У Львові вдруге відбувся Форум соціально-культурних змін «АктивуйСя: кращі простори, кращі спільноти»
У Львові вдруге відбувся Форум соціально-культурних змін “АктивуйСя: кращі простори, кращі спільноти” організований як підсумок освітньо-грантової програми, яку у співпраці реалізовують Благодійна організація “Львівська освітня фундація” та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
Близько 40 учасників: працівники бібліотек, народних домів та парафіяльні священники з різних районів Львівщини зібралися, щоб обговорити перспективи розвитку культури у локальних громадах та поділитися результатами реалізованих проєктів.
Разом з експертами з культурної сфери учасники дискутували над темою «Культура в локальних громадах» в рамках якої обговорювали питання:
- Як надати нове дихання культурі села чи містечка на Львівщині?
- Як не загубити свою унікальність та популяризувати серед громади?
- Чому важлива співпраця та як впливає на громаду синергія: народний дім-бібліотека-Церква-влада?
- Як у непростих реаліях сьогодення культурному сектору не здаватися, а працювати для майбутнього?
Станіслав Клосовський, координатор навчальної програми «АктивуйСя» від БО «Львівська освітня фундація» підсумував: «Мусимо розуміти що таке культура і, які її функції. Це не тільки про спів, танці чи майстер-класи. Культура – це комплекс, це механізми і правила, за якими живуть люди в громаді. Ми мусимо говорити про культуру в малих громадах, про тих, хто займається нею, її розвитком. Це не лише Народні доми чи Будинки культури і бібліотеки, але й також окремі люди - лідери, що іноді перебирають на себе ролі та функції цілих інституцій: обов'язково Церква, школа, громадські об' єднання, а найперше - сім'я. Адже те, що ми вважаємо цінним і важливим фундаментально закладається у наших сім'ях».
Пригадуємо, що навесні 2019 року 12 локальних громад було відібрано для участі у освітньо-грантовій програмі «АктивуйСя», яка щорічно проводиться з метою підтримати розвиток культури та міжсекторальної співпраці у громадах Львівської області шляхом реалізації комплексної культурно-освітньої програми та мікроґрантування.
Властиво, під час Форуму представники громад-переможців ділилися успіхами реалізованих проєктів. Так у Львівській області Народні доми та бібліотеки стали майданчиками для зустрічі та творення змін у локальних громадах. Створилися громадські організації, які дбають за проведення якісного дозвілля дітей та молоді. Громади у тісній співпраці з Церквою розширили коло можливостей та заангажованості людей до творення змін на місцях.