Берегові укріплення та очищення ставу: на Городоччині виконали роботи з благоустрою водойми

27 грудня 2019р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Укріпити береги, очистити й поглибити став і ще 150 метрів річкового русла, що його живить, - все це вдалося зробити у 2019 році в Завидовичах Городоцького району. 

Сьогодні, 27 грудня, щоб оглянути виконані роботи, на місці побували заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод та  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

“Проєкт передбачав очищення і благоустрій водойми, укріплення берегів, поглиблення каналу ріки, яка наповнює став. Крім цього, в результаті ставок став глибшим до 1,5-1,7 метра, чистішим - тепер тут водяться різні види риби, і це тішить місцевих рибалок. Їх тут, на березі, у вихідні, буває дуже багато. 

Берегові укріплення захищають від підтоплення близько 3 га земель. Можна побачити на фото, що городи селян з одного боку впритул межують з водоймою”, - каже керівник департаменту екології Руслан Гречаник.

Профінансували роботи спільно Екологічний фонд (500 тисяч гривень) та місцевий бюджет (554 тисячі). А виконав їх ФОП Левицький Тарас Михайлович. 

“Тішуся, що вдалося до нового року завершити все, що тут планувалося, що зроблено якісно. Береги укріплені навіть краще, ніж передбачав проєкт. Хочеться, щоб надалі ініціативу перейняли місцеві підприємці та влада: добре було б навесні засіяти береги травою, встановити кілька лавок, провести освітлення… Місцеву громаду прошу цінувати те, що нам вдалося зробити, не засмічувати. Ця водойма має всі шанси стати справжнім центром громадсько-культурного життя”, - зазначає Юрій Холод.

Нагадаємо, саме Львівщина одна з перших в Україні від 2016 року почала проводити земельні торги з продажу права оренди водних об’єктів, які розташовані поза межами населених пунктів.

На території області наразі є 438 вільних водойм, які можуть бути передані в оренду. Більшість із них в поганому стані. Не своє пильнувати ніхто не спішить. У 2019 році в оренду передано 115 водних об’єктів для риборозведення та рекреації. Відповідно, у місцеві бюджети вдалося залучити орендної плати на суму 407,231 тис. гривень. Наразі фахівці департаменту екології Львівської ОДА готують документи для оренди ще 127 водних об’єктів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook