому наголосив на актуальності тематики конференції та значній ролі фізичного виховання у формуванні здорової молоді. «Сидячий спосіб життя має серйозний негативний вплив на здоров’я школярів. Як наслідок малорухомого дистанційного навчання, яке в Україні триває вже третій рік, лікарі вже спостерігають у школярів проблеми постави, проблеми з хребтом та тиском, а тривале сидіння в гаджетах суттєво погіршує зір. Ваша конференція й ті питання, які ви порушуєте, є дуже актуальними з огляду на те, що проблеми зі здоров’ям підлітків серйозно зростають», - наголосив Олег Паска. Конференція триватиме до 6 травня.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
У Трускавці відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України”
2 травня 2022
1 травня на головній сцені Трускавця відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України за участі солістів Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Захід провели у межах Музично-мистецького проєкту “З піснею до перемоги”, організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Зі сцени лунали народні, стрілецькі, популярні українські пісні. Для трускавчан, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають у Трускавці, виступили артисти Ірина Стефанко, Ліля Вікарук, Віталія Голубнича, Станіслав Гоян, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда. “З особливим захопленням приймала публіка "Червона руту" Володимира Івасюка та "Україну" Тараса Петриненка, "Сам собі країна" Андрія Кузьменка, "Заспіваймо пісню за Україну" Олександра Поньомарьова. Разом з артистами глядачі співали народні пісні. Бо пісня супроводжує українців завжди і всюди, піднімає наш дух, додає відваги, гартує силу. З піснею боронимо рідну землю та йдемо до перемоги!”, - зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту «З піснею до перемоги» артисти Львівської філармонії представили музичну казку для дітей з внутрішньо переміщених сімей.
У центрі Трускавця відбувся благодійний концерт на підтримку захисників України
15 квітня 2022
Вчора, 14 квітня, у Трускавці на головній сцені міста на майдані Незалежності відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали кошти на потреби Збройних Сил України. Для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Трускавці, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва об’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ, і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Трускавці успішно відбувся перший такий концерт. Захід ми не анонсували у зв’язку із воєнним станом та з метою дотримання заходів безпеки. Та, незважаючи на це, артистам вдалося зібрати публіку, яка впродовж години концерту пожертвувала більше 15 тисяч гривень на потреби наших військових”, - розповіла директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. Як повідомили у департаменті, наступний концерт артистів “Команди А” відбудеться у Дрогобичі.
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
Представники Львівської обласної кінокомісії з робочим візитом відвідали Трускавець
28 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча зустріч представників кінокомісії при Львівській облдержадміністрації з керівництвом Трускавецької міської ради та організаторами кінофестивалю «Корона Карпат». Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, школа кіномайстерності та кінофестиваль «Корона карпат» в Трускавці – чи не єдині проєкти, які сприяють розвитку кіноматографу на місцевому рівні та області загалом. Такий досвід потрібно передавати й іншим громадам нашої області. «Львівська обласна кінокомісія вже розпочала роботу щодо формування інтерактивної мапи про місцеві локації, які будуть привабливі для кінозйомок», - додав Дмитро Посипанко. Цього року міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» відбудеться 03 – 06 листопада 2022 року у м. Трускавець, Львівської області. Фестиваль проводять з метою популяризації кращих досягнень українського кіно, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно та українським глядачем. Окрім того, на зустрічі обговорили роботу Львівської обласної кінокомісії у 2022 році, діяльність Трускавецької школи кіномайстерності, створення інтерактивної мапи локацій для кінозйомок, проведення X ювілейного кінофестивалю «Корона Карпат» та реалізація спільних проєктів з Українським культурним фондом та Державним агентством України з питань кіно. Нагадаємо, що на початку цього року при Львівській облдержадміністрації створили Львівську обласну кінокомісію. До її складу, окрім представників структурних підрозділів Львівської ОДА, входять кіноексперти та представники правоохоронних органів. Основними завданнями комісії є: надання консультаційної, організаційної для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; надання консультаційної, організаційної, технічної, представницької для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві локації, привабливі для кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві кіновиробничі обслуговуючі, зокрема сервісні, підприємства, установи, організації, що надають послуги, пов’язані з кіновиробництвом; організація та проведення заходів, спрямованих на розвиток та підтримку кіновиробництва та/або створення аудіовізуального твору в Україні. та ін.
Голови громад Львівщини спільно з керівництвом облдержадміністрації обговорили план економічного розвитку в 2022 році
17 грудня 2021
Наприкінці року в області напрацьовують план розвитку Львівщини на наступні 12 місяців. Відтак, сьогодні у Львові стартувала конференція на тему «Львівщина у 2022 році. Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку». Мета конференції – забезпечити сталий розвиток всіх рівнів управління Львівщини до стандартів найкращих сучасних демократичних практик. Учасниками стали голови як районних державних адміністрацій, так і територіальних громад області. Долучився до дискусії також голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Львівщина - одна з трьох областей, які є пілотними в Україні для реалізації проєкту з розвитку місцевого самоврядування USAID ГОВЕРЛА. Сподіваємося, що інструменти, які ми напрацюємо разом, підвищать спроможність місцевого самоврядування, а, в результаті, рівень життя людей. Наступний рік є дуже особливим, адже змінюється законодавство, і ми всі маємо бути до цього готові. Насамперед йдеться про просторові плани територій, стратегії громад та приведення всієї документації у відповідність до чинних законів. Це речі, які пропонує проєкт ГОВЕРЛА. Але втілити їх ми можемо тільки у співпраці. І ЛОДА вже є тим третім важливим партером», - зазначив Максим Козицький. Вже понад рік Львівщина живе за новим планом та надає громадам підтримку з напрацювання стратегій. Цьогоріч відібрали 7 громад для супроводу процесів стратегічного планування. Таку ж кількість громад супроводжують і від обласної ради. «Щоб реалізувати всі наші амбітні дії, ми маємо мати спільну велику ціль. Наприклад, аби Львівщина стала українською Баварією. І це цілком реалістично, якщо ми разом активно над цим працюватимемо», - додав голова Львівської ОДА. Також в межах заходу за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування відзначили: Щебеля Андрія – Миколаївського міського голову; Гамара Юрія – Самбірського міського голову; Канівця Олега – Стрийського міського голову. Нагадаємо, що конференція організована Львівською облдержадміністрацією спільно з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА». Згідно з проєктом, обрали 10 громад області, які отримують всебічну підтримку, аби зміцнити місцеве самоврядування. «Проєкт розрахований до кінця 2026 року. Зі свого боку, ми б хотіли продовжити співпрацю з Львівською ОДА, щоб разом максимально допомогти забезпечити інституційну-фінансову спроможність решті 63 громадам. Першочергово намагатимемося допомогти розібратися з просторовим планом. Це власне те, що може стати хорошим інструментом для економічного розвитку. Також підтримуватимемо громади в розробці стратегічних планів, трансформації всієї документації у відповідність до чинних і нових законів», - розповіла заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк. Під час заходу відбудуться панельні дискусії. Учасники заходу мають окреслити пріоритети державної та регіональної політики у 2022 році, основні виклики, що матимуть місце в процесі досягнення ефективного управління територіями та зміцнення спроможності громад. Крім цього, узгодити спільні дії, котрі б покращили ефективність системи місцевого самоврядування Львівщини.
