На Львівщині припинили діяльність більше двох десятків нелегальних АЗС
10 січня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
З метою ефективної боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території Львівської області протягом 28 грудня – 10 січня тривали перевірки автозаправних станцій.
Перевірка проводилась співробітниками податкової міліції Львівської області спільно з СБУ у Львівській області та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області та УСР у Львівській області ДСР НП України, ДСНС у Львівській області.
Про це сьогодні йшлося під час селекторної наради із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.
"Вся тіньова економіка повинна вийти на світло. Уже проведено чимало результативних заходів, однак перед нами ще багато роботи. До кінця місяця Україна має забути про сірий ринок обігу пального. Нечесні підприємці повинні піти з ринку, а легальний бізнес ми будемо захищати", - наголосив під час наради Олексій Гончарук.
Відтак, на Львівщині за час проведення рейдів, здійснили 132 огляди місць подій. Із семи АЗС вилучили обладнання. Окрім того, зареєстрували 28 кримінальних проваджень.
Всього виявили 47 незаконних АЗС. Припинила діяльність 21 діюча АЗС.
Під час селекторної наради також порушили питання напрацювання заходів щодо протидії нелегальному обігу деревини та припинення діяльності закладів грального бізнесу.
Новини за темою
Ситуація з пальним на Львівщині стабільна: об’єкти критичної інфраструктури забезпечені паливом повною мірою
3 травня 2022
В останні дні спостерігаються черги на автозаправних станціях Львівщини, водії зазначають, що є дефіцит пального. Заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко повідомив, що ситуація з пальним стабільна. Здебільшого АЗС Львівщини зараз перепрофілювалися на безготівковий рахунок, тобто продають пальне по талонах. “Юридичні особи працюють за договорами з АЗС, закупляють картки і отримують пальне у потрібній кількості. Об’єкти критичної інфраструктури теж забезпечені пальним повністю. Щодо фізичних осіб, так, ми спостерігаємо черги, як виникають через те, що водії розраховуються готівкою. Ситуація схожа на ту, яка була у перші дні повномасштабної війни. Люди побачили черги і переживають, що пального не буде, насправді це не так». – Зазначив Юрій Бучко. Він додав, що вчора спільно з керівником департаменту дорожнього господарства спілкувались з регіональними керівниками та менеджерами заправних станцій і є певні проблеми в логістиці, адже зараз нафтобази перепрофільовуються на поставки з Європи. “У зв'язку з бойовими діями порушені прямі поставки пального, зокрема не має поставки з Кременчуцького заводу. Але зараз трейдерами напрацьовуються механізми постачання з країн Європи і дефіцит, який є на певних АЗС вирішиться найближчими днями. Окрім того, ЛОВА спільно з Урядом та польськими колегами домовились про проїзд транспортних засобів, які перевозять пальне через кордон поза чергою”. – Додав Юрій Бучко. Щодо вартості пального, ціни зросли з декількох причин: зменшення кількості поставок та довший маршрут довезення. “Ціни на пальне на АЗС регулюються Постановою Уряду, де вказана допустима сума націнки і відповідно кінцева готівкова ціна. Дрібний гурт і гурт регулюють виключно АЗС”. – Зазначив заступник голови.
АЗС Львівщини готові забезпечувати паливом аграрні підприємства
25 березня 2022
Напередодні посівної кампанії заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко провів нараду з представниками автозаправних станцій щодо забезпечення пальним аграріїв області. “На Львівщині є підприємства, які заздалегідь підготувались до посівної і мають усі необхідні матеріали. Але є аграрії, які сьогодні звертаються до нас в адміністрацію щодо сприяння у забезпеченні паливом. Тому нам дуже важливо налагодити цей процес, аби посівна стартувала вчасно і ці площі, які планують фермери, могли засіяти”, - зазначив Юрій Бучко. Представники АЗС розповіли, що на сьогодні проблем із постачанням дизельного пального немає і вони готові сприяти аграрним підприємствам у продажу палива. Однак наголосили, що на окремих АЗС є обмеження щодо об’ємів. Представники “ОККО” зазначили, що вони готові працювати дрібним гуртом, тобто постачати паливо бензовозами на господарства. Юрій Бучко підкреслив, що автозаправним станціям нададуть інформацію про потужності аграрних підприємств для розуміння кількості, яка потрібна фермерам. І водночас закликав аграріїв не зловживати і купувати стільки палива, скільки необхідно для посівної, виходячи із запланованих площ та технічних можливостей.
