Іван Собко взяв участь у засіданні госпітальної ради Львівського госпітального округу
16 жовтня 2019
Сьогодні, 16 жовтня, у департаменті охорони здоров’я відбулось чергове засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу.
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив на необхідності забезпечення закладів охорони здоров’я належною матеріально-технічною базою.
«Ми мусимо розуміти те, що не можна дозволяти собі платити за послуги чи лікувати пацієнта дорожче ніж в Швейцарії, Німеччині чи Австрії. Ми також не можемо дозволити собі той варіант, який є сьогодні в Дрогобичі: шалені заборгованості, одна лікарня переповнена, оскільки люди лікуються з навколишніх територій, а інші лікарні на межі. Це свідчить про те, що система працювала неправильно, а держава не давала чітких позицій і на обласному, і на районному рівні, і на первинці. Проте, справді, те що сьогодні Мар'яна Возниця нам говорила, що має бути і за що доведеться платити, але платити доведеться не нам, а пацієнтам. Коли палець болить - це одне, а коли є невідкладна, скажімо, спеціалізована допомога, то за окремі пакети, державний бюджет, та інші речі будемо покривати обласним бюджетом або особисто. І це буде крок до страхової медицини. Тому що за кордоном немає стільки лікарів і не має стільки лікарень», - зазначив Іван Собко.
Також під час засідання Іван Собко акцентував увагу на розвитку телемедицини.
«Позиція департаменту, і моя особисто, і голови бюджетної комісії, очільника обласної ради в тому, що нам потрібно, перше, укомплектувати базу автомобілями, той хто ще не отримав, дотягнути ті всі питання по будівництву, по капітальних вкладеннях і вже після цього зробити центральну серверну. Всі-всі ці речі, щоби телемедицина була телемедициною, а не просто щось закупити, поставити в кабінеті і воно стоїть, припадає порохом, чекає коли запрацює повністю комплекс». Зокрема заступник голови закликав присутніх брати участь у Конкурсі проєктів місцевих ініціатив, адже ефективна співпраця з НСЗУ неможлива без належного матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров‘я.
«Згадайте мої семінари, проекти місцевого розвитку і все решта, ще років 4 тому, де території, які приїздили казали "давайте щось робити", я казав, друзі, давайте укомплектовуйте собі ваші робочі місця. Ще тоді, можливо це була інтуїція. І ті, хто писав декілька проектів кожен рік на комп'ютер, на обладнання, на інвентар сьогодні все це має, а ті міські голови, території які розуміли майбутнє, давали кошти своїм медичним закладам. Але є території, де є ще непочатий край роботи. Як ви будете з НСЗУ працювати? Тому прохання до керівників органів місцевого самоврядування, до ОТГ, до районних рад, ми це будемо говорити на усіх нарадах, перше, що нам рекомендує Мар'яна Возниця, матеріально-технічне комп'ютерне забезпечення, крапка. Ми маємо бути готові до цього»,- підкреслив заступник голови.
Під час зустрічі т.в.о.заступника директора департаменту Андрій Васько презентував аналіз перспективної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ) І-ІІ рівнів області, який був проведений Світовим Банком та USAID. Зокрема, говорили про критерії визначення мережі, зону доступності, наскільки лікарня працює в статусі лікарні інтенсивного лікування. А також обговорили моделювання варіантів вибору БЛІЛ у Львівському ГО.
Про головні функції НСЗУ та умови співпраці з ЗОЗ розповіла директор Західного регіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
«Головна функція - це стратегічні закупівлі, контрактування, контроль за виконанням умов договору з надавачами медичних послуг. На сьогоднішній день з восьми мільйонів законтрактованих закладів охорони здоров’я України – 2 мільйони у Львівській області. Стан автономізації закладів спеціалізованої допомоги у Львівській області становить 78,1%, що є дуже високим показником. Хочу відмітити, що пріоритетними напрямками на 2020 рік будуть: медична допомога при пологах та допомога новонародженим у неонатальному періоді, медична допомога при інфаркті міокарда та при гострому мозковому інсульті, а також рання діагностика найбільш поширених онкологічних захворювань».
Нагадаємо, госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я,сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
В області відбулось засідання Госпітальної ради Львівського округу
27 грудня 2018
Сьогодні, 27 грудня, у приміщенні департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбулось засідання Госпітальної ради Львівського госпітального округу.
«В нас сьогодні є розум, досвід, професійність і політична воля для того, щоб правильно сформувати систему вторинного рівня надання медичної допомоги на території Львівської області, так щоб вона відповідала потребам людей і можливостям, які сьогодні мають бюджети різних рівнів. Госпітальна рада має запропонувати і чесно підійти до людей із пропозицією та баченням моделі функціонування системи охорони здоров’я на території Львівщини. Я би дуже хотів, щоб госпітальна рада була вмотивованим постійно діючим органом, де б відбувались найбільші дискусії і де б творилася правильна стратегія управління галуззю охорони здоров’я. І я переконаний, що крок за кроком ми станемо реальними учасниками та творцями процесу трансформації галузі»,- зазначив під час засідання голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Відтак, в межах засідання обрали президію Госпітальної ради та прийняли Положення. Головою Госпітальної ради Львівського госпітального округу стала Ірина Микичак.
Зазначимо, що Госпітальна рада є дорадчим органом, який створено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» за ініціативи Львівської облдержадміністрації.
Госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я,сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Право на делегування своїх членів і таким чином участі у розв’язанні проблемних питань медицини мали усі місцеві ради в області: ОТГ, міста, райони.