У Львові розпочалася міжнародна конференція щодо протидії поширення залежностей в Україні та Польщі
8 грудня 2021
Сьогодні, 8 грудня, у Львові стартувала міжнародна науково-практична конференція «Представлення результатів досліджень поширення залежностей у Польщі та Україні, обмін досвідом у сфері місцевих стратегій профілактики і вирішення проблем залежностей». Конференція спрямована на те, щоб обговорити результати спільних досліджень, актуальні проблеми пов’язані із вживанням алкоголю та психоактивних речовин в Україні та світі, а також розробити стратегії боротьби на обласному та локальному рівнях з проблемами пов’язаними з вживанням психоактивних речовин. Участь в конференції взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Тема сьогоднішньої конференції вкрай важлива. Адже узалежнення – це проблема, яка не може залишатися без уваги ні влади, ні громадських організацій, ні представників церков, оскільки залежність призводить до руйнування життя та долі людей. Певна категорія людей намагається нав’язати людям залежність, ми, стоячи по іншу сторону, повинні застосовувати якісні методики лікування та запобігання. Вдячний польським колегам за можливість ознайомитися з їхнім досвідом вирішення як запобігти та протидіяти цій проблемі, надалі використовуючи максимально якісно та продуктивно в українських умовах. Впевнений, що сьогоднішня конференція буде не лише фінішем, а й стартом для започаткування наступної співпраці», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Конференція зініційована Фондом «ПРАЕСТЕРНО» (Варшава) за фінансової підтримки державної агенції з вирішення алкогольних проблем Республіки Польща (PARPA) в співпраці з Львівської обласною державною адміністрацією, Національним університетом «Львівська Політехніка» та Благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Серед тем, які розглядалися впродовж сьогоднішньої конференції є: вживання алкоголю та інших психоактивних речовин у Львівській області – результати опитування за репрезентативною вибіркою 15+ років; роль сімейних факторів у вживанні українською молоддю психоактивних речовин. Дослідження проведене у Львівській області 2020-го; міжкультурне польсько-українське порівняння вживання психоактивних речовин молоддю у Варшаві, Львові та Дрогобичі; Е-залежність у пандемії COVID-19: порівняння польських та українських досліджень; вживання психоактивних речовин підлітками під час пандемії – порівняння 2016-2020 років Мокотовських досліджень; психосоціальні та пандемічні детермінанти вживання психоактивних речовин 15-річними підлітками Участь в заході очно та онлайн режимі взяли професори Інституту психіатрії і неврології у Варшаві та університетів Львова, а також представники територіальних громад, працівники служб у справах дітей, медики (лікарі-наркологи), освітяни, а також особи, які реалізують або реалізовуватимуть заходи з протидії алкоголізму та наркоманії у територіальних громадах. Триватиме конференція упродовж двох днів і завершиться завтра, 9 грудня. До слова, у Львівській області здійснюється співпраця з польськими державними та громадськими інституціями щодо обміну досвідом і покращенням розв'язання проблем пов’язаних з вживанням алкоголю та наркотиків з 2016 року.
У Львові триває конференція «Надрокористування в Україні: перспективи інвестування»
29 листопада 2021
Сьогодні стартувала сьома міжнародна конференція «Надрокористування в Україні: перспективи інвестування». Учасників заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. “Львівщина багата корисними копалинами.Мінерально-сировинний потенціал області складає 500 родовищ, половину з них активно використовують. Львівщина нарощує видобуток вуглеводнів, ми це бачимо і за сплатою податків. Так, від видобування нафти і газу з початку року підприємства сплатили до бюджету 100 млн гривень. Це вдвічі більше, ніж торік. Вважаю, такий захід – це потужна платформа для обміну ідеями та планами щодо подальшого розвитку галузі. Бажаю учасникам плідної роботи та чітких напрацювань”, - зазначив Юрій Бучко. Конференція триватиме упродовж трьох днів та передбачає декілька секцій. Учасники обговорять, які зміни варто очікувати від змін законодавства у сфері надрокористування, порушать екологічні питання у цій галузі тощо. Організовують захід Державна служба геології та над України, а також Державна комісія України по запасах корисних копалин.
«Завдяки реформі енергетичного сектору в ЄС для України відкриваються нові можливості», - Максим Козицький
26 листопада 2021
Учора відбулася міжнародна конференція «H2EU+Store» за участю газових компаній Австрії, Німеччини, Словаччини та України. З цієї нагоди до Львова з‘їхалися представники таких компаній, як: RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream. Українську сторону представляли Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма, а також Іванофранківський університет нафти і газу. Відкрив захід голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Зміни клімату змушують нас задуматися про завтрашній день. Нещодавня конференція ООН в Глазго чітко показала, що європейські лідери це усвідомлюють. Саме тому 450 компаній з 45 країн світу домовилися зменшити викиди в атмосферне повітря до нуля, розуміючи, що відмова від викопного палива є неминучою. Львівщина - один із тих регіонів, який готовий до подібних викликів та змін. Тому я надіюся, що наша зустріч стане наріжним каменем співпраці і ті рішення, які приймуть тут, будуть втілені в життя», - наголосив Максим Козицький. У межах заходу оператор газосховищ України приєднався до міжнародного проєкту з виробництва водню в Україні «H2EU+Store». Також доєднався до заходу через скайп-зв’язок заступник міністра енергетики Максим Немчинов. «Ті виклики, які стосуються енергетичної безпеки та незалежності, є особливо актуальними в наш час, зважаючи на поведінку країни-агресора. Тому мати екологічно чисту зелену альтернативу - це те, до чого ми повинні прагнути. Проблеми зміни клімату є глобальнішими за всі інші, адже не хочеться лишити нашим дітям у спадок планету непридатну для існування», - зазначив Максим Немчинов. Представники України та провідні гравці газового ринку Словаччини, Німеччини та Австрії підписали відповідний меморандум про втілення намірів щодо поширення «зеленої» енергетики. Під документом свої підписи поставили представники RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream, Nafta. З української сторони ініціативу підтримали Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма. Ініціатива «H2EU+Store» передбачає виробництво водню в Україні, його транспортування та зберігання на території Центральної Європи та постачання кінцевим споживачам у Німеччині. В межах проєкту запланована інтенсифікація виробництва відновлюваної електроенергії для виробництва водню в Україні, модернізація газотранспортної інфраструктури та потужностей для зберігання водню в ПСГ України та Центральної Європи.
У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ
29 жовтня 2021
Вчора, у Раві-Руській, відбулась конференція з нагоди відкриття виставки «Храми Львівської Архідієцезії – пам’ятки архітектури». Її реалізують в межах проєкту «Монастирі близнюки: Венгров та Рава-Руська». Серед учасників заходу - заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, начальник служби у справі дітей ЛОДА Володимир Лис, Архієпископ Мечислав Мокшицький. Основними цілями проєкту є відродження 2-ох історичних монастирів, надання доступу до об’єктів, що мають високу художню та культурну цінність. Також - створення нового трансграничного туристичного продукту: маршрут пострефоматських монастирів, розповсюдження культурної спадщини постреформатського францисканського ордена, розвиток діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукові конференції та культурні заходи. Відтак, збільшувати привабливість прикордонних території (Польща-Україна) планують шляхом створення Центру діалогу культур у Венгрові та осередку діалогу культур разом з дитячим будинком сімейного типу в Раві-Руській. «Проект, без сумніву, має дуже велику та потужну мультикультурну складову, яка матиме хороший відбиток на подальшому житті всієї будівлі. Ми не лише повертаємо споруду до первинного задуму, але створюємо нову соціальну цінність через розміщення дитячих будинків сімейного типу» - зазначив Віталій Загайний. Метою проекту є збільшення туристичної привабливості прикордонних територій (Польща-Україна), шляхом створення маршруту постреформацьких монастирів, розвитку діалогу культури, шляхом створення центру діалогу культур у Венгрові та центру діалогу культур в Раві-Руській. Влітку минулого року проект отримав авансовий платіж в сумі 64 801,79 євро, а в жовтні - другу половину авансового платежу 198 552, 95 євро. На 2021 рік передбачене співфінансування з обласного бюджету по Регіональній програмі з міжнародного та транскордонного співробітництва, європейської інтеграції 1500, 00 тис грн. Наразі в Раві-Руській виконують будівельні роботи з реконструкції монастирського комплексу та реставраційні роботи. Вже утеплили дах, проклали водовідведення та каналізацію, провели демонтажні роботи, а також реконструювали котельні. «На сьогоднішній день понад 100 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, перебувають в інтернатних закладах різних типів. В більшості, це діти старшого віку та великих родинних груп. Саме для них створюються дитячі будинки сімейного типу. Станом на сьогодні в області функціонує 38 будинків дитячого типу, в яких проживає 263 дитини», - розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.