Вартість дизпалива та бензину на АЗС Львівщини знизилась на 15 - 20 %
20 березня 2022
Днями Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20% до 7%. Відтак, на АЗС Львівщини ціни на пальне знизились. “Якщо говорити про дизельне паливо, то на “Укрнафті” вартість знизилась на 15 %, “ОККО” та “WOG” - на 21%. Ціну бензину 92 і 95 знижено на “Укрнафті” - на 20%, “ОККО” та “WOG” - на 25%. На сьогодні ситуація із наявністю палива на цих автозаправних станціях контрольована”, - наголосив заступник начальника Львівської ОДА Юрій Бучко. Також він підкреслив, що ухвалений законопроєкт передбачає радикальне зниження податків та дозволить стабілізувати ціни. “Доступна вартість пального – це не лише забезпечення нагальної щоденної потреби мешканців, які пересуваються автомобільним чи громадським транспортом, але й безперебійна робота об’єктів критичної інфраструктури. Особливо важливо знижувати ціни на пальне в час старту посівної кампанії. Аграрії мають працювати, адже від того, що посіють на полях залежить продовольство області та держави”, - додав Юрій Бучко. Заступник начальника Львівської ОВА зазначив, що адміністрація веде переговори з країнами ЄС для поставки палива як гуманітарної допомоги державним підприємствам України.
Розмір націнки українських мереж АЗС на пальне залишається на довоєнному рівні
12 березня 2022
Уряд ухвалив низку рішень, щоб уникнути дефіцит пального на заправках та стримати зростання його ціни. Затверджено зміни до формули розрахунку максимальної дозволеної ціни пального на заправках. Її визначення здійснюватиметься за збільшеною ціною логістики та доплати до котирування у Північно-західній Європі (NWE), куди наразі переорієнтоване постачання пального українськими АЗС. До Верховної Ради подано законопроєкт, що скасовує акциз та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більш ніж половину ціни пального. Ці рішення дадуть економічний стимул мережам завозити більше пального та водночас не призведуть до зростання цін. Також на довоєнному рівні залишається розмір націнки українських мереж АЗС: 4,55 гривні на літр бензинів та 5 гривень на літр дизелю.
Торік усунули 96% порушень охорони праці на АЗС області
26 січня 2022
На виконання доручення Прем’єр-міністра України на Львівщині торік перевірили усі суб’єкти господарювання, які фактично здійснюють реалізацію паливно-мастильних матеріалів на теренах області. “Перевірки з питань дотримання вимог охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці було проведено у 121 суб’єкта господарювання, що здійснюють діяльність на 541 об’єктах підвищеної небезпеки (АЗС, АГЗП, АЗК). За результатами вжитих впродовж 2021 року Головним управлінням заходів, на перевірених підприємствах усунули 96% з 1215 виявлених порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. За результатами перевірок підприємствами ідентифіковано та зареєстровано 169 об’єктів підвищеної небезпеки, на 50 % зросла кількість поданих декларацій безпеки об’єктів підвищеної небезпеки”, - повідомили у ГУ Держпраці у Львівській області. 9 суб’єктам господарювання за позовами ГУ Держпраці судом заборонено експлуатувати устаткування та виконання робіт підвищеної небезпеки на 46 об’єктах. Окрім того, упродовж 2021 року працівники ГУ Держпраці у Львівській області брали участь в роботі міжвідомчої робочої групи щодо перевірки дотримання вимог законодавства суб’єктами господарювання що здійснюють діяльність пов’язану із зберіганням та/або реалізацією нафтопродуктів. Як повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, за результатами вказаної роботи перевірили понад 500 об’єктів, за результатами чого виявлено ряд порушень законодавства та вилучено 268 тонн пального та обладнання на суму 1,350 млн грн, а також нарахували штрафних санкцій на суму понад 11 млн грн.
Задля протидії нелегальному обігу пального в області перевірили понад п'ять сотень АЗС
12 січня 2022
Аби протидіяти нелегальному обігу й торгівлі пальним, в межах роботи міжвідомчої регіональної робочої групи у 2021 році перевірили 520 суб’єктів господарювання в області щодо дотримання вимог законодавства. З-поміж них у 493 АЗС наявна ліцензія. Також за результатами перевірок вилучили 268 тонн пального. «Діяльність АЗС повинна бути прозорою і приносити користь громадам. Ми повинні активізувати роботу щодо виявлення нелегальних АЗС, адже створення прозорого ринку нафтопродуктів - це запорука стабільного наповнення бюджетів всіх рівнів», - наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Годик. Відповідальні структури, а це ГУ Держпраці у Львівській області, ДСНС, Державна екологічна інспекція, Нацполіція, Державна податкова служба проводять окремі перевірки, а також спільні з іншими дотичними службами. За результатами проведених заходів, виявили 1215 порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. Склали 495 актів перевірок для усунення порушень вимог законодавства в частині пожежної і техногенної безпеки. А також 68 протоколів про адміністративне правопорушення в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства. Крім цього, виявили ряд порушень щодо незареєстрованого акцизного складу, безліцензійної діяльності, відсутності витратомірів та рівнемірів і накладено штрафних санкцій на суму понад 10 млн грн. До адміністративної відповідальності притягнули більше ніж 120 відповідальних осіб, з яких понад 90 – керівники суб’єктів господарювання. За наявності задокументованих фактів реалізації пального без дозвільних документів складаються протоколи про вчинення адміністративних правопорушень. Станом на зараз за статтею 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» склали 64 протоколи. За підсумками зустрічі учасникам міжвідомчої групи доручили контролювати виконання державних приписів по виявлених порушеннях.
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
Представників теплопостачальних підприємств закликали укладати договори на постачання природного газу
4 Червня 2021
Сьогодні, 4 червня, відбулась селекторна нарада з Міністерством розвитку громад та територій України щодо теплопостачання. Львівщина долучилась онлайн. Так, в межах наради, заступник Міністра Наталія Хоцянівська звернула увагу представників теплопостачальних підприємств на можливість заключення договорів на постачання природного газу з «Нафтогаз Трейдинг» до кінця червня 2021 року, оскільки до цього моменту буде діяти пропозиція газопостачальної компанії на заключення 3-річного контракту за фіксованою ціною 7420 грн/тис куб м. Окрім цього, заступник міністра зазначила, що ВРУ найближчим часом повинна розглянути проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». У разі його прийняття будуть вноситись зміни до Держбюджету, якими передбачать відповідні видатки на відшкодування різниці в тарифах. Також буде надана можливість для теплопостачальних підприємств укласти договори реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ станом до 1 травня 2020 року, за результатами чого будуть списуватись пені та штрафні санкції нараховані на цю заборгованість.
Під час перевірок АЗС наклали штрафні санкції на суму понад півтора мільйони гривень
2 квітня 2021
Сьогодні відбулось засідання міжвідомчої комісії по боротьбі з нелегальною торгівлею нафтопродуктами під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика. У межах засідання підбили підсумки перевірок за два останні тижні березня. Працівники ГУ ДПС у Львівській області вилучили 40 тонн пального загальною вартістю 1 млн 200 тис грн та обладнання на суму півмільйона гривень. Наклали штрафні санкції на суму понад півтора мільйони гривень. У результаті перевірок працівниками ГУ Держпраці у Львівськкій області виявлено 149 порушень вимог нормативно – правових актів з питань порушень охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. До адміністративної відповідальності притягнули 13 посадових осіб. У свою чергу працівники ГУ ДСНС у Львівській області перевірили 54 АЗС, 33 осіб притягнули до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства в частині пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. На сьогодні готують 6 заяв до адміністративного суду щодо прийняття заходів запобіжного характеру. “Відповідальні структури і надалі проводитимуть перевірки об’єктів торгівлі пальним. Продаж нафтопродуктів має здійснюватися в законний спосіб, а АЗС повинні бути безпечними як для людей, так і для довкілля”, – зазначив Андрій Годик.
На Львівщині триває робота із виявлення нелегальних АЗС
31 березня 2021
Завдяки співпраці членів міжвідомчої робочої групи, серед яких Державна податкова служба, Державна фіскальна служба, Держпраця, ДСНС, Держекоінспекція, поліція та інші, від початку цього року здійснено понад 250 виїздів щодо можливих місць розташування нелегальних АЗС. «Ми продовжуємо роботу над виявленням та ліквідацією такого явища, як нелегальні АЗС. Нелегальні АЗС – це не тільки несплачені податки, а й потенційна небезпека для оточуючих», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ОДА Богдан Кейван. Так, протягом 13-30 березня 2021 року перевірено 79 адрес та здійснено понад 150 виїздів на місця можливого розміщення нелегальних АЗС. За результатами оглядів та проведених перевірок, у 74 АЗС наявні ліцензії, 4 опечатано, одна АЗС відсутня за вказаною адресою. Вилучено 40 тонн пального на суму 1,200 млн грн та обладнання на суму 500 тис грн, накладено штрафних санкцій на суму 1,620 млн грн. Крім того, виявлено 149 порушень з питань охорони праці та 13 посадових осіб притягнуто до відповідальності, складено 6 протоколів за відсутність журналу обліку відходів та 3 протоколи за відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, 5 посадових осіб притягнуто до відповідальності, а також 33 особи притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства в частині пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. За підсумками роботи від початку 2021 року, перевірено більше ніж 100 АЗС, вилучено 130 тонн пального на суму 3,5 млн грн та обладнання на суму 1,350 млн грн, накладено штрафних санкцій на суму близько 10 млн грн. Крім цього, видано 25 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним 16 суб’єктам господарювання, продовжено дії 118 ліцензій, переоформлено 99 ліцензій.
“Наше завдання - не ліквідувати АЗС, а перевести їх у легальне поле”, - перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик
18 березня 2021
З метою протидії нелегального обігу і торгівлі пальним міжвідомча група з початку року перевірила понад 50 АЗС в області. За результатами перевірки, три нелегальні станції опечатали, дві демонтовані власниками. Також вилучено 70 тонн пального на загальну суму майже 1, 5 млн грн та обладнання на 650 тис грн, застосовано штрафні санкції на суму 9,9 млн грн. Про це йшлося сьогодні під час наради першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика із членами міжвідомчої робочої групи. “Наше завдання полягає не у закритті чи ліквідації АЗС, мета - перевести їх у легальне поле. Продаж нафтопродуктів має здійснюватися в законний спосіб, а АЗС повинні бути безпечними як для людей, так і для довкілля», - наголосив Андрій Годик. Зазначимо, міжвідомча робоча група постійно проводить заходи для протидії правопорушень у сфері незаконної торгівлі нафтопродуктам. Відтак, за наявності задокументованих фактів реалізації пального без дозвільних документів складаються протоколи про вчинення адмінправопорушень, передбачених ст.164 КУпАП. Також за наявності достатніх підстав вносять відомості до ЄРДР про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст.204 КК України. Оксана Буй
Джерела фінансування всіх програм проекту Держбюджету передбачені в повному обсязі, — Денис Шмигаль
2 грудня 2020
Проект Державного бюджету на 2021 рік після доопрацювання залишився реалістичним до виконання й збалансованим у частині доходів та видатків. Під усі програми, які в ньому закладені, є джерела фінансування в повному обсязі. Про це під час засідання Кабінету Міністрів України 2 листопада зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він нагадав, що Уряд передав його в Парламент для розгляду в другому читанні, та розповів про основні пріоритети документа. «По-перше, це медична галузь. На наступний рік у нас будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн. Це на 30 млрд більше, ніж цього року. Та на майже 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%. Наступного року зарплати всіх медиків буде підвищено на 30%», — наголосив Глава Уряду. Денис Шмигаль відзначив, що фінансування сфери освіти наступного року зросте майже на 30 млрд грн. За його словами, це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%. «Крім того, продовжаться програми підтримки «Нової української школи». Наступного року буде збудовано та відремонтовано фактично 300 закладів освіти», — зазначив Прем’єр-міністр. Крім того, очільник Уряду підкреслив, що жодна соціальна виплата наступного року не буде зменшена, а для всіх пенсіонерів передбачається зростання пенсійних виплат. «Поясню важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати», — зауважив Денис Шмигаль. Також, за словами Прем’єр-міністра, мінімальна заробітна зросте до 6 тис. грн вже з 1 січня, а збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн відбудеться з 1 грудня наступного року. «Ще один важливий акцент цього бюджету — це фінансування боротьби з коронавірусом. Для Національної служби здоров’я передбачено 16 млрд грн. Тобто, лікарні будуть забезпечені всім необхідним. І киснем, і ліками, і засобами індивідуального захисту», — сказав Глава Уряду. Як зазначив Денис Шмигаль, додаткові 2,6 млрд грн передбачено на вакцинацію від COVID-19. Уряд, за його словами, також веде переговори з міжнародними партнерами для отримання додаткового фінансування на закупівлю вакцини. Прем’єр-міністр також наголосив, що ключові податкові ставки такі як ЄСВ, ПДФО, ПДВ, військовий збір наступного року залишаться без змін. «Зростання доходів бюджету на більш ніж 100 млрд грн перш за все буде забезпечено завдяки відновленню та детінізації економіки. А також завдяки остаточній ліквідації всіх схем у податковій та на митниці», — сказав Денис Шмигаль. Очільник Уряду підкреслив, що така робота вже активно ведеться, і її результатом стало виконання Держбюджету за січень-листопад на 100%. У листопаді виконання Держбюджету, за його словами, склало 110%. «При цьому на Єдиному казначейському рахунку станом на 1 грудня знаходиться фактично 20 млрд грн. Наприклад, у 2018 ця сума становила 17,2 млрд грн», — зауважив Денис Шмигаль. Прем’єр-міністр підкреслив, що всі виплати для людей будуть і надалі здійснюватися вчасно та в повному обсязі.